Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

BMW E87 – E90, mruga kontrolka trakcji, abs, dcs, auto szarpie, brak mocy. Patent na doraźną pomocWitam!
W dzisiejszym odcinku patent na doraźną pomoc w przypadku uszkodzonego pierścienia ABS w samochodach marki BMW. Objawy jakie daje samochód to mrugająca kontrolka trakcji, ABS, DTC, auto szarpie. Najprawdopodobniej zużyciu uległ pierścień ABS, a konkretniej napuchł poprzez rdze, która pojawiła się pod nim. W tym przypadku naprawa polegała by na wymianie uszkodzonej koronki, oczyszczeniu jej gniazda i zamontowanie nowej. W tym odcinku pokazuje patent na odroczenie tej naprawy i wyeliminowanie skutków, które daje wycieranie czujnika ABS poprzez napuchnięty pierścień ABS w samochodzie BMW serii 1 – E81/E87, serii 3 E90/E91 i innych modeli BMW. Do wykonania tej doraźnej pomocy potrzebujemy tylko klucz imbusowy nr 5 i cieńką podkładkę. Więcej w filmie.

Zachęcam do subskrybowania kanału oraz zostawiania łapek w górę!

Pozdrawiam
MotoNacja

Ten filmik służy wyłącznie celom informacyjnym i nie gwarantuje osiągnięcia określonego rezultatu. Użytkownik jest osobiście odpowiedzialny za nieprawidłowe użycie narzędzi lub części samochodowych.

MotoNacja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, lub obrażenia poniesione podczas wykonywania napraw we własnym zakresie
MotoNacja

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

22 komentarze do „BMW E87 – E90, mruga kontrolka trakcji, abs, dcs, auto szarpie, brak mocy. Patent na doraźną pomoc

 1. Witam,
  Sprawdzenie przez OBD wskazuje na czujnik tylnego prawego koła który został już wymieniony na nowy i oryginalny, jednak e82 dalej pokazuje błąd kontroli trakcji, dct i abs’u. Myślisz ze jest sens wymieniać czujnik po drugiej stronie mimo iż nie wskazuje na to odczyt obd? Czy jednak kierować się w stronę wymiany pierścienia reluktora?
  Pozdrawiam

 2. Czemu nie jest naprawa. Jeżeli czujnik nie jest uszkodzony i działa to sprawa załatwiona. Jak by nie było wszystkie funkcje są przywrócone tak jak by nowy czujnik . Dobre rozwiązanie też bym tak zrobił i napewno nie wymieniał na nowy. Wymieniłem w paru modelach BMW czujniki i żaden mi tak nie wyszedł łatwo jak tobie. Wszystkie były tak spuchnięte że po kawałkach je trzeba było wyciągać i wiercić

 3. Witam, właśnie mnie spotkał ten problem, przynajmniej tak mi się wydaję. Najlepszą metodą na sprawdzenie która to koronka jest ogledzina każdego czujnika czy są inne sposoby?

  Dziękuję za pomoc

 4. Dzisiaj założyłem u siebie, jednak prawdopodobnie podkładka jest za gruba ponieważ zapaliła się kontrolka abs i kontrola trakcji, co prawda samochód nie szarpie:) ale nie działa abs. Jakiej grubości zastosować podkładkę aby czujnik czytał koronkę?

 5. Udalo sie nie szarpie , ale blad abs , recznego i trakcji dalej swieci – zakladam ze tak niestety bedzie bo czujnik wytarty mocno ??? Oczywiscie wiem ze nalezy wymienic czujnik i koronke abs. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

 6. Po driftowaniu E87 na placu miałem problem z ruszaniem z miejsca. Dosłownie nie mogłem ruszyć, opony ślizgały się w miejscu, aż śmierdziało gumą. Wcześniej wyłączyłem DTC i miałem wrażenie jakby było ciagle wyłączone chociaż je niby włączyłem i traciłem trakcje na prostej drodze, wie Pan może o co mogło chodzic ?

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!