Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Rok z autem elektrycznym – zdroworozsądkowe podsumowanie

Mobilny Mechanik i Elektryk Warszawa i okolice – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689


Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 68949 tygodni temu odebrałem z salonu Renault ZOE, przyznam, że to moja pierwsza większa styczność z autem EV i dziś odpowiadam na Wasze pytania, zarówno mówię o plusach jak i minusach.

Specyfikacja mojego elektryka:
Renault ZOE E-Tech Intens R135
Skrzynia : A/T
Zasięg WLPT : 380 km (395 km – koła 15″)
0-100 : 9,5 sekundy
Prędkość max : 145 km/h
Szybka ładowarka : 50 kW

Zapisz się na szkolenie do Akademii Moto Doradcy :
– WWW : https://motodoradca.tv/szkolenia/

Zajrzyj do mnie na sociale :
– INSTAGRAM : http://motodoradca.tv/instagram
– FACEBOOK : http://motodoradca.tv/facebook

Subskrybuj kanał :
– MOTO DORADCA : http://motodoradca.tv/subskrybuj

Wszelkie pytania związane z poradami, zakupem auta i eksploatacją proszę kierować w komentarzach pod filmem, lub poprzez stronę : https://motodoradca.tv/zakupauta/

Komercyjne działania : wspolpraca@motodoradca.tv

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

Mobilny Mechanik i Elektryk Warszawa i okolice – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689


Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689

23 komentarze do „Rok z autem elektrycznym – zdroworozsądkowe podsumowanie

 1. No fajnie. Policzmy. Ceny Zoe 125/145/152 tyś zł. Tej samej wielkości Clio ceny od 60 do 101 tyś. zł. Ten najdroższy jako hybryda. W różny sposób można liczyć różnicę w cenie i będzie to około od 24 do 92 tyś. zł. Ja zakładam że różnica w podobnej klasie i wyposażeniu to 50 000 zł. Clio pali od 5 do 6 litrów. Załóżmy 5,5 l / 100 km. Czyli za różnicę w cenie zakupu mogę sobie kupić paliwa na około 150 000 km. Czyli na jakieś 10 lat. Ile kosztuje wymiana baterii i przy jakim przebiegu trzeba będzie wymienić w Zoe? Nie liczę kosztów prądu, choć ten praktycznie w większości produkowany jest z węgla. Ten prąd trzeba dostarczyć auta więc są straty ale oczywiście dym z elektrowni nie wydziela się w tym miejscu gdzie jeździ elektryk. Zoe waży od 320 do 450 kg więcej niż Clio. W związku z dużą wagą potrzeba więcej energii do przemieszczania się tym autem niż benzynowym czy hybrydą. Czy elektryk jest opłacalny i eko? Odpowiedzieć musi każdy sobie sam. Dodam jeszcze, że dopłaty do aut elektrycznych pochodzą z podatków czyli płacą za to wszyscy. A kto na tym korzysta? Ten kto kupuję i sprzedaje. Dodać jeszcze niewygodę ładowania i praktycznie elektryk nadaje się tylko do jazdy lokalnej.

 2. Wyobraźcie sobie, że cała Warszawa lub inne miasto jeździ elektrykami które trzeba często ładować dość długo dużym prądem.
  Jak to zrobić? Skąd tyle prądu i ładowarek ?

 3. " Renault Zoe to negatywna niespodzianka ostatniej serii testów NCAP. Popularny elektryk zakończył próbę z wynikiem 0 gwiazdek. Dotąd ten niechlubny wynik osiągnęły tylko 2 samochody. Jak twierdzą przedstawiciele Euro NCAP, jedną z przyczyn takiego rezultatu są boczne poduszki powietrzne, które w najnowszym wydaniu modelu chronią tylko klatkę piersiową, a nie klatkę i głowę, jak miało to miejsce wcześniej. "

 4. Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy potrafią jeździć takimi meleksami, dla mnie elektromobilność to największe nieszczęście naszej cywilizacji, samochody będące od dziesiątek lat symbolem swobody i wyzwolenia ich właścicieli, stały się urządzeniami do bezpłciowego i bezemocjonalnego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Mam nadzieję, że nie dożyję czasów w których auta benzynowe kipiące testosteronem przestaną być oferowane na rynku. W życiu nie poradziłbym sobie emocjonalnie z tym, abym mógł jeździć autem elektrycznym zamiast spalinowym lub używać zegarka elektrycznego zamiast mechanicznego – dla mnie to fundamenty których prawdziwy facet nie możne burzyć, chyba że chce być odpowiednio sklasyfikowany w społeczeństwie.

 5. średnia wieku auta w Polsce 14 lat. Hymmm, dla spalinowego auta to jeszcze wiek pozwalający na jakieś remonty i dalszą jazdę. Auto elektyczne po 14 latach 😉 gdzie cena baterii to niemal 80% wartości nowego 😉 W firmie mojej rozbiera się baterie najczęściej są to ogniwa Tesli. Powiem bez rozwijania tematu. Pięcioletnie ogniwa litowe to szrot. Pojedyncze tylko sztuki trafiają do budowy baterii rowerowych, ale taki "refurbisz" to dramat dla nieświadomych 😉
  O ile spalinowce "mogą" przeżyć 20 lat i być odmawiane, to dla elektryka wiek opłacalności to zaledwie 5lat. To trzeba mieć na uwadze. Mam już drugiego elektryka, pierwszy był kupiony z ciekawości, a obecny z serca 😉 dla żony to jej wybór 😉 Niesyty starczyło 2000km i auto spoczywa w garażu. Deklarowany zasięg nie starcza i jest niższy niż deklarowany. Zero ekonomii jazdy, bezpłciowa i nudna jazda.
  Faktycznie mogę stwierdzić, że być może kupię kiedyś elektryka ponownie jeśli zasięg przy 140km/h wyniesie 600km, czas ładownia jest mniej istoty a obecny jest ok. Na dziś Diesle jest nie do zastąpienia.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!