Дубаи - сите нешта големи и мали
Може 11, 2019
Дубаи "Живот менувач" - Дубаи Сити Компани
Дубаи "Животниот менувач"
Може 13, 2019
Прикажи ги сите

Има место во овој свет кое се нарекува „Дубаи“

Ние сите сме во љубов на Обединетите Арапски Емирати - Постои место во овој свет Кој се нарекува "Дубаи"

Ние сите ги сакаме Обединетите Арапски Емирати

Применуваат тука!

Има место во овој свет кое се нарекува „Дубаи“

Постои место во овој свет кој се нарекува „Дубаи". „ДУБАИ“ место за опуштање на преполниот ум. Тоа е пат на успешни приказни за многумина што сакаа да ги постигнат и да ги постигнат целите на своите кариера. Обединетите Арапски Емирати, Беше поинаков свет за убави патници ширум светот. Општо земено, кој после во посета на оваа егзотична дестинација откачи нивниот ум тело и душа. Имаше зачудувачки 15 години за мене да бидам дел од овој свет. Секој ден е магичен во оваа чудесна земја. Секој пат кога Дубаи открива нешто убаво што создава волшебни моменти за посетители и туристи.

Моето лично сведоштво за Дубаи. Дојдов како странец во оваа земја и сега се чувствувам како дел од тоа. Тоа ми го даде моето семејство и убави спомени за богатство и добив lovedубов и поддршка надвор од мерка. Ме натера да заблескам на многу начини и ми даде надеж во моите мрачни денови. Лидерот на оваа земја е личност да се восхитува на силно волја, посветен, дисциплиниран, но сепак смирен и грижлив. Неговото водство и визија го натера Дубаи да се претвори во земјата на чудата. Тој е пример за улоги, некој, што го барам.

Гостопримство, топлина и обезбедете го секој гостин мистика искуството е ветување на Дубаи. Освен тоа, посетителот што посетува овде со прашања и збунувања, сигурно ќе се врати назад со голема насмевка на нивните лица. Дозволете ми да ве чувствувам Дубаи и да започнеме со тоа.

Бурџ Ал Арап Хотелот

Постои место во овој свет Кој се нарекува "Дубаи"

Светлите бели екстериери на Бурџ Ал Арап се формираат во текот на ноќта. Како проекции и светлосни претстави се прикажани на неговата структура во воодушевувачки танц. Кредит: Бурџ ал Арап Фејсбук.

Бурџ ал Арап - Иконичниот хотел лоциран на патот umeумеира со поглед на Арапскиот Залив. Емирати е место за смирување и ослободете се од стресот и грижите. Исто така, во светот луксузот и амбиентот на хотелот ве тера да се за inубите во персонализирана услуга и амбиент што ги нуди гостинот. Umeумеира Мединат umeумеира- Ако некогаш сакате да се чувствувате како принц или принцеза, нема да има друго место или можеби треба да му се обратам како палата.

Royalty и поставувањето на хотелот се такви тој гостин што го посетува ова место сигурно ќе го почувствува кралското семејство. Ако треба да ги наведам сите луксузни хотели и да зборувам за нив, би било премногу, но да, би именувал неколку што ме натераа мене и мојот гостин да се чувствуваме поинаку и исто така со оглед на остварено чувство секој пат Ги посетив Jумеира Забеел Сарај, Палма на Атлантис, Фермонт Дубаи, Армани лоциран во Бурџ Калифа и др.

Посетителите кои имаат одлични пупки со вкус можат да уживаат во сите различни кујна морски плодови, арапски скари, вкусна италијанска храна, Индискиот Служат разговори со деликатес, впечатливи мезе и примамливи десерти во различни ресторани околу Дубаи. Гостинот може да јаде дополнето и да ужива во бујната храна да го запечати стомакот што го гае.

Дубаи, Обединетите Арапски Емирати е одлично!

Јас лично имам многу омилени ресторани но да наведам неколку што оставија незаборавен впечаток на моето срце е Пирчиќ лоциран на Пјер со поглед на прекрасното море ве тера да уживате во вашата храна додека ладното ветре ми ја гали косата, ресторанот Амла лоциран во Jумеира Забеел Сарај дава автентично чувство на индиската култура и вкус на Индија, Ресторан за морска храна Ал Махара - Лоциран во Бурџ Ал Араб можете да уживате во вкусните додека ја гледате убавината на морските суштества.

Има уште многу убави места што треба да се истражат, но секој ресторан има свои јадења за потпишување, атмосфера, услуга низа и раскош што треба да се негува, што му дава на гостинот WOW искуство и додава на нивната мемориска лента.

Дубаи Спа и центри за благосостојба

Оние кои веруваат во здраво живеење и убов да го разгалат своето внатрешно битие, лесно можат да избегаат во различни бањи. Покрај тоа, благосостојба центри лоцирани во Дубаи ќе именува неколку Spa Moksha, Spa Talise, како и Armani Spa и др. Со избор на специјален третман достапен се обезбедува на гостинот според нивното расположение. После нивниот третман, гостинот се чувствува блажен и нивната душа целосно се предава на мирно чувство одвнатре.

Постои место во овој свет Кој се нарекува "Дубаи"

Дамите и девојките зависни од шопинг никогаш нема да бидат незадоволни бидејќи можат да најдат сè што сакаат на планетата овде во Дубаи. На пример, брендирана облека, неверојатни додатоци, домашни украси, здрава храна, намирници до декорите на градината. Господа сигурно ќе се справиме со различните електронски гаџети кои се достапни во возбудливите центри и автомобил изложбени салони со најдобри спортови автомобили сигурно ќе ги вози луди.

Работи што треба да се направи во Дубаи со деца

Деца & Гостин кои сакаат возбуда, авантура и разгледување Дубаи има многу атракции за посета и зачудувајте се со места како што е тематски парк во Дубаи, Пустинска сафари, Крик во Дубаи, музеј во Дубаи и umeамија Jумера, Глејт Гарден и уште многу други работи.

Децата што доаѓаат овде сигурно имаат чувство за нив во Алиса во земјата на чудата и ќе биде запрепастена со бројната авантура достапен на неколку места како забавниот град, Аквариумот Долфин, Киџенија, Волшебната планета, Леголанд, ИМГ Светот, водните паркинзи на Аква, парковите Вода Вади Вода сигурно ќе ги задржат зафатени и изненадени бидејќи ги посетуваат различните места ќе ги натера да се чувствуваат да останат таму засекогаш.

Дубаи е за сите оние кои дојдоа да бараат можности за кариера!

Дубаи, исто така, е омилен комерцијален центар за многумина и обука, водич и ментор за сите оние кои дојдоа да бараат можности за кариера. Постојат многу приказни за партали до богатство, нула за херојот кој го пронајдоа својот успех и го остварија својот сон гол во оваа земја.

Скалата се прошири до новодојденците и барателите на предизвици има вкоренети многумина со продлабочување на нивното знаење и полирање нив да заблескаат како везди.

Последно, но не и најмалку важно што имам да се каже е Дубаи е волшебно место со своја убавина, култура и искуства надвор од фантазии. Дубаи цвета и продолжува да цвета во секој аспект, затоа секој повторен Гостин кога повторно ќе ја посети има нешто различно до искуство. Дубаи е место за создавање незаборавни спомени во секој момент поминат овде. Сакајте Дубаи и почувствувајте се Дубаи. Дозволете ми да го заклучам со песна.

Има место во овој свет кое се нарекува „Дубаи“

За мојата сакана Дубаи, Поема

Постои место во овој свет

Кој се вика "Дубаи" Во светот на сонот

Примамливо, возбудливо, надвор од имагинацијата

Се обложувам дека тоа е најдобрата светска креација

Деца, семејство, парови и старешини овде

Секој може да доживее гостопримство и грижа

Дубаи секогаш се трудат да донесат соништа и имагинација живи.

Едноставно, Серени и Гранд

Убавината и благословот ќе века засекогаш на оваа земја.

Од:

Vallina Salvi

Исто така проверете: повеќејазични упатства за иселениците

Дубаи Сити Компани, генерално кажано, сега обезбедува добри можности за работа. Покрај тоа, ние даваме водичи за Кариера во Дубаи. Нашиот тим реши да додадеме информации за секој јазик за нашиот Дубаи иселеници. Значи, имајќи го ова предвид, сега можете да добиете упатства, совети и вработување во Обединетите Арапски Емирати со свој јазик.

Изберете валидна форма
реклами
Дубаи Сити Компани
Дубаи Сити Компани
Добредојдовте, благодарам што ја посетивте нашата веб-страница и станавте нов корисник на нашите неверојатни услуги.

1
Оставете Одговор

Ве молиме Најавете Се да коментира
1 Теми за коментари
0 Одговори на темата
0 Следбеници
Повеќе реагирал коментар
Тема на најжешките коментари
0 Коментира автори
Неодамнешни коментари автори
Зачленете се
Известување за
Постави CV
50% попуст
Без награда
Друг пат
За малку!
Летаат билети
Работа во Дубаи!
Без награда
Нема среќа денес
За малку!
Празници
Без награда
сместување
Искористете ја вашата шанса да освои работа во Дубаи!
Речиси секој може да аплицира за лотаријата за работа во Дубаи! Постојат само два барања за да се квалификувате за вработување во Обединетите Арапски Емирати или Катар: Користете ја лотаријата за виза во Дубаи за да дознаете со само неколку кликања доколку се квалификувате за виза за вработување. Секој странски иселеник, кој не е државјанин на Обединетите Арапски Емирати, бара виза за престој за живеење и работа во Дубаи. Со нашата лотарија, ќе ја освоите Виза за престој или вработување што ви овозможува да работите во Дубаи!
Ако ја освоите работата во Дубаи, треба да ги регистрирате деталите.