Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Jak często wymieniać olej? / 1/2 / Patryk Mikiciuk Adam Klimek / Team TotalPatryk Mikiciuk i Adam Klimek z Team Total próbują odpowiedzieć na pytanie niemal tak stare, jak motoryzacja, czyli jak często wymieniać olej? Niby wszystko jasne, bo “zgodnie z zaleceniami producenta”, ale… no właśnie. Dziennikarz zwraca uwagę, że kiedyś wymieniało się go co 5-10 tysięcy kilometrów. Teraz paradoksalnie mimo tego, że silniki nowej generacji mają więcej mocy i są bardziej skomplikowane, to producenci zalecają często wymianę po 20, 30, a czasem nawet 40 tysiącach. Dlaczego tak się dzieje? Mechanik wyjaśnia, że postęp technologiczny wpłynął nie tylko na samochody, ale także na oleje. Oglądajcie!

Team Total to miejsce, w którym wszyscy miłośnicy motoryzacji znajdą coś dla siebie. Mamy inspirujące treści i fachowe porady.

TotalEnergies od lat odgrywa istotną rolę w świecie sportów motorowych. Wyścigi i rajdy są dla nas najlepszym źródłem zdobywana doświadczenia, które umożliwia nam prace nad innowacyjnymi produktami. Dzielimy się naszym doświadczeniem z kierowcami, co gwarantuje im optymalną ochronę, niezawodność i wydajność silników. Wszystko po to, aby jako pierwsi mogli minąć linię mety!

TotalEnergies to firma multienergetyczna, która produkuje i sprzedaje energię w skali globalnej: ropę i biopaliwa, gaz ziemny i green gas, odnawialne źródła energii i energię elektryczną. 105 000 naszych pracowników jest zaangażowanych w tworzenie coraz tańszej, czystej, niezawodnej i dostępnej dla jak największej liczby osób energii. Aktywna w ponad 130 krajach firma TotalEnergies stawia na zrównoważony rozwój we wszystkich jego wymiarach, w szczególności w obszarze swoich projektów i operacji biznesowych, które mają przyczynić się do zwiększenia jakości życia ludzi na całym świecie.

Dowiedz się więcej o TotalEnergies: https://www.totalenergies.pl/

https://teamtotal.pl/

https://www.facebook.com/totalenergiespolska/

#TotalEnergies #olej #TOTALQuartz

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

9 komentarzy do „Jak często wymieniać olej? / 1/2 / Patryk Mikiciuk Adam Klimek / Team Total

  1. Ja wymieniam olej i filtry po 10-12 tys km. Jeśli prosty silnik bez turbiny to ewentualnie max 15 tys km. Pamiętajmy że olej silnikowy smaruje również turbinę. Temat wymiany oleju poruszałem już na moim kanale 😉 Pozdro 🙃

  2. No właśnie ,warsztaty zalecają co 10 tysięcy wymiana oleju bo czym częściej tym zarabiają więcej 🙂 mam Mondeo mk4 lift i pisze jak byk , co 30 tysięcy lub co roku albo dwa lata jak nie wyjeżdzimy 30 tys, rozrząd , warsztat mói co 30 tysięcy bo kasa 🙂 czytam na Fordzie i pisze jak byk co 120 tysięcy a jest pasek , albo co 5 lat , ponieważ niszczeje , warsztaty niedługo skrócą wszystko aby zarabiać a już zbijają majątki , kiedyś praca do 20:00 a dziś do 16:00 , ceny rosna jak za złoto i będą mówić że wyjedziesz z garażu i ju wymieniaj olej albo rozrząd 🙂 paranoja , ceny rosną, czas pracy sobie skracają zamiast robić na dwie zmiany jak pracują ludzie a auta kwitną czekając na naprawę albo terminy na za tydzień ;p banda złodziejstwa częśto wzięli się na sposób, zamiast ludzi zatrudniać i jechać na dwie zmiany . Cyrk i paranoja .

  3. Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o zalecaną wymianę oleju przez producentów z reguły co 30 tyś nie warto ich słuchać co do specyfiki tak co do wymian nie!! Proszę zauważyć ze współczesne silniki sa bardzo mocno wysilone np: z silnika o pojemności 1.4 czy 1.6 można uzyskać 180 a nawet powyżej 200 koni mechanicznych taki silnik potrzebuje dobrego smarownia a dobrym smarowaniu przy wymianie oleju co 30 tyś nawet najlepszego można zapomnieć. Współczesne silniki nie padają szybko dlatego ze są złe tylko dlatego ze mają idiotyczne interwały wymian oleju. Chodzi o koszta dla firmowych flot i tylko dlatego jest to tak popularne. Kto nie smaruje ten nie jeździ stara lecz bardzo aktualna zasada pozdrowiam

  4. Można sie myć raz na tydzień żeby oszczędzać wodę i być eko, pryskać sie sprayem 48h i śmierdzieć albo myć sie codzienie a w przypadku ciężkich warunków kilka razy dziennie
    Podobnie jest z olejem

  5. Serwisy zalecają co 30000-50000 Km wymiane, miski olejowe mniejsze a filtry oleju te same wielkością. Rozbieraliście taki silnik po tych kilometrach jaki jest syf który odrywa się i zatyka smok i zaciera wałek rozrządu, turbo się zaciera, to jest poto żeby zarżnąć silniki. Ja swoim klijentom zalecam wymianę co 10000-15000Km.i wszystogit

  6. daję unsub. Oleje mogą być nowej generacji, mieć super lepkość, ale wraz z pracą silnika, ścierają się jego elementy co powoduje, że olej jest zanieczyszczony przez opiłki metali, które mogę skrócić żywotność napędu, zatkać kanaliki olejowe. Moim zdaniem koszt serwisu olejowego w wysokości około 300-400zł, w zależności od samochodu raz do roku lub maksymalnie co 12-15 tyś km daje nam większe szanse na wydłużenie życia jednostki napędowej. Dla mnie coś takiego jak longlife skracają żywotność silnika.

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!