Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Hybrydy – film techniczny Pertyn GlędziZapraszam na swoją stronę: http://pertyn.com
na Fb: http://fb.com/pertynmaciejpertynski
na Insta: http://instagram.com/pertyn

Muzyka: www.bensound.com
Kontakt: zapytajpertyna@pertyn.com

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

42 komentarze do „Hybrydy – film techniczny Pertyn Ględzi

 1. nie znałem do tej pory budowy przekładni CVT ( mechaniczne, tradycyjne znam dobrze bo sprzedawałem części do nich) i stwierdzam krótko CVT jest genialna w swojej prostocie budowy, a hybrydy toyoty dla mnie są najlepsze i bardzo zmieniły moje zdanie o hybrydach, podejrzewam że jakbym patrzył na innych producentów to zniechęciłbym się do takich rozwiązań a obecnie bardzo poważnie rozważam zakup hybrydy toyoty.

 2. powiem tak – miłośnik motoryzacji lubiący dźwięk silników V – nie przeszkadza taki dźwięk, może tylko nie ma takiej charakterystyki V ale zamysł dźwiękowy podobny, kto nie ludzi dźwięku silnika w aucie jakimkolwiek to powinien kupić sobie elektryka albo rower bo do motoryzacji mu tak blisko jak ziemi do słońca.

 3. Bardzo ładnie wyjaśnione jak to działa, bo próbując komuś wytłumaczyć to jest ciężko kto nie posiada hybrydy. Bo przkaldania to skrzynia biegów albo że silnik spalinowy musi być zasprzeglony itd.
  Mam hybrydę od polowy 2021 i jestem jak narazie bardzo zadowolony.

  Pozdrawiam

 4. Szanowny Panie,
  To jest wspaniała lekcja o hybrydach, ze szczególnym uwzględnieniem przekładni planetarnych. Film obrazujący zasadę działania i połączenia napędu z silnika spalinowego i elektrycznego dopiero teraz daje pełny obraz myśli technicznej na najwyższym poziomie. Gratulacje i słowa podziękowania za to, że podjął się Pan wyjaśnienia tego skomplikowanego tematu.
  Serdecznie pozdrawiam,
  Marek

 5. Ciekawi mnie jedna rzecz. Skoro "bieg wsteczny" jest realizowany tylko poprzez silnik elektryczny (bo spalinowy nie posiada takiego przełożenia), to oznacza, że na rozładowanych akumulatorach nie można wykonać manewru cofania. Komputer auta nie dopuści do całkowitego rozładowania, lecz uparty kierowca jadący X kilometrów na wstecznym lub mróz (może rozładowac akumulatory) – mogłyby doprowadzić do tego, że auto nie będzie w stanie pojechać w tył. Czy mam rację? 🙂

 6. @Pertyn Ględzi – wróciłem do materiału po dłuższym czasie, elektromobilnosc jest kontrowersyjna przez bilans CO2, ile go generujemy żeby wyjechać samochodem z salonu, zakładam, że tyle samo, więc mierzymy poziom brudów z eksploatacji. Tu rura wydechowa nie jest jedynym źródłem ale też np. pył z okładzin hamulcowych, hamując silnikiem elektrycznym nie ma tak dużo pyłu. Duży znak zapytania dla mnie to sposób utylizacji zużytych akumulatorów, czy zasypiemy nimi morza i oceany ? Poza filozofią😉
  1. eCVT nie ma więc tego paska przesuwającego się po zmieniających stożkach (koszty wymiany) prawda ?
  2. Przekładnia planetarna chyba musi być smarowana – olej silnikowy czy oddzielny przekładniowy ? Jak często ?
  3. Silniki elektryczne przywołują skojarzenie z wiertarką, szczotki😉, uzwojenia, te miedziane druciki, jak z ich trwałością ? Wymiana silnika elektrycznego – połowa wartości samochodu ? 🤔
  4. Realne zagrożenia, że zatrzemy, zapalimy silnik elektryczny przy maksymalnych prędkościach ?
  Zastanawiam się, jak już się posiada, na co zwracać uwagę przy serwisowaniu, żeby móc nawiązać dialog z mistrzami czarnej magii 😉😄
  A system hybrydowy Ford?

 7. A co z holowaniem przyczepy taką hybrydą? Nowe Corolle hybrydowe mogą holować do 750kg, tylko jak samochód to znosi? Czy ktoś wie lub ma takie doświadczenia?
  – Czy holowanie przyczepy może znacząco obciążyć układ napędowy, przyczynić się do jakiejś awarii? Myślę szczególnie o tym, że przyczepa na nierównościach trochę szarpie samochodem i zastanawiam się jak na takie traktowanie reaguje cały napęd.
  – Jak zmienia się hałas w środku i obroty silnika? Obawiam się tego, że jazda z przyczepą, z prędkością 100 km/h może przypominać podjazd pod górę, z wysokimi obrotami silnika i hałasem
  – Jak istotne mogą być różnice pomiędzy silnikami 1.8 i 2.0 jeśli chodzi o komfort jazdy z przyczepą? Przypuszczam, że 2.0 powinno być dużo lepsze, ale może ktoś ma już doświadczenia?

 8. Nie jestem fanem Pana sposobu mówienia (co nie oznacza, że jest zły-tylko różni ludzie lubią różne rzeczy) ale ten materiał był na tyle ciekawy, że nawet nie słyszałem tych elementów, które mnie drażnią.
  Bardzo dobry i wartościowy film.
  Gratuluję!!!

 9. Fantastycznie Pan to przedstawia a jednak mimo dwukrotnego obejrzenia mam pewną niejasność. Nie wyjaśnia Pan lub nie zrozumiałem kwestii przeniesienia napędu i tego jak przekładnia planetarna współpracuje z przekładniś bezstopniową tzw. pasową lub łańcuchową. Stąd moje pytanie. Mam pojazd Toyota PRIUS+ wg. mojej wiedzy posiada on przekłądnię eCVT a jednocześnie napęd przekazywany jest przez przekładnie CVT (pasową/łańcuchową). Czy tak jest? To ponoć trzecia generacja napędu hybrydowego Toyoty. Jak wiem kolejne rozwiązania są pozbawione przekładni pasowej. Proszę serdecznie o weryfikację mojej wiedzy lub niewiedzy. Pozdrawiam. Daniel

 10. Zdecydowałem się na hybrydę przed obejrzeniem takiego materiału, wow jestem pod wrażeniem, układ, który nie ma sprzęgła, genialne…
  Wszystkie niemieckie „poturbowane” konstrukcje mogą się schować

 11. Dać znać w komentarzach czy warto było… co? Robić ten materiał? TAK! Zdecydowanie tak. Trafiłem na niego dopiero teraz i żałuję, że nie widziałem go wcześniej. W dyskusjach motoryzacyjnych ze znajomymi od lat przyjmuję stanowisko, że póki nie zrobią czegoś z bateriami (redukcja masy, szybkość ładowania, infrastruktura itd) to jedynie hybrydy mają jakiś sens w tej pseudoekologii. A Pan, panie Macieju, niejako potwierdził moje przekonanie. A ten rys historyczny (nie miałem pojęcia o historii hybryd jak się okazało), a te techniczne szczegóły i objaśnienia – majstersztyk. Dziękuję.

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!