Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Awaryjne otwieranie samochodu – Ford KA – klucz dyskowy. Pickowanie, dekodowanie i patroszenie.Dzisiaj dłuższy nieco materiał – tym razem na warsztacie zamek od Forda KA, o który prosiło parę osób w komentarzach przy okazji filmu z otwierania zamka od Passata B4.

Tak się składa, że parę dni temu kupiłem kilka sztuk zamków samochodowych różnych producentów do testów – między innymi tą fordowską konstrukcję, o której pisaliście.

Do jej spikowania wykorzystałem specjalne narzędzie, które z kolei kupiłem już dawno (w opisie było, że można próbować pickować niektóre zamki od forda i od jaguara – o ile dobrze pamiętam)

Potem rzuciłem okiem na to co kryje w środku – jako, że nie robiłem tego wcześniej to chwilę musiałem pokombinować i nawet mały palnik poszedł w ruch;)

W wielkim skrócie – zamek forda to ciekawa konstrukcja, w której napinający dysk nie jest ani ostatni ani pierwszy – w tym konkretnym zamku były dwa takie (być może w innych jest inaczej? – nie wiem). Poza tym dyski są blisko siebie i dość głęboko – bez odpowiedniego narzędzia trudno było by z nim walczyć finezyjnie.

Jeżeli chcesz zobaczyć testy coraz nowszych i często drogich zabezpieczeń to wspomóż mnie na patronite – mój profil: https://patronite.pl/LockTube

miłego oglądania.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

30 komentarzy do „Awaryjne otwieranie samochodu – Ford KA – klucz dyskowy. Pickowanie, dekodowanie i patroszenie.

  1. To co ty nazywasz słoneczkiem nazywa się gwiazdką albo słoneczkiem należy odciąć płaskim śrubokrętem wszystkie promienie aby zdjąć tego typu blokadę ona sama zapiera się za rant po wciśnięciu jej i trudno jest ją zdjąć

  2. ja tam nie wiem ale to śmieszy zamek bo z mk 3 mondeo kluczykiem udało się mam otworzyć mk 2 niestety stacyjki nie łapało tylko drzwi ale z tego co mi wiadomo jest to możliwe kiedyś w usterce widziałem specialiste co zaczynał od kluczy z złomowiska lektor mówił że może się czasem udać

  3. Jeżeli chodzi o osobny zamek, tzn nie w klamce to wystarczyło (szczególnie w Fordzie z starych lat ) dobry śrubokręt i gwałtowy ruch w górę, tak w górę i otwarty. Ale tym sprzętem który pokazujesz nie uszkodzimy zamka ani blachy. I wiadomo kiedyś to robili w innym celu. 😉

  4. Wspomniałeś o jakobym swoim zbytnim gadulstwie itd. , przeciez bez Twoich refleksji i komentarzy często zabawnych nikt by nie wytrzymał do końca filmu …, kontynuuj tak dalej…✌

  5. Witam
    Z niecierpliwością czekam na test otwarcia zamka używając do tego elektrycznej szczoteczki do zębów, jestem ciekaw czy to naprawdę działa 🙂
    Pozdrawiam

  6. Ford miał to do siebie iż można było go zamknąć każdym kluczem forda a otworzyć konkretnym. Była kiedyś reklama "Zapomniałeś zamknąć samochód? Zadzwoń do sąsiada"

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!