Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

1.9 CDTI Wymiana filtra paliwa OPEL Vectra C

Mobilny Mechanik i Elektryk Warszawa i okolice – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689


Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

Mobilny Mechanik i Elektryk Warszawa i okolice – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689


Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689

32 komentarze do „1.9 CDTI Wymiana filtra paliwa OPEL Vectra C

 1. Dziś to robiłem….
  Mianowicie
  Wystarczyło odpiąć jeden przewód paliwowy ten który ty jako pierwszy odpiołeś, następnie gróbym sróbokretem i małym młotkiem poluzowałem ,, nakrętkę,, docisk filtra , odkręciło się bez problemu, wymieniłem filtr i w ten sam sposób dokręcilem … zajęło mi to max 5 min 🙂

 2. Fajny film. W 45 sek autor wspomniał, że nie ma w tym żadnej filozofii. Potrzeba jedynie kumpla, conajmniej imadła i pół godziny czasu. Nie mam imadła i żadnego kumpla. Oznacza to że sam sobie nie poradzę.

 3. Fajne filmy kręcisz z obsługi i napraw Vectry, ale niestety sam silnik 1.9 to jest kłopotliwy tak mi się wydaje. Jak nie klapy w dolocie, korek spustowy oleju, EGR, to uciążliwa wymiana filtra paliwa. Filtr oleju też zbyt rewelacyjnie nie został umieszczony. Mam nadzieję, że filtr powietrza chociaż łatwo się wymienia 😉
  Odnośnie samej wymiary filtra paliwa, to nie jestem zwolennikiem tak rzadkiej wymiany. wg mnie 30 kkm to max. Dbamy w ten sposób o układ wtryskowy. A tutaj koszty napraw są… chore.

 4. Przed wyjęciem całego filtra z tej blachy należy odpiąć przewody i poluzować nakrętkę kluczem jeszcze przed wyjęciem z tej blachy. Ona służy nam za imadło i do góry i odkręcamy ręką wymieniamy filtr czyścimy środek, zakładamy nowy filtr i przekręcamy ręką wkładamy do metalowej obudowy w samochodzie i dokręcamy siłą 30 Nm. W imadle tylko wszystko pęka!. A tak nie ma śladu nawet zadrapania na obudowie.

 5. Troszkę przekombinowane to rozkręcanie puchy moim zdaniem… Wczoraj wymianiałem filtr u siebie w 1.9 cdti i rozkręciłem to znacznie szybciej, bez pomocy drugiej osoby. 😉

  Puchę ustawiłem w imadle pionowo z jednej strony imadło dociskało kwadratowy uchwyt na filtrze do mocowania w aucie, a z drugiej przez kawałek drewna docisnąłem na częsci zakrzywionej. Całośc była bardzo stabilna. Następnie wziąłem mocny śrubokręt i udzerzałem w wypustki na pierścieniu, po 2-3 uderzeniach już mogłem ręką okręcić.
  To jest mocny plastik i moim zdaniem można bez obaw odkręcać za pomocą młotka, oczywiście jak jest ciepło bo zimą nawet bardzo solidny plastik może pęknąć.

 6. Witam, ja wymieniam w swojej Viki C z tym samym silnikiem, ale fabrycznie bez DPFa:), max co 2 lata (rocznie robię niewiele ponad 10-15 tys.km.) Za pierwszym razem dopiero we dwóch udało nam się otworzyć tą puszkę, ale od dwóch lat mam kupiony specjalny klucz do filtra paliwa do silników JTDM/CDTI (Fiat/Opel) i już daję radę samemu. Bardzo Panu dziękuję za wszystkie filmy z Vectrą:)

 7. Ten, kto wcześniej dokrecal ten filtr nie ma pojecia o tym co robi. Na nakretce jak byk jest napisane moment dokrecania – 30 jednostek. Poprawnie dokrecony filtr nie bedzie ciekł a odkreca się go ręcznie bez jakich kolwiek narzedz,. wysrtarczy lekko wyblokowac filtr w imadle. Przy takim mocowaniu się z dokrecaniem uszczelka nie spełnia swojej roli.

Dodaj komentarz

https://www.mersinportal.net - www.bugunmersin.comhttps://www.mersinportal.net - www.bugunmersin.comhttps://www.mersinportal.net - www.bugunmersin.com Zadzwoń!