Çfarë duhet të bëni në Dubai
Çfarë duhet të bëni në Dubai?
Mund 24, 2019
Ejani në Dubai!
Mund 26, 2019
Trego të gjitha

Dubai është i njohur si qyteti i biznesit

Dubai Qyteti

Dubai Qyteti

Aplikoni Këtu!

Dubai njihet si qyteti i biznes, ndërsa është thënë se Miliona njerëz fluturojnë për në Dubai për punë ose biznese të vogla dhe kurrë nuk do të ndjehen të vetmuar bëhen natyrisht shtëpia e tyre e dytë. Njerëzit janë shumë mikpritës, të arsimuar dhe ka aq shumë për të kërkuar në Dubai.

Çfarë e bën Dubai kaq popullore?

Dubai po rritet dita ditës, ndër vite ajo është shndërruar në mënyrë drastike, Expo 2020 është përpara, ndërsa më shumë se vendet 190 do të marrë pjesë deri në tetor të ardhshëm 2020. Duke ndërtuar një Metro në Dubai e bën udhëtimin shumë më të lehtë, trafiku i rëndë në rrugë çon në mërzitje dhe njerëz vendosni për metro në vend se të kapni një autobus apo taksi, përveç asaj që Dubai ka një arkitekturë ultra moderne dhe skenë të gjallë të jetës së natës, shumë restorante për të zgjedhur nga njerëzit në Dubai janë ushqim me kohë të madhe, ju mund të provoni sa më shumë kuzhina nga e gjithë bota.

Dubai njihet gjithashtu si një nga qytetet më të sigurta në botë, ndërsa nivelet e krimit janë relativisht më pak, dhe Dubai është i vetmi qytet në botë që ka Supercars Exclusive, ai kthehet në kohë ku njerëzit në Dubai kanë aq shumë dashuri për të makina, për ta bërë atë më interesante.

Super Makina në Dubai?

Nga ana tjetër, Dubai polici kanë shtuar supercarë në flotën e tyre e cila përfshin Buggati, Aston Martin, Rolls Royce, dhe shumë më tepër. Mrekullueshem Dubai është gjithashtu i njohur për qendër të famshëm, ndërsa shumë Festival të Filmit, Ceremonia e mimit ndodh çdo tremujor.

Dubai Super Cars!
Dubai Super Cars!
Dubai është i njohur si qyteti i biznesit
Dubai është i njohur si qyteti i biznesit

Aktorët në të gjithë botën dashurojnë për Dubai dhe adresohen si shtëpia e tyre e dytë, ata vijnë këtu për të bërë pazar, takohen dhe përshëndeten me fansat dhe për xhirimet e filmave posaçërisht në vendet e Breathtaking si Burj Khalifa, Burj Al Arab dhe Jumeirah Beaches, përveç showbiz-it, Pak prej nesh e dinë këtë Dubai bën bamirësi në një shkallë më të madhe, njerëzit këtu besojnë se ndarja është e kujdesshme, ata kanë tendencë të ndihmojnë Poor's në lëvizje, sa herë që hasin ndonjë gabim që ata arrijnë brenda asnjë kohe për tu siguruar që janë të sigurta.

Expats në Dubai fitojnë më shumë se çdo qytet tjetër në rajonin e Mena!

Kërkuesit e punës në Dubai mund të jetojnë dhe hanë falas në disa vende, ndërsa njerëzit e Dubai kanë shtrirë krahët për të ndihmuar punëkërkuesit aq sa mundën, njerëzit do të fillojnë të imagjinojnë nëse është me të vërtetë falas, nuk është për të gjithë kur them falas, ka disa specifike njerëzit e komunitetit që i trajtojnë mirë punëkërkuesit, Kjo tregon njerëzimin tek njerëzit që përpiqen të ndihmojnë nevojtarët.

Ose edhe nëse duhet të jetoni në hapësirën bachelor keni shumë mundësi me çmime të lira me shërbim rrëmujë, ka hostele të vendosura edhe në disa vende ndërsa punëkërkuesi mund të largohet përkohësisht në varësi të vizave tuaja, përpara se të fluturoni për në Dubai, duhet ta bëni kërkimin e duhur posaçërisht për njerëzit që e gjejnë veten të huaj në qytet, për ata që kanë miq ose familje, mund të hyjnë lehtësisht.

Dubai është i njohur si qyteti i biznesit
Dubai është i njohur si qyteti i biznesit

Ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm për rregullat e trafikut në Dubai, të jeni të kujdesshëm gjatë kalimit të këmbësorëve ju mund të përfundoni duke paguar gjobë të madhe për të mos zbatuar rregullat, hedhja e mbeturinave në rrugë, pështyma në autostradë mund të ju ulë në telashe, prandaj ki kujdes dhe shmangni aktivitete të tilla, gjithmonë duhet të mbani një kopje vize të jesh në anën më të sigurt pasi policia mund të të marrë në kujdestarinë e tyre për të mos mbajtur dokumentet e tua të nevojshme deri sa ta kesh një gjë të tillë Emirates ID, të cilën do ta merrni pasi të keni bërë një vend pune, këto janë disa të bëra dhe zakonet.


Si të kërkoni për një punë në Dubai?

Të fillosh me gjuetinë e punës mund të jetë pak e bezdisshme, për shkak të konkurrencës në tregun e sotëm i bëri njerëzit të zgjedhin pozicionin me mençuri, ka njerëz nga vende të ndryshme me shumë talent, aftësi dhe njerëz që janë me përvojë të mirë do t'ju jepet më shumë preferencë, dhe ndërsa më e freskëta nuk do të argëtohet, kështu që nëse jeni më i freskët përgatiteni mirë, bëhuni të paktën puno gati në mënyrë që disa kompani të ofrojnë një shumë të madhe sesa të vendosin një shumë të rëndë brenda punësimin e profesionistëve të mesëm, dhe disa rekrutues gjithashtu zbulojnë një Kërkues në mënyrë specifike, përveç asaj kur jeni gjueti për një punë në Dubai të jetë i sigurt në faqet e internetit të vërtetë.

Sepse disa faqe në internet fals mund t'ju bllokojnë nën krahët e tyre dhe të kërkojnë para, ndërsa asnjë kompani nuk do të kërkojë para për çdo lloj rekrutimi nëse e gjeni veten në një prej kësaj situate tregohuni vigjilent. Për të shmangur aktivitete të tilla ju duhet të siguroheni që ju Google zyrat e tyre dhe lexoni rishikime në internet në mënyrë që të jeni të sigurt dhe ju gjithashtu gjeni disa agjentë pune ndërsa ata organizojnë një intervistë për kandidatët e kualifikuar sipas prejardhjes tuaj punë të lidhura dhe kërkoni një përqindje të pagës tuaj të parë vetëm kur nënshkruani një letër oferte, kjo është diçka e mirë për të qenë e sinqertë, pasi ato gjithashtu kanë lidhje me kompaninë që ata bëjnë puna jote shumë më lehtë, kështu që ata janë njerëz të vërtetë nuk shqetësohen për mashtrime këtu ashtu siç janë këtu për të ndihmuar Freshers.


Shërbimi i Shpërndarjes CV?

Do të gjeni gjithashtu Shërbime të Shpërndarjes CV në Emiratet e Bashkuara Arabe , Unë personalisht rekomandoj që të mos zgjedhin atë, sepse ata thjesht shpërndajnë CV-në tuaj në ids email të përgjithshëm të një kompanie të rastit do të gjenden në faqet e tyre të internetit ose llogaritë e LinkedIn, ndërsa ju gjithashtu mund të bëni gjëra të tilla duke gjetur njoftime me email në faqet e internetit të tyre vijuese.

Në ditët e sotme në Emiratet e Bashkuara Arabe Krijimi i portaleve të rreme janë bërë një gjë, duke gjeneruar të ardhura përmes njerëzve të pafajshëm, ata njerëz që vijnë nga qytete të ndryshme ata bien në grackën e tyre lehtësisht, pa menduar as një herë që paguajnë shuma të mëdha mashtrimesh duke pritur një punë në këmbim, ata nuk dinë shumë për këtë mashtrues Dubai gjithmonë i ndjek ata njerëz dhe dërgojnë një mesazh alarmi në të gjithë Emiratet e Bashkuara Arabe për të shpëtuar njerëzit nga aktivitetet mashtruese.

Dubai është i njohur si qyteti i biznesit
Dubai është i njohur si qyteti i biznesit

Përfundim për punë në Dubai

Mbi të gjitha, do të thosha nuk është e thjeshtë të tokosh me punën e dëshiruar, përkundrazi, merrni një pozicion të hyrjes në cilindo industri që preferoni, pasi të keni përfunduar kontratën tuaj të parë me ta, përpiquni të aplikoni për një pozicion tjetër dhe filloni kërkimin tuaj ju patjetër do të merrni pozicionin tuaj të dëshiruar.

Përvoja ju mëson shumë gjëra, do të forcojë besimin tuaj, ju do të zhvilloni aftësitë tuaja të punës dhe shumë më tepër. Po kështu, ndihmoni të tjerët, bëni një rrjet, takoni njerëz të rinj çdo ditë kërkoni ndihmë prej tyre dhe do të dëshironi patjetër që të vendosë një punë në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe.

Shkruar nga,
Emri: Muhammed Aymen Sunheri
Vend: Indi

Gjithashtu Kontrollo On: Guides Multilanguage për Expats

Kompania Dubai City tani duke siguruar udhëzues të mirë për Punë në Dubai. Ekipi ynë vendosi të shtojë informacione për secilën gjuhë për tonë Punë në Dubai Guide. Pra, duke pasur parasysh këtë, tani mund të merrni Udhëzon, këshilla dhe punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe me gjuhën tënde.

Ju lutemi zgjidhni një formë të vlefshme
reklamat
Kompania Dubai City
Kompania Dubai City
Mirësevini, faleminderit që vizituat faqen tonë të internetit dhe u beni përdorues të ri të shërbimeve tona të mahnitshme.

Lini një Përgjigju

Ju lutem Hyrja për të komentuar
Regjistrimi
Njoftoni
Ngarko CV
50% Discount
Asnjë çmim
Heren tjeter
Pothuajse!
Fluturojnë biletat
Punë në Dubai!
Pa çmim
Nuk ka fat sot
Pothuajse!
Pushime
Asnjë çmim
strehim
Merrni mundësinë tuaj për të fitoni një punë në Dubai!
Pothuajse të gjithë mund të aplikojnë për Lotarinë e Punës në Dubai! Ekzistojnë vetëm dy kërkesa për t'u kualifikuar për një Punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe ose Katar: Përdorni Lotarinë Visa në Dubai për të zbuluar vetëm me disa klikime nëse kualifikoheni për Vizën e Punësimit. Do emigrant i huaj, i cili nuk është kombëtar i Emirateve të Bashkuara Arabe, kërkon vizë qëndrimi për të jetuar dhe punuar në Dubai. Me lotarinë tonë, ju do të fitoni Vizita e qëndrimit / punësimit që ju lejon të punoni në Dubai!
Nëse fitoni punën në Dubai, duhet të regjistroni detajet tuaja.