Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Regeneracja turbosprężarki | Patryk Mikiciuk, Adam Klimek | Team TotalZadaniem turbosprężarki jest zwiększenie mocy silnika poprzez wtłoczenie dodatkowego powietrza do komory spalania. Jest to zatem bardzo istotny element budowy naszego auta, który bezpośrednio wpływa na jego moc. Patryk Mikiciuk z Team Total odwiedził Adama Klimka i zostawił mu “do zrobienia” ten element. Okazuje się, że regeneracja turbosprężarki to bardzo skomplikowany i wieloetapowy proces, który zaczynamy od demontażu i dokładnego wyczyszczenia wszystkich jej elementów. Jedne części czyścimy piaskując je, inne umyjemy za pomocą myjki ultradźwiękowej. Następnie trzeba skompletować niezbędne elementy i przystąpić do pracy. Adam mówił, że zajmie mu to dwa dni. Uda się?

Team Total to miejsce, w którym wszyscy miłośnicy motoryzacji znajdą coś dla siebie. Mamy inspirujące treści i fachowe porady.

TotalEnergies od lat odgrywa istotną rolę w świecie sportów motorowych. Wyścigi i rajdy są dla nas najlepszym źródłem zdobywana doświadczenia, które umożliwia nam prace nad innowacyjnymi produktami. Dzielimy się naszym doświadczeniem z kierowcami, co gwarantuje im optymalną ochronę, niezawodność i wydajność silników. Wszystko po to, aby jako pierwsi mogli minąć linię mety!

TotalEnergies to firma multienergetyczna, która produkuje i sprzedaje energię w skali globalnej: ropę i biopaliwa, gaz ziemny i green gas, odnawialne źródła energii i energię elektryczną. 105 000 naszych pracowników jest zaangażowanych w tworzenie coraz tańszej, czystej, niezawodnej i dostępnej dla jak największej liczby osób energii. Aktywna w ponad 130 krajach firma TotalEnergies stawia na zrównoważony rozwój we wszystkich jego wymiarach, w szczególności w obszarze swoich projektów i operacji biznesowych, które mają przyczynić się do zwiększenia jakości życia ludzi na całym świecie.

Dowiedz się więcej o TotalEnergies: https://www.totalenergies.pl/

https://teamtotal.pl/

https://www.facebook.com/totalenergiespolska/

#TotalEnergies #AdamKlimek #PatrykMikiciuk #TeamTotal #Turbosprężarka

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

34 komentarze do „Regeneracja turbosprężarki | Patryk Mikiciuk, Adam Klimek | Team Total

  1. Niestety widać że człowiek który opowiada wogóle o tym nie ma pojęcia, kierownica spalin nie jest uszkodzona od piaskowania tylko od uszkodzenia mechanicznego np. Upalona świeca żarowa która przeleciała przez gorącą stronę turbiny, innych rzeczy w tym filmie też można wyłapać ale szkoda że ktoś takie bzdury pokazuje jak się nie zna

  2. 5w30 to mozna lancuch w pile smarowac a nie silnik 🙂 takie oleje jak 5w20 czy 5w30 zostaly stworzone tylko po to zeby uszkadzac silniki i turbiny …

    p.s. Po co Mikiciukowi ten retro kaszkiet ?

  3. Mi wybuchła turbinka przy 200km/h ale wszystkie odlamki zatrzymują się na intercoolerze no i 1,5l oleju tez juz w niego wpompowało, więc nie wiem jakiego pecha trzeba mieć żeby uszkodzić silnik poza tym że należy się od razu zatrzymać.

  4. Uszkodzenia w prezentowanej zm. geometrii nie są spowodowane piaskowaniem, tylko ciałem obcym w ukł. wydechowym które zostało rozrzucone przez wirnik wydechowy po łopatkach dyszy, lub przez overspeed ukł. wirującego wałek sam uległ rozpadowi co skutkuje takim samym efektem. Montaż używanej obudowy łożyskowań przy cenie regeneracji 1500-2500zł uważam za bezsensowną oszczędność. Brnąc dalej w temat ceny, hipotetyczne jeśli dopuszczacie Panowie montaż używanego wirnika (zakładam, jest w stanie idealnym, co często przekłada się także na sprawną obudowę łożyskowań) cena naprawy "od 1500zł" jest kwotą astronomiczną gdyż pozostałe materiały użyte do regeneracji nie kosztują kroci. Swoją drogą udzielenie 2 letniej gwarancji na reg. z zastosowaniem starego wałka to chyba pusta obietnica. Lakierowanie muszli kompresora nie jest niczym złym jeśli jest to zrobione dokładnie, przy kilkunastu, kilkudziesięciu turbo dziennie "lakiernik" może gdzieś farby położyć zbyt wiele, która z biegiem czasu może się oderwać i uszkodzić koło kompresji lub polecieć do silnika, (podkreślam, że to bardzo, bardzo skrajny przypadek). Jeśli chodzi o rozpad wałka słabej jakości przy wysokiej temp. zgadzam się z tym, ale uszkodzeniu ulegają łopatki, elementy bezpośrednio w części wydechowej i nie ma możliwości przedostania się do spływu oleju dalej miski olejowej. Części turbo które przy ekstremalnej awarii potrafią się przedostać spływem do miski to elementy łożyskowania oraz bardzo rzadko skrawki obudowy łożyskowań. W temacie gwarancji też zaobserwowałem nutę bajkopisarstwa. Niemożliwym jest by firma zajmująca się reg. nie udzielała gwarancji, a trafić takie 3 pod rząd to niesamowita sprawa 🙂 Na wspomnianym urządzeniu do sprawdzania wydajności można prócz wymienionych testów przeprowadzić wiele innych np. test szczelności obudów, ale tego nie przeczyta się w instrukcji.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!