Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Jak otworzyć uszkodzony zamek drzwi Seat IbizaDo prawidłowego demontażu silniczka wystarczy odkręcić metalową osłonę drzwi wraz z prowadnica, w tym aucie dodatkowo wymieniany był mechanizm szyby.

Na moim kanale dowiecie się wielu ciekawych rzeczy z mechaniki samochodowej. Zapraszam do oglądania:)

poczta: E-mail ytgaragepoland@gmail.com
https://www.instagram.com/garagepoland/
https://www.facebook.com/GaragePoland-102175118537641

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

31 komentarzy do „Jak otworzyć uszkodzony zamek drzwi Seat Ibiza

  1. Napisałem to w jednej z odpowiedzi poniżej, ale tu będzie lepiej widoczne. Nie rozwiercasz żadnych nitów!!! Blachę wyciągasz razem z prowadnicami. Wyciągasz te dwie okrągłe, gumowe zaślepki w górnej części drzwi. Za nimi są szyny od prowadnicy szyby. Opuszczasz trochę szybę, tak aby śruby ściskające szybę albo tulejki mocujące znalazły się w odsłoniętych teraz otworach i popuszczasz te śruby lub wypychasz tulejki do środka, w zależności jak jest mocowana szyba. Wtedy wyciągasz szybę do góry a nawet wystarczy jak ją podniesiesz i zablokujesz. Przy jej ponownym montażu, najpierw wciskasz te wałeczki – tulejki w otwory szyby i energicznym ruchem opuszczasz szybę w mocowania znajdujące się w prowadnicach. One sobie tam wskoczą na swoje miejsce. Bądź też wciskasz szybę w te łapki ściskane śrubką. Blachę wyjmuje się razem z prowadnicami i zamkiem. Nie wiem, czy też nie z klamką zewnętrzną jak w niektórych autach, ale to jest wszędzie podobna procedura. Tu prawdopodobnie wystarczy odpiąć linkę idącą od zamka do klamki zewnętrznej. W tym celu ze szczytu drzwi trzeba odkręcić o jakieś 10 obrotów śrubę mocującą wkładkę zamka pociągając klamkę na zewnątrz i pociągając jednocześnie wkładkę zamka na zewnątrz drzwi. Zaprzestać odkręcania gdy wkładka już zacznie się wysuwać. Wyciągnąć wkładkę i wyjąć takie kopytko linki wchodzące w klamkę. Dziwię się, że nikt dokładnie tego tu nie opisał, bo przecież nie dla każdego jest to widać oczywiste.

  2. Właśnie mam ten sam problem, w takiej samej Ibizie, nawet ten sam kolor ha ha 😀
    Utwierdziłeś mnie w tym, że innego wyjścia raczej nie ma. Dziś się tym zajmę. Pozdro i dzięki za materiał 🥃👍

  3. Ja oglądałem twój film żeby otworzyć też drzwi ale od vw polo 9n(bliźniak buda seata Ibizy ta sama) i stwierdziłem że za dużo jest szarpania a można mniej inwazyjny sposób wpadłem.Wziąłem rozebrałem boczek jak ty na początku a potem uszczelkę wewnętrzna zdjąłem gdzie się trzyma boczek oraz uszczelnienie wewnętrzne i kawał druta zakończanym hakiem i drzwi za pierwszym podeście otwarte bez szarpania i niszczenia dołu.Nie jestem zawodu mechanikiem tylko majsterkuje i naprawiam swój samochód.Wystarczy trochę pomyśleć.Na pewno w większości samochodach sposób się sprawdzi.Pozdrawiam

  4. Po co rozwiercałeś nity jak wystarczyło tylko opuścić delikatnie szybę i odkręcić ją od prowadnic? Co do tych zamków to padają tylko silniczki od centralnego: wystarczy tylko rozebrać, wyczyścić miejsce gdzie chodzą szczotki i znów działa.

  5. Lekka poprawka. Poprawny demontaż nie polega na rozwiercaniu nitów od podnośnika szyby tylko należy wyjąć szybę, a ta blacha razem z podnośnikiem i zamkiem wyjmuje się z drzwi

  6. VW powinien uczyć się od Tesli, zdejmujesz zakole i ciągniesz za sznureczek a drzwi magicznie ustępują😅 dobrze że złodzieje o tym nie wiedzą 😘

  7. Z tym to przejebane jest jak zamek dęba stanie. Ale zle zdjoles blache. Najpierw szybe sie wyciaga nie trzeba nitow rozwiercać. Wszytko wychodzi razem z tą blachą.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!