<link rel="stylesheet" href="//fonts.googleapis.com/css?family=Roboto+Condensed%3A300%7COpen+Sans%3A400">Dubaj to Największe 🥇 i Najbardziej Zaludnione Miasto
Dubai Blog for Expats - Dubai'de işler

Dubaj – Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj najsłynniejsze miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, drugi największy emirat, stolica emiratu Dubaj. Miasto, które stało się jednym z najbardziej luksusowych i nowoczesnych metropolii świata, położone jest na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Jest jednym najbardziej popularnym z siedmiu emiratów, które jeszcze kilkanaście lat temu było pustynią i biedną rybacką wioska słynąca z połowu pereł a dziś zachwyca turystów umożliwia spędzanie wakacji z rodziną, jest atrakcyjnym miejscem dla rozwoju biznesu, przyciąga wielu inwestorów i przedsiębiorców. To nowoczesne miasto bezgranicznego pędu i fascynujących kontrastów.

Odkryte w latach 60-tych bogate złoża ropy naftowej przyczyniły się do rozwoju miasta i regionu oraz szejka Muhammada ibn Raszida al Maktuma. Dubaj leży w strefie klimatu podzwrotnikowego suchego, słońce świeci tu cały rok , a opady deszczu są bardzo sporadyczne. Obecnie miasto jest ośrodkiem i portem turystycznym – Port Jebel Ali wybudowany w latach 70. XX wieku, jest największą przystanią na świecie stworzoną przez człowieka. Świetna infrastruktura Dubaju oferuje wszystkie zalety kosmopolitycznego miasta, które w ciekawy sposób łączy magię orientu z nowoczesnością. Często określany miastem złota i określany jako jeden z największych ośrodków złota na świecie.

Expatriates Dubai

Rozwój Dubaju nieustannie wzrasta, rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju fachowców różnych specjalności, głównie specjaliści średniego i wyższego szczebla oraz pracowników do pracy fizycznej. Do ubiegania się o pracę wymagany język angielski jest na poziomie podstawowym, ważny paszport i nie jest przeszkodą brak doświadczenia, posiadane kwalifikacje zwiększają nasze szanse w otrzymaniu dobrej pracy. Oferty pracy np. z sektora sprzedarzy, gastronomi czy obsługi atrakcji mile widziane predyspozycje takie jak otwartość, przyjaźność, wykształcenie średnie. Doświadczenie i kwalifikacje powinna posiadać osoba, która ubiegasię o stanowisko Lidera Zespołu. Osoba ubiegająca się o pracę na stanowisku kelnerki zobowiązana jest przynajmniej posiadać doświadczenie jednego roku pracy na podobnym stanowisku.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to raj podatkowy!

Spore zapotrzebowanie jest na osoby chcące pracować z dziećmi wówczas mogą ubiegać się o stanowisko Asystent Atrakcji (Attractions Attendant) i tutaj jest wymagane przynajmniej rok doświadczenia i znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym. Jak powszechnie wiadomo Zjednoczone Emiraty Arabskie to raj podatkowy pensja wpływająca na konto to wpływ w wskości sto procent kwoty, całość wpływa na konto a system podatkowy jest jednym z najbardziej przyjaznych na świecie. Pracodawca ze swojej strony raz w roku zapewnia 30 dniowy urlop również sponsoruje bilet do Polski. Pracownik jet tutaj informowany jak będzie wyglądała jego praca i przyszłe życie np. ważną kwestią jest publiczne nadużywanie alkoholu pnieważ jest surowo karane łącznie z deportacją, otwarte okazywanie czułości jest nie akceptowane. Dubaj to bardzo bezpieczne miejsce do pracy i zamieszkania, wskaźnik przestępczości jest najniższy w swiecie.

Gulf Jobs for Indians

ZATRUDNIENIE W DUBAJU

Powszechną formą zatrudnienia w Zjednoczonych Emiratach i Dubaju jest kontrakt, a warunkiem zatrudnienia jest posiadanie wizy ponieważ posiadając kontrakt dostaniesz wizę pracowniczą, każdy kontrakt można przedłużyć wraz z nową wizą. Wizę rezydencką zapewnia pracodawca, którą otrzymuje się na okres od 1 roku do 3 lat. Sponsorem wizy jest przyszły pracodawca lub zleceniodawca w przypadku dzieła do wykonania. Umowy o pracę zawierane są na czas określony i nieokreślony i jest również możliwość zawierania umów na okres próbny nie przekraczający 6 miesięcy, po tym okresie 6 miesięcy pracodawca bez podania przyczyny może taką umowę z pracownikiem rozwiązać.

Czas pracy wynosi osiem godzin na dobę i 48 godzin tygodniowo i do dziesięciu godzin na dzień może zostać przedłużony w pracy w placówkach handlowych i hotelach. W okresie Ramadanu o dwie godziny jest skracany czas pracy w razie potrzeby wykonywania pracy dłużej ponad normatywny czas pracy uważany będzie za nadgodziny. Nadgodziny uprawniają pracownika do dodatkowego wynagrodzenia w wysokości nie mniejszej niż 25 procent pensji. Pracownik wykonujący pracę w godzinach nadliczbowych oprócz prawa do stałego wynagrodzenia posiada prawo do wynagrodzenia za nadgodziny w wysokości nie mniejszej niż 50 procent pensji. Ustawa federalna z 1980 roku reguluje stosunek pracy między pracodawcą a pracownikiem w ZEA.

Pracodawcy w Dubaju

Dokument ten zawiera normy praw i obowiązków stron zainteresowanych, które dają sporo korzyści pracownikom zatrudnionym. Pracodawcy dbają o wysoko wykwalifikowanych pracowników oferując im różnego rodzaju profity w postaci np. dopłat, czeków, prywatnej opieki medycznej, możliwość zamieszkania w willi komunalnej (są to osiedla do zamieszkania), można otrzymać czek mieszkaniowy w odpowiedniej kwocie, albo samochód terenowy i dopłata do benzyny a nawet odprawę. Obowiązkiem pracodawcy jest zabezpieczyć pracownika w pakiet ubezpieczenia. Ubezpieczenie, które posiadasz zapewnia podstawowe świadczenie np. opiekę okulistyczną i ortodontyczną.

Natomiast zatrudnienie się przez firmę outsourcingową to otrzymujemy tylko wizę i opiekę medyczną. Obywatel ZEA w każdej firmie prywatnej jest pracodawcą lub zleceniodawcą lub firma zarejestrowana zgodnie z miejscowymi przepisami. Pod uwagę należy wziąć sytuację, że Emiratczycy stanowią 15 procent społeczeństwa w Emiratach a pozostała część społeczeństwa to ludność napływowa. Pracodawca w pierwszej kolejności zatrudnia Emiratczyków a podyktowane jest to tym, że jest ich około 15 proc., i są również w pewnym stopniu chronieni.

Praca a Expo 2020 w Dubaju

Odbywające się szczególne i z wielkim rozmachem wydarzenie w Dubaju EXPO od października 2020 do kwietnia 2021 roku, będzie prekursorem na skalę światową w prezentowanej nowoczesności i światowego pierwszeństwa w różnych dziedzinach w związku z powyższym stworzy mnóstwo miejsc pracy w niemalże w każdej branży. EXPO odbędzie się pod hasłem „ łącząc umysły, tworząc przyszłość”. Zaprezentuje nam osiągnięcia państw z całego świata oraz dorobek naukowy, techniczny i kulturowy, który przełoży się na korzyści dla wszystkich a obcokrajowcom umożliwi bycie częścią tego globalnego wydarzenia. Organizacja EXPO 2020 z ogromną siłą wpłynie na utworzenie nowych miejsc pracy, które dadzą niepowtarzalną szansę poszukującym pracy można śmiało powiedzieć w każdej branży.

Na obecny czas w mieście Dubaj są ogromne możliwości i mnóstwo sposobów oraz szereg rozwiązań na poszukiwanie pracy. Zainteresowani pracą w Dubaju mają mnóstwo możliwości poszukiwania zatrudnienia a posłużyć mogą się wyspecjalizowanymi w tym celu agencjami rekrutacyjnymi, portalami społecznościowymi, dobrą i sprawdzającą metodą jest wysyłanie maili oraz aplikowanie przez strony internetowe z ofertami pracy. Skutecznym działaniem jest zgłoszenie swojej gotowości do podjęcia pracy poprzez swoich bliskich znajomych. Po podjęciu decyzji w sprawie poszukiwania pracy w Dubaju to przede wszystkim należy skupić się na przygotowaniu prawidłowego i dobrze napisanego CV, które w rękach przyszłego pracodawcy staje się narzędziem i dokumentem dającym nam przepustkę do otrzymania zatrudnienia. Po stworzeniu własnej wizytówki w postaci CV, istotną rzeczą jest szukanie pracy a w tym celu mamy wiele dostępnych możliwości, robić możemy to np. wysyłając swoje CV systematycznie i powszechnie znanymi dostępnymi sposobami. Dobrą sprawdzoną sprawą jest poszukiwanie kontaktów z osobami już pracującymi w potencjalnie branej pod uwagę i interesującej nas firmie a niezliczone szanse i możliwość w tym zakresie daje nam portal biznesowy Linkedin. Wskazane jest i dobrze służy sprawie podjęcie bezpośredniego kontaktu z działem rekrutacji danej firmy.

W Dubaju wysoko wyspecjalizowane placówki zajmują się poszukiwaniem pracy a są to między innym agencje zatrudnienia, takie jak: Bayt.com, Naukrigulf, Monstergulf, Gulf talent, Nadia, BAC Bliski Wschód, IQ Selection, uaejobfinder.com, które służą pomocą i są to wiarygodne, znane i popularne portale pracy w tym regionie. Dającym dobre rezultaty i korzystnym działaniem jest nawiązywanie kontaktu z agencjami rekrutacyjnymi, ponieważ wysokiej klasy specjaliści tych agencji pomagają negocjować kandydatom warunki finansowe i nadzorują formalności związane w sprawie zatrudnienia np. wizy i kontraktu. W rejonie ZEA rekomendacje znajomych to powszechny zwyczaj i skuteczny sposób na poszukiwanie pracy, działania te są tutaj czymś naturalnym i dobrze widzianym, zwiększają zaufanie a pracownik staje się wiarygodnym kandydatem i w ten sposób jego szanse wzrastają. Naturalnym zadaniem firmy jest tutaj w pierwszej kolejności poinformować swoich pracowników o wolnych miejscach pracy aby zwiększyć szansę znajomym szukającym pracy. Jedną z dostępnych metod szukania pracy jest po przez własną reklamę, która skutecznie zbliża nas do zamierzonego celu w ten sposób, że pracodawcy znajdą nas sami. Mnóstwo ciekawych i interesujących ludzi jeśli się do nich zwrócimy i ich poprosimy w sprawie są oni bardzo pomocni ponieważ sami z tej pomocy wcześniej korzystali, rozumieją bardziej niż możemy się tego spodziewać więc korzystajmy i stanowczo dążmy do celu, jest on osiągalny. Jak jest wiadomym Dubaj na całym świecie pod wglądem jakości życia, zajmuje pierwsze miejsce w regionie ZEA oraz 75 na całym świecie wg rankingów. Bardzo ciekawe i interesujące miejsce do pracy i życia w pięknym miejscu i ciepłym klimacie w przyjaznej atmosferze dostosowanej dla potrzeb każdej osoby również koszty życia zależą od indywidualnego podejścia posiadanych pieniędzy. Tutaj jakość życia w szybkim tempie wzrasta można powiedzieć jest na wysokim poziomie a wskazują nam o tym wysokie zarobki i dbałość społeczna np. różnego rodzaju benefity, które można otrzymać. 

Biznes w Dubaju 

Społeczność w Dubaj jest bardzo zróżnicowana, napływ ludzi z różnych części świata przyczynia się do ogromnego bogactwa kulturowego co wpływa na możliwość wzajemnego doskonalenia się, doświadczania siebie nawzajem oraz uczenia się od siebie. Dla emigrantów to niezwykłe i spokojne miejsce jakie można zaoferować szukającym interesującego i zadowalającego regionu do pracy i życia. W szerokim zakresie działają tutaj różne sektory biznesu więc kto chce otworzyć firmę, wystarczy jak będzie kreatywny i potrafiący wprowadzić coś wyjątkowego, szczególnego niepowtarzalnego. Profesjonalizm przejawia się tutaj podjęciem osobistego spotkania z potencjalnymi kontrahentami bo kontakt osobisty cenią sobie najbardziej. Do spotkania należy być zwyczajnie przygotowanym i jeszcze pamiętać, że dobrze jest znać kilka słów w języku arabskim i pamiętać o drobnym podarunku dla potencjalnego kontrahenta (alkohol nie jest mile widziany). W czasie spotkań biznesowych ważną kwestią, szczególnym elementem jest nie pominięcie zapytania się o rodzinę i należy samemu być przygotowanym na zapytanie o twoją podróż, czy zapytanie o twoich bliskich, rozmowa powinna przebiegać w luźnej towarzyskiej atmosferze a kolejno przechodzimy do elementu biznesowego spotkania. Posiadanie wizytówek w języku angielskim i języku arabskim jest istotną kwestią i dobrego gustu i oczywiście pamiętaj o pozostawieniu swojej wizytówki. Zrobisz zachwycające wrażenie jeżeli wykażesz swój szacunek do obcej kultury i postarasz się o nawiązanie przyjacielskich stosunków, ponieważ naciski czy poganianie nie jest mile widziane. Duże pieniądze w Dubaju są z ropy naftowej i nie tylko bo również zarabia się tu na nieruchomościach, usługach finansowych, hotelarstwie i turystyce i w wielu innych dziedzinach. Perspektywa na przyszłość prognozuje, że obcokrajowcy będą nadal napływać z niezmienną intensywnością, miasto ma być prekursorem dla wypoczywających i inwestorów biznesowych. Dubaj to nie do podważenia wysoko preferowane miejsce dostarczające ludziom wielu doświadczeń największej jakości i nieustannie zadziwiające swoim kunsztem. W podejmowaniu pracy przez obcokrajowców oferuje Downtown Dubai oraz ogromne centrum handlowe i nie tylko bo to o wiele większy obiekt posiadający w swoim zasobie mnóstwo innych atrakcji Dubai Mail, lista możliwości pracy tutaj się systematycznie wydłuża. W błyskawicznym i nieustannie rozwijające się działy np pozycjonowanie stron.

Szpitale – praca dla lekarzy i pielęgniarek, linie lotnicze – oferujące pracę dla stewardessy, szkoły – praca dla nauczycieli, turystyki – w szerokim wachlarzu prac umysłowych i fizycznych, praca w budownictwie dla architektów, inżynierów zaangażowanych w budowę szczególnie supernowoczesnych obiektów i robotników budowlanych, w tej branży zarobki są wysokie jest to powszechnie wiadome. W komunikacji – metra w Dubaju wysoko rozwiniętej na najwyższym poziomie są to miejsca pracy zapewniają zajęcie zadowalająco opłacane dla obcokrajowców. Najwyższe zarobki oferują instytucje dla osób zatrudnionych w administracji rządowej to około 9 tyś. euro miesięcznie, menadżerowie mogą liczyć na około 7 tys. euro, lekarze to około 50 tys. euro, górna granica zarobków nie istnieje, dyrektorzy sektora publicznego czy dużych firm zarabiają miesięcznie w setkach tysięcy złotych, natomiast barmani, kelnerzy, hostessy mogą spodziewać się kwoty między 2-4 tys. euro.

Programista Scali to bardzo poszukiwane i szanowane zajęcie w związku z powyższym jego możliwości na znalezienie pracy są stosunkowo optymistyczne a zarobić może dużo ponad 50 tys. euro. Region ten oferujące szereg innowacyjnych nowych technologii i tu liczy się spryt, szybkość, błyskawiczny sprawny tok rozumowania i skutecznego pojmowania zagadnień, które możemy wykorzystać w pracy np. przy programowaniu. Scalowcy są poszukiwani, to grupa, która preferuje indywidualny styl pracy i każdy potrafi coś innego co go wyróżnia więc programiści reprezentują prawdziwie wysoki poziom.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, linie lotnicze firma Emirates Airline oferuje sowim pracownikom wysokie wynagrodzenie to około 10 tys. złotych w całości, ponieważ kwota ta zwolniona jest z podatku. Zatrudnieni w ramach gratyfikacji otrzymują pakiet pracowniczy, który obejmuje różnego rodzaju zniżki i są to pakiety do centrów handlowych, ulgi na bilety, oraz zniżkę na korzystanie z punktów rekreacyjnych dla spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Po zatrudnieniu pracownik otrzymuje zakwaterowanie w Dubaju w hotelu z wysokim standardem również darmowy dojazd do pracy i z pracy. Wszystkie pozostałe świadczenia ma oczywiście zagwarantowane typu ubezpieczenie i opieka medyczna w tym stomatologiczna. W liniach lotniczych konieczne wymagane kwalifikacje do pracy w Emirates Airline wystarczy ukończona szkoła średnia i wiek powyżej 21 lat, każdy kandydat natomiast musi spełnić kilka warunków np. odpowiedni wzrost, który pozwoli sięgnąć na wysokość 212 cm, wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego, wymagana jest również sprawność fizyczna jak i pozytywne nastawienie.

Poszukiwane oferty pracy w zawodach medycznych w Emiratach Arabskich i Dubaju dla lekarza specjalisty z 3-letnim stażem, proponowana kwota to około od 30 tyś. za miesiąc. Bonusy roczne typu ubezpieczenie medyczne, wiza pracownicza i dla najlepszych czeka mieszkanie służbowe, to dla przeważającej większości pensji dodawane gratyfikacje. Jednocześnie dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie specjalizacje np. stomatologiczna.

Szpitale w Dubaju poszukują do współpracy wyspecjalizowane pielęgniarki i położne na oddziały szpitalne z minimum 2 letnim doświadczeniem. Wymagania to ukończone pielęgniarstwo, bardzo dobra znajomość języka angielskiego, łatwość komunikacji z ludźmi, chęć pomocy ludziom. Tutaj zarejestrowana pielęgniarka spodziewać się może wynagrodzenia w wysokości około 4 tys. zł, czas pracy to 36-48 godzin tygodniowo z możliwością wypracowania nadgodzin i zmiany 12-godzinne, urlop wypoczynkowy rocznie w ilości 5 tygodni, zakwaterowanie zapewnione jest tymczasowe na początek, wstępne. W czasie pracy na zmianie 12-godzinnej zapewniony jest posiłek.

Dubaj stał się obiecującym rynkiem pracy dla specjalistów a dla obcokrajowców to wymarzone miasto szczególnie jak w większości miejsc na świecie gdzie najwięcej zarabiają specjaliści. Ogromny kapitał społeczny jakim udziałem są osoby napływowe, obcokrajowcy przybywający w celach zarobkowych przyczyniają się do rozwoju miasta i regionu ZEA.

Obywatele ZEA & Emiratczycy są zatrudniani w pierwszej kolejności!

Prawem obywateli ZEA według przepisów obowiązujących jest pierwszeństwo otrzymania pracy w przypadku braku dostępności do zatrudnienia Emiratczycy są zatrudniani w pierwszej kolejności a następnie rekrutowani są pracownicy innych narodowości. Regulacje dotyczące pracy zabraniają kobietom pracować w nocy od godziny 22.00 do 7.00 oraz osobom poniżej 15 roku życia. Wykonywanie zadań w takim samym charakterze kobiet i mężczyzn obliguje pracodawcę do wynagrodzenia na tym samym poziomie finansowym. Rekrutacja ludności napływowej jest bardzo duża i zapotrzebowanie ciągle wzrasta. Wynagrodzenie za pracę jest zróżnicowane i zależne od kwalifikacji i branży ale zawsze możemy negocjować stawkę wynagrodzenia na wyższą. Większość pracowników w krajach ZEA i Dubaju zatrudniona jest na stałą umowę o pracę, która zawierana jest na piśmie. Wynagrodzenie płacone jest za pośrednictwem banków. Ministerstwo Pracy i Spraw ZEA wprowadziło stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę. W Dubaju jest dużo osób pracujących z innych krajów również liczna grupa osób z Europy Wschodniej.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

© 2009-2019 Dubaicitycompany.com. All Rights Reserved. Terms of Use and Privacy Statement with Cookie Policy available on our contact page.

Share via

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account