Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Retrofity LED stają się legalne – ale jest haczyk…===✅ Link aktualny w 2022✅===
Promocja na ubezpieczenia: https://mubi.pl/zachar
Otrzymasz 150 zł cashback + do 2000 zł premii za polecenie

Retrofity LED stały się legalne, ale tylko w Niemczech. Powoduje to kilka (trochę wkurzających) konsekwencji…

Chcesz wiedzieć więcej o retrofitach?
https://lightingacademy.eu/

Serdecznie dziękuję Panu Łukaszowi Kohutowi za zainteresowanie się tematem na szczeblu europejskim
https://www.europarl.europa.eu/meps/pl/197523/LUKASZ_KOHUT/home

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

34 komentarze do „Retrofity LED stają się legalne – ale jest haczyk…

 1. Brak homologacji retrofiów to jedna wielka bzdura. Narynku mamy h7 o barwie blisko brązowej i te bardzo dobrze świecące no OSRAM obie mają homologację, do tego dodajmy zmatowiałe klosze i okazuje się, że taki zestaw jest w pełni legalny, chociaż kierowca nic nie widzi przed sobą. Jaki jest sens uzależniać uzyskanie homologacji od żródła światła w lampie zamiast od jego charakterystyki…? Głupota.

 2. Super sprawa mam zarowki z firmy Osram w peugeot 308 ll legalnie nie zamienil bym ich na zadne inne jazda jest o wiele bezpiczniejsza . Zycze wam aby i w Polsce byla ta mozliwosc legalnego montazu pozdrawiam

 3. A może warto zająć się lekkim zmąceniem wody i wrócić do analizy przepisów, które nakazywały montarz chlapaczy. Albo też kwestii trzeciego światła? Aby uświadomić ludzi że szkodniki u władzy skupiają się na pieszych na przejściach a takich prostych rzeczy nie wprowadzają,

 4. Moim skromnym zdaniem, nie ma większych szans na powodzenie tej akcji. Coraz więcej nowych aut ma seryjne reflektory ledowe (choćby wszystkie nowe Dacie), więc potencjalny rynek na takie produkty będzie coraz mniejszy. Dodatkowa kwestia to ile osób chciałoby zapłacić kilkaset zł za LEDy zamiast 10-15 zł za żarówki – raczej niewiele.

  Dodatkowo, pan poseł posługuje się manipulacją – żarówki halogenowe do oświetlenia mieszkań są jak najbardziej legalne, tak samo jak LEDowe. Nie ma tu natomiast prostej analogii w kwestii dowolności stosowania źródeł światła w reflektorach samochodowych tak jak w oprawach lamp domowych – w tych drugich nie ma wymogów odnośnie sposobu dystrybucji światła (a przynajmniej takowe normy nie regulują rynku).

 5. na początku filmu jest informacja, że jakiś europoseł się tym zainteresował, później słyszę człowieka, który argumentuje założenie kombinowanych ledów do starych reflektorów bo w domu też można założyć ledy …

 6. Siema. Zamontowalem retrofity narvy h7 do bmw e90 na światla drogowe długie, i jestem mega zadowolony pozdrawiam i zapraszam na moj kanał na filmik o żarówkach led 😎

 7. Szukam informacji o H8 led do skutera,mam soczewki ale jeżdżę przez nie oświetlone drogi,w nocy i wcześnie rano. Potrzebuje lepszego oświetlenia dla bezpieczeństwa,mojego i zwierząt które mogą wyjść na drogę. Mimo że to nielegalne i znajdę właściwe żarówki to je założę i liczę że bezpieczeństwo moje i zwierząt będzie większe. Dziękuję Panu Łukaszowi i Panu Zacharowi.

 8. Zachar chyba na głowę upadłeś że Polska zajmie się tematem retrofitów. 
  Polska nie respektuje żadnego prawa nakazującego Uni Europejskiej, a myślisz że zajmą się " jakimiś żaróweczkami " ☹
  Posłowie robią wszystko by utrudnić człowiekowi życie a nie zmieniać je na lepsze…

 9. Akurat to co producenci mówią o wyższej temperaturze barwowej to bełkot marketingowy, uczepili się wyższej bo takie diody są tańsze w produkcji, produkują nieco więcej światła i … są odpadami bo nie można ich używać np. do oświetlania pomieszczeń ze względu na złe parametry światła (wysoka zawartość niebieskiej składowej, niski współczynnik oddawania barw).

 10. Z retrofitami jest jednak jeden problem. W wielu (jak nie wszystkich) przypadkach po ich zamontowaniu nie można już założyć osłony zabezpieczającej reflektor przed zabrudzeniem od środka. Pytanie jak bardzo po jakimś czasie zaczną oślepiać innych kierowców brudne klosze rozpraszające w niekontrolowany sposób tak mocne światło LED ?

 11. super…. niech sobie wszyscy powkładają super chińskie ledy i oślepiają się wzajemnie… tak chińskie… bo na philipsa 500-600zł bedzie cebulakom żal wydać… 50zł z aliexpres i będzie jasność :/ wystarczy dobrze wyregulować oświetlenie i przed samochodem będzie jasno !!

 12. Identyczny zestaw kupiłem rok temu do Passata z 2018 roku i zaraz je sprzedałem ponieważ występowały drobne ale niezwykle irytujące zakłócenia na radiu

 13. Ostatnio zakładałem światła do jazdy dziennej w mej Skodzie Octavii. Oczywiście światła mają potrzebne znaczki, ale mimo to, trzeba je rozmieścić tak, by odpowiadały przepisom. Otóż mam takie wrażenie, że znaczna część aut z fabrycznymi LED-ami dziennymi, tym przepisom nie odpowiada. Innymi słowy przepisy są dla tych, którym nie zamontowano fabrycznych świateł do jazdy dziennej u wytwórcy. Nie dość tego, to gdyby nie te przepisy, można by zamontować światła dzienne bez specjalnej ingerencji w blacharkę samochodu, umieszczając je w plastikowych zaślepkach, ale wtenczas zabraknie nam centymetra do krawędzi obrysu lub światła będą pod nieprzepisowym kątem. To trochę dziwne, bo mogę zadbać o środowisko czy bezpieczeństwo, ale… gdy kupię nowy samochód, przy produkcji którego, wyemitowano tonę dwutlenku węgla. Podobnie jest z emisją spalin w dieslu. Kiedyś można było dziesiątki lat przejeździć samochodem bez szykan, a dzisiaj co chwila zmieniają się normy, wchodzą niby nowe, lepsze elementy konstrukcyjne, odpowiadające nowym, bardziej restrykcyjnym normom, by autem kupionym dzisiaj, nie móc wjechać do centrum miasta już jutro. Nikt nie odważy się walczyć z producentami, więc walczy się z użytkownikami. Wydawało by się, że skoro diesle są takie szkodliwe dla środowiska, to trzeba zakazać ich produkcji, a użytkownikom pozwolić na dokończenie żywota ich pojazdów bez szykan. Przecież za około 15 – 20 lat auta automatycznie znikają z dróg, jak to uczynił np. fiat 125p.

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!