Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

KIA CEE’D JD naprawa świateł do jazdy dziennej LED DRL / wymiana przetwornicy LEDNa filmie pokazano jak wymienić uszkodzoną przetwornice świateł do jazdy dziennej LED DRL w reflektorze przednim w samochodzie KIA CEE’D JD z 2014 roku (na przykładzie lewej lampy).

W moim przypadku uszkodzenie objawiało się miganiem pełną mocą ledów na włączonych światłach mijania podczas gdy powinny świecić z mniejszą mocą. W pozycji świateł wyłączonych gdy ledy mają świecić pełną mocą wszystko jest ok.

Niestety na filmie wystąpił efekt stroboskopowy czego efektem jest że ledy świecące światłem ciągłym migają ale gwarantuje że naprawa jest skuteczna.

Poza przetwornicą potrzebne będą:
• wkrętarka / wiertarka,
• wiertła Ø8 i Ø3,
• wkrętak krzyżowy PH2, wkrętak krzyżowy precyzyjny (żeby zmieścił się w otworze Ø3), wkrętak płaski precyzyjny,
• pęseta zagięta,
• klucze nasadowe 8, 10 oraz 12.

Czas pracy około godziny.
Trudność wykonania: łatwe.

Więc do roboty:
1. Odkręcamy i wyciągamy 4 dwuczęściowe plastikowe spinki znajdujące się na górze zderzaka.
2. Odkręcamy 2 wkręty w nadkolach (po jednym na każdą stronę).
3. Wyciągamy zderzak z zaczepów – ciągniemy do siebie zdecydowanym ruchem uważając by nie urwać zaczepów.
4. Teraz zderzak jest poluzowany, można go zdemontować całkowicie odkręcając go od osłony silnika ale nie jest to konieczne.
5. Odpinamy wtyczkę od lampy.
6. Odkręcamy śruby mocujące gniazdo diagnostyczne od lampy 2×10.
7. Odkręcamy śruby mocujące lampę 2×10 i 1×12.
8. Teraz łapiąc lampę od tyłu ciągniemy ją zdecydowanym ruchem do przodu powodując zwolnienie dwóch zaczepów znajdujących się od spodu lamy (zaczepy są w kształcie litery „L”).
9. Kładziemy lampę na jej górnej stronie, wiercimy otwory Ø8 i Ø3 w miejscach jak na filmie.
10. Odkręcamy plastikową okrągłą zaślepkę pod którą jest wtyczka – rozłączamy.
11. Przez otwór Ø8 przy pomocy płaskiego wkrętaka precyzyjnego odpinamy wtyczkę (lewa strona przetwornicy).
12. Również przez otwór Ø8 odkręcamy wkręt mocujący przetwornicę uważając przy jego wyciąganiu aby nie wpadł do środka.
13. Przez otwór Ø3 wprowadzamy wkrętak precyzyjny a przez otwór zaślepki pęsetę zagiętą którą przytrzymujemy i wyciągamy wkręt.
14. Odkręcamy zaślepkę żarówki H7 i tędy manipulując wyciągamy przetwornicę z kabelkiem – ja pomogłem sobie zagiętym drutem.
15. W kolejności odwrotnej umieszczamy sprawną przetwornicę – wymaga trochę cierpliwości :).
16. Po przykręceniu przetwornicy otwór Ø8 zaślepiamy gumowym korkiem (ja miałem w zestawie z przetwornicą) a otwór Ø3 zabezpieczamy silikonem (ja użyłem WURTH Super silikon RTV).
17. Montaż lampy i zderzaka w kolejności odwrotnej.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

12 komentarzy do „KIA CEE’D JD naprawa świateł do jazdy dziennej LED DRL / wymiana przetwornicy LED

  1. Would I be right in saying that these are still flickering ????. Where can you get the replacement board for these lamps as I have the same problem . Nice video..😊

  2. Hello ! Can you tell me from where can I buy a module to replace broken one ? I also have a Kia Ceed 2014 with the same big problem, a few days ago left headlamop started to flickering and now stoped workink !

  3. nie zgadzam sie z komentarzem ''Diego'' mam ten sam problem i w serwisie KIA RZ powiedzieli mi ze auto musi byc krajowe i serwisowane w ASO KIA w innym przypadku usluga bedzie odplatna !! powodem mrugania lampy jest przetwornica nie tasma led

  4. Szacun – ładny przewodnik.
    Nadmienię tylko, że zamiast tego można podjechać do ASO Kia – te lampy (czyli w CII rocznik od 2012 do 2015) objęte są akcją bezpłatnej wymiany, która dotyczy także aut bez gwarancji 😉

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!