Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Jak wygłuszyć samochód ? Jak wyciszyć samochód. Mata Butylowa StP .www.WyciszAuto.pl – Kompleksowe wyciszenie samochodów. Do pracy używamy najlepszych materiałów na rynku StP.

Wiele osób nie jest do końca zadowolonych ze swojego samochodu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na kupno nowego modelu. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest poprawienie tych elementów i cech, które najbardziej przeszkadzają. W przypadku auta, które pracuje zbyt głośno można np. zamontować dodatkowe wygłuszenie.
Wyciszenie samochodu to w zasadzie montaż kolejnej warstwy materiałów wygłuszających. W ten sposób wygłuszyć można niemal cały pojazd, ale najczęściej wygłuszenie stosuje się na nadwoziu (bagażnik, drzwi, podłoga czy komora silnika). Cały proces ma na celu odpowiednie ukształtowanie przestrzeni akustycznej wewnątrz samochodu. Zresztą niemal wszystkie profesjonalne systemy nagłośnieniowe w autach składają się właśnie m.in. z dodatkowego wygłuszenia. Ponadto wyciszenie prowadzi do poprawy komfortu jazdy poprzez zmniejszenie poziomu hałasu wydobywającego się z zewnątrz kabiny pojazdu. Są to najczęściej szumy powietrza opływającego nadwozie oraz hałas pracującego silnika.
Wygłuszanie samochodu niesie ze sobą także i inne korzyści. Wyciszenie drzwi zmienia na przykład dźwięk towarzyszący ich zamykaniu. Dlatego też w zasadzie w każdym aucie można uzyskać satysfakcjonujący efekt akustyczny. Inne zalety to m.in. usztywnienie powierzchni blach czy możliwość usunięcia hałasów różnego rodzaju dobiegających z wnętrza wozu poprzez zastosowanie specjalnego podklejenia hałasujących części.
Do wygłuszania samochodów stosuje się przede wszystkim różnego rodzaju maty wygłuszające, które przykleja się na wybrane elementy nadwozia np. drzwi, podłogę, nadkola czy komorę silnika. Do niedawna dużą popularnością cieszyły się maty bitumiczne, które jednak miały tendencję do pękania. Obecnie w procesie wyciszania pojazdu zastosowanie znajdują znacznie wytrzymalsze maty butylowe. Klasyczna mata butylowa zwana niekiedy alubutylem składa się najczęściej z warstwy aluminium oraz gumy butylowej. Taka konstrukcja sprawa, że guma doskonale wypełnia wszelkie nierówności, a aluminium usztywnia całą warstwę wygłuszającą.
Maty butylowe są łatwe w montażu, gdyż nie wymagają podgrzewania materiału. Charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami uszczelniającymi, wysoką wytrzymałością oraz odpornością na wahania temperatury. Dzięki niewielkiej masie oraz elastyczności wpływają one pozytywnie na trwałość zawiasów, a także nieznacznie na zużycie paliwa. Maty wygłuszające stosuje się przede wszystkim na blachy w celu eliminacji ich drgań, buczenia czy dudnienia. Tworzą one swego rodzaju warstwy izolacyjne.
Obecnie najczęściej wygłuszenie samochodu składa się z dwóch warstw – wspomnianej już maty butylowej oraz pianki gumowokauczukowej. Są one elastyczne i nie pękają. Ponadto dobrze zabezpieczają pojazd przed ewentualną korozją. Są także odporne na wilgoć czy wodę. Oba te materiały występują w różnych wariantach grubości. W przypadku mat butylowych jest to zwykle 1,8-4 mm, a pianki kauczukowe mają grubość około 3-9 m.
Wygłuszanie samochodów cieszy się coraz większą popularnością. Stosunkowo niskim kosztem można bowiem poprawić znacznie komfort podróżowania oraz jakość dźwięku wydobywającego się z głośników. Wykorzystywane w tym celu maty butylowe nie są ponadto zbyt dużym obciążeniem dla pojazdu. Z uwagi na niewielką wagę ich montaż nie wpływa znacząco na spadek osiągów. Wyciszenie warto zlecić wyspecjalizowanemu warsztatowi, gdyż demontaż i montaż elementów wnętrza może być dla amatorów problematyczny.
Zapraszamy

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

Jeden komentarz do „Jak wygłuszyć samochód ? Jak wyciszyć samochód. Mata Butylowa StP .

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!