Кристина - бисери на Швајцарија
Бисери на Швајцарија
Може 13, 2019
Камења и накит индустрии на Дубаи - Водич со Дубаи Сити куќа
Камења и накит индустрии на Дубаи
Може 15, 2019
Прикажи ги сите

Туристички водич за буџет Пријателски Дубаи

Туристички водич за буџет Пријателски Дубаи

Туристички водич за буџет Пријателски Дубаи

Применуваат тука!

Туристички водич за буџет Пријателски Дубаи

Водич за туризам до Пријателски буџет Дубаи, Кога не сте биле на ова Сончев град Дубаи во 2020. Но, сакате да ги доживеете живописите на градот без да ископате дупка во џебовите, тогаш не смеете да ги прескокнете овие прилагодени на буџетот и еднаш во животно искуство.

Дубаи има многу и многу да понуди без разлика дали сте високи на авантурите, или познавач на храна, вина, или се aубител на музика и природа, или едноставно сакате да ги однесете вашите деца за некое животно искуство со најголема безбедност и хигиена. Само посакувам нешто и градот го има за вас!

Моите први десет мора да ги посетат / доживеат сугестиите овде:

1. Пустината сафари и Дине Bashing

Тука го доживувате традиционалниот арапски начин на славење на златните песоци ... има возење со камили, авантуристички возења во Land Cruiser во песочните дини, јадење искуство во арапски стил Меџлис со танц во живо на стомакот, тетоважи со арапски Хена, фотосесија на арапски облеки со накит, оган танц и шоу за танру танура. Некои понуди вклучуваат и интернат со песок (или може да донесете сопствен пат), четири велосипедизам итн.

Поени за да се запамети:

 1. Носете удобна облека, одржувајте го збир на лесни волнени при рака
 2. Носете отворени чевли
 3. Добијте ги вашите коса врски заедно
 4. Носете високо SPF и добар пар нијанси
 5. Носете доволно шише за вода и закуски како вклучена почнува вечер.
Цена: Цените на билетите варираат од AED 70 по лице до AED 250 по лице во зависност од туристичката компанија со која го резервирате вашиот пакет.
Пустинска сафари
Дознајте повеќе за Виза до Дубаи.

2. Посетете го Majestic Burj Khalifa, фонтаната во Дубаи и трговскиот центар Дубаи

Помислете на Дубаи и не можете да пропуштите да размислите за овие. Највисокиот, најубавото и најголем во светот.

Ако се плашите од височини и сакате само да се восхитувате на убавината на ова инженерско чудо, можете да го посетите Дубаи Мол & гледајте ги фонтаните и ласерскиот приказ на светлината на Бурџ Калифа, додека музичкото шоу на фонтана е на секои половина час, ласерското прикажување на ласерската светлина на највисоката кула има распоред, проверете ја претходно нивната страница на социјалните медиуми и пробајте.

Поени за да се запамети:

 1. Резервирајте ги вашите билети напред ако сакате турнеја во Бурџ Калифа.
 2. Посетете во доцните попладневни часови за да не пропуштите осветлувањето.
 3. Носете удобни обувки, постои можност за помош на инвалидска количка.
ТРОШОК: Најмногу бесплатно

Ако навистина сакате да знаете како се чувствува како да е на на врвот на светот, буквално, тогаш не пропуштајте да ја посетите На врвот на Бурџ Калифа.

Пакетите започнуваат од AED 150 по лице и натаму, нивната веб-страница има многу комбо пакети.

Majestic Бурџ Калифа, Дубаи фонтана

3. Глобалното село

Замислете а место каде се соберат светското наследство, место каде можете да ги посетите најбараните згради и споменици на неколку земји, можете да ги видите нивните традиционални уметнички претстави, храна и занаетчиство за кои можете да се фалите до вашето семејство и пријатели. Посета на павилјони на овие нации толку многу се запознавате, што дури и ако се фалите дека ги посетувате овие земји лично, луѓето би можеле да патат за тоа.

Таму имаат сувенири, зачини, традиционални фустани, храна, додатоци и што не. Одете на овој незаборавно културно патување еднаш во Дубаи.

Поени за да се запамети:
 1. Местото е огромно и бара минимум 4 часови.
 2. Се отвора на 4 PM до 12 полноќ секој ден (октомври-април) и се преполнува со секој час на минување и патиштата се заглавуваат, па планираат соодветно.
 3. Можете да добиете помош за инвалидска количка за стари лица, како и бесплатен влез за постарите граѓани.
 4. Носете доволно вода и закуски (ако имате мали деца), иако е достапен и внатре
 5. Носете удобни чевли и носете суичери
ТРОШОЦИ: 15 AED по лице, децата под 3 и постарите граѓани се бесплатни
Дубаи Глобал

4. Се загрижени во златните и зачински сокови, во селото Ал Сиеф, во стариот Дубаи и во Крузот ДЕВО

Посетете Бур Дубаи и Deira, ќе добиете чувство на постари времиња и малку чувство на пазарите во Индијан Опен особено во областа Меенабазар. Тука ќе добиете широк спектар на зачини некои кои не ги добивате често како „Затар„ Злато продадено во ОАЕ е едно од најдобрите, ако сте Индиец, мора да знаете колку е вреден овој скапоцен метал во нашите животи ... сепак, тука ќе ги видите дизајни кои никогаш не сте ги виделе.

Посетете во долините на Абара, забавно е да патувате во градот гледајќи ги старите и новите светови во Дубаи коегзистира.

Во Ал готвач селото, рестораните се дизајнирани како колиби во стилот на старо арапски село и ова место е само толку убаво што може да се пропушти, тоа ќе потсети еден од Khau Gully од Делхи ...

ТРОШОК: Dhow Cruise започнува од AED 70 па наваму, во зависност од оној што го избирате. Можете да се шетате во Абара Чамци (само AED 1) или земете такси за вода (AED 20) или воден ферибот од Марина (AED 50). Погледот е спектакуларен.
Дубаи Храна е Неверојатен! Туристички водич за буџет Пријателски Дубаи

5. Атлантис на дланката, Островот Џумеира

Тоа е уште еднаш инженерско чудо и најголемите островчиња направени од човекот. Овие гнездо домови на некои светски познати славни личности исто така. Хотелот Атлантис е еден убав хотел што треба да го посети, за воден парк, изгубени комори и др.

За да добиете прекрасен поглед на формата на дланката (AED 20 за повратен билет по лице), табла на монорели, инаку може да се качи во такси, особено ако сте голема група на луѓе и не сакате да потрошите многу.

Цена: Зависи од времето на резервација
Атлантис на дланката, Островот Џумеира

6.Dubai Чудо градина

Ова е најголемите во светот и најубавата цветна градина, не може да се замисли толку многу растенија толку добро одржувани во срцето на т.н. сушна земја, секоја година тие имаат посебна декорација и скулптура тема како loveубов, авијација, година на Мики итн.

ТРОШОЦИ: AED 50per лице, деца над 12 години 40 AED.

7. На Jumeirah плажа Corniche

Вашето патување не е целосна без слика Бурџ ал Арап во заднина. Имаат многу песок, чист песок, колиби, ресторани покрај, пешачки и велосипедски патеки, добри тоалети и што не.

Бесплатно!
На плажата Џумеира

8. IMAGINE шоу во Фестивал Сити Мол

Најголем светски ласерски, Guniess Book Record ласер на вода за проекција. Со фонтани 30 и опкружувачки звук за да се поврзете со публиката, ИМАГИНА е претстава како никогаш порано. Тоа е огромна!.

Бесплатно. Шоуто започнува на 6.30 премиерот по часовен интервал до 10.30 PM

9. Дубайската рамка

Сепак, најголемата рамка во светот, прекрасно дизајнирано место. Една кула од што го покажува минатото на Дубаи а другиот има виртуелна реалност вас, ова место е убаво однадвор. Треба да се посети еднаш.

ТРОШОЦИ: AED 50 за возрасни, има некои поминувања за семејството, додека децата под 5 одат бесплатно.

10. Дубаи Glow Garden

Ова е место за посета по зајдисонцето, место за посета заедно со децата го прави уште по пријатно. Ова вклучува диносаурус, парк за одржливост и парк на мраз (има посебен билет), но забавно исполнето искуство за сите.

Отворен во октомври и останува отворен до крајот на мај, трошоците AED 65 (деца под 3 одат бесплатно).

Исто така проверете: повеќејазични упатства за иселениците

Дубаи Сити Компани сега обезбедување добро водичи за работни места во Дубаи. Нашиот тим реши да додаде информации за секој јазик за нашата Дубаи иселеници. Значи, имајќи го ова предвид, сега можете да добиете упатства, совети и вработување во Обединетите Арапи Емирати со свој јазик.

Изберете валидна форма
реклами
Дубаи Сити Компани
Дубаи Сити Компани
Добредојдовте, благодарам што ја посетивте нашата веб-страница и станавте нов корисник на нашите неверојатни услуги.

Оставете Одговор

Ве молиме Најавете Се да коментира
Зачленете се
Известување за
Постави CV
50% попуст
Без награда
Друг пат
За малку!
Летаат билети
Работа во Дубаи!
Без награда
Нема среќа денес
За малку!
Празници
Без награда
сместување
Искористете ја вашата шанса да освои работа во Дубаи!
Речиси секој може да аплицира за лотаријата за работа во Дубаи! Постојат само два барања за да се квалификувате за вработување во Обединетите Арапски Емирати или Катар: Користете ја лотаријата за виза во Дубаи за да дознаете со само неколку кликања доколку се квалификувате за виза за вработување. Секој странски иселеник, кој не е државјанин на Обединетите Арапски Емирати, бара виза за престој за живеење и работа во Дубаи. Со нашата лотарија, ќе ја освоите Виза за престој или вработување што ви овозможува да работите во Дубаи!
Ако ја освоите работата во Дубаи, треба да ги регистрирате деталите.