ДУБАИ БЛОГ - Сите за работа и живеење во Обединетите Арапски Емирати

Изберете валидна форма
Ноември 4, 2019
Гратизографија.com

ЛЕТО 2020 СЕ СЕГА НА ПРОДАБА

ТОП РЕЗОРТА НА ТУРСКИОТ РИВИЕРА Белек е мал град, населен со скоро 7,000 луѓе. Градот се наоѓа на огромна рамнина на јужните брегови на Средоземното Море на околу 30 км источно од главниот град на турската ривиера - Анталија. Поволната клима значи дека хотелите во Белек се отворени цела година. Туристите од целиот свет доаѓаат тука во гужви во жешките и сончеви летни месеци. Тие го ценат високиот стандард на локалните хотели и прекрасните песочни плажи. Во зимските месеци, Белек привлекува gубители на голф заради страшно подготвените полиња за вежбање на овој спорт, фудбалските клубови доаѓаат и тука за кампови за зимски тренинзи, бидејќи многу хотели имаат полни и професионално опремени фудбалски игралишта. Хотелите се наоѓаат меѓу боровите шуми, Климата поволно за [...]
Ноември 4, 2019
Островот е зелен суптропски рај Мадеира

Островот е зелен суптропски рај Мадеира

Островот е зелен суптропски рај Мадеира. Благодарение на постојаната дневна температура - околу 24 ° C - се нарекува земја на вечна пролет и е привлечна за туристите во текот на целата година. Тука се воодушевуваат сеприсутното разнобојно цвеќе, зелените ползавци, разновидните пејзажи со неверојатни карпи и живописните водопади. Магичниот остров се наоѓа 500 км од брегот на Африка и 1000 км од Европа. Навиката ви кажува да зборувате за островот Мадеира, но тој всушност е архипелаг - има повеќе острови. Надвор од Мадеира, најголемиот од островите е Порто Санто (околу 40 км од Мадеира) со прекрасна плажа. Архипелагот опфаќа и две групи на мали острови: Илхас Дезертас и Илхас Селвајнс. Туризмот, заедно со производството на вино Мадеира и обработливите култури, е главниот [...]
Ноември 4, 2019
Античка Грција

Шармантната убавина на античка Грција

Шармантната убавина на античка Грција маѓепсана на овој мал остров го прави идеално место за одмор одмор од вревата на масовниот туризам. Сместено е во близина на Цефалонија. Може да стигнете таму со ферибот од Кефалонскиот град Фискардо, кој се наоѓа на северот на островот. Овој мал остров, зафаќајќи само 96 км², дише мир и тишина. Пејзажот е планински, искривен од живописни клисури. Островјаните се занимаваат со земјоделство, лозарство и лозарство и пасторализам. Легендарниот остров Одисеј, кој е важен книжевен симбол со векови, е парадоксално неоткриен агол на Грција. Итака е осамена плажи, живописни залиби опкружени со планини обоени од бујна вегетација и кристално чисти тиркизни води на Јонското Море. Создадена е и некомерцијална клима на островот [...]
Ноември 3, 2019
Совети за патување

Совети за патување, Австрија, Шпанија

Совети за патување Интересни факти и туристички атракции Единствени места за предлог за брак во странство Предлогот е многу важен момент во животот на убовниците. За да може овој момент да звучи уште повеќе, вреди да се доживее на необично и уникатно место. Совршено решение е романтично патување во странство. Прво, сепак, треба да стигнете таму, што може да и помогне на туристичката агенција Гриф. Сè друго зависи само од нас, затоа што во Европа има огромен број прекрасни локации каде ангажманот ќе изгледа скоро како филм. Париз - град на loversубовниците Нема повеќе романтичен светски главен град од Париз. Затоа, предлогот во овој прекрасен град ќе биде нешто необично. Лувр, Ајфеловата кула, Арка де Тримофе, Катедралата Нотр-Дам - насекаде, предлогот ќе има свој специфичен шарм. Покрај тоа, [...]
Ноември 2, 2019
Спорт пред сè!

Блог за еден ден стоп за патувања

Еден ден - блог за патување Како да се обезбеди багаж во движење? Ништо не е поверојатно да ви го расипе расположението за време на патувањето отколку оштетениот или украдениот багаж. Скапа електронска опрема, модерна облека или козметика на добро познати брендови може повторно да се купат, иако тоа е поврзано со натамошни трошоци, но работите изгледаат полошо со работи кои имаат сентиментална вредност за нас. Неповратно изгубените фотографии, сувенири на празници или други навидум безвредни предмети обично се придружени со гнев и голема тага. Што ако сме лишени од лекови и документи што ни се потребни? Ова е вистинска катастрофа. Една стара и мудра поговорка вели дека превенцијата е подобра од лекувањето. Затоа, ве советуваме како ефикасно да си го обезбедите багажот во движење. Заштита на куферот од оштетување Може да одлучите дали багажот ќе го достигне [...]
Ноември 2, 2019
В Valentубените

Пат за двајца - каде да го поминете Денот на в Valentубените?

Фестивалот на loversубовници брзо се приближува, па време е да размислиме како да организираме специјално време за понатамошно зајакнување на чувството за поврзување на две лица погодени од стрелата на Купидон. Прашањето каде да се оди на Денот на вineубените за да има нешто да се сеќава во текот на следните години, сепак, непроспиено за многу парови. Романтичното патување сам со вашата сакана до најубавите европски градови се чини дека е идеална опција. Вие не знаете што точно да одлучите? Откријте ги нашите идеи за возбудливи патувања за викендите за loversубовниците! Две лица - една страст Ако споделите заедничка страст, а тоа е културата и уметноста, тогаш најдобриот начин за продлабочување на врската меѓу вас ќе биде патување во Виена. Величествениот главен град на Австрија е во текот на целата година [...]
Ноември 2, 2019
Како да се спакувам за патување

Како да се спакувам за патување

Како да се спакуваме за патување, да не се откажуваме од ништо - тоа е трикови за да го спакувате вашиот куфер Соодветното пакување на куферот за патување влијае и на удобноста на нашето патување и на состојбата што ја носиме со нас. Добро подготвен патник има со себе лесен, корисен и мал багаж кој може да ги смести сите потребни предмети. Подолу се дадени неколку трикови за да го спакувате куферот на таков начин што не откажувате ништо. Како да спакувате куфер за да вклопите сè во него? Пред да се спакуваме, треба да го избереме вистинскиот куфер што ќе одговара на нашето патување. Сепак, багажот дизајниран за одмор во градот изгледа поинаку отколку за поминато активно време. За оптимално пакување на вашиот куфер, треба да направиме список на потребни работи. Тоа [...]
Ноември 2, 2019
сезона на скијање

Препорачуваме сезона на скијање каде да одиме на скијање

Препорачуваме сезона на скијање каде да се оди на скијање Првите снежни и скијачки патувања започнуваат понекогаш кон средината на ноември, природно не во Полска. Како и да е, инфраструктурата и можностите на Полска во однос на зимските спортови постојано се подобруваат, помага ли природата или не? со снег. Огромното мнозинство избира патувања за скијање во странство затоа што имаме одлични временски услови, широк избор на скијачки патеки и огромен опсег на сместување. Еве неколку наши предлози за сите трагачи на рај на скијање - предлагаме каде да одат на скијање за да имате одличен зимски одмор! Австрија за скијачи Се уште е најчесто избраната насока на скијачки експедиции. Огромни пространства на планински области, многу туристички региони исполнети со ски-центри, преку лифтови 4,000 со вкупно проценети 20,000 километри! Овие податоци се импресивни, особено ако [...]
Постави CV
50% попуст
Без награда
Друг пат
За малку!
Летаат билети
Работа во Дубаи!
Без награда
Нема среќа денес
За малку!
Празници
Без награда
сместување
Искористете ја вашата шанса да освои работа во Дубаи!
Речиси секој може да аплицира за лотаријата за работа во Дубаи! Постојат само два барања за да се квалификувате за вработување во Обединетите Арапски Емирати или Катар: Користете ја лотаријата за виза во Дубаи за да дознаете со само неколку кликања доколку се квалификувате за виза за вработување. Секој странски иселеник, кој не е државјанин на Обединетите Арапски Емирати, бара виза за престој за живеење и работа во Дубаи. Со нашата лотарија, ќе ја освоите Виза за престој или вработување што ви овозможува да работите во Дубаи!
Ако ја освоите работата во Дубаи, треба да ги регистрирате деталите.