Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Kuba i Tomasz sprawdzili jaki wpływ na zasięg CB Radia mają różne anteny! #K2_Kierowców_DwóchOglądaj “K2 Kierowców dwóch ” w TVN Turbo oraz Player.pl: https://player.pl/programy-online/k2–kierowcow-dwoch-odcinki,2476/odcinek-1,S03E01,55897
Subskrybuj kanał TVN Turbo: https://www.youtube.com/channel/UCfsSoUSQzUimrjKhAKmshDQ?sub_confirmation=1
Kuba Bielak i Tomasz Kuchar przetestują działanie aktywnego tempomatu – sprawdzimy, w jakich przypadkach nowoczesny samochód obywa się bez ingerencji kierowcy. Zademonstrujemy też, jak złe ułożenie rąk na kierownicy wpływa na skuteczność radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami drogowymi, wyliczymy, czy opłaca się zabierać autostopowiczów i zmierzymy się z tematem zasięgu radia CB w zależności od długości anteny.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

21 komentarzy do „Kuba i Tomasz sprawdzili jaki wpływ na zasięg CB Radia mają różne anteny! #K2_Kierowców_Dwóch

 1. Test raczej powinien być dwuetapowy . 1test nadawania ,2 test odbioru . Antena stała i długa niezmienna . A antena testowa ruchoma , powinna zmieniać odległość no i samą długość pręta . Tak jak na filmie to za dużo zmiennych . Ale jakby nie kombinował kawałek druta z ogrodzenia o długości 3 metrów pobije każdą 30cm zrobioną dla NASA (fizyka nie wnika w firmy ,reklamy itp.)

 2. Po pierwsze długość anteny nie wpływa na zasięg. Po drugie im antena jest zbliżona długością do długości fali (lub ich części) tym lepiej. Po trzecie warto jest samochód uziemić a samą antenę ustawić jak najdalej karoserii samochodu.

 3. Ten test jest do (…) nie podobny.
  Nic nie wnosi, a wiedza trstujacych z zakresu rozchodzenia się fal jest na niskim poziomie.
  Zero informacji , czy jest to antena z cewką zwartą czy nie. Czy jest to antena 5/8 fali, czy może 1/2 czy jeszcze inna. A to ma istotne znaczenie pod jakim kątem względem ziemi jest emitowana fala , a co za tym idzie ,zasięg i nie koniecznie długa antena będzie lepsza od krótszej o kilkanaście, kilkadziesiąt cm. Ukształtowanie terenu i przeszkody też ma ogromne znaczenie. Warunki propagacyjne i zakłócenia o których też nie wspomniano. Jaka klasa radia, parametry nadajnika, głębokość modulacji, zniekształcenia, co do odbiornika to czułość, selektywność, szumy własne…
  Najlepiej testy tego typu zostawmy fachowcom od krótkofalarstwa lub serwisantom sprzętu cb. W przypadku zakupu skorzystac z ich porady w zależności od potrzeb, dobiorą odpowiednią antene na miasto, na trasę, na offroad, na małe auto, średnie czy duże. Wystarczy poszperać i można znaleźć filmy z łączności dx Holandia Polska zwykłym radiem na antenie długości 2 m , czy między autami 140 km łączności bezpośredniej ze szczytów wzniesień. Więc test i teoria proporcjonalności zasięgowo dlugościowej jest nie do końca prawdą

 4. Ale lipa!
  Ja zasięgi miałem z palcem w d po 25km i to z antena ml145
  Radio tez ważne-szumofony za pare pln tylko drażnią ucho najlepiej poszukać coś z lat 90 Lincoln Alan 87 valery grant
  Pozdrawim

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!