<link rel="stylesheet" href="//fonts.googleapis.com/css?family=Roboto+Condensed%3A300%7COpen+Sans%3A400"> Dubai'de işler - 🥇 Yabancılara BAE'deki iş arama siteleriyle ilgili tavsiyeler
Dubai, BAE'deki En İyi İş Portalları

Dubai’de işler – Yabancılara BAE’deki iş arama siteleriyle ilgili tavsiyeler

BAE’deki yabancılara Dubai’deki işlerle ilgili tavsiyeler

Dubai’de iş arayan yabancılara, Dubai, BAE’deki en iyi iş arama siteleri konusunda yardım ediyoruz. Özellikle BAE’de hizmet veren en iyi iş portallarına nasıl ulaşabileceğiniz konusunda detaylı tavsiyeleri bu yazıda bulabilirsiniz. Makaleyi beğenirseniz ve faydalı bulursanız Dubai ve Orta Doğu’da iş arayan başka kişilerle paylaşmayı unutmamanızı dileriz.

Dubai’deki iş arama portalları, Dubai’de çalışma ve yaşama konusunda çok önemli bir rol oynamakta. Çoğu yabancı uyruklu aday aynı zamanda kendi ülkesinde de iş arıyor oluyor. Ayrıca, iş arayan herkes profesyonel bir çalışma ortamı bulmayı arzuluyor. Peki Dubai sizin için doğru yer mi?

Öncelikle, Dubai’de yüksek maaşlı bir işe girebilmek için, çok sıkı çalışmanız ve ve iş ararken en ileri teknolojileri kullanmanız gerekmekte. Örneğin Dubai’deki insan kaynakları temsilcileriyle doğrudan iletişim kurabilmelisiniz. Birleşik Arap Emirlikleri’nde çok iyi koşullarda, gerçekten güzel işler bulmak inanın mümkün. Doğru kariyer geliştirme yeteneklerine sahipseniz bu işlerde çabucak yükselebilirsiniz de. Ancak bu işlere girebilmek için çok fazla çaba göstermeniz ve diğer adaylar arasından başarıyla sıyrılmanız gerekiyor.

Dubai taşınmak isteyen hemen herkesin, doğru bir rehberliğe ihtiyacı var. Uluslararası kariyer peşinde olanlar için bunun birkaç yolu bulunmakta. İş aramaya hemen başlamak için bilmeniz gereken tek şey, Dubai’de iş bulmak için kullanabileceğiniz birkaç araç. İş bulma sitelerinde, iş arayan ziyaretçilerini Birleşik Arap Emirlikleri’nde uygun işlere yerleştirdiklerini gösteren sağlam kanıtlar bulabilirsiniz. Biz de makalemizde iş portalları hakkında birkaç tavsiyede bulunduk. Ancak sadece Dubai’de değil, Abu Dhabi ve başka şehirlerde de iş imkanları olduğunu unutmamalısınız. Aşağıdaki sitelere mutlaka bir göz atın.

BAE’deki en iyi iş fırsatları için nereye başvurmalısınız?

Birleşik Arap Emirlikleri, yurt dışında iş arayan kişilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri. Aynı zamanda Dubai en son teknolojinin kullanıldığı ve inşaat sektörünün çok geliştiği bir şehir. Hindistan, Filipinler, Pakistan, Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelerin vatandaşlarına iş imkanları sunan şehrin kapıları tüm uluslararası kariyer imkanlarına açık. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde hayallerindeki işi arayanların akıllarından çıkarmaması gereken ilk şey ise şu: BAE’deki iş arama sitelerine derhal ve mutlaka başvurmalısınız.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde pek çok iş fırsatı var. Bunlardan biri kahya olarak çalışmak. Bu çok sıradan bir iş gibi gözükebilir ancak Dubai’deki kahyaların çok iyi para kazandığından emin olabilirsiniz. Bu gerçekten çok iyi bir kariyer seçeneği. Dahası, bu mesleğin başka faydalı imkanları da bulunmakta. Öte yandan, açık pozisyonları olan iyi şirketlere de başvuru yapmalısınız. Ekibimiz kesinlikle Careerjet Dubai iş sitesini ve Monster sitesinin Körfez ülkeleri iş arama portalını kullanmanızı tavsiye ediyor. Bu iki site kesinlikle CV’nizle başvurmanıza değecek siteler. Her gün yeni insanları işe alıyorlar.

Yabancılar için tavsiyeler ve iş arama siteleri listesi

En iyi iş arama sitelerini sizin için özel olarak inceledik. BAE’deki yabancılara listemizi kullanmalarını tavsiye ederiz. Böylece diğer herkesten bir adım önde olmanın yanı sıra, iş imkanlarıyla ilgili gerçekçi bir fikir de edineceksiniz. Bu sayede nihayet Birleşik Arap Emirlikleri’nde ve hatta tüm Körfez bölgesinde iş bulmayı başarabilirsiniz. Dubai City Şirketi, Dubai’de profesyonel bir kariyer edinmek isteyenlere adanmış bir şirkettir. Özellikle de belirli uzmanlık alanlarında iş arayanlara hizmet vermeye odaklanmıştır.

Suudi Arabistan iş arayanlar için oldukça ilginç bir yer. Şu anda bu ülkede inşaat işleri yoğunlukta, inşaat şantiyeleri her gün işçi arıyorlar. Ayrıca yönetim ve idare işleri de revaçta. Son olarak, Suudi Arabistan’da mühendisler için açık pozisyonlar sunan birkaç iyi şirket de bulunmakta.

Hesap Oluşturun ve Özgeçmiş Yükleyin

Aşağıdaki tüm iş arama sitelerine başvurun

Dubai İş Portallarının Tam Listesi 

1. Linkedin.com = En iyi kariyer portalı

Linkedin.com – Orta Doğu’daki en popüler işe alım portalı olabilir. Bu profesyonel ağda dünya çapında 155 milyon kişi bulunmakta. Sitenin üyeleri 2,500 LinkedIn grubu sayesinde profesyonel bir ağ oluşturuyorlar. Bu site, Dubai’de iş aramak için gerçekten mükemmel bir seçenek.

Orta Doğu’daki istihdam sektöründe başı çektikleri de şüphesiz. Elbette herkes, Linkedin’in uluslararası alanda çalıştığını biliyor. Bu iş portalının yönetim ofisi her ay beş milyondan fazla yöneticiye hizmet veriyor. Ayrıca Orta Doğu ve Güney Afrika’da  iş arayanlar için en iyi sosyal ağ portalı olduğu söylenebilir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan bir milyondan fazla üyesi olan siteye her gün çalışan arayan şirketler tarafından reklamlar veriliyor.

Linkedin Körfez ülkelerinde neden bu kadar popüler?

Linkedin’in Orta Doğu ve Körfez İşbirliği Konseyi içindeki popüleritesi, yeni katılan üyeler sayesinde her geçen gün artmakta. BAE’ye ilk defa gelen ziyaretçiler, Orta Doğu’nun harika bir yer olduğunu fark ettikten sonra, iş aramak için internete sarılıyorlar. Linkedin’de hesabı olan arkadaşlarını ekleyerek BAE’de iş bulabiliyorlar.

Yurt dışında çalışmaya başlayan yabancılar da arkadaşlarıyla bağlantı kurmak istiyorlar ve her birinin 100-300 kadar profesyonel arkadaşı oluyor. Aynı zamanda, çalışan arayan şirketler de bu kişilerin profillerini ziyaret ediyorlar ve bu şekilde, bu sosyal ağ küresel anlamda iş arayanlar için giderek daha popüler bir yer haline geliyor. Eğer hala yoksa, derhal bir Linkedin hesabı açmalısınız.

Jobs in Dubai expats - Linkedin

2. Bayt.com = Dubai’nin en iyi iş arama sitesi 

Aslına bakılırsa, Körfez ülkelerindeki yerleşmişlik açısından Bayt.com kadar iyi durumda olan bir portal yok. Bu sitede Orta Doğu’da çok iyi maaş veren, iyi öğretmenlik işleri bulabilirsiniz. Başka bir deyişle, Bayt.com dengeli bir iş hayatı ve kişisel yaşam sürmek isteyenler için çok ideal bir site. Size En İyi 500 İş Fırsatı sayfasını kesinlikle kontrol etmenizi öneririz. Bayt.com 2017 yılında en iyi iş arama sitelerinden biri seçildi. Şansınızı arttırmak ve kısa sürede hayallerinizdeki işe ulaşmak için bu siteyi düzenli olarak ziyaret etmelisiniz.

Gerçekten de Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş bulmak o kadar kolay bir şey değil. Bu şirket Dubai’deki diğer iş arama siteleriyle kıyaslandığında, daha açık bir ortama sahip, yani yaşadığınız problemleri çekinmeden dürüstlükle paylaşabilirsiniz. BAE’de iş fırsatları sunan Bayt.com gibi büyük siteler yaşadığınız sorunları dinleyecek ve sorunlarınıza en iyi çözümleri sunmaya çalışacaktır. Bu şirketin en iyi iş sağlayıcılardan biri olduğunu hiç çekinmeden söyleyebiliriz.

Bayt.com the career job site in Dubai - Jobs in Dubai expats

3. Careerjet.ae = BAE’de iş arayanlar için Dubai’den bir site

Careerjet Dubai, BAE’de oldukça popüler bir istihdam ve iş arama motoru. Bu sitenin Körfez bölgesinde hizmet veren diğer sitelerden en büyük farkı, sadece bir iş arama motoru görevi görmemesi; aynı zamanda Dubai’de iş/işçi bulma sürecini kolaylaştırmaya çalışıyorlar. CareerJet Dubai özellikle de master derecesi olan Hindistanlı adaylar için internet üzerinden iş bulmayı son derece kolaylaştırıyor.

Bu sitenin başka bir özelliği de, Dubai’de mevcut olan iş tekliflerindeki çeşitlilik. CareerJet BAE’deki işlerle ilgili kapsamlı bir veritabanına sahip. Yeni iş ilanları ve açık pozisyonlarla ilgili bilgilerle sık sık güncellenen site, hem BAE vatandaşları hem de yabancılar için Dubai’de iş bulmanın en iyi yöntemlerinden biri olmaya devam ediyor.

BAE’de neden CareerJet arama motoru tercih ediliyor?

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki iş arama siteleri arasında, en kaliteli uzmanlar tarafından özellikle tercih edilen CareerJet’le ilgili dikkat çekici yönlerden biri, sitenin arayüzünün hızlı ve basit olması. CareerJet Dubai veritabanı iş ararken sizi Dubai’deki tüm şirketlerin internet sitelerini tek tek ziyaret etmekten kurtaracak ve yükünüzü gerçekten azaltacak çünkü bu site tüm iş ilanlarını kendi bünyesinde topluyor ve tüm BAE’deki satış ve pazarlamaya yönelik kariyer fırsatları bu sitede bulunuyor.

Firmanın seksen farklı ülkede en iyi siteler arasında gösterilmesi, Careerjet arama motorunun başarısını gösteren büyük bir kanıt. Ayrıca BAE’deki iş ilanları, 30 dile çevrilmiş ayrı arayüzlerle kullanıcılara sunuluyor. Yani iş değiştirmek ya da Dubai’de bir iş bulmak istiyorsanız, bu siteyi kesinlikle değerlendirmelisiniz. İş arama motorları arasında önemli bir oyuncu olan CareerJet, Basra Körfezi bölgesinde çok sayıda insana iş sağlıyor.

Jobs in Dubai expats - CareerJet

4. Dubizzle.com = Dubai’deki en popüler iş portalı 

Dubizzle, BAE’de 5635 yeni kariyer fırsatını yöneten bir site. Daha önce Dubai’de iş imkanları sunan herhangi başka bir iş sitesi kullandıysanız, bu firmanın farkını hemen anlayacaksınız. Dubizzle başka ülkelerde de kullanılıyor ve en iyi kariyer sitelerinden biri oldukları kesin. Pek çok şirket açık pozisyon ilanlarını diğer sitelerden önce Dubizzle’da paylaşmayı tercih ediyor.

Hindistan vatandaşları bu site aracılığıyla Dubai’de iş bulmaktan son derece mutlu olacaklardır. Dubizzle Dubai’de takım ruhuna önem veren, arkadaşça ama çalışanları geliştirmeye yönelik ortamlara sahip iş ilanlarına yer veriyor. Bunlar her sabah işe mutlulukla giden bir çalışan olmak için son derece önemli faktörler.

Career job site Dubizzle - Jobs in Dubai expats

5. eFinancialCareers.com, Dubai bölgesi

Eğer Dubai’de finans alanında bir kariyer yapmanın peşindeyseniz,dünyanın önde gelen finans kariyeri iş arama sitelerinden biri olan eFinancialCareers.com’a kesinlikle üye olmalısınız. Bu site sayesinde dinamik ve başarılı şirketlerde iş bulabilirsiniz; tabii ki içlerinden en iyi seçenek New York Borsa Şirketi. Finans alanında iş arayan profesyonellerin hırslı ve iddalı kişiler olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Dubai bu tür çalışanlar için çok ideal bir şehir. EFC aracılığıyla heyecan verici ve çok-kültürlü bir çevrede yepyeni bir finans kariyerine adım atmanız mümkün.

Hırslı ve iddialı finans çalışanlarının sıklıkla gözden kaçırdığı bir ayrıntı, yöneticilerin istediği sonuçlara ulaşmak için kendilerini geliştirmeleri gerektiği. Eğer EFC ile önde gelen finans şirketleri için çalışacaksanız, becerileriniz bu şirketlerin BAE’de büyük bir mali avantaj yaratmalarına yardımcı olmalı. Özgeçmişinizi bu sitedeki yetenekli finans uzmanlarına göndermeyi unutmayın.

Dubai’de finans alanında kariyer yapmak mı istiyorsunuz?

EFC’nin finans şirketlerinin limit tanımayan büyük holdingler olduğunu unutmamalısınız. Bu yüzden EFC, Körfez bölgesindeki yetenek potansiyelini değerlendirmek ve becerilerinize hak ettiği ödülleri kazandırmak için çalışıyor. Bu bakımdan en yaratıcı hizmeti sunabilmek için sürekli kendinize meydan okumanızı gerektiren finans şirketleriyle birlikte çalışmanın memnuniyetini yaşayacaksınız. Eğer bu alanda kendinize güveniyorsanız, eFinancial Careers web sitesi size mutlaka Dubai’de bir finans kariyeri bulacaktır.

Sitede en iyi şirketlerin yayınladığı ve BAE’de iş arayan binlerce kişinin değerlendirmesine sunulan çeşitli açık pozisyonlar var. Yukarıda gördüğünüz gibi, her ay binlerce kişi bu site sayesinde finans sektöründe istihdam ediliyor. Eğer Dubai’deki kariyer seçeneklerini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, dediğimiz gibi mutlaka bu siteyi kullanamaya başlamalısınız. Ayrıca zaman zaman siteyi ziyaret ederek yeni pozisyonları kontrol etmeyi de unutmayın. Uzun vadede kesinlikle emeklerinize değecek.

Jobs in Dubai expats - efinancialcareers

6. Dubai’de iş arayanlar için indeed.com 

Indeed Dubai’de hizmet veren iş arama motorları arasında en iyilerden biri. Hindistan vatandaşlarının BAE’de iş bulabileceğinin en ikna edici kanıtı bu sitenin yakaladığı başarı oranı. Indeed, iş arama motorunu kullanıcılara en iyi yardımı sağlayacak şekilde kurmuş. Örneğin çeşitli kelimelerden oluşan bir arama yapabilirsiniz: Dubai’deki satış işleri. Site size uygun tüm sonuçları listeleyecektir. Site kullanıcılarını memnun etmek için elinden geleni yapıyor, bu yüzden bu motoru kesinlikle denemeli ve sizin aradığınız özellikleri içeren çeşitli aramalar yaparak biçilmiş kaftan diyebileceğimiz iş fırsatları olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Indeed ayrıca dünya çapında tanınmaya başlayan bir portal.

Şirket birkaç pazarda hizmet veriyor. Katar’da, Suudi Arabistan’da ve hatta Mısır’da çeşitli işler bulmanıza yardımcı olabilirler. Dediğimiz gibi siteyi kullanmak zevkli ve son derece kolay. Tek yapmanız gereken önce CV’nizi, sonra kişisel bilgilerinizi profilinize eklemek. Sitede birçok farklı departmanda arama yapabilirsiniz çünkü çok büyük bir veritabanları var ve her geçen gün büyüyor. Bu portal sayesinde birkaç işten birden iş görüşmesine çağrılmanız hiç de uzak bir olasılık değil.

Neden indeed iş arama motorunu tercih etmelisiniz?

Her ne olursa olsun, bu tür bir kariyer arama motoru kullanarak, BAE’de bir finans işi bulmayı kolaylıkla güvence altına alabilirsiniz. Bu sitenin istihdam şansınızı arttıracağından emin olabilirsiniz. Ne var ki profilinizde eğitiminizi ve sertifikalarınızı paylaşmayı kesinlikle unutmamalısınız. Ayrıca indeed, kullanıcıları için iş aramanın inceliklerinin öğretildiğini çeşitli web seminerleri de düzenliyor. Önemli ikinci bir nokta da, en popüler kariyer seçeneklerinin yanı sıra, sizin için özelleştirilmiş iş ilanlarını da incelemeyi unutmamak. Müşteri hizmetleri her gün bu tür size uygun yeni pozisyonları e-mail aracılığıyla bildirecektir.

Şirket ayrıca, sık sık Dubai’ye kendi çalışanlarını göndererek açık pozisyonları belirlemeye ve siteye yerleştirmeye çalışıyor. Üstelik buradan bir iş bulduğunuz takdirde, indeed sizi Dubai’deki kariyeriniz süresince desteklemeye devam da ediyor. Başka bir ayrıntı da, sitenin yabancı uyruklu kadın çalışanlara kariyer sağlamakta son dereceli başarılı olması. İş arayan yabancı kadınlar bu siteden kesinlikle faydalanmalı. CV’nizi yüklerken uluslararası kariyer seçenekleriyle ilgilendiğinizi belirtmeyi unutmayın. Böylece dünya çapında tüm işverenler özgeçmişinize ulaşabilecek.

Jobs in Dubai expats - Indeed

7. Gn Career & Getthat.com

GNcareers – Now GetThat.com da indeed gibi Dubai’de iş aramak için kullanabileceğiniz sitelerden biri. Ancak bu portal, Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş arayanlar ve işverenler için özel olarak yaratılmış bir istihdam sitesi olma özelliği taşıyor. Dubai’deki çalışanlar da, şu anda çalıştıkları işten farklı bir kariyer edinmek istedikleri zaman bu siteyi kullanıyorlar. Sitede BAE temelli yaklaşık 5000 iş bulunmakta. Dubai’deki işverenler oluşan kapsamlı bir veri tabanında arama yapabildiğiniz portal sayesinde BAE’de iş bulma süreciniz çok daha kolaylaşabilir.

Dubai’deki şirketlerin işe alım ihtiyaçlarına yönelik Getthat arama portalında, Basra Körfezi ülkelerindeki en iyi istihdam olanaklarını sunan şirketlerle bağlantı kurabilirsiniz. Sitede ayrıca, BAE’deki iş arama sitelerinin çoğunda olduğu gibi Orta Doğu, Birleşik Arap Emirlikleri ve özellikle de Dubai’de iş aramanın incelikleriyle ilgili pek çok tavsiyeye ulaşabilir ve bu ülke ve bölgelerdeki çeşitli endüstrilerle ilgili haberleri de okuyabilirsiniz. Dubai’deki birinci sınıf işverenlere ulaşabilmek için, bu sitede bir profil oluşturmanız ve özgeçmişinizi düzenli olarak yenilemeniz önem taşımakta.

Jobs in Dubai expats - Getthat

8. GulfTalent.com = Körfez bölgesinin en iyi iş portalı

GulfTalent.com ile ilgili bilmeniz gereken ilk şey, tüm Orta Doğu çapında son derece popüler bir site olduğu. Sosyal medya da sürekli paylaşılan siteyi, BAE’de altı milyondan fazla deneyimli yönetici günlük olarak kullanmakta. Bu portalda her sektörden ve kategoriden açık pozisyonlarla ilgili aramalar yapabilirsiniz. GulfTalent.com, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki İnsan Kaynakları işleri için temel kaynak diyebiliriz.

Emirlikleri’ndeki yabancılar tarafından en çok kullanılan arama motorlarından biri ve şu anda 92 bin kullanıcıyla en büyük ağlardan birini oluşturuyor. Basra Körfezi ülkelerinin tamamı bu sitede ilan vermekte. Kısacası GulfTalent şirketi 2005 yılından beri Dubai ve civarı bölgeleri online işe alım sürecinin son derece başarılı bir şekilde gerçekleştiği yerlere dönüştüren öncü bir kuruluş. Yabancıların en çok tercih ettiği şehirler olan Dubai ve Abu Dhabi’de pek çok açık pozisyon içeren arama motorunun sahibi olan istihdam şirkeri, son derece yenilikçi bir yaklaşıma sahip olmasıyla da biliniyor. Ayrıca kalite ve mükemmelliyet takıntıkları var. Eğer konaklama endüstrisinde iş arıyorsanız bu siteye mutlaka ama mutlaka bir göz atmalısınız.

Neden GulfTalent iş arama portalını tercih etmelisiniz?

Genel olarak, GulfTalent.com’un yabancılar için Dubai’de iş arama konusunda en iyi motorlardan biri olduğunu söylemek mümkün. Yabancılara danışmanlık sunma konusuna da lider pozisyondalar ve şirket Dubai’de yaşayan bir grup yönetici tarafından idare ediliyor. Kendi özel veritabanı ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunan arama motorunda, Basra Körfezi bölgesinde yer alan tüm ülkelerde değişik sekörlerde işler bulmak mümkün.

En başarılı oldukları alanlar ise teknoloji, finans, satış ve pazarlama ile İnsan Kaynakları işleri. Eğer ülkeye yeni geldiyseniz ve turist vizesiyle iş aramaya başladıysanız bile, bu sektörlerde iş arıyorsanız bu site size kesinlikle Dubai’de bir iş bulmakta yardımcı olabilir.

Jobs in Dubai expats - GulfTalent

9. Sektörlerdeki yeni haberler için KhaleejTimes.com

BAE’nin ilk online gazetesi, kısa bir süre içinde bir iş arama portalına dönüştü. Khaleej Times, internet üzerinden iş aramayı yeni bir seviye taşıyor.

Bu şirketin özelliği, iş arayanlar için WhatsApp grupları kurması ve bu sayede iş arayanları sürekli olarak yeni pozisyonlar ve haberler konusunda bilgilendirmesi. Bu sayede Khaleej Times, inanılmaz istihdam haberleri ile kendine has bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başarmış durumda. Ayrıca sitede Kariyer Sınavları, canlı kariyer değerlendirmesi, Kariyer Analizi Testi, Dubai’de yaşanan her türlü son dakika gelişmesi ve günlük hava durumu gibi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan ya da orada iş arayan herkes için son derece faydalı olabilecek pek çok hizmet bulunmakta.

Neden Khaleej Times?

Khaleej Times kullanıcılarına göz alıcı, kullanımı kolay ve basit bir arayüz sunarak, özellikle Dubai’ye yeni gelmiş yabancılar için işleri kolaylaştırmaya çalışıyor. Yakın zamanda siteye Dubai’deki işlerle ilgili çok daha fazla ilan eklenmesi bekleniyor. Dubai’de iş arayan yabancılar, bu site vasıtasıyla hiçbir önemli iş fırsatını kaçırmayacaklarından %100 emin olabilirler.

Elbette ki bu haber sitesi, yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki işlere yer vermekte, yani Körfez bölgesinde başka bir ülkede iş aramaktaysanız size fazla yardımcı olmayacaktır. Sitede BAE merkezli şirketlerin uluslarası açık pozisyonları da bulunuyor ancak bunların sayısı az ve şirket genellikle Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki istihdamla ilgili haberlere yer vermeyi tercih ediyor. Siteyi düzenli takip ederseniz, bu tür bilgilerin günlük olarak güncellendiğini göreceksiniz.

Jobs in Dubai expats - Khaleej Times

10. MonsterGulf.com = Orta Doğu ve BAE işleri

Monster Gulf, özellikle Orta Doğu’daki en iyi iş arama sitelerinden biridir. Monster.com şirketi uluslararası kariyer pazarında, en üst düzeydeki işlermelerle birlikte çalışmakta. Google şirketi bile BAE’deki istihdam sürecini yürütmek ve doğru yetenekte insanları işe alabilmek için bu siteyi kullanmakta. Şirket tüm Basra Körfezi ülkelerindeki kariyer olanaklarına yer veriyor. Monster Gulf’un bir özelliği de, sitenin hemen herkese yardımcı olabilme kapasitesine sahip olması. Yeni mezunlar için bile uygun işler var ve her türlü endüstrideki açık pozisyonlar kullanıcılara sunuluyor.

Site her seviyeden kullanıcıya hitap etse de, eğer tecrübeli bir çalışansanız ve Orta Doğu ile ilgili coğrafi bilgiye sahipseniz, Monster işe alım ekibiyle birlikte çalışarak en önde gelen işverenlere ulaşarak diğer kullanıcıların arasından sıyrılıp öne çıkmanız kolay olacaktır. Bu iş arama motorunun başka bir özelliği de, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en iyi arama teknolojisini kullanıyor olması. Monster Gulf kullandığı bu sisteme “Daha iyi bul” adını veriyor. Profilinizi oluşturur oluşturmaz, site size uygun açık pozisyonları sıralamaya başlayacaktır. Dubai’deki işverenler ve iş arayanlar açısından eşit öneme sahip site, Hindistanlı çalışanlar tarafından da en çok tercih edilen arama motorlarından biri olma özelliğine sahip.

Jobs in Dubai expats - Monster.com

11. TotalJobs.com = Hem BAE işleri, hem de uluslararası işler

Total Jobs da Dubai’de iş bulmak için kullanabileceğiniz iyi sitelerden biri. Bu portal, İngiltere’de yer alan çok iyi bir istihdam şirketi tarafından yürütülmekte ve dolayısıyla, tüm dünyadan kullanıcılar tarafından uluslararası işler bulmak için tercih edilmekte. Her gün milyonlarca kişi iş aramak için siteyi ziyaret ediyor. Bu popülerlikten dolayı, işverenler ve istihdam avcıları da siteyi düzenli olarak kullanıyorlar ve şu anda 100 binden fazla açık pozisyon sitenin kullanıcıları tarafından doldurulmayı bekliyor. Bu arama motorunda İngiltere’de yer alan işler bulmanız da mümkün çünkü bu şirket sadece Orta Doğu’da değil, dünya çapında istihdam olanaklarıyla ilgileniyor.

Birçok şirketin insan kaynakları yöneticileri bu siteyi her gün kullanıyor ve bunların çoğu, talep geldiği zaman daha fazla iş teklifi de sunabiliyor. İngiltere temelli şirketin bu arama motorunun reklamını da sık sık yapması sebebiyle, totaljobs.com’a her ay 2,5 milyondan fazla başvuru geliyor. Bu itibarlı şirketin arama motoru, Dubai’de ve BAE’de iş arayan yabancılar için kesinlikle denemeye değer bir araç. Site ayrıca iş arayan Pakistanlıların en çok kullandığı arama motoru olma özelliğine sahip.

Totaljobs.com’a hemen şimdi bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Uluslarası kariyer araştırması yapmak strestli ve yorucu bir iş. Bu sitenin tatlı yeşil rengi, araştırmalarınız sırasında pozitif bir ruh halini sürdürmenize de yardımcı olacak. Dubai’de iş arayan yabancılar için kesinlikle tavsiye ettiğimiz sitelerden biri.

Jobs in Dubai expats - TotalJobs.com

12. DubaiClassified.com

Bu site, online ve ücretsiz bir iş ilanı sitesi. Dubai’de aradığınız bir hizmet varsa, bu sitede bulabilirsiniz çünkü Abu Dhabi ve Dubai’deki yerel işletmeler, Dubai Classifields.com’da hem işçi arıyorlar hem de hizmetlerini tanıtıyorlar. Sitede Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki tüm şehirler için ayrı bir kategori bulunmakta.

Yeni ve mevcut işverenlerin ilan ve reklamlar yayınladığı bu sitede part-time ve tam zamanlı işler arasında da seçim yapabilirsiniz. Ayrıca site ikinci el eşya alım satım ilanlarına da yer veriyor. Dubai’de iş bulmuş yabancıların tavsiye ve deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaştıkları özel bir bölüm de sitede yer almakta. Üstelik Abu Dhabi ya da Dubai gibi yabancılar tarafından en çok tercih edilen şehirler yerine, örneğin Sharjah gibi bir şehirde iş bulmak istiyorsanız, bu site size yardımcı olabilecek nadir yerlerden.

Dubai Job Sites - Dubai Clssifield.com

13. TotalDubai.com ilan sitesi

Bu online ve ücretsiz ilan sitesi, kullanıcı sayısı bakımından o kadar da popüler sayılmaz. Ancak yine de üye olmanız bizce faydalı olacaktır. Çünkü çok popüler olmaması, bazen istihdam şansınızı arttırabileceğiniz anlamına geliyor. TotalDubai.com kullanıcılarına birkaç hizmet sunuyor. Bunlardan biri, elbette ki iş ilanları.

Siteye bakarsanız, çok fazla iş teklifi olmadığını hemen göreceksiniz. Ancak dediğimiz gibi, buna olumlu yandan bakmak gerekli. Bu sitenin iş ilanları yayınladığı herkes tarafından bilinmiyor, bu yüzden şansınızı denemenizi ve birkaç ilana başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz. Bu siteyi kullanmayı tercih eden yerel işletmelerin ilanlarına başvurursanız, çok fazla rekabetle karşı karşıya kalmadan kabul edilebilirsiniz.

Jobs in Dubai expats - TotalDubai.com

14. NaukriGulf.com = Popüler bir iş sitesi

Yabancılar arasında çok popüler olan NaukriGulf, özellikle Hindistan vatandaşları tarafından en çok tercih edilen site olma özelliğine sahip. NaurukiGulf.com sayesinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin yanı sıra, Katar, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Umman’daki iş ilanlarına da başvuruda bulunabilirsiniz. NakriGulf geniş bir işveren tabanına sahip ve çeşitli sektörlere yönelik ilanlar yayınlıyor.

Körfez bölgesinde iş arıyorsanız, tercih edebileceğiniz en iyi iş arama motorlarından biri olan sitenin, dünyanın her yerindeki yabancı çalışanlar tarafından tercih edilmesinin bir sebebi de, cep telefonu ile kullanım imkanı sağlayan bir uygulamaya sahip olması.

Kariyer arayanların en sevdiği sitelerden biri olan NaurukiGulf.com’un mobil uygulamasının bir milyondan fazla android telefon kullanıcısı mevcut. Küçük bir araştırma yaparak bu iş portalı hakkındaki incelemeleri okursanız, çoğu incelemede yeni kariyer fırsatlarına ulaşmak bakımından en iyi uygulamaya sahip olduklarından bahsedildiğini siz de görebilirsiniz. Telefondan iş ve kariyer arama rahatlığı bile, bu siteye bir şans vermeniz için yeterli bir sebep.

Jobs in Dubai expats - Naukri Gulf.com

15. BAE’de yerel işler bulmak için Authorityjob.com

Bu iş arama sitesi, Dubai’nin yanı sıra Sharjah, Ajman, Abu Dhabi, Rak gibi çeşitli Birleşik Arap Emirlikleri şehirlerinden işlere yer veren, yani kısacası tüm BAE’yi kapsayan bir portal. Arama yaparken kategori veya şehre göre iş seçimi yapabilirsiniz. Sitede şu anda yaklaşık beş bin kadar iş ilanı bulunmakta. Örneğin Abu Dhabi’de yaşamak istiyorsanız, sadece bu şehirde çalışan arayan işverenleri bulabilir ve diğer şehirlerdeki ilanları görmek zorunda kalmayarak arama sürecinizi basitleştirip özelleştirebilirsiniz.

Bu sitenin en önemli özelliği, belirli bir şehirde iş arayanlar için vazgeçilmez olması. Yani Orta Doğu’da herhangi bir yerde işim olsun demiyorsanız ve yaşamak istediğiniz yer konusunda tercihleriniz net ise, bu site sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Bu arama motorunu daha büyük iş portallarıyla karşılaştıracak olursak, özellikle yerel işlere yer verdikleri için, çoğu iş ilanına çok fazla kişinin başvurmadığını tahmin edebilirsiniz. Dolayısıyla özellikle çok tercih edilmeyen bir Birleşik Arap Emirlikleri şehrinde iş arıyorsanız, başvuru sayısı diğer sitelerdeki kadar çok olmayacağından, aradan sıyrılmanız çok daha kolay olacaktır.

Jobs in Dubai expats - Authorityjob.com

No.16 JobhuntGulf.com

JobhuntGulf.com, yeni bir site sayılır. Fakat portal, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki diğer önde gelen iş portallarıyla eşit öneme sahip olmak için çalışıyor. Site şu anda Körfez bölgesinde yüzlerce iş olanağı sunuyor. Ayrıca, Hindistan ve Pakistan vatandaşları için özel ve kapsamlı bir kariyer araştırması hizmetleri de bulunmakta. Eğer şirketin sunduğu özel üyelik hizmetinden faydalanırsanız, özgeçmişinizi yazmanıza da yardımcı oluyorlar. Yani Körfez bölgesinde ya da Birleşik Arap Emirlikleri’nde hızla iş bulmanızı sağlayabilecek değerli araçlar sunan bir site.

Jobs site in Gulf - JobhuntGulf - Jobs in Dubai expats

17. Dubaicareers.ae = Dubai’de memuriyet arayanlar için 

Dubai Careers iş portalı, BAE’de iş arayanların kullanabileceği yenilikçi bir yöntem diyebiliriz. Bu internet sitesi, “Smart Dubai Government” adındaki devlet kuruluşu tarafından hazırlanıyor. Sosyal medyada çok popüler olmayan bu internet sitesi, aslında   BAE’deki devlet ve hükümet kuruluşlarında iş bulmak için eşsiz bir araç.

Dubai Career portalı, Dubai’ye dönüşüm yaşatmak isteyen, burayı dünyanın en zeki ve en mutlu şehrine çevirmek isteyen bir devlet girişiminin parçası. Hükümet kurumlarında kariyer yapmak istiyorsanız, uzmanlık kategorilerinize göre arama yapabileceğiniz bu site, ne aradığını iyi bilenler için mükemmel bir kaynak.

Devlet girişimi ile kurulan portal, son derece kullanışlı bir arayüze sahip ve Dubai’de iş arayan yabancılara da hizmet sunuyor. Hükümete bağlı kuruluşlar işçi aradıklarında bu portala iş ilanı vermek zorundalar. Daha sonra siteye gelen başvurular inceleniyor ve işverenler bu başvurular arasından yeni çalışanlar istihdam ediyorlar.

Yani ister yabancı olun isterseniz de BAE vatandaşı, eğer hayalinizdeki iş Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir hükümet kuruluşunda çalışmaksa, “Dubai Careers” sitesine mutlaka kayıt olmalı ve gerekli bilgileri dikkatle doldurmalısınız. Çünkü bu hükümet sitesinde teşvikler, ikramiyeler, iş güvenliği, üst düzey çalışma ortamı gibi muhteşem koşullara sahip olağanüstü işler sizi bekliyor olabilir.

Jobs in Dubai expats Dubai Careers - Government Job Site in UAE

18. Orta Doğu’da eğitim işleri bulmak için Edarabia.com

Edarabia, Birleşik Arap Emirlikleri’nde okul ve kurslardaki eğitim sektörüne yönelik hizmet sağlıyor. Google’dan da yüksek puan alan sitede 500’den fazla iş imkanı bulabilirsiniz. Sitede Dubai ve Abu Dhabi’nin yanı sıra başka şehirlerdeki kariyer olanaklarını araştırmak da mümkün. Yabancılar içinse eğitim sektörü dışında arama seçenekleri de mevcut. Dubai’de çalışmak isteyen yabancılar için örneğin tasarım, inşaat, finans ve konaklama gibi sektörlere yönelik iş ilanları da yayınlanıyor.

Edarabia, Dubai City Şirketi’nin yabancı adaylara mutlaka önerdiği web sitelerden biri çünkü güçlü bir marka bilinirliğine sahip. Sitede yayınlana tüm iş ilanları şirket tarafından kontrol edilip onaylanmakta, yani bu portalı kullanırken sahte iş teklifleri hakkında endişelenmenize gerek kalmıyor. Siteye bir göz atarak sizin becerilerinize uygun bir iş ilanı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Jobs in Dubai expats help - Edarabia

19. DubaiCityInfo.com

Bu site Dubai’yi tanımak açısından eşsiz bir kaynak diyebiliriz. Yabancılar için turizm rehberlerinden vize almak için yardıma kadar her konuda bilgi veren site, iş tecrübesi bakımından Dubai’yi daha iyi tanımak için de bulunmaz bir fırsat. Sitede 10 bin kadar yeni iş ilanı var. Eğer iyi bir özgeçmişiniz varsa, bu sitede uygun bir iş bulamamanız imkansız gibi bir şey.

DubaiCityInfo.com’u denemek için hemen kaydolmanızı tavsiye ederiz. Pek çok kategori olduğunu göreceksiniz. Örneğin üst düzey yönetici pozisyonlarına bakabilir ya da pazarlama işleri ya da petrol sektörünü araştırabilirsiniz. Bu portalda bir hesap açmanız ve iş aramanın yanı sıra Dubai hakkındaki bilgilerden de faydalanmanız, Dubai City Şirketi olarak size tavsiyemiz.

Jobs in Dubai expats help - Dubai CIty Info

20. İnşaat sektöründe iş arayanlar için MEPJobGulf.com

Online ve ücretsiz hizmet veren MEPJobGulf.com, son derece spesifi bir iş portalı. İnşaat sektörü, Orta Doğu’nun en hızlı büyüyen endüstrilerinden biri. Bu hızlı büyüme, Körfez bölgesi ülkelerinin inşaat sektöründe çalışacak yabancı işlere olan ihtiyacını giderek artırmakta. 2014 yılında kurulan MEPJobGulf.com’un ana hedefi, Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez bölgesindeki bu boşluğu karşılamak.

MEPJobGulf.com sadece iş arayanlara değerli fırsatlar sunmakla kalmıyor, ayrıca inşaat sektörü konusunda özel bir yaklaşıma sahipler. Özellikle uluslararası işçiler bulmaya yönelik bir yaklaşımları var. Sitenin olumsuz sayılabilecek tek yönü, başvuru yapabilmek için “kariyer başvurusu emaili” denen yazıyı nasıl yazacağınızı bilmeniz gerekmesi.

Eğer inşaat sektöründe deneyimli bir yabancıysanız, bu siteye mutlaka göz atmalısınız. Site sadece inşaat işçileri değil, bu sektörde çalışmak için uzman mühendisler de işe alıyor. Ayrıca portal özellikle inşaat endüstrisine yönelik olduğu için, kendinizi geliştirmek açısından da yayınladıkları kaynakları takip etmenizi öneririz. Aynı sektörde iş arayan diğer kullanıcılarla mesajlaşarak deneyimlerinizi paylaşmanız ve tavsiyeler almanız da mümkün.

Jobs site in Dubai - MEP Job Gulf

21. Expatwoman.com

Dubai temelli olan ama farklı ülkelerden gelen yabancı kadınlar için pek çok bilgi sunan Expatwoman.com, “çok kültürlü” bir haber sitesi sayılabilir. Siteyi uluslararası bir yönetim ekibi şekillendiriyor ve adından da anlaşılabileceği gibi, özellikle kadın okuyucular ve kullanıcılara yönelik yayın yapıyorlar. Dubai’deki yabancı kadınlar için etkinlikler ve buluşmalar da düzenleyen şirket, yeni üyelere yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor ve özgeçmişlerini yollamaları gereken yerler konusunda yardımcı olduktan sonra, Dubai’de kadınlara uygun işler seçmelerini de sağlayarak yabancı kadınların BAE’de mutlu bir yaşam sürebilmelerine odaklanıyor.

Önceleri sıradan bir web sitesi olan Expatwoman.com, zamanla bir portala dönüşmüş durumda. Orta Doğu’daki yabancı kadınları destekledikleri için, kullanıcıları tarafından çok sevilen site, 15 yılı aşkın süredir hizmet veriyor. Dubai ya da Abu Dhabi’de iş arayan yabancı uyruklu bir kadınsanız, bu siteyi kesinlikle es geçmemeniz gerektiğini söylememize gerek yok herhalde.

Jobs in Dubai expats help - Expat Woman

22. Reed.co.uk

Bu Dubai’de iş bulabileceğiniz bir İngiliz sitesi. Başvuru süreci açısından mevcut en iyi web sitelerden biri. İngiltere’deki büyük şirketlerin çoğu da bu siteye ilan veriyor.  Reed.co.uk’ta pek çok yeni ilanla karşılabilirsiniz çünkü Dubai’deki açık pozisyoları içeren veritabanları her geçen gün büyümekte.

Şu anda Reed’de 500’ün üzerinde Dubai işi bulunuyor. Şirketimiz, Dubai’deki açık pozisyonların hepsinin yabancılar için uygun ve yasal işler olduğunu onaylamış duurmda. Bütün bunlar ışığında, özgeçmişinizi bu siteye yüklemeniz elbette ki faydalı bir adım olacaktır. Özellikle de Dubai’de yüksek kazançlı bir iş bulmanın peşindeyseniz. Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş arayanların çoğu, Reed’in Dubai’deki ş ikanlarına da yr verdiğini bilmiyor bile. Dolayısıyla yabancılara iş imkanı sunan bu portalı kullanarak Dubai’deki iyi işlerden herkesten önce haberdar olmanız mümkün.

Jobs in Dubai expats help - Dubai jobs reed.co.uk

23. Glassdoor.com

Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş arayan herkesin kullanması gereken başka bir web sitesi daha. Glassdoor en hızlı büyüyen iş portallarından biri. Şirketler arasındaki popülerliği de hızla artıyor. Bu sitede dünya çapında milyonlarca şirketi içeren bir veritabanı mevcut ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki şirketlerin sayısı da artışta. Dubai merkezli işletmeler yaklaşık beş yıl önce bu siteye eklenmeye başladı.

Sitenin önemli bir özelliği, her şirket için kullanıcı yorumları ve değerlendirmeler bulunması. Örneğin başvurmak istediğiniz bir şirketin aldığı yorumları ve şikretin CEO’sunun kim olduğunu hemen kontrol edebilirsiniz. Potansiyel işvereninizin puanını görebilirsiniz. Maaş raporlarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Glassdoor aracılığıyla potansiyel iş görüşmelerinizi düzenleyebilir, işverenlere sorular yöneltebilirsiniz. Diğer sitelerde bulamayacağınız bu özellikler sebebiyle, Glassdoor’un giderek büyümesine ve Dubai’de iş arayan yabancılar arasında popüler bir site olmasına şaşmamak gerek. Cezayir vatandaşları bile BAE’de iş bulabilmek için bu siteyi kullanıyor.


Jobs in Dubai expats help - Glassdoor

24. Hopscotch.ae

Dubai’deki kadınlar için ikinci iş sitesi de Hopscotch.ae. Eğer Körfez bölgesine iş arayan profesyonel bir kadınsanız, Hopscotch.ae mutlaka bakmanız gereken bir site çünkü Orta Doğu’da yaşayan ve doğru fırsatı bulmakta zorlanan pek çok yabancı kadına yardımcı olan bu sitede kendinize uygun iş olanaklarıyla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu portala üye olduktan sonra, web sitesinin sıralayacağı talimatları izlediğinizden emin olun. Özellikle hemşirelik gibi işler arayan kadınlar için inanılmaz kullanışlı olan sitede, gerçekten ilginç iş imkanları da yer almakta.

Jobs in Dubai expats help - Hopscotch

25. Yeni yabancılar için JustLanded.com

JustLanded.com tamamen yabancılar için kurulmuş bir web sitesi. Dünya çapında yurt dışında çalışan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorlar ve kullanıcılarına bu konuda gerçekten değerli bilgiler sunuyorlar. JustLanded.com başka bir ülkede çalışmak isteyen insanlara yardımcı olabilmek amacıyla 2003 yılında kurulmuş.

Son verilere göre, şu anda yurt dışında yaşayan, çalışan ya da okuyan 170 milyondan fazla insan var. Orta Doğu’ya yerleşmek ve Arap dünyasında yeni bir hayat kurmak, uluslarası çapta iş arayan insalar için son derece zorlu bir süreç olabilir. Bu yüzden JustLanded.com’un Dubai’de yaşayan yabancılar için paylaştığı blog gönderilerini son derece değerli buluyoruz.

JustLanded.com her zaman için taşınma ve başka bir ülkeye yerleşme sürecini kolaylaştırma hedefiyle hareket ediyor. Nerede yaşadığınız hiç önemli değil, eğer başka bir ülkede çalışmak ya da okumak istiyorsanız bu siteye bir göz atmalısınız. Bu internet sitesinde verilen bilgi ve kaynaklar, yurt dışına yerleşmek konusunda size kesinlikle profesyonel bir yardım sağlayacak.

Jobs in Dubai expats portal - Just Landed for career

26. Konaklama sektöründeki işler için Hozpitality.com

Otelcilik sektöründe bir kariyerle ilgileniyorsanız, listemizin bir sonraki şirketiyle de ilgileneceğiniz kesin: Hospitality.com. Otelcilik ve konaklama, milyonlarca dolarlık bir sektör. Hatta dünyadaki en büyük hizmet sektörünün konaklama sektörü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Dubait City Şirketi, iş arayan adaylara otelcilik endüstrisinde iş bulamaları konusunda yardımcı olmakta yılların tecrübesine sahip. Hozpitality.com bu açıdan rakibimiz diyebileceğimiz kadar iyi!

Otelcilik sektörü, Orta Doğu’daki en hızlı büyüyen endüstriler arasında yer alıyor. Elbette bu hızlı büyüme, çok sayıda açık pozisyona ve çalışan arayışına sebep oluyor ve dünyanın her yerinden insanlar otellerde çalışmak için Dubai’ye geliyorlar. Siz de bu site aracılığıyla Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki otel ve konaklama işlerine başvuru yapabilirsiniz.

Bu sitenin belirli yetenek ve ilgi alanlarına yönelik şekilde tasarlanmış bir iş arama motoru olduğunu unutmayın. Ayrıca otelcilik sektöründeki gelişmeler pek çok yeni pozisyon açılmasına yol açsa da, başvuru sayısı da açılan yeni pozisyonlarla yarışır şekilde sürekli artmakta. Yani, konaklama sektöründe iyi bir iş bulabilmek de çok kolay bir şey değil. Konaklama sektörü odaklı bu siteyle Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş bulmak istiyorsanız, otel endüstrisi deneyiminizin olması kesinlikle büyük bir artı olacaktır. Site aynı zamanda Katar otelleri için de işe alım hizmeti vermekte.

Jobs in Dubai expats - Hozpitality

27. Diplomasına uygun bir iş arayanlar için Olive.com 

Olive.com, yeni mezun olmuş yabancı adaylar için tasarlanmış özel bir portal. Yaklaşık dört yıl kadar önce, Olive.com kurucuları Orta Doğu’da büyük bir problem fark etti. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde iş arayanların %30’undan fazlası, Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş bulamayan, yeni mezun olmuş gençlerden oluşuyor. Olive.com, stajlar ve çeşitli projeler vasıtasıyla bu belirgin boşluğu kısmen doldurmayı başardı.

Organizasyon çalışanlarına eğitim ve deneyim kazandırmayı amaçlıyor. En önemli hedef, genç öğrencileri ve yeni mezun olmuş yöneticileri ön plana çıkarmak. Özellikle de kariyerlerinin erken aşamalarında Dubai’de iş bulmalarına yardımcı olmak istiyorlar.

Olive.com’da yabancılar için çeşitli iş seçenekleri bulabilirsiniz. Örneğin gönüllü işler, stajlar, part-time pozisyonlar ve yeni mezun olanlara yönelik kariyerler. Tüm Orta Doğu’da bu tip iş teklifleri sunan Olive kuruluşu, Birleşik Arap Emirlikleri’nde özellikle teknoloji projelerine ağırlık veriyor. Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin vatandaşları bu portalı kullanarak becerileriyle daha iyi eşleşen işleri kolayca görebilirler.

Jobs in Dubai expats help - Olive

İş arayanlar için uluslararası personel alım uzmanları

Dubai’deki iş fırsatlarını, bahsettiğimiz siteler ve çok uluslu şirketlerden binlerce işe alım uzmanı yönetmekte. Katar, Suudi Arabistan ve Kuveyt gibi ülkelerdeki büyük kuruluşlar da bu siteleri kullanarak iş ilanlarını yayınlıyor. Öte yandan, Dubai’deki daha küçük, bölgesel işletmeler de yukarıdaki listede yer alan bazı küçük iş ilanı sitelerini tercih ediyor. Şirketlerin işe alım uzmanları, söz konusu siteleri günlük olarak ziyaret ediyor ve gelen başvuruların yanı sıra kullanıcıların profillerini de inceleyerek yeni pozisyonlara uygun adaylar olup olmadığını kontrol ediyor. Kısacası Dubai’de bir iş bulmayı arzuluyorsanız, bize kalırsa bu sitelerin çoğunda bir hesap açmanız büyük bir gereklilik.

Öte yandan tek bir sitede hesap açmayı düşünüyorsanız, o zaman totaljobs.com’da mutlaka bir profiliniz olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü önemli reklam ajansları da bu siteyi kullanıyor. Şirket küresel pazarda hemen hemen her sektörde, her türden işverenle çalışmakta. Kısacası, Körfez bölgesinde iş aramak için en iyi web sitelerinden biri. Dubai’de iş arayan her yabancı, mutlaka bir totaljobs.com hesabı açmalı.

BAE’de iş bulmanın farklı yolları

Yabancıların Dubai’de iş bulmalarına yardım ediyoruz!

Tabii ki iş bulmanın tek yolu yok. Dubai’de hayallerinizdeki işi arıyorsanız, iş arama portallarına başvurmak dışında birkaç seçeneğiniz daha var. Örneğin tamamen Dubai’de iş arayanlar içn oluşturulmuş özel WhatsApp gruplarına katılabilirsiniz. Dediğimiz gibi, en büyük ve en hızlı büyüyen şirketleri bulup iş başvurusunda bulunmanız için gerçekten çok fazla seçenek mevcut.

Eğer Google’da “Dubai’de nasıl iş bulurum” şeklinde bir arama yaparsanız, bahsettiğimiz iş arama sitelerinin sonuçlarda ilk sıralarda yer aldığını kendiniz de göreceksiniz. Nasıl bir yol izleyeceğiniz size kalmış bir karar. Dubai City Şirketi olarak biz, Orta Doğu’da iş bulmak konusunda size ancak tavsiyelerde bulunabiliriz. Asıl amacımız, Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş bulmanıza yardımcı olmaktır. Sizi Dubai’de iş bulmaya karar vermek için motive etmek ve bu süreçte nasıl başarılı olacağınızı göstermek istiyoruz.

Blog sayfamızda yayınladığımız gönderileri takip etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Örneğin otomativ sektörüyle ilgili özel iş fırsatlarına bakabilirsiniz. Ne kadar çok makale okursanız, o kadar çok bilgi edinir ve bir işe yerleşme sürecini o kadar hızlandırırsınız.

Dubai’ye taşınmak hiç de kolay bir iş değildir. Bu işi zor yoldan değil de akıllıca yapabilmek için, gerekli tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bunun için Dubai’de yaşam rehberlerimizden birini okuyabilirsiniz. Expo 2020 sebebiyle, şirketimiz yabancılara gerekli bilgileri sağlamaya çalışıyor. Bu makaleyi kendi sitenizde paylaşarak, sizin gibi yabancı çalışanların hayatlarını kolaylaştırabilirsiniz. Çünkü yurt dışında iş arayan herkesin kariyer hedeflerine ulaşması umudunu taşıyoruz.

 Dubai’de yabancılara yönelik işler!

Dubai’de iş bulmak mı istiyorsunuz?

Upload Resume  Dünyanın en hızlı büyüyen şehrinde hemen bir iş bulmak için özgeçmişinizi yükleyin!

Yabancılara BAE’deki iş arama siteleriyle ilgili tavsiyeler

One more thing before you go: have a look at pozycjonowanie stron www

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

© 2009-2019 Dubaicitycompany.com. All Rights Reserved. Terms of Use and Privacy Statement with Cookie Policy available on our contact page.

Share via

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account