Форум за Дубаи

Форум лебници - Вие сте тука:Форум на град Дубаи

Форум на град Дубаи

Дубаи ГрадПоследно мислење
Колку е неверојатен Дубаи?Јас сум Живеејќи во Дубаи, Би сакал да го споделам моето експериментирање со други луѓе кои би сакале да живеат во ОАЕ.Теми на 2 · Мислења за 2Последен пост: Капитал за вашиот бизнис · пред 1 недела · Гостин
Која е добра локација за престој во Дубаи за семејство?Доколку имате фамилијарно и планирате да купувате, да поминете време на плажа, водни паркови, прашајте други иселеници од Дубаи кој е најдобриот место?Теми на 0 · Мислења за 0Нема теми сè уште!
Нема теми сè уште!
Како да најдете работа?Последно мислење
Совети и помош за вработување во Дубаи?Каква помош барате? Дали ќе бидете во посета или живеење во Дубаи? Забележете дека хонорарното работење е незгодно овде бидејќи сите се на работа / спонзорство Виза на некој вид. Ако живеете овде, предлагам да се поврзете со форуми за иселување за совет.Тема 1 · Пораки 2Последен пост: Можности за кариера за Индијанците i… · пред 2 недели · Хасеб Удин
Какви работодавци се Легит во Дубаи?Не се измамени ... Следниот пат кога ќе аплицирате за таа нова работа, проверете дали е 100% law, а не една од измамите за вработување што се случи!Теми на 0 · Мислења за 0Нема теми сè уште!
Нема теми сè уште!
Барам работа во ОАЕ, Катар, Саудиска Арабија, Кувајт!Ве молиме, објавувајте некои информации за работа, совети и ажурирани работни места нуди понуда за мигот на Источна мисија.Тема 1 · 1 објавувањеПоследен пост: כייז סטיקס כאָולסייל, פּרייַז פון… · пред 4 недели · Маникип
Средниот ИстокПоследно мислење
Работа и живеење во Саудиска АрабијаРабота и живеење во Саудиска АрабијаТеми на 0 · Мислења за 0Нема теми сè уште!
Нема теми сè уште!
Работа и живеење во КатарРабота и живеење во КатарТеми на 0 · Мислења за 0Нема теми сè уште!
Нема теми сè уште!
Работа и живеење во КувајтРабота и живеење во КувајтТеми на 0 · Мислења за 0Нема теми сè уште!
Нема теми сè уште!
Работа и живеење во БахреинРабота и живеење во БахреинТеми на 0 · Мислења за 0Нема теми сè уште!
Нема теми сè уште!
Работа и живеење во ТурцијаРабота и живеење во ТурцијаТеми на 0 · Мислења за 0Нема теми сè уште!
Нема теми сè уште!
Работа и живеење во ЕгипетРабота и живеење во ЕгипетТеми на 0 · Мислења за 0Нема теми сè уште!
Нема теми сè уште!
Статистика
6
Теми
7
мислења
2,803
Видено
5,253
Корисници
30
онлајн
Најновиот член: shaydey287729 · Во моментов на Интернет: 30 гости

Водечки форум на Блискиот исток

Дубаи Сити Компани денес е веб-страница за #1 работи и совети на Блискиот исток на Блискиот исток и Северна Африка (регион MENA) денес. Нашата веб-страница е на врвот со повеќе од 25 милиони посетители и лица што бараат работа од целиот свет. Покрај тоа, за неколку месеци достигнуваме над 10 милиони посети. Нашата компанија воопшто им помага на иселениците кариера нивоа, индустрии и националности во регионот на Блискиот исток. Дубаи Сити Веб-страницата на компанијата работи скоро и на јазик. Од позитивната страна, можете да изберете од арапски, англиски и француски јазик. Се надевам дека ќе додадете одредена вредност на нашиот Форум


Поставете CV 100% Бесплатно до Bayt!

Поставете CV на Bayt.com


Изберете валидна форма
реклами
Постави CV