Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

SEKCJA ZWŁOK, SILNIK Z POLONEZA, POLSKI RED-BLOCK, GOŚĆ MOTOBIEDA.Siema
Dzisiaj pokroiliśmy razem z Michałem Motobiedą silnik z jego dejli peerelowskiego reliktu zwanego Polonezem. Ostatnio z takimi jednostkami miałem do czynienia kiedy wypasałem krowy na pastwisko i po lekcjach w podstawówce naprawiałem samochody w stodole.
Pozdro!

MOTOBIEDA LINK:
https://www.youtube.com/channel/UCctu4z-mlxO-x7K0RDCk4ag

Meble warsztatowe których używam.
http://www.fastservice.pl

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

47 komentarzy do „SEKCJA ZWŁOK, SILNIK Z POLONEZA, POLSKI RED-BLOCK, GOŚĆ MOTOBIEDA.

 1. Bo motobieda się chuja zna. Coś tam poczytał ale pojęcia brak. Dla niego kazde auto starsze niż 2 lata to złom.
  Jakby sam miał rozebrać ten silnik o ileby umiał, to nie wiedziałby co powiedzieć. Wszystko wie. Tyle silników rozebrał i widział żeeeeee… Że wszystkim się spotkał. Jedyne co to słyszał gdzieś jakieś opowieści o czymś tam. Konkretne pytanie i…. No niewiem. Ot całą historyja

 2. Polonez japonska nazwa Takafura.
  Na poczatek przydaloby sie troche szacunku.
  Jest takie stare przyslowie " nie sra sie w swoje gniazdo".
  Niezaleznie czerwone czy nie. Bylo polskie choc pod czerwonym nadzorem.
  Tak poza tym dziekuje za filmik.

 3. Tu nie ma sie co doktoryzować. Ta konstrukcja ma 60- 70 lat ? Zjeździłem trochę fiatów 1300, 1500 czy 1500 MR. Jakoś nigdy mnie nie zawiodły. Trzeba tylko kochać swój silnik a nie tylko dawać mu w dypę
  . Przychodzi potem długowłosy Pan któremu wydaje się że rozumy pozjadał albowiem od młodości dorwał się do samochodów tatusia i o nic w życiu nie musiał zadbać. Rura i do przodu 🙃

 4. Ja bym się nie śmiał, silnik ma swoje lata to fakt mimo wszystko zwracam uwagę na to jak się go rozbiera, nie to co dzisiejsze konstrukcji i śruby z plasteliny bez indukcji nie podchodź.

 5. Problemem silników produkcji FSO (W zasadzie to wszystkich produkowanych w PRL) były wycieki oleju z uszczelniaczy wału korbowego. W silnikach produkcji Ursusa od strony sprzęgła był zamiast simmeringu odrzutnik i to przy gównianej technologii obróbki bloków lepiej się sprawdzało niż uszczelniacz gumowy. Ale to był traktor (nawiasem mówiąc, Janusz i to potrafił zjebać naprawiając ciapka w stodole)
  Rzecz w tym, że blok po odlaniu powinien być wygrzany i sezonowany aby pozbyć się naprężeń w odlewie. Oczywiście nikt tego nie robił i odlewy po ostygnięciu trafiały na obrabiarki. Efekt był taki, że odlew odprężał się w pracującym silniku, co sprawiało, że po jakimś czasie mieliśmy do czynienia z nieosiowymi panewkami. Urywające się wały to nie tylko wina trzech podpór zamiast pięciu. Jak sobie z tym poradzić bez półrocznego leżakowania odlewów w magazynie? Dać absurdalnie duże luzy montażowe. Proste? Pewnie, tyle, że wał tańczy tango, a uszczelniacze nie mogą znaleźć sobie miejsca. Leje się nawet z nowego silnika.

 6. Kiedy patrzę na trzy punkty podparcia wału korbowego to się zastanawiam po ch ręce brudzić Mogło to jeździć dłużej ale nie Trzy panewy i cześć Bieda sobie poradzi😁

 7. Ten odcinek oglądałem dwa razy. Wniosek : młodzi nie mają szacunku dla techniki. Rozebrali i wywalili. Kiedyś to zmieniłoby się panewki, pierścionki i uszczelkę i remont kapitalny zaliczony.

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!