Зое решение за таленти
7 Совети за развој на вонредни административни вештини
Може 18, 2019
Кингстон Стенли со Дубаи Сити Компани
Кингстон Стенли
Може 19, 2019
Прикажи ги сите

Антониј Рај Џиамани, нашиот следбеник од Скопје

Дубаи Сити

Дубаи Сити

Применуваат тука!

Антониј Рај Џиамани, нашиот следбеник од Скопје

Антониј Рај Jayејамани нашиот следбеник од Линкедин. Тој успеа да ни испрати брза е-пошта со својата ажурирана фотографија од Дубаи.

Еве дојдов во Дубаи и ја започнав мојата кариера на март 5th 2018. „Додека доаѓав Дубаи, Јас бев нула и немам ниту една изложеност за светот. После една година Дубаи ме прави човек и ми даде поголема самодоверба, тогаш се стекнав со поголемо знаење. Дубаи ми покажа светло од темниот дел од животот во мојата кариера. Сега стана како втор дом, сакам да останам во Дубаи. Посакувам за сите најдобри успеси за раст на Дубаи. Јас сум многу благодарен за оваа платформа да ги изложи моите предавања.

Антониј Рај Џиамани, нашиот следбеник од Скопје - Дубаи Сити Компани
Антониј Рај Џиамани, нашиот следбеник од Скопје

Зошто Антониј избира Дубаи?

Ниту еден збор не може да го опише Дубаи и неговиот водач. Многу иселеници од Индија го посетија Дубаи барем 2 пати и посакувам да можат да одат во живо и да работат таму. Сè е само толку совршено и уредно. Тоа е како рајот на Земјата.

Толку многу среќни луѓе. Сите посакуваме нашите матични земји да изгледаат како Обединетите Арапи Емирати. Покрај тоа, да се управува како лидер на Дубаи Следниве како пример за тоа како треба да бидат со своите граѓани. Дубаи го има целиот свет во него. О, Дубаи што е убава место да го поминете животот во. Сите посакуваме да најдеме работа таму како Дизајнер на настанот или менаџер.

Има толку многу позитивна енергија таму!

Дубаи е град на бизнис, со оглед на тоа што се зборуваше тоа кога летавте во Дубаи и работите тука. Никогаш нема да се чувствувате осамено, луѓето се многу гостопримливи, образовани и така натаму. Да се ​​започне со лов на работа може да биде малку бурно, заради конкуренцијата на денешниот пазар. И тоа ги натера луѓето да ја изберат положбата мудро и на луѓето на кои им е добро искуство ќе им се даде повеќе предност за подобра кариера.

И додека посвежот тешко ќе се забавува, па ако сте посвежи добро, подгответе се добро, бидете барем подготвени подготвени, така што некои компании можат да понудат паушална сума, наместо да ставите огромна сума за ангажирање среден професионалец, и кога ловите за работа во Дубаи бидете сигурни во оригиналните веб-страници. Некои лажни веб-страници може да ве стапат во замка под нивните крилја и да побараат пари, додека нема компании да бараат пари за било каков вид на вработување.

Дубаи тоа не е толку лесно да се добие посакуваната кариера

Пред сè, би рекол дека не е тоа лесно се слетува со саканата работа, наместо да заземете позиција на влез на ниво на која било индустрија сакате. Потоа, откако ќе го завршите првиот договор со нив обидете се да аплицирате за друга позиција во Обединетите Арапски Емирати. И, дефинитивно ќе ја добиете посакуваната позиција откако ќе имате примерок од искуство во Дубаи.


ДУБАИ, девојка на моите очи, ти си Dream, UНике, Bелегантен,
Aневеројатно и Inspiring.

ДУБАИ, девојка на моите очи, си сон, уникатен, убав, неверојатен и инспиративен.
Сите сме Loveубов Дубаи Сити!

Дубаи е една од најпознатите деловни градови деновиве на Блискиот исток. Тоа е комбинација на Индискиот и Пакистански, згора на тоа, Иранците и филипински иселениците. Градот е модерна, футуристичка и иновативна средина и разновидна место за речиси секое население.

Неверојатно е да се видат толку многу различни култури на едно место и да се дојде до познајте ја арапската култура во исто време.

Има толку многу места во градот за истражување и за забава. Денес ќе откриеме ресторани и барови. Многу интересна област е Дубаи Марина, област полна со убави ресторани и барови со прекрасен поглед на прекрасен хотел Бурџ Ал Арап. Може да ја почувствувате арапската егзотична околина обидете типично арапско јадење додека имате шиша - локален уред за пушење со различни вкусови. Бариста е второ место каде е полна со убави барови и кафетерии каде можете да уживате мешање со толку многу луѓе ширум светот и убаво време.

Во Дубаи има толку многу работи

Третото место е клубот Армани во Бурџ Калифа. Фенси клуб со одлична околина, добра музика и вкусни коктели. И да не заборавиме на пустината. Ако не сте биле на пустината тогаш не сте биле во Дубаи. Одејќи на пустински сафари е едно од најголемите искуства. Скокање со кабриолет автомобил на песок, возење камила, вечера додека гледате арапски танц е незаборавно искуство што е задолжително при посета на Дубаи.

Но, за ова, ќе откривам во следната статија каде ќе ја откриеме пустината и како сака да купиме во Дубаи. Ова е град што крие толку многу изненадувачки места и настани што треба да ги истражуваат. Дубаи е еден од најинтересните и живописни градови во светот.

Останете најавени за следната авантура!

Дубаи е познат како град на деловно работење, со оглед на тоа што се вели дека милиони луѓе летаат во Дубаи за работни места или мали бизниси и никогаш нема да се чувствуваат осамено, природно станува нивниот втор дом. Луѓето се многу гостопримливи, образовани и има многу да бараат во Дубаи.

Во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати

Што го прави Дубаи толку популарен?

Дубаи расте од ден на ден, со текот на годините драстично се трансформира, Експо 2020 е пред тоа, додека повеќе од 190 земји ќе учествуваат до следниот октомври 2020. Да се ​​изгради метро во Дубаи го олеснува патувањето, обилниот сообраќај на патиштата води до здодевност и луѓето се одлучуваат за метро наместо да фаќате автобус или такси, освен тоа, Дубаи има ултра модерна архитектура и жива сцена за ноќен живот, многу ресторани за кои може да се избере луѓето во Дубаи се хранат со големи времиња, можете да пробате колку и кујна од целиот свет.

Дубаи е исто така познат како еден од најбезбедните градови во светот, додека стапките на криминал се релативно помалку, а Дубаи е единствениот град во светот што има Ексклузивни супермаркети, се враќа во времето кога луѓето во Дубаи имаат толку многу loveубов кон автомобили, за да биде поинтересен Дубаи полицијата додадоа супермаркети во нивната флота во која се вклучени Буггати, Астон Мартин, Ролс Ројс и многу повеќе. Дубаи е исто така познат по центарот на славните, со оглед на многу филмски фестивал, церемонијата на доделување награди се случува секој квартал.

Актерите низ целиот свет се тушираат loveубов кон Дубаи и адреси како втор дом, тие доаѓаат овде за да купуваат, да се сретнат и да се поздрават со обожавателите и за снимањето филмови, особено на локациите за здив како Бурџ Калифа, Бурџ ал Арап, и Jumeirah Beaches, покрај шоубизнисот, малкумина од нас знаат дека Дубаи прави добротворни цели во поголем обем, луѓето овде веруваат дека споделувањето е грижливо, тие имаат тенденција да им помогнат на Пурс во движење, кога и да наидат сите несреќи што ги достигнуваат во ниту еден момент за да бидат сигурни дека се безбедни.

Владетелот на Дубаи Х.Х. Шеик Мохамед бин Рашид ал Мактум и холивудскиот актер Том Круз
Владетелот на Дубаи, Х.Х. Шеик Мохамед бин Рашид ал Мактум и холивудскиот актер Том Круз (Арапски бизнис)

Дубаи е само направен за лицата што бараат работа?

Барателите на работа во Дубаи можат да живеат и да јадат бесплатно на некои местасо оглед на тоа што луѓето во Дубаи го продолжија оружјето да им помогне на лицата кои бараат работа колку што можеа, луѓето би почнале да си замислуваат ако е навистина бесплатно, не е за сите кога ќе кажам бесплатно, има некои специфични луѓе во заедницата кои добро ги третираат барателите на работа, Ова покажува хуманост кај луѓето кои се обидуваат да им помогнат на сиромашните.

Или дури ако мора да живеете во диплома, имате многу опции со ефтини цени со неред услуга, има хостели лоцирани исто така на некои места, додека барателот на работа може да замине привремено во зависност од вашите визи, пред да летате кон Дубаи, мора да направите соодветно истражување специјално за луѓе кои се наоѓаат странец во градот, за оние што имаат пријатели или семејство лесно можат да се соберат.

Исто така, треба да бидете свесни за правилата за сообраќај во Дубаи, бидете претпазливи додека преминувате пешачки, може да завршите со плаќање огромна парична казна за да не ги следите правилата, да фрлате ѓубре на патот, да плукате по автопатите би можеле да ве спуштат во неволја, затоа бидете претпазливи и избегнувајте такви активности, секогаш мора да носи копија за виза да бидете на побезбедна страна, бидејќи полицијата може да ве однесе во притвор за да не ги чувате потребните документи сè додека не имате лична карта на Емирати, што ќе ја добиеш откако ќе заработиш работа, ова се некои направи и не.

Дефинитивно ќе уживаме во возењето! 🚣♀️ Дубаи, девојка на моите очи, вие сте сон, уникатен, убав, неверојатен и инспиративен.

Како да започнете потрага по работа во Обединетите Арапски Емирати?

Да се ​​започне со лов на работа може да биде малку бурно, заради конкуренцијата кај денешните луѓе водени од пазарот, мудро да изберат позиција, има луѓе од различни земји со многу таленти, вештини и на луѓето кои се искусни ќе им се даде повеќе предност што е факт.

Значи, со оглед на тоа дека посвежата ќе биде тешко забавувана, па ако сте посвежи, подгответе се добро, бидете барем работа подготвена така што некои компании можат да понудат паушална сума, наместо да вложат огромна сума за ангажирање стручни лица, а некои работодавци исто така следат баратели на работа во Кувајт.

Специјално се бориме, за разлика од тоа кога ловите за работа во Дубаи бидете сигурни во оригиналните веб-страници, некои лажни веб-страници би можеле да ве стапат во замка под нивните крилја и да побараат пари, додека ниту една компанија не бара пари за секаков вид регрутирање ако се најдете во една од оваа ситуација бидете предупредувачи.

За да избегнете такви активности, треба да бидете сигурни дека сте Google нивните канцеларии и прочитајте ги коментарите на Интернет, така што ќе бидете сигурни и ќе најдете некои агенти за работа, додека тие организираат интервју за квалификувани кандидати според работните места поврзани со вашата позадина и побарајте процент од првата плата само кога потпишувате писмо со понуда, тоа е нешто добро да се биде искрен, бидејќи тие исто така имаат и врски со компанијата тие ја прават вашата работа многу полесна, така што тие се оригинални луѓе не се грижат за измама овде како што се тука за да им помогнеме на Freshers.

Користете само легитимни работни места во Дубаи!

Исто така, ќе наидете на CV дистрибутивни услуги во ОАЕ , Јас лично препорачувам да не се одлучувате за тоа затоа што тие само дистрибуираат вашето CV на генерална е-пошта за ИД на случајна компанија која ќе се најде на нивна страна веб-страници или сметки на LinkedIn, со оглед на тоа што можете да направите такви работи со пронаоѓање ИД за е-пошта на следниве веб-страници.

Денес во ОАЕ Создавање лажни портали станаа нешто, создавајќи приход преку невини луѓе, оние луѓе кои доаѓаат од различни градови тие лесно паѓаат во стапицата, дури и без размислување кога ќе платат огромна сума на измами за возврат очекувајќи работа, малку знаат за овие измамници Дубаи секогаш ги следи овие луѓе и испраќа сигнали за предупредување низ Обединетите Арапски Емирати за да ги спаси луѓето од измамни активности во Дубаи.

Пред сè, би рекол не е лесно да се слетувате со саканата работа, наместо да заземете позиција на влез на ниво за која било индустрија сакате, откако ќе го завршите првиот договор со нив обидете се да аплицирате за друга позиција и да започнете со вашето истражување дефинитивно ќе ја добиете посакуваната позиција, искуството ве учи многу работи, тоа ќе ја зајакне вашата самодоверба, ќе ги развивате своите работни вештини и многу повеќе. Исто така, им помогне на другите, да се направи мрежа, да запознаваш нови луѓе секој ден да бараат помош од нив и дефинитивно ќе заземете работа во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати.

заклучок

Како и да е, ако има нешто соодветно со вашиот профил, Ве молиме обидете се да го погодите Управувачот за човечки ресурси ASAP. Треба да бидете подготвени да ги давате вашите услуги во продажба и маркетинг / услуга за грижа за клиенти / Продажба на мало работни места или што било соодветно работно место што ви е дадено.

Повеќето од Сон на иселеник е да работи во земјите од ГЦЦ да ги засилат своите кариера можности И треба да зрачите подготвени да работите каде било во земји од Заливот локации како Дубаи / Катар / Оман / Абу Даби / Бахреин / Кувајт итн

Сè додека ви понудат работа во регионот на Заливот. Значи, ако аплицирате за работни места во онлајн портали во последните 4 / 5 години без никаков резултат. Обидете се да погодите малку потешко. Поставете резиме на нашиот тим и почнуваме со нетрпение да добиеме позитивен одговор од "Dubaicitycompany".

За периодот кога живеев во Дубаи, се сметаше за дом
Со текот на годините се преплаши надолу во моите коски.

Дубаи никогаш не се сметаше за безобразен.
Секоја минато минута беше негувана.

Тоа беше како да гледате една млада дама расцутена во убава жена
Црно и белци, млади и стари, сите беа залепени гледајќи ја оваа фина расте жена.

Како мрзливиот океан го гушка брегот.
Дубаи ја донесе целата loveубов до израз.

Дубаи Сити Компани - Приказна за живеење во Обединетите Арапски Емирати од Антониј Рај Џиамани, наш следбеник од Скопје

Дојди во Дубаи ..

Голема можност ве чека!.

- Свеж дипломиран? Ќе бидеш ѕвезда што се зголемува.

- Средна кариера? Вашето семејство ќе биде безбедно во нашата негувачка култура.
- Сениор? Време е да жнеете придобивките од работното време на експертиза.

Без разлика каде сте денес, ние веруваме дека можете да направите разлика денес со придружување во нас во Дубаи. Нашиот прекрасен град - каде пустината се среќава со небото и иновациите водат услуги - е вашиот следен дом, вашиот голем потег.

Дојдете и бидете дел од автентичен град изградени низ годините на семејна топлина, радости, тешкотии, еластичност и искуства на граѓаните и гувернерите за да се собере цврста основа на пристоен живот за сите вредни мажи и жени.

Придружете ни се денес!

Се надевам дека ќе одлучите како Антониј Рај Џиамани, нашиот следбеник од Скопје да дојде до Обединети Арапски Емирати. И Дубаи Сити Компани ги исполнува вашите очекувања во однос на обезбедување водич за работа и живеење на Блискиот исток.

Следете компанија во Дубаи на Linkedin како:
Антониј Рај Џиамани, нашиот следбеник од Скопје!

Исто така проверете: повеќејазични упатства за иселениците

Компанијата DCC сега обезбедување на информации за иселеници. Нашиот тим реши да додадеме информации за секој јазик за нашиот Работа во Дубаи Упатства. Значи, со ова на ум, сега можете да добиете водичи, совети и вработување во Обединетите Арапски Емирати со свој јазик.

Изберете валидна форма
реклами
Дубаи Сити Компани
Дубаи Сити Компани
Добредојдовте, благодарам што ја посетивте нашата веб-страница и станавте нов корисник на нашите неверојатни услуги.

Оставете Одговор

Ве молиме Најавете Се да коментира
Зачленете се
Известување за
Постави CV
50% попуст
Без награда
Друг пат
За малку!
Летаат билети
Работа во Дубаи!
Без награда
Нема среќа денес
За малку!
Празници
Без награда
сместување
Искористете ја вашата шанса да освои работа во Дубаи!
Речиси секој може да аплицира за лотаријата за работа во Дубаи! Постојат само два барања за да се квалификувате за вработување во Обединетите Арапски Емирати или Катар: Користете ја лотаријата за виза во Дубаи за да дознаете со само неколку кликања доколку се квалификувате за виза за вработување. Секој странски иселеник, кој не е државјанин на Обединетите Арапски Емирати, бара виза за престој за живеење и работа во Дубаи. Со нашата лотарија, ќе ја освоите Виза за престој или вработување што ви овозможува да работите во Дубаи!
Ако ја освоите работата во Дубаи, треба да ги регистрирате деталите.