Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

KASOWANIE LUZU LISTWY MAGLOWNICY BMW E60, E61. STEERING RACK FREEPLAY ADJUSTMENT. REGULACJALUZ NA MAGLOWNICY SPRAWDZA SIĘ NA ODPALONYM SILNIKU I Z KOŁAMI NA ASFALCIE.

1. Wjechac autem na najazdy lub na kanał. kola muszą stykać się z podłożem w czasie sprawdzana luzu
2. odkręcić osłonę silnika
3. zdjąć osłonę drążka kierowniczego
4. odpalić silnik
5. skręcić kołami maksymalnie w lewo
6. kasować luz kluczem nr 17 mm nasadką. srednia przedłużka i średnia grzechotka

Na zgaszonym silniku może być luz.
Luz powinien zniknąć po odpaleniu silnika.

Luz na maglownicy sprawdza sie kiedy silnik pracuje o kola sa na asfalcie wg instruckji producenta przekladni czyli ZF.
sruba regulacji luzu maglownicy jest na klucz nr 17. srednia grzechotka plus przedluzka. nie ma kontry zadnej. zaznaczyc polozenie tej sruby przed regulacja.

Na zgaszonym silniku nie powinno się kręcić kierownicą, bo uszkodzeniu ulega maglownica przekładni kierowniczej.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

8 komentarzy do „KASOWANIE LUZU LISTWY MAGLOWNICY BMW E60, E61. STEERING RACK FREEPLAY ADJUSTMENT. REGULACJA

  1. Właśnie może być głupie nie głupie pytanie u mnie polega problem na tym że przy prostych kołach jak i kierownicy jest wyczowalny luz tak na oko ze 2 3 milimetry przy obrocie przy większej prędkości luz się jakby zwieksza i jak skręcam w lewo to słychać ciche kliknięcie co przy tym przenosi się drgniecie na kierownice i kierownica sama nie odbija podejrzewam że magiel ale mechanicy twierdzą że to może być przyczyną active sterring drive co na mój chłopski rozum stawiał bym na magiel wtedy chyba raczej nie byłoby luzu na kierownicy skoro magiel okey a activ… Jest zsypany także pytanie brzmi jeżeli byłby Pan tak dobry napisać od czego zacząć diagnozę z góry dziękuję.

  2. Thank you for showing how to adjust it, mine is shaking when I brake and I replaced everything in the front suspension, time to try this!

  3. Możliwe, że przy 160 000 przebiegu zużył się magiel? Stuki przy dynamicznym kręceniu kierownica prawo/lewo, dość ciężko chodzi kierownica (przy parkowaniu raczej nie da się zrobić "mydełka") i na koleinach dość mocno nosi.

  4. kierownica dlatego nie odbija bo listwa sie wyciera na srodku gdzie najwiecej pracuje a po bokach jest mniej zurzyta i jest grubsza wiec sie blokuje,mam u siebie podobnie,rozwiazaniem prowizorycznym jest to ze odkrecilem srube dociskajaca do kasowania luzu,wyciaglem ta sprezynke i wsadzilem zamiast niej gumowa poduszke,chodzi calkiem dobrze,poprostu jak dociskasz srube do kasowania luzu sprezyna sie sciska na maxa ze zwoje sie stykaja i sprezyna nie ma jak sie ugiac

Dodaj komentarz

Zadzwoń!