Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Instrukcja instalacji PyClip, potężny intetfejs na telefon dla Renault i DaciaLink do pobrania aplikacji PyClip na androida.
Większość kest na serwerze chomikuj wraz z programowalną wersją 2.2
https://chomikuj.pl/agataoleksak/PyClip+Android

Dla osób nie posiadających konta na chomikuj lub dostępnego transferu link z innego źródła.
Wersja 3.5 (baza danych 195): https://cloud.mail.ru/public/mAXA/Ebro9YJHa
lub https://disk.yandex.ru/d/x-gtOEm6MzPEEA

wersja 2.2 (zalecana): https://disk.yandex.ru/d/5VzPPO29OJgrTg

wersja 2.1 (baza danych 182):
https://my-files.su/dr271b

wersja PyClip180+
https://disk.yandex.ru/d/bFeZ3PNASJH7Zg

PyClip Dacia 1.4
https://disk.yandex.ru/d/iBN3M2-gCt2zNw

PyClip v3.7 (baza danych 197)
https://my-files.su/2uq3rv

Mała legenda stony startowej PyClip

– START: Uruchomienie programu
– ELM port: port karty lub adres karty Wi-Fi. Adres dla Wi-Fi jest określony w formacie IP: port adaptera
– Language: Język
– Demo mode: uruchomienie skryptu (peogramu) w trybie demo
– DUMP: zrzut blokowy. Zaleca się to zrobić przed jakąkolwiek zmianą parametrów w programie, aby móc skorygować nieoczekiwane konsekwencje takich zmian.
– Orientation landscape: Tryb pełnoekranowy
– Scan vehicle: wybór modelu samochodu
– Generate logs: włączenie funkcji logowania. Plik dziennika może być potrzebny do analizy błędu, sprawdzenia adresu bloku oraz w innych przypadkach.
– Log name: Nazwa pliku dziennika
– CAN2 (Multimedia CAN): połączenie za pomocą magistrali CAN2 z odpowiednim adapterem.
– Font size: Rozmiar czcionki w programie
– KWP Force Slow lnit: Używanie opcji slow-init dla starszych bloków. Jeśli masz samochód sprzed 2009 roku z niestabilnym połączeniem, dobrze jest go aktywować.
– Use CFC0 (CF60): sterowanie przepływem oprogramowania, włącz, jeśli adapter ELM327 nie obsługuje sprzętu. (dla chińskich klonów ELM327)

Legenda każdego z modułów

DE : Device error: czytanie, usuwanie błędów.
ID : Identifications: sprawdzenie VIN urządzenia, wersji oprogramowania, sprzętu itp.
SY : System state: wyświetlanie aktualnych odczytów głównych (prędkość, napięcie, temperatura itp.)
SP : System parameters: wyprowadzanie aktualnych parametrów bloku, bez możliwości zmiany.
LC : System configuration: wyjście aktualnej konfiguracji, bez możliwości zmiany.
AC : Executing tests: uruchamianie skryptów do testowania urządzenia (np. sprawdź wszystkie światła, przekaźniki itp.)
CF : Changing configuration: Zmiana konfiguracji bloku. OSTROŻNIE!
VP : VIN programming: programowanie VIN, podłączone do każdej jednostki (nie zawsze działa, nie zawsze jest możliwość wprowadzania zmian)
RZ : Resets: Usuwa wszystkie błędy blokowe i kalibracyjne.
ECM : Extended command set: są to skrypty konfiguracyjne. Skrypty które przypisane są do danego modułu w którym znajdujesz się obecnie.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

39 komentarzy do „Instrukcja instalacji PyClip, potężny intetfejs na telefon dla Renault i Dacia

 1. Pozdrowienia dla Prowadzącego! I serdeczne podziękowania za pomocne materiały. Kanał świetny, duża ilość pomocnych materiałów. Złoto – nie człowiek!
  Pozdrowienia również dla Widzów! 🙂

 2. Dzięki za kolejny mega pomocny materiał. Zmieniłem już tym sposobem język tablicy z DE na angielski i skasowałem kilka błędów. Jeszcze spróbuję zmienić opcję zaciągania hamulca postojowego na zimową, tak jak pokazywałeś na starszym filmie. Czy sprawdzałeś może, czy da się PyClipem uaktywnić tempomat na tablicy po jego dołożeniu w SCII?

 3. Hej! Doczepiałbym się drobiazgów ale generalnie materiał spoko. W jednym z poprzednich filmów odkryłem dzięki Tobie pyclip i apka robi robotę. Już dwóch właścicieli Scenica są wdzięczni 🙂

 4. Pytanie za 100pktow – czy ta aplikacja ma opcje w rodzaju zmiany sposobu zliczania paliwa? Mam gaz w sceniorze a jak wiemy – przy jeździe na gazie i tak ubywa na wskaźniku benzyny. W niektorych modelach przy jakims entym odpaleniu to sie resetuje i wraca na wlasciwa pozycje, u mnie nie. W Dacii Duster jest podobnie ale czytałem że mozna Dacie podpiąć pod ddtAll i tam jest opcja przestawienia sposobu zliczania paliwa na zliczanie z poziomu pływaka a nie dystansu. Czy orientujesz sie aby w Scenicu była taka opcja? Czy to w ddt czy w tej apce? Pozdrawiam

 5. Bądźmy szczerzy, ta apka jest mega ale clipa nie zastąpi. O kdowaniu karty i wtrysków można zapomnieć podobnie jezeli chodzi o zmianę vin poszczególnych modułów czy dostęp do multimediów natomiast dopalenie dpf na postoju powinno zatrybić. Ogólnie świetna sprawa jezeli chodzi o szybką diagnostykę, a w połączeniu z nagrywaniem ekranu można przeanalizować działanie wielu podzespołów 🙂

 6. Super. W końcu też są tematy diagnostyki na Twoim kanale. Graty Pomysłu. Mam przy okazji pytanie czy za pomocą tego interfejsu można połączyć się z kompem w celu skorzystania np. Z ddt4all lub ddt2000. Kupiłem już 2 kable ale nie mogę sie połączyć z kompe. Mało brakuje a zaraz uciekne się do zakupu Maxiecu. Pozdrawiam.

 7. Ogólne ten program wygada zacnie :), interfejs zamówiłem, na moim starym elm327 nie wyrywa modułów. Ciekaw mnie czy usunę nim błąd klimatyzacji jak jak wspoczynnik spadnie do 0. I druga sprawa zawsze chciałem w SC 2 zmienić pracę wycieraczek w sensie działają nie przez czujnik deszczu tylko czasowo.

 8. Czy da radę zmienić język w poliftowym Scenicu 2 za pomocą tego programu, bo wyczytałem, że za pomocą DDT4All tak? Ciekaw jestem też czy ten interfejs dałby radę z tym DDT4 gdyby za pomocą PyClipa nie dało rady zmienić ustawień języka.

 9. Kupiłem to cacko, jak trafiłem na twój filmik z wyłączeniem hamulca postojowego ( już zrobione) , ale jestem ciekaw czy da radę dodać kartę ( kupiłem scenica 2 2006) ale niestety była jedna karta. Zaopatrzyłem się już w drugą i ciekawy jestem czy tym programem da radę ją dodać.

 10. Witam i pozdrawiam…
  Tak to mi wywalilo kody wtryskow poniewaz ktos akurat zadzwonil na mesengera i zgubil cala pamiec komputera w aucie…
  Potrzebne bylo ponowne wpisanie kodow i tylko bosh dal rade …heh…👌

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!