Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Wymiana siłownika / sprężyny gazowej klapy bagażnika.Kolejna drobna naprawa, należąca do kategorii tych potencjalnie irytujących – pokazujemy jak w prosty sposób wymienić siłownik / sprężynę gazową klapy bagażnika.

#siłownik #klapy #bagażnik
————–
Patronite: https://patronite.pl/povagowani

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

45 komentarzy do „Wymiana siłownika / sprężyny gazowej klapy bagażnika.

  1. zależności czy sprężyna gazowa jest pneumatyczna czy hydrauliczna sposób montażu jest ważny przy spr. pneumatycznej montujemy tłoczyskiem do góry a przy hydraulicznej montujemy tłoczyskiem do dołu chodzi o to że w spr. hydraulicznej olej który działa jako zderzak wyhamowując klapę

  2. Też mnie to czeka przed zimą bo przy niskich temperaturach już słabo trzymają. Siłowniki trzymają tylko w jedną stronę tzn. jadąc do samej góry zauważyłem, że tej klapy nic nie trzyma i ma takie "uderzenie" na końcu, tak ma być? Co do filmu to trochę za głośna muzyka jak dla mnie jest prawie na poziomie głosu przez co trzeba się mocno wsłuchiwać w to co mówi.

  3. Skoro już przedstawiasz takie naprawy to dlaczego robisz to błędnie? Większość zamienników sprężyn gazowych zakłada się odwrotnie niż oryginał, tzn. tłoczyskiem do dołu. Dlaczego? Nie wiem. Efektem złego założenia jest widoczne u Ciebie na filmie szarpnięcie po dojściu klapy do końca – brak hamowania pod koniec otwierania siłownika. Dowiedziałem się o tym na własnej skórze…

  4. Lepiej odrzałować trochę więcej pln na markowe siłowniki. Zamykanie i otwieranie jest znacznie przyjemniejsze. Klapa od pewnego momentu sama zaczyna opadać i się zatrzaskuje, nie trzeba jej dopychać jak to widać na filmiku. W drugą stronę też nie ma efektu włamania zawiasów. Normalnie przy naprawach też stosuję zamienniki, ale akurat przy słownikach odradzam.

  5. Mam problem z tylna wycieraczka w passacie b5 kombi. Po zakupie nie działała wcale wiec wymieniłem cały silniczek ale teraz działa cały czas – w wtyku jest masa na trzech pinach a na czwartym jest 12V wiec ją odłączyłem. W octavii i golfach jest chyba ten sam silniczek i schemat działania – zacząć poszukiwania od wiązki przy kierownicy czy przy klapie? Podejrzewam że coś się przetarło i zwiera – chyba że coś jeszcze mogło się zdarzyć? Wiązka idzie prawą stroną samochodu na sam przód? Pozdrawiam

  6. Sam poradnik jest bardzo dobry, został ciekawie omówiony. Pytam tylko po co ten podkład muzyczny podczas mówienia ? Taki podkład muzyczny ma sens kiedy jest robiona jakaś czynna, a nikt nic nie mówi.

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!