Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Płukanka silnika Grzegorz Duda z TVN Turbo płucze silnik BMW E46 TEC 2000Płukanka silnika wykonana przez Grzegorza Dudę który sprawdził działanie płukanki TEC-2000 Engine Flush w zaniedbanym silniku BMW E46 z dużą ilością nagaru, który uzbierał się przez czas użytkowania auta. Grzegorz Duda już wcześniej miał okazję przetestować płukanie silnika podczas nagrywania filmu 101 Napraw w TVN Turbo, gdzie płukanka TEC-2000 również zadziałała i podniosła kompresję w cylindrach.

Celem stosowanej płukanki jest przywrócenie kompresji poprzez rozpuszczenie nagaru i usunięcie go wraz ze starym olejem. Nagar olejowy gromadzi się w każdym aucie, a jak dużo go powstaje zależy od interwałów olejowych oraz eksploatacji silnika. Nawet najlepsze oleje zostawią nagar, który prowadzi do utraty mocy, spalania oleju silnikowego, a w najgorszych przypadkach może doprowadzić także do wycieków. Płukanka silnika zapobiega obniżeniu mocy poprzez utrzymanie czystości i odpowiedniego smarowania silnika. W czystym silniku nowy olej dotrze wszędzie, gdzie film olejowy pomaga chronić oraz zmniejszać tarcie, powodując łatwiejszą pracę podzespołów – wału korbowego, tłoków i innych elementów.

Zdrowy silnik (motor) benzynowy w zależności od modelu powinien posiadać od 13 do 14 barów ciśnienia sprężania (kompresji), ale trzeba pamiętać, że zależy to od modelu auta i silnika.

Płukanka silnika, to zaprojektowany środek w płynie, którego zadaniem jest rozpuszczać nagar i smarować wnętrze silnika. Najlepsza płukanka powinna:

-działać szybko,
-rozpuszczać nagar i łączyć go z olejem, czyścić i udrażniać smok olejowy,
-skład płukanki powinien być bezpieczny dla wszystkich komponentów układu olejowego silnika,
-film olejowy powinien być zachowany.

Kiedy działa płukanka? Czy działa tak jak nafta?

Skład Płukanki TEC-2000
Płukanka ma w sobie 4 składniki:
A) Podstawowy związek czyszczący to opracowano na nowo Toluen C7H8 (toluene) (związek powierzchniowo-czynny z dodatkowym zabezpieczeniem na działanie z tworzywami sztucznymi) Toluen został zmodyfikowany i podwyższono jego temperaturę wżenia.
B) Rozpuszczalnik Estrowy (łagodny – organiczny)
C) Dodatki przeciw-zatarciowe ZDDP
D) Bazą są węglowodory (transport rozpuszczalników i dodatków)
# Płukana TEC-2000 Engine Flush działa podczas mieszania (pracy) oleju w temperaturze roboczej silnika, jednakże płukanka nie działa podczas spoczynku bez mieszania i bez odpowiedniej temperatury.
# Płukanka TEC-2000 w odróżnieniu od nafty posiada dodatki przeciw-zatarciowe ZDDP i środki czyszczące, które penetrują nagar nie odrywają, ale rozpuszczają, dlatego płukanka TEC-2000 Engine Flush jest bezpieczna dla silnika/uszczelek, mocniejsza i bezpieczniejszy niż nafta czy benzyna ekstrakcyjna.
# Pamiętaj o wlewaniu nowego oleju do czystego silnika, który został bezpiecznie wyczyszczony od środka płukanką TEC-2000 Engine Flush.

💡💡💡Oficjalna strona www:
www.tec2000.pl

💡💡💡Zobacz inne filmy:
www.youtube.com/channel/UCb4FT5J5j7jz8EskE5JgIxQ/videos

💡💡💡Facebook:
www.facebook.com/tec2000polska/

#tec2000
#tec-2000
#płukaniesilnika
#grzegorzduda
#dudamotorsport

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

39 komentarzy do „Płukanka silnika Grzegorz Duda z TVN Turbo płucze silnik BMW E46 TEC 2000

 1. Drodzy użytkownicy dziękujemy za zaufanie, produkty TEC-2000 dowiodły że jakość produktu jest najważniejsza, co przekłada się na zaufanie wśród klientów!

 2. jeśli ktoś ma zapieczone pierścionki to proponuję wlać po trochu do cylindrów na godzinę aż sobie ładnie tam zadziała a potem bez świec wypluc kręcąc chwilę rozrusznikiem

 3. Przy takim przebiegu nie ma szans tego zlikwidować.Nie oszukujcie ludzi.Nagaru nie usunie a tylko smoka zapcha.Pod klawiatura nie ma szans żeby wyczyścić nagar a obiektywnie ocenić to trzeba motor rozłożyć na części i pokazać a nie siać ferment…Poza tym obiektywnie byłoby mierzyć kompresję po samej zmianie oleju.Ewidentnie reklama brytyjskiej firmy.

 4. Czy jeśli silnik posiada drobny wyciek/zapocenie to czy płukanie silnika nie spotęguje usterki? Wiem, że w takim przypadku w pierwszej kolejności należałoby usunąć wyciek, aczkolwiek nie jest on duży, a samego oleju nie ubywa. Z góry dziękuję za opinię 🙂

 5. Testowałem na samochodzie mojej córki , jak coś klęknie to tata naprawi , i wiecie co TEC 2000 to świetny produkt , auto córki to Ford Ka MK2 1.2 z nalotem 100 tys , następnym razem wydłużę płukanie do min 40 minut.

 6. Mam pytanie?Czy dolewając płukankę do silnika nie powinno się wcześniej spuścić zbliżoną ilość oleju?Płukanka to ponad 300 ml a wlanie oleju ponad normę może spowodować wypchnięcie zimeringów.

 7. Witam. Mam pytanie czy zamiast takiej płukanki to nie mogę zalać silnik olejem syntetycznym. Przecież zawsze piszą że jak zmienisz olej z półsyntetycznego na syntetyk to wypłucze nagar i rozszczelni silnik.

 8. Jestem właśnie po zatarciu turbiny w kia sportage.turbo zostało wymienione ale ma dużo nagaru i coś nierówno chodzi przez kilka sekund czy taka pukania może pomoc???

 9. Witam. A czy kiedykolwiek sprawdzał ktoś ciśnienie oleju manometrem przed i po? Bo widzę wszyscy tylko pomiar kompresji. A mnie ciekawi jaki pomiar ciśnienia oleju? Czy smok olejowy też się czyści? Bo słyszałem że smok się zabija tym co jest wypłukiwane? Czy to prawda?

 10. W przyszłym tygodniu i ja ruszam z płukaniem silnika w swojej zafirze 1,8. Kupiłem niedawno auto które stało minimum trzy lata. Zafira ma tylko 180 tyś. km. Niemiec który nim jeździł nie zbyt często wymieniał olej ponieważ silnik w środku jest bardzo mocno zanagarowany i prawdopodobnie stoją pierścienie olejowe. W związku z tym planuję wykonać podwójną płukankę. Pierwsza to zalać cylindry poprzez świece i pozostawić na dwa dni a później wypłukać dół. Głowica jest świeżo po remoncie i wymianie uszczelniaczy. Więc górą oleju nie ubywa. Oczywiście wypłuczę TEC 2000.

 11. Rozumię, że to film sponsorowany przez tego producenta płukanie! Widziałem test płukanek na kanale gościa z USA i ta na pewno nie zaszkodzi i to by było na tyle!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!