Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Co dalej z silnikiem BMW? | Polskie BMWSubskrybuj mój kanał: https://www.youtube.com/c/patrykmikiciuk?sub_confirmation=1
Pamiętajcie aby sprawdzić kalkulacje swojego samochodu i odebrać bonus 150 PLN! http://mubi.pl/patryk_mikiciuk150
Odkrywamy kolejną niesamowitą historię. W 1934 r. zaprezentowano roadstery 315/1 i 319/1 wyposażone w jednostki o pojemności 1500 ccm i 1900 ccm. To prawdopodobnie pierwszy przedwojenny samochód, który zapoczątkował polski motorsport.

Zajrzyj również na:
Instagram: https://www.instagram.com/patrykmikiciuk/
Facebook: https://www.facebook.com/mikiciukpatryk/

#patrykmikiciuk #polskiebmw #BMW
Materiał zawiera lokowanie.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

30 komentarzy do „Co dalej z silnikiem BMW? | Polskie BMW

 1. Jak zaczyna się oglądać to nie zwraca się uwagi ile trwa film. Ale jest super zmontowany – ogląda się z zapartym tchem.
  Zawsze znajda się ludzie negujący pewne właściwości, jak ktoś ma trochę wiedzy mechanicznej i doda do A + B wyjdzie C.
  Widząc pewne przeróbki wiadomo że nie był to samochód seryjny …
  Na różnych forach ludzie różne rzeczy piszą – często nawet właściciele pewnych pojazdów, żeby nie zmniejszać wartości Swoich.
  Super że mamy ludzi z tak dużą wiedzą i doświadczeniem, którzy chętnie dzielą się nią – są osoby które Swoją tajemną wiedzę zabiorą do grobu.

  Tymczasem wiedza jest po to żeby ją zdobywać i szkolić młodsze pokolenia – dzięki temu jesteśmy w obecnym punkcie rozwoju. Pomimo pewnych sił blokujących tą wiedzę.

 2. Witam! Trochę nawiązując do początku filmu i wzmiance o artykule w „classic auto” o PP. Dziś nie chwaląc się nabyłem drogą kupna ten numer i przeglądając zdjęcia Porsche Patryka coś mnie tknęło. Na zdjęciu z okładki i jednym zdjęciu w artykule ( zdjęcie od przodu) widać że przednie błotniki są asymetryczne. Chodzi o kształt poszerzeń, prawe jest szersze i bardziej pochylone, a lewe węższe i mniej pochylone. Albo to złudzenie albo się Domino walnął o kilka centów.

 3. Jeśli chodzi o dźwigienki i dorabianie do nich wałka to robi się je z lekkim luzem żeby w przyszłości ułatwić zdejmowanie.
  Po odkręceniu śruby materiał ma zdjęte obciążenie i sprężyście wraca do swojego wymiaru.
  Tyle pamiętam z długich dyskusji dziadka kowala i taty ślusarza maszynowego.

 4. Wyjaśnienie historii tego Porsche powinno nastąpić min 2,5 roku temu…a teraz komuś nerwy puszczają….i zaraz zaraz gdzie i kiedy coś wyjaśnialiście ? Bo raczej cały czas PM próbuje utwierdzać oglądających ,,zupełnie w czymś innym..

 5. Proponuję zalać pory w bloku Loc. 290. na pewno uszczelni ten niewielki przeciek.
  Teraz odnośnie pomysłów na dorabianie tłoków. Ogólnie niewielkie firmy dorabiające tłoki mają podstawowy problem z wykonaniem odlewów o jednakowej masie (+/-10 gram). Temat był przerabiany przy okazji dorabiania tłoków do silnika Stratopoloneza kilka lat temu we wspomnianym warsztacie. Proponuję zapytać na Krasnobrodzkiej co o tym myślą…i jak się zakończył tamten projekt…
  Nie wiem czemu ale znikają wszystkie moje posty zamieszczane pod poprzednimi odcinkami w których podawałem informacje na temat możliwości zakupu tłoków nadwymiarowych za około 800 EUR z Niemiec. Widzę, że pomimo podania tej informacji innymi kanałami temat jest skrzętnie pomijany i kurczowo trzymacie się tego dorabiania z czego będą problemy. Nikt mnie nie przekona, że tłoki odlewane metodą warsztatową w formach z piasku i z aluminium pozyskanego z przetopu starych czy nawet jakiś nowych tłoków będą lepsze niż tłoki zrobione metodą odlewania w kokilach ze stopu aluminium o ustalonym składzie, które zostały następnie poddane obróbce CNC z zachowaniem tolerancji wymiarowej w tysięcznych mm. a nie na zwykłej tokarce i owalizowane na "oko"…
  I nikt tu nie mówi o jakichś kosmicznych pomysłach na kute tłoki za grubą kasę tylko o przyzwoitym produkcie za rozsądne pieniądze dostępnym z półki w praktycznie dowolnym nadwymiarze, do tego kompletnym z pierścieniami i dobranymi sworzniami.
  Odnośnie rewelacji ( 24:55 ) dotyczących doboru wysokości tłoków to chyba Pan Wojtek zapomniał o możliwości wyfrezowania w denku tzw kieszeni na grzybki zaworów…
  1:41:52 bardzo istotna uwaga odnośnie funkcji wypromieniowywania ciepła przez powierzchnię sinika – z tego punktu widzenia wszelkie zabiegi polerowania silników tak chętnie stosowane przez właścicieli motocykli to zwykła zbrodnia bo skazują silniki na przegrzanie… Słyszałem też wiele lat temu o przypadku odrzucenia przez sędziów na rajdzie weteranów jednego z Bugatti zgłoszonych do konkursu właśnie z powodu spolerowania powierzchni silnika, która była silnie utleniona przez co pozbawiono silnik oryginalnego charakterystycznego szlifu. Technika wykonania takiego szlifu nazywana jest mazerowniem -bardzo słabo słychać to na filmie.
  1:56:20 tego typu ubytki można uzupełniać klejami lub pastami ceramiczno metalowymi Belzona lub Chester Molecular, stosowanymi do regeneracji zużytych przez kawitację odlewów pomp przemysłowych.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!