Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Złodziej prądu. Metoda na Bezpiecznik. Pobór prądu w samochodzie na postoju.W tym odcinku pokażemy Wam jak zmierzyć pobór prądu instalacji samochodu na postoju za pomocą amperomierza cęgowego oraz zwykłego multimetru wpiętego w szereg do akumulatora.
Często problemy z rozładowanym akumulatorem nie dotyczą problemów z ładowaniem czy alternatorem a tak zwanych lewych poborów prądu które w perspektywie czasu potrafią wyssać z akumulatora ładunek, powodując problemy z odpalaniem/uruchamianiem silnika po dłuższym postoju np. kilku dniach czy długim weekendzie a nawet pojedynczej nocy.

Tabela przeliczeniowa: https://www.powerprobe.com/fuse-voltage-drop-charts
Film Tadka o bezpiecznikach: https://www.youtube.com/watch?v=xvYjmIcxai0

Zapraszam i pozdrawiam
Robert Mazurek
@mrAkumulator

Wsparcie dla @mrAkumulator: https://patronite.pl/mrAkumulator

Świat Akumulatorów
Szczecin ul. Gryfińska 106 609-302-803 Mieszko
Szczecin ul. Santocka 42 609-309-969 Waldek
Mobilny Serwis Akumulatorów 505-135-136 Marcin

Sklep internetowy: https://www.e-moto.pl/
Sklep Internetowy: http://sklep.akubiz.biz/
Instagram: https://www.instagram.com/mrakumulator/
Facebook: https://www.facebook.com/mrAkumulator/

#ŚwiatAkumulatorów #PoboryPrądu #JakZmierzyć

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

29 komentarzy do „Złodziej prądu. Metoda na Bezpiecznik. Pobór prądu w samochodzie na postoju.

 1. Witam jeżeli mierze cęgami minus i pokazuje mi około 7-10mA poboru a jak łapie plus to wywala mi około 50-60mA to jak mam to rozumieć bo się pogubiłem. Pacjent to Motocykl 😉

 2. Chyba coś się nie zgadza w 2:21 w temacie kierunku przepływu prądu. Na schematach ideowych zaznacza się kierunek prądu od plusa do minusa. Jest to zaszłość historyczna wynikająca z założeń umownych gdy jeszcze ludzkość nie znała jak wygląda przepływ ładunków elektrycznych. Jednak w praktyce wiadomo, że tego typu przewodnikach z którymi tutaj mamy do czynienia, elementarnym ładunkiem jest elektron. A jak wiadomo elektron jest naładowany ujemnie. Stąd logiczny wniosek, że ładunki poruszają się od bieguna ujemnego do dodatniego. Ta więc kierunek prądu tutaj jest od minusa do plusa. Przy okazji wyjaśnia, to dlaczego odłamy zawsze biegun ujemny (minus).

 3. Witam.dlaczego jak mierze na obwodzie dmuchawy prąd to miernik pokazuje zero,a jak przy akumulatorze to pobór jest 0,17A?i jak wyjmę bezpiecznik to wtedy też 0 przy akumulatorze nie wiem co jest

 4. Witam, coś kradnie mi prąd i nowy aku się rozwala.
  Każdy bezpiecznik wyciągałem i miernikiem sprawdzalem.

  Jest duży pobór z bezpiecznika 14 i 42 i maly z 38

  14- oświetlenie wnętrza, centralne blokowanie dzwi – pobór 0,38

  42- Radioodbiornik, a tu od 0,99 i spada, po dlugim czasie utrzymuje się na 0,20

  38 – oświetlenie bagażnika, centralne blokowanie dzwi, blokowanie pokrywy wlewu paliwa jest 0,01 wacha się do 0,02

  Mial ktoś takie akcje, gdzie szukać przyczyny kąkretnie?

 5. Witam, czy ten sposób z miernikiem i takim pomiarem bezpieczników sprawdzi się w ford c max który po naładowanym do ful akumulatorze zdycha na postoju po 3-4 dniach?, pomóżcie. Pozdrawiam. Darek- oczywiście filmik super. i jaki ubytek prądu jest dopuszczalny.

 6. Przy pomiarze poboru prądu niektórzy mówią żeby zamykać drzwi na klucz. Z doświadczenia wiem, że zamknięcie drzwi na klucz nie ma wpływu na pomiar. Jakie jest Twoje zdanie?

 7. jeszcze jedno ,naukowcy odpowiedzcie na takie pytanie jakie podzespoly lub czesci auta sa pod napieciem lub pobieraja prad nawet po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i zamknieciu auta mowa jest o pominieciu np alarmu ,lub inna podpowiedz jakie podzespoly w aucie sa podlaczone bezposrednio do akumulatora

 8. kolejny naukowiec ktory nie znalazl podsespolu czy urzadzenia w tym aucie ktore jest zepsute ,jaka jest odpowiedz na pytanie co kradnie prad na postoju w stanie soczynku po zamknieciu auta prad jaka czesc lub podzespol rozrusznik alternator alarm takiego auta co kradnie ,wy nie rozumoecie przyczyny takiej awari pokazywanie tego ile jest napiecia lub jaki jest pobor pradu nie ma nic wspolnego z uszkodzonym elementem czy podzespolem ,

 9. Ps. Aku nie trzeba całkiem rozłączać co niespowodune resetu kompa, radia itp. Wystarczy zrobic 2 mostki. Jeden od słupka do końcówki miernika i jeden z klemy do drugiej końcówkj miernika. Następnie zdjąć klemę. Jeśli zrobimy to odpowiednio wcześniej to unikniemy oczekjwania na wygaszenie elektroniki w aucie i resetu.

 10. A już wiemy gdzie wszystko ginie🤔…jak by tak Pan Tytus podłączył pod te urządzenia naszch polityków wiedzieli byśmy gdzie wszystko ginie i kto wziął w łape i gdzie schował 🤑😆

Dodaj komentarz

Zadzwoń!