Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Awaryjne odpalanie silnika | Adam Klimek | Team TotalAdam Klimek z Team Total naprawił już tysiące samochodów i z doświadczenia wie, że awaria akumulatora może przytrafić się zarówno w tych nowych samochodach, jak i w starszych. Paradoksalnie to właśnie w nowszych modelach zdarza się to częściej, ponieważ skomplikowana elektronika znacząco obciąża akumulator. Często zdarza się tez tak, że akumulator nam “pada”, bo rzadko jeździmy samochodem. Najlepiej jest wtedy go naładować, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Co nam zostaje? Awaryjne odpalanie silnika z wykorzystaniem kabli rozruchowych. Oglądajcie!

Team Total to miejsce, w którym wszyscy miłośnicy motoryzacji znajdą coś dla siebie. Mamy inspirujące treści i fachowe porady.

TotalEnergies od lat odgrywa istotną rolę w świecie sportów motorowych. Wyścigi i rajdy są dla nas najlepszym źródłem zdobywana doświadczenia, które umożliwia nam prace nad innowacyjnymi produktami. Dzielimy się naszym doświadczeniem z kierowcami, co gwarantuje im optymalną ochronę, niezawodność i wydajność silników. Wszystko po to, aby jako pierwsi mogli minąć linię mety!

TotalEnergies to firma multienergetyczna, która produkuje i sprzedaje energię w skali globalnej: ropę i biopaliwa, gaz ziemny i green gas, odnawialne źródła energii i energię elektryczną. 105 000 naszych pracowników jest zaangażowanych w tworzenie coraz tańszej, czystej, niezawodnej i dostępnej dla jak największej liczby osób energii. Aktywna w ponad 130 krajach firma TotalEnergies stawia na zrównoważony rozwój we wszystkich jego wymiarach, w szczególności w obszarze swoich projektów i operacji biznesowych, które mają przyczynić się do zwiększenia jakości życia ludzi na całym świecie.

Dowiedz się więcej o TotalEnergies: https://www.totalenergies.pl/

https://teamtotal.pl/

https://www.facebook.com/totalenergiespolska/

#TotalEnergies #TeamTotal #Akumulator

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

35 komentarzy do „Awaryjne odpalanie silnika | Adam Klimek | Team Total

 1. Panowie Team TOTAL to, że samochód dawcy musi być wyłączony i stacyjka również jest potwierdzeniem braku wiedzy i praktyki z waszej strony. Proponuję przemyśleć błędy i sprostować, bo to podstawowa czynność, a skompromitowaliście się na starcie.

 2. Można dodać że warto kilka minut odczekać by pobudzić aku i podładować go szczególnie w czasie mrozów pamiętajmy że coraz nowsze auta maja czułą elektronikę i wszelkie przepiecia i przeciążenia w Momencie rozruchu jej nie służą.i dziś kogoś odpalasz a za kilka dni sam pojedziesz do elektryka Jeździłem w autopomocy i z moich obserwacji wynika że najlepszym rozwiązaniem będzie booster oczywiście wiem że nie jest to powszechne urządzenie. Jednak będziemy musieli odchodzić od tego rodzaju uprzejmości.

 3. Auto dawcy należy zgasić podczas uruchamiania drugiego pojazdu, gdyż zdarzają się przypadki uszkodzenia układu ładowania, odpalając w ten sposób.
  Podstawowy błąd
  Można ewentualnie odpalić auto dawcy w celu wstępnego podładowania akumulatora w samochodzie zapalanym kilka minut( co i tak zbyt wiele nie daje 🙂 ), a następnie koniecznie zgasić przed odpaleniem drugiego
  BTW, mały silnik np 1.3L benzyne można uruchomić np. około 12 ah akumulatorem wymontowanym np z motocykla 😉 taki tips odemnie 😉

 4. ile może być wykroczeń prze dwie ciężarówki , wyprzedzanie przed zjazdem , sciganie się , nieustepliwosc , brawura , tamowanie ruchu , dwa ograniczenia nie wiem tiry f-16

 5. raz w sytuacji kryzysowej odpalałem z akumulatora od wkretarki Hitachi 18v 5ah, fakt nie była w pełni naładowana ale w Astrze G w module ABS i sterowniku silnika stado błedów ale 20 km do domu dojechałem. Cala sytuacja zakończyła się odpaleniem laptopa i wykasowaniem błędów z w/w sterowników. Ale jak to mówią gdy nie masz wyjścia to trzeba improwizować i byle do celu podróży.

 6. Totalny laik, który nigdy tak auta nie odpalał i nie ma a ty pojęcia, jeśli naogląda się tego typu filmów na jutubie, dopiero będzie miał sieczkę w głowie! 😀 Milion specjalistów i milion sposobów podłączania, odłączania, jeden mówi na zapalonym, drugi na zgaszonym………. A wystarczy tylko nie podłączyć plusa do minusa i nic więcej! I odpali, i nic nie wybuchnie, alternator nie poleci w kosmos! Odpalałem już nawet malutkim benzyniaczkiem wielkiego diesla kablami z biedronki i jakoś się udało! 😀

 7. Jeny… jak to oglądam to stwierdzam, że każdy robi inaczej 🙁
  To co ja przeczytałem..
  1. Plus do plusa. Minus do minusa.
  2. Plus do plusa a minus odpalonego auta do karoserii reanimowanego.
  3… tutaj.. Plus do plusa a blacha do blachy zamiast minusa 0_0 to w końcu jak???

 8. Po podłączeniu auta "dawcy prądu" do biorcy uruchamiamy auto dawcę i czekamy kilka/kilkanaście minut aby podładować baterię rozładowaną w aucie biorcy. Następnie KONIECZNIE gasimy silnik w aucie dawcy i dopiero wtedy przystępujemy do próby uruchomienia auta biorcy. Nie wyłączanie silnika w aucie dawcy przy podłączonych przewodach może skutkować uszkodzeniem alternatora który nadal pracuje w aucie dawcy i podczas kręcenia rozrusznikiem w aucie biorcy jest przez niego obciążany prądem kilkukrotnie przekraczającym moc alternatora !!! Może to skutkować jego uszkodzeniem !!! Koniecznie przed uruchamianiem auta biorcy należy zgasić silnik w aucie dawcy !!!

 9. Dawca ma mieć zgaszony silnik… mit powtarzany latami … nic nam nie da pracujący alternator…
  Każde uruchomienie silnika w normalnych warunkach jest bez pomocy alternatora …
  Więc bezsensu tym bardziej że elektronika dawcy jest narażona na uszkodzenie …

 10. Mitem jest że auto "dawcy" musi gazować przy odpalaniu drugiego ten mit wziął się z czasów głębokiej komuny kiedy to w autach były prądnice i żeby dawały 14V musiało się zwiększać obroty. Dzisiejsze auta wyposażone w alternatory dają 14V na biegu jałowym. Tak więc śmieszą mnie wszyscy "rycerze PRLu" gazując przy odpalaniu auta.

 11. No chyba, że jest -20 jak na początku stycznia i sprawność akumulatorów spadła do 30-40 procent, wtedy odpalamy z kabli, ale nie jedziemy zawracać głowy specjalistą ;p
  Wytłumaczy ktoś fachowo dlaczego masę podpinamy w ten sposób, a nie do aku? W odbiorcy zawsze podpinałem mase do silnika, ale w dawcy? Pierwszy raz widzę, żeby w dawcy też podpinać do elementu masowego zamiast aku.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!