Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Pomiar bicia tarcz i piastCześć.

W tym odcinku na przykładzie układu hamulcowego, pokażę do czego służy i jak posługiwać się czujnikiem zegarowym.
Zmierzymy bicie poosiowe tarczy i pasty koła. zmienimy tarczę na nową i porównamy wyniki.

Miłego oglądania.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

23 komentarze do „Pomiar bicia tarcz i piast

 1. jak mierzysz tarcze nacinaną ? gdzie nacięcie jest w zakresie odległości do 15 mm od zewnętrznej krawędzi tarczy i iglica wpada w nacięcie z miernika

 2. kilka pytań:
  1. czy jest w ogóle sens mierzyć bicie poosiowe tarczy używanej? Nie mierzy się tylko nowej, a stare można ew. oceniać na ich grubość?
  2. mierząc grubość tarczy używanej, jaka jest dopuszczalna odchyłka? Gdzieś czytałem, że 0,01? Tzn w zakresie ±0,005 czy ±0,01?
  3. co dawać pod spód tarczy, na piastę, żeby nie pordzewiało a nie tworzyło zbyt grubej powłoki?
  4. co z tyłem? Tzn czy jest opcja, że tylne koło może dawać wibracje na budę? (akurat mam problem z wibracjami przy hamowaniu i nie wiem dlaczego… na kierownicy i hamulcu nie czuję aż tak bardzo… zastanawiam się, czy to nie tył?)

 3. Może ktoś pomoże mi z mojim problemem audi a6 c5 quattro .Strzał z lewej strony. Wymienione obie półosie, łożyska, felgi , komplet zawieszenia. Bicie , właściwie wibracje .Bardziej odczówalne przy mocniejszym przyspieszaniu. Napewno jeszcze wymienie łożyska z gumami na makpersonach. Do głowy przychodzi mi jeszcze podpora wału i skrzyni. Ma ktoś jakieś sensowne sugestie. Bo narazie wymiany na nowe niewiele dają. Tarcze i piasty wykluczam, bo przy hamowaniu nie bije w pedał. Rezonans po budzie , bardziej obstawiam na problem tkwiący z przodu , ale zawsze jest ale . Dziękuję za pomoc.

 4. Fajnie przedstawione zagadnienie. Sensownie pokazane, materiał z pewnością przyda się każdemu majsterkowiczowi a i mechanicy mogliby się czegoś nauczyć. Jeszcze nie zdarzyło się, żeby mechanik wymieniając mi tarcze i klocki , mierzył bicie boczne. Łapka w górę i pozdrawiam 2team

 5. Tarcza z pudełka idealna nigdy nie jest ( okolice 0,02mm) po to by zniwelować bicie względem piasty poprzez obrócenie tarczy jeżeli pomiar wychodzi za ramy.

 6. Dzięki za film. Jeżeli nowa tarcza ma bicie 0,04 mm to jest ok. Widocznie skompensowała się z piastą. Każda tarcza ma bicie i można optymalizować ustawienie na piaście w razie potrzeby ( oczywiście godząc się czasem na brak możliwości przykręcenia śrub ustalających tarczy

 7. A czy klient zgłaszał nie równomierną pracę hamulców? moim zdaniem przy takiej odchyłce nie ma sensu wymieniać piast, ale rozumiem chciałeś klienta naciągnąć pod pretekstem "na jego ryzyko" czy bezpieczeństwa jak by auto nie miało mieć hamulców.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!