Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Zobacz jak działa turbosprężarka! #ABC_MotoryzacjiOglądaj “ABC Motoryzacji” w niedzielę o 14:45 w TVN Turbo oraz Player.pl: https://player.pl/playerplus/programy-online/abc-motoryzacji-odcinki,30156/odcinek-1,S01E01,203944
Subskrybuj kanał TVN Turbo: https://www.youtube.com/channel/UCfsSoUSQzUimrjKhAKmshDQ?sub_confirmation=1
Nie każdy jest specjalistą od motoryzacji, ale każdy może poprawić stan swojej wiedzy!
W programie “ABC motoryzacji” omówimy dokładnie budowę oraz działanie poszczególnych elementów samochodu. Będziemy je otwierać, rozkładać, rozcinać, a także powiemy o objawach uszkodzeń i ewentualnych kosztach ich napraw. Prowadzący Przemek Szafrański omówi między innymi budowę turbosprężarki, katalizatora, filtra oleju, koła dwumasowego, przekładni kierowniczej i wielu innych nieodłącznych elementów każdego samochodu.

#tvn #turbo #abcmotoryzacji

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

31 komentarzy do „Zobacz jak działa turbosprężarka! #ABC_Motoryzacji

  1. Czyli spaliny wlatują dot turbiny od strony ciepłej i są tak kierowane w środku że ją napędzają i doprowadzone jest do niej powietrze które zostaje przyśpieszone tak?

    Bo mam normalnie mały model turbo ale z mechanizmem zębatkowym

  2. Fajnie było by wytłumaczyć skąd nazwa turbosprężarka, a mianowicie strona ciepła to turbina a strona zimna sprężarka. Poza tym tzw. wirnik to "koras", a on nie psuje się tylko od śrubki czy kamyczka, jest też kilka innych czynników. Na drugi raz przygotujcie się i wyjaśnijcie to precyzyjnej panowie.

  3. Wirniki po stronie zimnej w turbosprężarce tzw. koła kompresora wykonywane są głównie ze stopów aluminium lub tytanu. Natomiast wirniki po stronie gorącej tzw. koła turbiny wykonane są np. z podanego tutaj nadstopu inconel. Dla waszej informacji oś łącząca te dwa wirniki tzw. wałek wykonywany jest często ze stali chromowo molibdenowej. Poprawcie tego lektora bo aż ciężko się słucha tych błędów informacyjnych. W końcu jesteście TVN Turbo a ta nazwa zobowiązuje w takich tematach 😉.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!