Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Kasowanie Inspekcji BMW 5 E39 Oil Service Indicator Light Reset BMW 5 E39Tak jak w tytule!

JAK SIĘ PRZYDAŁO ŁAPKA W GÓRĘ !!!
IF IT WAS USEFUL THUMBS UP

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

37 komentarzy do „Kasowanie Inspekcji BMW 5 E39 Oil Service Indicator Light Reset BMW 5 E39

 1. W modelach e39 ze starym złączem OBD (okrągłe) pod maską możliwe jest kasowanie inspekcji tylko przez soft lub tzw. "na kabelek".

  Potrzebujemy do tego przewód (najlepiej grubszy drut w izolacji) którego jeden koniec wkładamy do pinu nr 7 w gnieżdzie OBD a drugi zwieramy do masy.

  Uwaga, ze względu na możliwe przebicia, zaleca się rozciąć owy drut i wlutować "po drodze" diodę np. LED która po pierwsze zabezpieczy przed "cofnięciem" prądu, po drugie będzie lekko świecić podczas kasowania inspekcji.

  Teraz jak to wykonać: przekręcamy stacyjkę na pozycję do zapłonu (zapalone lampki na desce), zamykamy drzwi kierowcy i wpinamy się pod maską – jeden koniec drutu (+ diody, czyli jej dłuższa nóżka) do pinu numer 7, drugi koniec do masy i obserwujemy przez szybę/otwarte okno wskaźniki na desce rozdzielczej. Po ok 20sek inspekcja powinna się wyzerować, jeśli to nie nastąpi puszczamy kabelek od masy i znów przykładamy i tak do skutku.

  Jeśli kabelek jest właściwie podłączony dioda powinna lekko świecić i cała operacja po maks, 2-3 próbach powinna się udać.

  Nigdy nie miałem z tym problemu, zawsze działało jednak nie biorę odpowiedzialności za ew. szkody 😉 

 2. Bez wtyczki diagnostycznej w komorze silnika.

  Seria 3 (E46) powyżej 05.00
  Seria (E39) 2000-03
  X5 (E53) powyżej 2000

  Zerowanie przeglądu wynikającego z przebiegu.

  Wyłączyć zapłon.
  Wcisnąć i trzymać przycisk <A>.
  Włączyć zapłon.
  Po 5 sek. pojawi się "OIL SEVICE" lub "INSPECTION" razem z informacją RESET lub RE.
  Puścić przycisk <A>.
  Wcisnąć przycisk <A> i trzymać aż napis RESET będzie migać.
  Puścić przycisk.
  Ponownie nacisnąć i puścić.
  Wyświetlony zostanie nowy okres przeglądu.
  Jeszcze raz nacisnąć i puścić przyciisk.
  "END SIA" przeglądu.
  Wyłączyć zapłon.

 3. w części aut nie działa, bo ta metoda działa chyba tylko w autach po lifcie z tego co wiem, w tych co nie mają okrągłego gniazda pod maską, a jedynie prostokątne w kabinie

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!