БЕЗБЕДНОСТА НА ПАТОТ
Дубаи и безбедност на патиштата?
Може 9, 2019
14 Најдобра мали бизнис идеи за да го поставите вашиот бизнис во Дубаи
Може 11, 2019
Прикажи ги сите

Дубаи е еден од најзначајните градови во денешно време

Дубаи е еден од најзначајните градови во денешно време

Дубаи е еден од најзначајните градови во денешно време

Дубаи еден од најзначајните градови во денешно време!

Дубаи - еден од најзначајните градови во денешно време. Тоа е комбинација помеѓу модерна, футуристичка и иновативна околина и разновидна популација. Неверојатно е да се видат толку многу различни култури на едно место и запознајте ја арапската култура во исто време. Има толку многу места во градот за истражување и за забава.

Првата работа што ја гледате кога ќе пристигнете во Дубаи е меѓународниот аеродром во Дубаи. Еден од најголемите и најгламурозните аеродроми во светот. Еден совет што можам да ви го дадам е да резервирате услуга Мархаба пред пристигнувањето. Ова е многу корисна и вредна услуга на овој зафатен аеродром. Тоа ќе ви заштеди време и ќе ја избегне забуната што може да ја имате при пристигнувањето.

Дубаи еден од најзначајните градови во денешно време!

Асистент на аеродромот ќе ве чекаат на портата по пристигнувањето и ќе се грижите за сите формалности на аеродромите. Вие само треба да му дадете пасош на агентот и тој или таа ќе се грижи за остатокот, додека имате време да го набудувате и „разгледувате“ аеродромот.

Бидејќи растојанијата има прилично големи, ќе ви биде обезбеден кабриозен автомобил, кој ќе ве пренесе од портата на пристигнувањата во познатата ELEVATOR, која ве носи во областа на барањето за царина и багаж. Овој лифт е така неверојатно што остава WOW чувство, додека патувате во него затоа што е толку голема што може да заземе 60 луѓе, а исто така има и зад себе прекрасен водопад за да го гледате додека патувате во него.

Обично, редицата на царината е долга, затоа што прво треба да направите скенирање на очите, а потоа после проверката на пасошот. Со услугите на Мархаба, можете да избегате од редот, затоа што имате приоритет на специјално определен сектор и поминува побрзо од другите. Исто така, на подрачјето за барање багаж, ќе има агент со количка, која ќе се грижи за вашиот багаж, ќе го пренесе за вас до излезот, па дури и ќе го стави во возилото за вас, без дури и да ви пречи. Оваа услуга вклучува издавање виза при пристигнувањето како и специјална салон каде можете да одморите пред поаѓањето на патот назад. Значи, тоа е добар совет да се има предвид при посетата на Дубаи особено кога е за прв пат.

Денес ќе го откриеме овој град и ќе ја откриеме неговата околина

Една од многу интересните области е Дубаи Марина. Областа е полна со убави ресторани и барови со прекрасен поглед на прекрасен хотел Бурџ Ал Арап. Може да се почувствува арапската егзотична околина обидувајќи се типично арапски јазик оброк додека имате шиша - локален уред за пушење со различни вкусови.

Прва забавна активност не треба да пропуштите е да ја посетите пустината. Ако не сте биле во пустината, тогаш не сте биле во Дубаи.

Пустината сафари вклучува активности како што се: Дуне Башинг со кабриолет автомобил во песоците. Јава камила, вечера, седи на специјални теписи надолу на песокот додека набудувате типични арапски танци од стомак - неверојатно шоу каде што можете да видите само во Дубаи. Едно од најопасните и најубави танци е жена танцувачка со меч во рацете, под ритамот на ориенталната музика. Таа се игра и танцува со неа толку непречено како играчка, но во исто време го задржува набverудувачот во интензивно расположение и оставајќи ги да се чувствуваат како да е во временска машина пренесени во тие магични арапски бајки.

Таа игра и танцува со тоа толку непречено како играчка, но во исто време држејќи го набудувачот во интензивно расположение и оставајќи ги да се чувствуваат како е во временска машина префрлена во тие магични арапски бајки.

Другата активност е Слики на Хена - убави цртежи што обично се прават на рацете и на зглобовите. Изгледа како тетоважа, но со кафеава боја, што трае околу една недела или две, зависи од тоа како го третирате и колку често е изложено на вода. Нормално, локалните жени го носат како украс додадени на нивната национална облека.

Постојат многу продавници и чаршии во пустината, каде што можете да купите сувенири и облеката што ја носат танчерите - тоа е облека од две парчиња во различни бои дизајнирани со малку златни бои на неа, што ја создава таа бучава додека танцува - типичен ориентален стил. Тоа може да остане како меморија во вашата гардероба. Пустината сафари е незаборавно искуство што е задолжително при посета на Дубаи Можете лесно да ја резервирате оваа авантура со една од локалните компании Desert Safari Dubai http://www.desertsafaridubai.com/ каде што можете да ги добиете најдобрите понуди за цените и различна комбинација на пакети.

Највисоката зграда во светот Бурџ Калифа

Следното место за задолжително разгледување е, се разбира, највисоката зграда во светот Бурџ Калифа. Фонтаната до неа е прекрасна танцувачка вода под звук на различни музички стилови и светлосни ефекти. Постојат многу ресторани, продавници и барови во оваа област каде што можете да истражите.

Трговски центри, постојат многу, но најпопуларниот е Дубаи Мол и трговскиот центар на Емиратите. Во трговскиот центар на Емиратите, може да ја видите скијачката област каде од жешкото време надвор може да доживеете скијање во трговскиот центар.

Дубаи центар има најголем аквариум каде што можете да видите ајкули и други различни морски суштества.

Шопингот може да биде и малку повозбудлив. Покрај сите продавници и големи трговски центри, има и други скриени области каде можете да направите шопинг на малку поинаков и нетипичен начин. Па, сите ја знаеме сцената во вториот филм Секс и градот, каде што девојките одат во скриените продавници за да купат торби со лажни марки. Така е - зборувам за скриените продавници. Овие се места каде што навистина не можете да ги видите затоа што се сместени во згради за живеење.

Ако сретнете продавач на улица кој ве поканува да погледнете во скриената продавница, не плашете се и одете да видите и доживеете овој возбудлив начин на купување. И запомнете да преговарате !. Продавачите сакаат barging, па затоа мора да имате навистина добри вештини за замена поинаку може да завршиш да потрошиш смешна сума пари на лажни брендови.

Сите знаеме колку е гламурозно, иновативен и сјаен е Дубаи. Но, дури и во младоста на земјата, оваа земја исто така има историја. Можете да погледнете и да го истражувате Стариот град Дубаи. За да отидете таму, треба да земете чамец и да ја преминете реката само за 1 или 2 режими. Ова е неверојатно искуство затоа што овие чамци се толку мали и кратки што чувството да патувате во него е како да се паѓате во вода секој момент.

Бродовите можат да траат до 4 или 5people и обично има едно лице кое навига по бродот. Кога ќе стигнете до другата страна, влегувате во сосема различен магичен свет - стариот мијалник на Дубаи. Малите улици се полни со чаршии. Најголемата разновидност и изобилство на зачини што некогаш може да ги видите во животот. Големите вреќи се полни со толку шарени зачини, некои од нив дури и непознати и егзотични. А, мирисот и аромата во воздухот што можете да ги почувствувате од нив е толку сладок и неспоредлив што ќе ве зароби во вашиот ум засекогаш. Ова е друго место што води кон бајката „Али Баба и 40“.

Дубаи Сити - Заклучок

Овде завршува нашата авантура, но овој град крие толку многу други места кои се изненадувачки и настани што треба да се истражуваат. Дубаи е една од најинтересните и живописни градови во светот, кои треба да ги посетите.

Исто така проверете: повеќејазични упатства за иселениците

Компанијата Дубаи Сити сега обезбедува добри водичи за inивотот во Дубаи. Нашиот тим реши да додадеме информации за секој јазик за нашиот Работа во Дубаи Упатства. Значи, со ова на ум, сега можете да добиете водичи, совети и вработување во Обединетите Арапски Емирати со свој јазик.

Дубаи Сити Компани
Дубаи Сити Компани
Добредојдовте, благодарам што ја посетивте нашата веб-страница и станавте нов корисник на нашите неверојатни услуги.

Оставете Одговор

50% попуст
Без награда
Друг пат
За малку!
Летаат билети
Бесплатно CV!
Без награда
Нема среќа денес
За малку!
Празници
Објави продолжете!
сместување
Бесплатно! - Добијте ја вашата шанса да освои работа во Дубаи!

Речиси секој може да аплицира за лотаријата за работа во Дубаи! Постојат само два барања за да се квалификувате за вработување во Обединетите Арапски Емирати или Катар: Користете ја лотаријата за виза во Дубаи за да дознаете со само неколку кликања доколку се квалификувате за виза за вработување. Секој странски иселеник, кој не е државјанин на Обединетите Арапски Емирати, бара виза за престој за живеење и работа во Дубаи. Со нашата лотарија, ќе ја освоите Виза за престој или вработување што ви овозможува да работите во Дубаи!

Ако ја освоите работата во Дубаи, треба да ги регистрирате деталите.