Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Zbiornik LPG pod autem w BMW E91 po montażu instalacji gazowej BRC w @Abart Auto&GazBMW 318i E91 po montażu instalacji gazowej nie straciło na pojemności bagażnika, a jeździ o połowę taniej niż na benzynie. W związku z wprowadzeniem przez BMW do swoich modeli opon typu Runflat niemiecki producent zaprzestał wyposażania tych modeli w oryginalne koło zapasowe. Fakt ten utrudnia montaż instalacji gazowej w tych modelach BMW E91, ponieważ nie ma w nich naturalnego miejsca na zbiornik LPG, które najczęściej montuje się w miejscu po kole zapasowym. Ale nie jest to przeszkodą dla firmy @Abart Auto&Gaz , która kilkanaście lat temu skonstruowała i przeprowadziła procedurę homologacyjną ostatniego tłumika. W swojej ofercie mamy tłumiki do wszystkich modeli BMW E90, E91 czyli 318i, 320i, 325i, 328i 330i. Tłumiki te pasują również do modeli czteronapędowych nazywanych przez bawarskiego producenta xDrive.

Marka i model: BMW 318i Touring E91
Rok produkcji: 2006
Pojemność i moc silnika: 1995 ccm, 95 kW (129 KM)
Przebieg w dniu montażu instalacji gazowej: 266554 km
Instalacja gazowa: BRC sequent 32
Zbiornik LPG: toroidalny zewnętrzny 50 litrów
Zasięg na gazie: 400 km
Zwrot z inwestycji: po 14 000 km
Wycena instalacji gazowej:
https://www.abart.com.pl/sprawdz-cene

Abart Auto & Gaz Serwis Wrocław
​@Abart Auto&Gaz
www.abart.com.pl
https://www.facebook.com/AbartAutoGaz

Instalacja gazowa Sequent 32 firmy BRC jest najnowszym systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej przeznaczonym do samochodów z silnikami zasilanymi pośrednim wtryskiem benzyny.

Instalacja została wprowadzona na rynek w 2014 roku. Powstała w wyniku ewolucji znanego od ponad 10 lat systemu BRC Sequent 24 zachowując jego główne cechy tj. spójne komponenty, prostotę montażu i programowania. Do jego programowania stosuje się nowy program diagnostyczny BRC Calibrations Tools. W BRC Sequent 32 zastosowano nowy sterownik wraz z szeregiem unowocześnień systemowych takich jak obsługa silników z funkcją Start&Stop i unikatowy system dotrysku benzyny w górnych zakresach obciążęń silnika pozwalający skutecznie zabezpieczyć gniazda zaworowe silników, które mają z tym problem. Rozwiązanie te pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji jak i ochronę silników z miękkimi gniazdami zaworowymi. Tak jak w innych systemach z rodziny BRC Sequent, wtrysk LPG następuje w kolektorze ssącym, dokładnie tak jak wtrysk benzyny. Instalacje gazowe BRC Sequent 32 są uniwersalne i można je zastosować do wszystkich silników benzynowych 2,3 i 4 cylindrowych: wolnossących o mocy do 150 kW i doładowanych o mocy maksymalnej do 200 kW. System został stworzony do współpracy z nowoczesnymi silnikami spełniającymi normy spalin EURO 6. W tym celu stworzono specjalną wersję z podłączeniem do systemy OBD. Do silników od 5 do 8 cylindrów proponowana jest instalacja gazowa BRC Sequent Plug & Drive (P&D).
Wszystkie elementy wchodzące w skład tych instalacji posiadają certyfikat zgodności z regulaminem ONZ R67-01 i są kompletowane zgodnie z wytycznymi homologacji R115 obowiązującej już w Norwegii i Niemczech. Każda z nich spełnia wszystkie obowiązujące funkcje bezpieczeństwa takie jak odłączenie zasilania elektrozaworów LPG w przypadku zaniku obrotów silnika, dzięki której autogaz LPG nie możę wydostać się ze zbiornika gazu w niekontrolowany sposób. Funkcja ta zapewnia bezpieczeństwo parkowania w garażach podziemnych, ale przestarzałe polskie prawo budowlane nie chce się dostosować do obowiązujących od 2001 roku zabezpieczeń i nadal zabrania parkowania ekologicznych samochodów w przestarzałych podziemnych parkingach.
Instalacja gazowa BRC Sequent 32 posiada homologację wszystkich elementów zgodną z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa (E..67R-01) oraz dyrektywami dotyczącymi kompatybilności elektromagnetycznej (2004/104/WE). Wszystkie podzespoły tej instalacji gazowej są zaprojektowane, wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta czyli włoską firmę M.T.M. – właściciela marki BRC. Ta cecha pozwala w przyszłości na sprawne i bezproblemowe serwisowanie jej na terenie Polski jak i innych państw Europy.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje instalacja BRC Sequent 32 do Twojego samochodu? Wyceń online

Instalacje gazowe BRC Sequent 32 są systemem typu szeregowego lub master & slave. Ilość gazu wtryskiwana do każdego cylindra jest liczona na podstawie czasu otwarcia wtryskiwaczy wyliczanych przez sterownik silnika, które są przekształcane na czasy wtrysku dla gazu, uwzględniając również jego ciśnienie i temperaturę.

Instalacje gazowe BRC Sequent 32 przystępują w ten sposób do regulacji spalania gazu, utrzymując niezmienione strategie kontroli sterownika silnika, wykonując w rzeczywistym czasie optymalizację ilości paliwa w celu uzyskania spalania idealnego również z punktu widzenia zanieczyszczenia środowiska niezależnie od warunków zewnętrznych (temperatura i.t.d.) i kaloryczności paliwa.
https://www.abart.com.pl/pl/o/instalacje-montowane/brc-sequent-32

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

12 komentarzy do „Zbiornik LPG pod autem w BMW E91 po montażu instalacji gazowej BRC w @Abart Auto&Gaz

  1. Witam i na wstępie dziękuję jeszcze raz całej ekipie Abart gaz za dobrą i fachową obsługę:)
    Na wstepie co moge powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony i mile zaskoczony, z małą poprawka bmw e91 318i 129KM , do butli wchodzi od 45-47 litrow zalezy od pory roku, spalanie od 8.5-13 litrow, trasa – miasto min- max, autem zrobiłem juz 30tys na gazie i jestem usatysfakcjonowany 🙂 zaraz po założeniu instalacji LPG wymieniłem uszczelniacze zaworowe i mam spokój na długi długi czas, i odnoście komentarza ( kto wkłada instalacje lpg do auta co ma 260tys km) po pierwsze jak dbasz tak masz, auto jest naprawdę bardzo zadbane i utrzymane na wzorowym poziomie, po drugie mieszkam i pracuje za granicą i robie codziennie do pracy i spowrotem razem 50km tak ze rozwiązanie z instalacją LPG i z montażem pod autem było strzałem w 10 🙂 nie jestem zwolennikiem LPG w BMW ale jest to auto do pracy i na trasę więc decyzja taka a nie inna a polatać bokiem mozna czymś innym.i mocniejszym i na benzynie to tyle aaaa i po założeniu instalacji nie mam żadnych ani problemów ani objawów ktore mógłby sprawić jakie kolwiek kłopoty. Pozdrawiam Serdecznie Abart Gaz i polecam 100% Chłopaki znają sie na robocie.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!