Слободни работни места
Конкуренции за странски работни места во градот Дубаи
Јануари 28, 2018
Expatwoman Dubai
Expatwoman Dubai - Најдете работа на Блискиот исток
Јануари 31, 2018
Прикажи ги сите

Водич за да станете желба возач во Дубаи и таксист

Како да станете желба возач во Дубаи
Контактирајте не!

Како да станете желба возач во Дубаи

Да станете возач на Uber во Дубаи. За да станете возач на Убер во Дубаи. Баратели на работа мора да има чист возачки запис. Од друга страна, да бидат вработени од лимузина компанија или автомобилски сервис во Дубаи. И исполнете го минималното барање за возраста на 21. Потенцијалните возачи исто така мора да гледаат кратко видео за обука. Потребната документација е валидна возачка дозвола во Дубаи за Обединетите Арапи Емирати и лична карта на Емирати или доказ за престој. Ова му овозможува на возачот да заработи пари на начин што им одговара.

Како да започнете со желбата во Дубаи?

Брз водич за да започнете со желбата?

Чекор бр. 1 - Пријавете се онлајн со желбата

Само за да започнете, треба само адреса за е-пошта и а мобилен телефон! Добро, сега кажете му на компанијата Uber малку повеќе за себе и за вашето возачко искуство, а компанијата ќе ве започне.

Чекор бр. 2 - Потоа ставете ја вашата лична карта и некои информации

Бидејќи се сомневате дека има некои документи што треба да ги следите за да продолжите. Постојат неколку документи што уберната компанија треба да ги види пред вашата апликација да биде разгледана.

Ако сте возач во Дубаи или Абу Даби во Обединети Арапски Емирати:

    • Мора да имате валиден имиџ на Емирати
    • Валидна RTA регистрирано возило Mulkiya
  • Мора да имате фотографија од профилот на возачот и да ја испратите на компанијата Убер.
      • Мора да биде напред-свртена, центрирана слика, вклучувајќи го целото лице на возачот и врвот на рамената, без очила за сонце
    • Мора да биде фотографија само на возачот без друг предмет во рамката, добро осветлен и во фокус. Не може да биде фотографија на возачка дозвола или друга печатена фотографија.

Чекор бр. 3 - Добијте низок мотор / бензин и подготвен да отиде возило!

Кој е најдобриот автомобил право за вас? Сигурно ефтино мало моторно возило. Освен тоа, проверете дали ги исполнува барањата на Uber и стандарди што се применуваат во Обединетите Арапски Емирати.

Бидете супер паметни и секогаш запомнете !. Дека ќе направите повеќе дирхами ако продолжите да трошите автомобили одржување на ниска цена.

Сепак, да, сеуште можете да се регистрирате, дури и ако немате право возило во моментов. Проверете го нашиот Убер автомобили решенија.

Чекор бр. 4 - Активирајте ја Вашата сметка и направете ја Убер пари!

Сега, ако успеавте да го следиме нашиот водич во Дубаи и ги заврши сите горенаведени чекори. Треба да бидете способни да се вработи во Убер во Дубаи. Многу брзо Uber ќе ја активира својата сметка a Youе бидете подготвени да ја активирате вашата сметка повеќето случаи земајќи 24h до 48h и дефинитивно ќе започнете да правите дирхам.


Како да станете возач на желби во Дубаи

Постојат многу работни места во Емирати во Дубаи. За флексибилност и автономија, Uber е веројатно најдобриот избор. За да добиете Uber работни места во Дубаи, посетете ја веб-страницата на Uber. Потпишувањето е лесно како што е завршено регистрацијата онлајн. Како да станете желба возач во Дубаи, некои случаи земаат време. Од друга страна, постојат неколку часа каде што ќе направите помалку од минималните плати.

Но, не треба да имате возачки дозволи за такси и секогаш можете да возите за друга компанија како што е такси Карем во регионот на Заливот. Значи, сè додека започнете да имате искуство ќе видите како да заработите добри пари.


Како функционира Убер во Дубаи?

Можеби ќе сакате да знаете како да го користите Uber во Дубаи. Слично на остатокот од светот, да користите Убер, едноставно преземете ја апликацијата, побарајте ја цената и одберете го типот на возење во Uber во Дубаи што сакате. Плаќањето се врши преку апликацијата и се пренесува веднаш. Постојат три различни нивоа на Uber во Дубаи - Изборот на корисници е a врвна услуга и нуди луксузни автомобили за повисока цена; Uber црна која е оригинална услуга Uber; UberXL што е наменета за големи групи или едноставно потреба од големо возило. Ова значи дека Uber Dubai нуди опсег од стандардно до премиум патување.

Убер е достапен за 24 часа дневно, 7 денови во неделата. Користење на апликацијата, возачите можат да побараат желба во секое време од денот или ноќта. Апликацијата ќе му покаже на возачот слика на нивниот возач и детали за возилото, обезбедувајќи сигурност на двете страни во секое време. Исто така, постои можност да се следи возачот во реално време за да се види кога ќе пристигнат.

Просечната цена на такси во Дубаи е околу 44 AED (Арапски Емирати дирхам) за 10 милји. Со Uber, ова е поблиску до 28 AED за истото растојание. Просечната плата на Убер во Дубаи е околу 30-50 AED на час.


Како да изберете Uber, возачот?

Телефонската апликација Uber го испраќа вашето барање за транспорт до возачите во локалната област. Еден од овие возачи го прифаќа работа и ве собира од вашата дестинација. Поради овој систем, Uber не е во состојба да ве поклопува со специфични двигатели. По вашето патување, постои опција да го оценувате вашиот возач со обезбедување анонимни повратни информации. Потоа, Uber може да ги користи овие информации за да се осигури дека нивната услуга останува на очекуваното ниво. Како да станете желба возач во Дубаи тоа е достоен за тоа.

Што е тоа UberXL?

Желбата има неколку услуги. Еден од примерите е Uber XL. Ова е сосема посебни услуги во компанијата Убер. Uber XL е евтина автомобилска услуга која ви овозможува да возите SUV и многу поголеми автомобили од стандардните.

Што е тоа UberXL? Тоа е едноставна направена специјална голема братска компанија за желбата. Значи, како што работи со таа компанија, ќе бидете со група луѓе во еден автомобил што сигурно е. UberXL тоа е едноставно попространа возење тип на услуги кои можете да ги обезбедите на желбата на купувачите.

Дефинитивно можете да им помогнете на луѓето без да палат пари во џебот за дупки, UberXL е услугата за автомобили што исто така можете да ја обезбедите. Додека работите во Uber XL, ќе земете клиенти во теренец или минибус. Повеќето од овие автомобили можат да се вклопат барем 6-8 луѓе така добро за забава или семејна средба.

Uber Xl


Како е возачот на желбата?

Од неговото лансирање во август 2013, Uber во Обединетите Арапски Емирати поминаа од сила на сила. Додека слободно достапните информации преку Интернет, се вели дека од Uber се бара да наплатуваат 30% повеќе од вообичаени такси-возила, други податоци кои се достапни на Интернет, сугерираат дека вистинските цени наплатени од Uber се во согласност со други места во светот и се поевтини од „нормалните“ такси-возила што е нешто Uber ги базираат своите бизнис модел на и се гордееме.

Поради регулативата во која е наведено дека возачите на Uber мора да работат за компанија за лимузина, возачите мора да ги споделат своите надоместоци со својот работодавец, како и Uber, што значи дека може да не направат толку колку што би можеле да не е во ова место. Ова исто така значи дека возачите на Uber обично се договорено да работи како индиски егзаци, и да се префрлите на Uber за време на побавни периоди. Се разбира, ова значи дека Uber не е единствениот приход што може да го очекуваат, што го прави повеќе профитабилен за возачите во целина.

За разлика од традиционалните такси услуги, возачите на Uber не мора да плаќаат за изнајмување на Uber со цел да работат, ниту пак се очекува да работат во определени часови. Со желбата, возачите поставуваат свои распореди и затоа можат да работат колку или колку што сакаат.


Како да станете желба возач во Дубаи


Започнете со Возење со желбата

Аплицирај овде: https://www.uber.com/drive/requirements/

Како да се вози со Uber во Обединетите Арапски Емирати ?. Компанијата Uber има всушност многу лесен начин да започне со своите неверојатни услуги. Само пејте на нивната веб-страница и можете да одите !.

Убер во Дубаи е одличен начин да си свој шеф и да заработиш пари на многу тврд пазар како што се Обединетите Арапски Емирати. Не само што ќе бидете среќни, но повеќето луѓе имаат право да возат со Uber. И тие веќе заработуваат пари со убер во Дубаи. На пример, Индијците и Пакистанците веќе заработуваат пари работејќи за убер во Дубаи.

Во реалноста, треба да знаете премногу ако возите во Дубаи или Абу Даби со Убер. И овие градови се неверојатни места затоа што има скоро 24h можност да заработат пари.

Uber

Други компании како што се Uber треба да се обидете да добиете работа

Карим Капетан (Дубаи)

Аплицирај овде: https://drive.careem.com/

Карипе Карием, тоа е друга компанија која вреди да се погледне, можеш да работиш точно како возач на Убер со капитенот на Карим.

1. Регистрирајте се на веб-страницата: Потоа заврши форма на врвот на веб-сајтот е многу лесно и се применуваат за да стане Careem Капетан.

2. Кога добивате телефонски повик од нивниот тим, тогаш мора да имате многу основни обуки. По разгледувањето на вашата апликација за кариера, капетан ве поканува на тренинг сесија.

3 Вози и заработи пари во Дубаи. Кога обуката е завршена, можете да започнете да заработувате пари!.
Започнете со Careem Captain денес!

Капетан Карим


Talixo Company (Дубаи)

Аплицирај овде: https://talixo.com/careers/

Компанијата Таликс сега го резервира вашето такси во Дубаи. Ова е она што го велат нивните веб-страници и дефинитивно е вистинска изјава. Со Таликс можете да изберете такси возење, економска класа и можности за работни места во деловна класа.

Добрата точка на оваа компанија е дека организацијата Talixo е достапна во 949 градови низ целиот свет. И тоа ти дава многу заштеден почеток во вашата кариера како таксист. Што мислиме со тоа ?. Постои огромна увереност дека ќе ги добиете парите на време и во ефективни работи.

Talixo Company во Дубаи


РТА Такси (Дубаи)

Аплицирај овде: https://www.rta.ae/links/special_needs/en/taxi.html

Па, за да работите со RTA Taxi, ќе треба да работите малку потешко. Такси РТА тоа е компанија поврзана со владата. Значи, да се работи таму е прилично убаво и сè треба да биде во ред со платите и ќе се обезбедат заштеди на работни места.

Но, од друга страна, да се добие работа со такси РТА дефинитивно ќе биде доста тешка задача. Но, како водичи за иселување - Дубаи Сити Компани тим секогаш охрабрете ги иселениците да повикуваат на компании и барајќи од нив многу повеќе информации.

РТА Такси во Дубаи


Такси корпорација (Дубаи)

Аплицирај овде: https://www.dubaitaxi.ae/en/Careers

Нудат работни места од висока класа и најдобри такси услуги во Обединетите Арапски Емирати. Општо земено, да се стане возач на Uber во Дубаи не е иста работа како такси во Дубаи. Со оваа фирма, ќе имате полно работно време а во повеќето случаи неверојатен автомобил за возење. Такси-корпорацијата Дубаи им нуди автомобили како Тесла и Мерцедес во нивната флота. Значи, една од точките што треба да ја знаете: оваа компанија е врвно куче во игра на приватни услуги за патување.

Ако имате искуство во возачот и такси-возењето. Дефинитивно треба да им повикате или да ги разгледате ажурираните информации на нивните веб-страници. Досега тоа го знаеме компанијата плаќа многу добри пари за работниците во иселници.

Дубаи Такси корпорација


Еден пат Такси ДОО

Аплицирај овде: http://www.oneroadtaxi.com/career.htm

Еден Такси Такси е вработување во Обединетите Арапски Емирати. Значи, ако сакате да бидете дел од нашата растечка организација. Дефинитивно треба да разговарате со оваа фирма. Управување со едно патни такси бара да ангажира нови директори на персоналот.

на Компанијата секогаш бара нови меѓународни иселеници. Значи, деловните членови на сите земји можат да работат како таксист во нивниот бизнис. Меѓутоа, ако сте личност со страст и лојалност за помагање на луѓето навреме да стигнат до нивната дестинација. Погледнете во едно патни такси тековни слободни работни места во Дубаи Сити.

Еден пат Такси


Безбеден Транс Мене (Дубаи)

Аплицирај овде: http://www.safetransme.com/index.html

Добро позиционирани и супер Google ориентиран компанија. Многу луѓе ја користат оваа организација. Оваа компанија со нетрпение очекува да води бизнис. Сепак, не постои начин да се најде кој било дел од кариерата на нивната веб-страница. Но, генерално кажано, вреди да им се јавам само прашуваат дали имаат некои слободни работни места како таксист.

Безбеден Транс Мене


Град Такси АЕ (Дубаи)

Аплицирај овде: http://www.citytaxi.ae

Градскиот такси е доста стара компанија. Едноставно затоа што Сити Такси АЕ е основано во годината 1983. Со години на работење, компанијата специјализирана за неколку услуги како што се превезување луѓе од кое било место до Дубаи и Абу Даби а исто така и во странство. Компанијата користи мало возило за транспорт.

Многу добра точка за оваа компанија е што тие вработуваат. Можете да ја посетите нивната веб-страница и аплицирајте директно со вашето CV на веб-страницата. Само посетете ја нивната компанија или закажете им лично. Менаџерите на Градски такси ќе бидат среќни да ви помогнеме да вработите како таксист во Дубаи.


Арабија Такси (Дубаи)

Аплицирај овде: http://www.arabiataxi.ae/Dubai/en/career.html

Арабија Такси не е никаква врска со тоа да станете возач на Uber во Дубаи или Абу Даби, но оваа компанија ја сместивме и на нашата листа. Затоа што едноставно веруваме дека ќе ви помогнеме достигнете ги вашите цели за наоѓање работа во доста суров пазар на труд во Обединетите Арапски Емирати.

Оваа компанија е растечка организација во ОАЕ. Во моментот тие се единствената компанија која успева да добие целосна усогласеност за орган за патен превоз во Обединетите Арапски Емирати. Arabia Taxi е достојна компанија за да има изглед како потенцијален барател на работа.

Арабија Такси


Автомобили Такси (Дубаи)

Аплицирај овде: http://www.carstaxi.ae/en/public/page/contact

Оваа компанија не само што работи во Дубаи. Компанирајте го тоа многу арапска култура и секогаш обидувајќи се да ги следиме сите правила што се применуваат во Обединетите Арапски Емирати. Приклучувањето во организација како што е тоа ќе ви даде можност да постигнете многу повеќе опции за вашиот живот и арапските соништа.

Автомобили Такси


Sharjah Taxi (Дубаи)

Аплицирај овде: https://www.shjtaxi.ae/careers

Такси компанија ориентирана кон XARUMX% со Sharjah. Сепак, оваа фирма работи и во Дубаи и во Абу Даби. Sharjah такси компанија бара таксисти во Дубаи и Абу Даби. Но, возачката дозвола на Обединетите Арапски Емирати е задолжително. Од друга страна, носителот на лиценцата за GCC Light може да аплицира. Затоа, проверете дали ќе го имате тоа во ваши раце.

Оваа компанија плаќа доволно добро, можете да заработите AED. 3,000 / - до AED.10,000 / - месечно во вас работат повеќе од 8h на ден. И, генерално кажано, со компании како што е ова можете да ги имате. Погледнете ја нивната верзија на нивната веб-страница на англиски јазик и аплицирајте само доколку сте заинтересирани да работите како таксист.

Шарджа Такси (Дубаи)


На возач (Дубаи)

Аплицирај овде: http://thedriver.ae/contact-us.html

Компанијата за возачи има долгогодишно искуство низ Обединетите Арапски Емирати транспорт. Оваа компанија нуди многу иновативна и уникатна услуга на шоферите пред јавноста на Обединетите Арапски Емирати. Значи, врз основа на описот треба да аплицирате за работа со нив.

Компанија е многу слична на компанијата uber во Дубаи. на пример, можете да ја повикате компанијата за возачи. И, генерално, тие ќе ви испратат дестинација. Тие се регистрирани во Органот за патишта и транспорт на Дубаи (РТА). Значи, 100% лесно и заштеди компанија каде може да најдеш платена понуда за работни места.

Компанијата возач


Тавасул Такси (Дубаи)

Аплицирај овде: http://www.tawasul.ae/

Тавасул Такси е компанија главно за работници што зборуваат арапски јазик. Сепак, можете да најдете интересни понуди за работни места. Оваа компанија обезбедува стандардни опции и треба да имате лиценца. Можете да разговарате со нив за да ви обезбедат нов автомобил. Но, со тој случај, ќе заработите многу помалку пари што можете дури и да очекувате. Сепак, со сопствен автомобил, добра компанија е да работи.

Тавасул


Индиго изнајмување на автомобил (Дубаи)

Аплицирај овде: http://indigorentacar.com/contact

Добра компанија да започне професионален возач работни места во Дубаи. Indigo Rent A Car напредува со исклучителни услуги на клиентите. Тоа е факт. Индиго изнајмување на автомобилска компанија вредности се едноставни, израдувајте ги вашите клиенти и одржувајте ги нашите вработени. Значи, дефинитивно се чини како а многу добра компанија во Обединетите Арапски Емирати.

Сè што прави компанијата Индиго е направено за да се врти околу возењето со клиентите. И сигурно овие цели се точниот начин за водење бизнис. Освен тоа, Индиго изнајмува автомобилска компанија во Обединетите Арапски Емирати се фокусира на континуираното подобрување на пазарот за такси во Дубаи.

Индиго изнајмување на автомобил


Град 555 Луксузни транспорт ДОО (Дубаи)

Аплицирај овде: http://city555luxury.com/about-us/

Градот 555 Luxury Transport LLC има една од најдобрите веб-страници. Оваа организација работи во 2007. И генерално, првичните активности се патувања во луксузни автомобили услуги во Дубаи и Абу Даби. Луѓето кои ги нарачуваат своите услуги главно од хотелски патувања за гости. Покрај тоа, трговските центри и рестораните се соберат низ цела Арабија.

Компанијата исто така соработува со неколку големи корпорации во Обединетите Арапски Емирати. Значи, наоѓањето работа ќе биде задоволство и многу профитабилно за сите иселеници од странство или за локални граѓани од Емирати.

Град 555 престижниот транспорт


Врвен шофер (Дубаи)

Аплицирај овде: https://www.limo-uae.com/contactus.htm

Лимузина, спортски автомобили и неверојатни скапи автомобили. Сето тоа му припаѓа на шоферот компанија во Дубаи. Компанијата на компанијата мора да биде добро обучен професионален возач. Компанијата се гордее со тоа што нуди навистина извонредна услуга за своите клиенти. Значи, навистина вреди да им се јавам или само испратете им е-пошта со барање за работа.

Оваа компанија нуди многу услуги. Дали на нивните клиенти им е потребен превоз до Дубаи аеродромот. Или дури и а деловна средба во еден од хотелите во Абу Даби. Покрај тоа, деловен семинар или добро брендиран ресторан, оваа фирма ви помага да се опуштите во нивната лимузина и да возите со вас на безбеден начин.

Врвен шофер


Приватна лимузина (Дубаи)

Аплицирај овде: http://www.prvtlimousine.com/contact.html

Друга компанија на нашата листа е компанијата Private Limousine во Дубаи. Приватната лимузина Обединетите Арапски Емирати организација работи со визија за Дубаи. Главните услуги се дадени во изминативе години развиени. Значи, генерално, работењето со ВИП компании се работни места од највисоко ниво.

Додека работел со приватни лимузински компании. Повеќето од возачите ќе нудат ексклузивни услуги за возачи во Дубаи и Абу Даби. Компанијата обезбедува ВИП на своите клиенти повеќе од една деценија.

Приватна лимузина ОАЕ


Кралска паметна лимузина (Дубаи)

Аплицирај овде: http://royalsmartlimousine.com/contact.php

Компанија со BMW серии 7 и Lexus Es350. Вистинска огромна компанија на пазарот за луксузни патувања. Компанијата Royal Smart Limousine е а добар избор за работа во луксузна средина за патување.

Оваа неверојатна компанија е член на групата на компании Rashid Al Jabri во регионот на Заливот. Компанијата е основана во 2002 од Рашид Ал Џабри. И оттогаш вработуваат добар број вработени.

Добра компанија за развој на вашата кариера и лично искуство во луксузен пазар на патувања. Оваа организација е многу сигурна, освен на работа. И, како и лесно достапни за да ангажираат многу повеќе транспортни работници. Се разбира, компаниите сè уште растат супер брзо. И вработува локални и меѓународни заедници за иселеници.

Кралска паметна лимузина


Вади Сват превоз (Дубаи)

Аплицирај овде: https://www.swattransport.ae/

Добрата компанија каде што можеш да имаш работа. Вади Сват транспортна компанија не е само автомобил ангажирање бизнис. Тие управуваат со патници и патуваат со нив во мини-автобуси.

Вади транспорт е една од водечките бизниси за изнајмување автобуси во Дубаи и Абу Даби. Ти можеш работа со оваа организација и да вози автобус или минибус. Но, оваа компанија изнајмува иселеници во Обединетите Арапски Емирати. Значи, ако барате компании за изнајмување автобуси во Шарџа, Дубаи и Абу Даби, можете да аплицирате за работа со оваа компанија.

Вади Сват


Лимузина за изнајмување автомобили (Дубаи)

Аплицирај овде: https://www.limoinuae.com/contact

Компанија за изнајмување автомобили Лимо со услуги од висока класа. Компанијата вработува иселеници во Дубаи. Beе имате Lexus-Toyota и многу повеќе !. Оваа компанија е многу заинтересирана фирма за која би им се јавил. Најдобар начин е праведен едноставно прашувајќи ги за слободни работни места и добијте ги што е можно побрзо.

Лимо ОАЕ


Портокалова авто (Дубаи)

Аплицирај овде: https://orangeauto.ae/contact-us/

Google мапите сакаат портокалова автомобилска компанија. Можете да се проверите осврти за портокалова авто во нивниот Google мојот деловен профил. Компанија која генерално зборува, многу добро се движи во Обединетите Арапски Емирати. Транспортни компании како што се ова се добри конкуренти на Убер во Обединетите Арапски Емирати. Тие не се типичен бизнис за изнајмување автомобили, но сепак вреди да се пријавите за работа.

Портокалова авто


Не заборавајте за желбата Јаде (Дубаи)

Аплицирај овде: https://uber.com/drive/delivery/

Uber јаде одделен дел од работата на Uber Driver во Дубаи. Можете да работите за синџири на ресторани, на пример Мек Доналдс или пица хижа и доставува храна на гладни луѓе, додека ќе се направи добри пари.

За да добиете ваква работа не треба да имате возачка дозвола !. Бидејќи можете да го направите тоа на мал мотор или дури и на велосипед и сигурно ќе се вклопите по неколку месеци работа таму !. Значи, тоа е уште еден паметен начин да станете желба возач во Дубаи.

Убер јаде Дубаи


Ola Car Rental (International)

Аплицирај овде: https://www.olacabs.com/careers

Ола е апликација за изнајмување автомобили и сега огромен бизнис. Компанијата смета дека иновацијата на пазарот за патувања е доста важна. Вработен за изнајмување автомобили Ола ги отелотворува поголемите цели и вредности на Ола. Особено компанијата е управување со добар бизнис во Велика Британија и Индија. Изнајмувањето изнајмување автомобили во Ола ги охрабрува сите свои вработени да вежбаат најголема деловна креативна патна работа.

Како една од најголемите светски компании за споделување на возење во приватната индустрија за патувања. Изнајмувањето изнајмување автомобили Ола се гордее со тоа што е претприемачки, експериментален и иновативен бизнис ширум светот!.

Ola Cab


GoCatch (International)

Аплицирај овде: https://www.gocatch.com/

Компанијата GoCatch е премиум австралиска такси-услуга. Со оваа компанија, тоа е неколку опции со кои можете да возите вашиот автомобил. На пример, возач на економија, како и возач на такси-мрежа, па дури и премиум возач. Сепак, оваа компанија исто така нудат добро партнерство. Ако имате ваша флота, можете да ги изнајмите своите вработени и автомобили.

На веб-страницата на компанијата GoCatch се наоѓа најголемата флота на регистрирани таксисти со мерачки такси во Австралија. На компанијата навистина вреди да се вработи. Значи, ако барате еден вид на работни места во Uber Меѓународно. Дефинитивно треба да аплицирате на веб-страницата Go Catch во Австралија.

GoCatch


Возачи на Каптен (International)

Аплицирај овде: https://www.kapten.com/

Компанијата Kapten работи досега во неколку земји. На пример, можете да ги најдете во Франција Париз, Лион и Кан. Покрај тоа, сонце Португалија во Лисабон и Швајцарија во Genенева. Ова компанијата работи на многу конкурентен пазар.

Нивните возачи се професионално обучени и водени. Да се ​​обезбедат најдобри услуги за клиенти за професионални директори. Додека работите со оваа компанија услугата за клиенти станува главна точка за вашите кариери.
Локална, реактивна и повеќеканална служба за корисници.

Возачи на Каптен

Gett Taxi (International)

Аплицирај овде: https://gett.com

Gett Taxi е растечка компанија и главен пазар за нив се Израел, Русија, Велика Британија и Newујорк. Сепак, оваа компанија не е ограничена на овие локации, затоа што тие бараат да растат во иднина. Значи, дефинитивно треба успеваат да аплицираат на нивната веб-страница за кариера и погледнете дали ја ажурирале секоја нова локализација, на пример, Дубаи или Абу Даби.

Gett Taxi


Кабини (International)

Аплицирај овде: https://cabify.com/en/drivers

Возете со Cabify. Супер популарна компанија низ целиот свет !.
Оваа компанија е првиот избор за цени, број еден за безбедност. И многу популарна компанија која вработува иселеници. Можете да помогнете да се прошетате со луѓе на аеродромот или на работна средба и да заработувате пари на страна.

Правењето пари во овој бизнис генерално им помага на луѓето да се вратат на работа или да се вратат дома. Бизнисот за кабифирање е за вработени, клиенти или кандидати. Секој може да аплицира и да заработи пари.

Работејќи во вработените во „Кабиф“ се добро познати дека бизнисите патуваат од многу различни причини и прават компанија на тоа ниво јасТ ќе биде само предност за себе.

Возете со Cabify


Ingogo (International)

Аплицирај овде: https://www.ingogo.com.au/driver

Ingogo е во можност да управуваат со вас терминали за обработка на смарт картички кои ви помагаат да ги собирате и ексклузивните резервации до 48 часови однапред, за да можете да го планирате вашиот ден на самото место. Можете да ги повторите наредбите од деловните менаџери и од корпоративните клиенти кои плаќаат многу повеќе пари.

Компанијата е од Австралија и поголемиот дел од центар за повици со вистински луѓе кои ќе ви помогнат таму. Значи, треба да ја разгледате Ingoy компанија и да започнете
поддршка локации во Сиднеј, Мелбурн, Аделаида, Бризбејн и Перт. Имаме надеж дека ќе ви се допаднат нивните услуги.

Ingogo


iTaxi (International)

Аплицирај овде: https://www.itaxi.pl

Оваа компанија е полски најпопуларна компанија за возачи. Вие дефинитивно може да најдете добра компанија во Полска бидејќи сега економијата цвета. iTaxi е бесплатна и лесна за употреба мобилна апликација во Полска. И оваа компанија ви дозволува да работите за нив во Полска. Сепак, мора да зборувате англиски јазик.

Компанијата iTaxi е најпопуларниот бренд во Полска и работи во сите главни полски градови што им дава на Краков и Варшава, каде што повеќето од луѓето се запознаени со странци и англиски јазик.

Оваа компанија е единствената компанија која ќе ви даде грижа за користење и ќе заработите пари на овој начин. ITaxi ги поврзува корисниците само со доверливи и проверени возачи на пазарот за транспорт на полски. Така, можете да останете смирени и да ја направите својата работа додека стигнете до дестинацијата. Правење пари во Полска и испратете го на вашиот семејство во странство.

iTaxi


Вози со Lyft (International)

Аплицирај овде: https://www.lyft.com/driver

Lyft е американска компанија и е многу популарна во САД и Канада. Сепак, не е ограничено тоа што оваа компанија нема да се пресели на Блискиот исток.

Lyft тоа е да се има многу добар систем за нивните возачи и дефинитивно, тоа е добар организација да работи кога ќе се преселат во Дубаи Сити. Досега знаеме дека компанијата lyft бара да се пресели во Обединетите Арапски Емирати, но компанијата не го потврди точниот датум.

Спуштете ја слободата во сè во сè што правите, дозволувајќи им на вашата работа да биде убава и удобна. Правењето идеи во земјата и започнете иновации и стабилен приход од напредување во САД и Канада, ве прави добра личност што е сигурно.

Лифт Дубаи


LeCab Taxi (International)

Аплицирај овде: https://en.lecab.fr/our-services/order-cab-in-paris.html

Lecab Taxi е француска компанија како Uber во Дубаи. Компанијата LeCab е водечка приватна служба за возачи во Париз само за луѓе кои можат да живеат само во Париз. Затоа, LeCab создаде услуга којашто секоја Париз личност сака да ја користи: удобна, сигурна и прифатлива.

Оваа компанија е основана во 2012 и оттогаш компанијата е креирана врз неколку едноставни идеи кои им помагаат на луѓето да користат услуги како што се такси и убер. LeCab му дава на Париз алтернатива на такси и личните автомобили. И растат дополнително исто така на англиски јазик.

Le Cab


BiTaksi (International)

Аплицирај овде: http://www.bitaksi.com/en/

Многу лесно се вози, Би Такси е компанија од идниот развој. Оваа компанија е најдобрата такси-услуга во Истанбул и Анкара во Турција. Без разлика каде сте, можете да аплицирате, па дури и да дојдете во Турција и да заработите пари со BiTaksi.

Со ваква компанија, општо земено, можете да побарате многу повеќе информации и да внимавате да пристигнете преку електронска пошта со понуда за работни места. И вашите клиенти можат да плаќаат со кредитна картичка или готовина. Компанијата исто така зема и клиенти со посебни потреби, ќе можете да заработите многу повеќе пари.

BiTaksi

Didi Taxi (International)

Аплицирај овде: http://talent.didiglobal.com/

Диди работи во неколку земји, Австралија, Бразил, Кина, како и Јапонија и Мексико. Значи, ова е во вредност од една организација да има поглед. Тие бараат искусни менаџери, универзитетски дипломирани студенти и практиканти.

Диди такси е добра компанија за транспорт за иселениците. Треба да ги погледнете нивните слободни работни места затоа што има многу заинтересирани понуди за работни места.

Didi Taxi


Добијте Transfer.com (International)

Аплицирај овде: https://gettransfer.com/en/carrier/new

Оваа компанија моментно ја преместува нивната канцеларија за да започне со работа во Дубаи и Абу Даби. Значи, дефинитивно, треба да погледнете на нивната веб-страница. Се надеваме дека оваа компанија ќе биде достапна во Дубаи многу скоро, затоа одржете ја вашата апликација отворена со gettransfer.com.

Компанијата ќе биде многу слична, како што е да станете желба возач во Дубаи, само ќе ја подигнете пораката и ќе испорачате стока или физичко лице до одбраната дестинација.

Набавете ги вработените во трансферот да ја разберат вредноста за да бидат фокусирани на излез, работливост и страст за приватниот бизнис на патувања. Значи, добијте трансфер.com ви помага дефинитивно да работите кон постигнување на основната визија и да се изгради мобилност за милијарда луѓе.

GetTransfer.com


Лесно Такси (International)

Аплицирај овде: http://www.easytaxi.com/

Easy Taxi е многу повеќе апликација поврзана со компанијата Колумбија, Аргентина и Мексико. Сепак, вреди да се погледне на нивните страници. Едноставно оваа компанија може да отвори канцеларија во Дубаи или Абу Даби во следните години и преминете на пазарот на Блискиот исток.

Погледнете ги нивните опции, којзнае тие може да имаат некои работни места за искусни работници низ целиот свет. И можеби дури сте заинтересирани да започнете да работите во странство за Easy Taxi.

Лесно Такси


Земи Такси (International)

Аплицирај овде: https://grab.careers/

Добра компанија! Организацијата за изнајмување автомобили е повеќе од водечката апликација за нарачки возење во Југоисточна Азија. Компанијата е мултинационален бизнис со огромни инвестиции. Компанијата користејќи го најновиот систем на податоци и најнапредната технологија за подобрување на сè, од транспорт до плаќања и логистика низ Југоисточна Азија.

Земи компанија тесно соработува со владини проекти и системи. Како и нивните возачи, патници и добротворни организации се среќни. Сите се чини дека се во добра форма за среќно да работат во оваа компанија.

Земи такси цел да го отклучите вистинскиот потенцијал на регионот Азија, помагајќи им на луѓето да станат желба возач во Дубаи (вид на) тип на работа.

Тие ги решаваат проблемите што управуваат со напредокот во пренаселеноста. Ако споделите визија на компанијата за возење Југоисточна Азија напред, аплицираат за да се приклучат на нивниот тим денес.

Земи Такси

Да се ​​оданочува компанијата (International)

Аплицирај овде: https://careers.taxify.eu/

Taxify е втора компанија веднаш по убедувачот. Таксификуваат компанија дека е многу добар конкурент за Uber. Општо земено, многу луѓе што ја користат оваа компанија ширум светот. Ако го земеме овој организатор и ќе го споредиме со компанијата Uber. Дефинитивно ќе добие многу добра растечка организација каде исто така можете да добиете работа во Обединетите Арапски Емирати. Во моментот, оваа компанија има повеќе од двојна локализација.

Друга паметна идеја на оваа компанија дека дејството што не користи кредитна картичка Ако немате опции за плаќање за кои генерално можете да зборувате, сепак продолжете да возите и да ги плаќате тие пари подоцна. Значи, ако ја споредиме оваа компанија со другите такси компании, ќе го кажеме ова е дефинитивно добро место за да започнете да работите со.
Оваа компанија е основана во земјите на Европската унија во Естонија, каде што тие имаат седиште таму. Но, ако ги земеме, тие работат на меѓународно ниво во Индија Соединетите држави Канада и многу земји во Европската унија. Значи, ако барате работа во странство оваа компанија е дефинитивно паметен начин за вработување.

Оданочување Дубаи


Пред да одиш? - Demerit поени во Дубаи!

Во Дубаи, demerit поени се марки на вашата возачка дозвола во Дубаи од кривични дела извршени додека возите. Ако размислувате да станете возач на желбата, ќе треба да размислите како да проверите колку демеритни поени имате. Ова може да се направи со проверка на вашата документација или контактирање на Управата за патишта и транспорт кои издаваат возачки дозволи. Како да станете желба возач во Дубаи со нашата компанија е многу полесно.

Значи, ако барате добра работна локација. Затоа што дури и да се најде можност за возачот. Ти би требало проверете локален одбор за работни места. И од таму најдете добра работа за возачите. Со среќа.

Се надевам дека ќе ги најдете возачите на работни места во Дубаи

Сепак, ние сега регрутираме за возачот на работа во Обединетите Арапски Емирати

Најди Работа во Дубаи со нашата компанија изненадувачки можете да го најдете тоа сон вработување на брз начин со поставување на биографија на нашата компанија.

Едноставно испратете ја биографијата овде и започнете со нов Возач Работа во Дубаи.

Подигни ја резиме до најбрзо растечкиот град на Земјата! - Дубаи Сити Компанија.

Исто така проверете: повеќејазични упатства за иселениците

Компанијата Дубаи Сити сега обезбедува добро водичи за работни места во Дубаи. Нашиот тим реши да додаде информации за секој јазик за нашата Дубаи иселеници. Значи, со ова на ум, сега можете да добиете водичи, совети и вработување во Обединетите Арапски Емирати со свој јазик.

Изберете валидна форма
реклами
Дубаи Сити Компани
Дубаи Сити Компани
Добредојдовте, благодарам што ја посетивте нашата веб-страница и станавте нов корисник на нашите неверојатни услуги.

Коментарите се затворени.

Постави CV
50% попуст
Без награда
Друг пат
За малку!
Летаат билети
Работа во Дубаи!
Без награда
Нема среќа денес
За малку!
Празници
Без награда
сместување
Искористете ја вашата шанса да освои работа во Дубаи!
Речиси секој може да аплицира за лотаријата за работа во Дубаи! Постојат само два барања за да се квалификувате за вработување во Обединетите Арапски Емирати или Катар: Користете ја лотаријата за виза во Дубаи за да дознаете со само неколку кликања доколку се квалификувате за виза за вработување. Секој странски иселеник, кој не е државјанин на Обединетите Арапски Емирати, бара виза за престој за живеење и работа во Дубаи. Со нашата лотарија, ќе ја освоите Виза за престој или вработување што ви овозможува да работите во Дубаи!
Ако ја освоите работата во Дубаи, треба да ги регистрирате деталите.