Zoe Talent Solution
7 Këshilla për Zhvillimin e Shkathtësive Administrative të Jashtëzakonshme
Mund 18, 2019
Kingston Stanley me kompaninë Dubai City
Kingston Stanley
Mund 19, 2019
Trego të gjitha

Antony Raj Jayamani ndjekësi ynë nga Linkedin

Dubai Qyteti

Dubai Qyteti

Aplikoni Këtu!

Antony Raj Jayamani ndjekësi ynë nga Linkedin

Antony Raj Jayamani ndjekësi ynë nga Linkedin. Ai ka arritur të na dërgojë një email të shpejtë me të tijin foto e azhurnuar nga Dubai.

Këtu erdha në Dubai dhe fillova karrierën time në Mars 5th 2018. "Ndërsa unë vij për të Dubai, Unë isha zero dhe nuk kam një ekspozim të vetëm në lidhje me botën. Pas një viti Dubai më bën burrë dhe më dha më shumë besim se fitova më shumë njohuri. Dubai më tregoi një dritë nga një pjesë e errët e jetës në karrierën time. Tani është bërë si një shtëpi e dytë, më pëlqen të qëndroj në Dubai. Uroj për të gjithë suksesin më të mirë për rritjen e Dubai. Unë jam shumë mirënjohës për këtë platformë për të ekspozuar mësimet e mia.

Antony Raj Jayamani ndjekësin tonë nga Linkedin - Dubai City Company
Antony Raj Jayamani ndjekësi ynë nga Linkedin

Pse Antony zgjedh Dubai?

Asnjë fjalë nuk mund të përshkruajë Dubai dhe udhëheqësin e saj. Shumë emigrantë nga India kanë vizituar Dubai të paktën 2 herë dhe uroj që ata të mund të shkonin live dhe të punojnë atje. Gjithçka është thjesht kaq e përsosur dhe e zoti. Shtë si Parajsa në Tokë.

Aq shumë njerëz të lumtur. Të gjithë dëshirojmë që vendet tona të lindjes të duken si Arabe e Bashkuar Emirates. Për më tepër, të menaxhohet si Drejtues i Dubait duke ndjekur si një shembull të Si duhet të jenë me qytetarët e tyre. Dubai ka të gjithë Botën në të. Oh, Dubai çfarë bukuroshe vend për të kaluar jetën tuaj brenda. Të gjithë dëshirojmë që të mund të gjejmë një Punë atje si Designer Event ose menaxher.

Ka kaq shumë energji pozitive atje!

Dubai është një qytet i biznes, ndërsa është thënë se kur fluturuat për në Dubai dhe punoni këtu. Ju kurrë nuk do të ndiheni të vetmuar, njerëzit janë shumë mikpritës, të arsimuar etj. Për të filluar me gjuetinë e punës mund të jetë pak e bezdisshme, për shkak të konkurrencës në tregun e sotëm. Dhe kjo bëri që njerëzit të zgjedhin pozicionin me mençuri dhe njerëzve me përvojë të mirë do t'u jepet më shumë përparësi për një karrierë më të mirë.

Dhe ndërsa më të freskëta nuk do të argëtohen, kështu që nëse jeni më i freskët përgatiteni mirë, bëhuni të paktën të punoni në mënyrë që disa kompani të ofrojnë një shumë të madhe sesa të vendosni një shumë të madhe në marrjen në punë të profesionistëve të mesëm, dhe kur gjuan për një punë në Dubai të jetë i sigurt për faqet e internetit të vërtetë. Disa uebfaqe mashtruese mund t'ju bllokojnë nën krahët e tyre dhe t'ju kërkojnë para, ndërsa asnjë kompani nuk do të kërkonte para për çdo lloj rekrutimi.

Dubai nuk është aq e lehtë për të marrë karrierën e dëshiruar

Mbi të gjitha, unë do të thoja që nuk është ashtu lehtë për tokë me punën e dëshiruar, përkundrazi, merrni një pozicion të hyrjes në cilindo industri që preferoni. Pastaj pasi të keni përfunduar kontratën tuaj të parë me ta përpiquni të aplikoni për një pozicion tjetër në Emiratet e Bashkuara Arabe. Dhe ju patjetër do të merrni pozicionin tuaj të dëshiruar pasi të keni një eksperiencë në Dubai.


DUBAI, sytë e mi, ti je një DSasi e madhe, Unique, Beautiful,
Amazing dhe Inspiring.

DUBAI, sytë e mi, ju jeni një ëndërr, unik, i bukur, i mahnitshëm dhe frymëzues.
Ne të gjithë jemi Dashuri Dubai Qyteti!

Dubai është një nga më të qytetet e biznesit në ditët e sotme në Lindjen e Mesme. Shtë një kombinim i Indian dhe pakistanez, për më tepër, iranianët dhe Tagalogisht emigrantët. Qyteti është një mjedis modern, futurist dhe inovativ dhe vend i larmishëm për pothuajse çdo popullsi.

Shtë e jashtëzakonshme të shohësh kaq shumë kultura të ndryshme në një vend dhe të arrish njohin kulturën arabe në të njëjtën kohë.

Ka kaq shumë vende në qytet për të eksploruar dhe për argëtim. Sot do të zbulojmë restorante dhe bare. Një zonë shumë interesante është Dubai Marina, një zonë plot me restorante dhe bare të këndshme me një pamje të bukur të një hoteli të bukur Burj Al Arab. Mund ta ndjeni ambientin ekzotik arab duke provuar vakt tipik arab ndërsa keni shisha-një pajisje lokale për pirjen e duhanit me shije të ndryshme. Barista është vendi i dytë ku ka plot bare dhe kafene, ku mund të shijoni duke u përzier me kaq shumë njerëz nëpër botë dhe duke pasur një kohë të shkëlqyeshme.

Ka kaq shumë gjëra për të bërë në Dubai

Vendi i tretë është klubi Armani në Burj Khalifa. Klub i zbukuruar me një ambient të shkëlqyeshëm, muzikë të mirë dhe kokteje të shijshme. Dhe të mos harrojmë shkretëtirën. Nëse nuk keni qenë në shkretëtirë, atëherë nuk ke qenë në Dubai. Shkuarja në një safari shkretëtirë është një nga përvojat më të mëdha. Kërcimi me një makinë të mprehtë në rërë, hipja në një deve, të hani darkë ndërsa shikoni një valle arabe është një përvojë e paharrueshme e cila është një gjë e domosdoshme kur vizitoni Dubai.

Por në lidhje me këtë, unë do të zbuloj në artikullin tjetër, ku ne do të zbulojmë shkretëtirën dhe çfarë është si të blejmë në Dubai. Ky është një qytet që fsheh kaq shumë vende dhe ngjarje befasuese për të eksploruar. Dubai është një nga qytetet më interesante dhe të gjallë në botë.

Stay tuned për aventurën e ardhshme!

Dubai njihet si qyteti i afarizmit, ndërsa është thënë se miliona njerëz fluturojnë poshtë në Dubai për punë ose biznese të vogla dhe kurrë nuk do të ndjehen të vetmuar bëhet natyrisht shtëpia e tyre e dytë. Njerëzit janë shumë mikpritës, të arsimuar dhe ka shumë gjëra për të kërkuar në Dubai.

Në Dubai, Emiratet Arabe të Bashkuara

Çfarë e bën Dubai kaq popullore?

Dubai po rritet dita ditës, me kalimin e viteve ajo është shndërruar në mënyrë drastike, Ekspozita 2020 është përpara, ndërsa më shumë se vendet 190 do të marrin pjesë deri në tetor të ardhshëm 2020. Duke ndërtuar një Metro në Dubai e bën udhëtimin shumë më të lehtë, trafiku i rëndë në rrugë çon në mërzitje dhe njerëzit zgjedhin për metro në vend se të kapni një autobus apo taksi, përveç asaj që Dubai ka arkitekturë ultra-moderne dhe skenë të gjallë të jetës së natës, shumë restorante për të zgjedhur njerëzit në Dubai janë ushqyes të kohës së madhe, mund të provoni sa më shumë kuzhinë nga e gjithë bota.

Dubai njihet gjithashtu si një nga qytetet më të sigurta në botë, ndërsa nivelet e krimit janë relativisht më pak, dhe Dubai është qyteti i vetëm në botë që ka Supercars Exclusive, ai kthehet në kohë kur njerëzit në Dubai kanë aq shumë dashuri për makina, për ta bërë atë më interesante Dubai polici kanë shtuar supercarë në flotën e tyre e cila përfshin Buggati, Aston Martin, Rolls Royce, dhe shumë më tepër. Dubai është gjithashtu i njohur për qendër të famshëm, ndërsa shumë Festival të Filmit, Ceremonia e mimit ndodh çdo tremujor.

Aktorët në të gjithë botën dush dashuri për Dubai dhe adresat si shtëpia e tyre e dytë, ata vijnë këtu për të bërë pazare, takime dhe përshëndetje me fansat dhe për xhirimet e filmave veçanërisht në vendet e Breathtaking si Burj Khalifa, Burj Al Arab, dhe Jumeirah Beaches, përveç showbiz-it, pak prej nesh e dinë që Dubai bën bamirësi në një shkallë më të madhe, njerëzit këtu besojnë se ndarja është e kujdesshme, ata kanë tendencë të ndihmojnë Poor's në lëvizje, sa herë që ata të ndeshen çdo gabim që ata arrijnë brenda asnjë kohe për të siguruar që janë të sigurt.

Sundimtari Dubais HH Sheikh Mohammed bin Rashid al Maktoum dhe aktori i Hollivudit Tom Cruise
Sundimtari i Dubait Sheikh Mohammed bin Rashid al Maktoum dhe aktori i Hollivudit Tom Cruise (Biznes arab)

Dubai është bërë vetëm për punëkërkuesit?

Kërkuesit e punës në Dubai mund të jetojnë dhe hanë falas në disa vende, ndërsa njerëzit e Dubai i kanë shtrirë krahët për të ndihmuar punëkërkuesit aq sa mundën, njerëzit do të fillojnë të imagjinojnë nëse është me të vërtetë falas, nuk është për të gjithë kur them falas, ka disa njerëz specifikë të komunitetit që i trajtojnë mirë personat që kërkojnë punë, kjo tregon njerëzimin tek njerëzit të cilët përpiqen të ndihmojnë nevojtarët.

Ose madje nëse duhet të jetoni në hapësirën bachelor, keni shumë mundësi me çmime të lira me shërbim rrëmujë, ka bujtina të vendosura edhe në disa vende ndërsa punëkërkuesi mund të largohet përkohësisht në varësi të vizave tuaja, përpara se të fluturoni për në Dubai, duhet të bëni hulumtimin e duhur posaçërisht për njerëzit që e gjejnë veten të huaj në qytet, për ata që kanë miq ose familje lehtë mund të mblidhen.

Ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm për rregullat e trafikut në Dubai, tregohuni të kujdesshëm gjatë kalimit të këmbësorëve ju mund të përfundoni duke paguar gjobë të madhe për mosrespektimin e rregullave, hedhjen e mbeturinave në rrugë, pështyrjen në autostradat mund të ju zbresin në telashe, kështu që bëni kujdes dhe shmangni aktivitete të tilla, gjithnjë duhet të ketë një kopje të vizës të jesh në anën më të sigurt pasi policia mund të të marrë në kujdestarinë e tyre për të mos mbajtur dokumentet e tua të nevojshme derisa të kesh një ID Emirates, e cila ju do të merrni atë pasi të keni një vend pune, këto janë disa të bëra dhe jo.

Ne patjetër do të gëzojmë një udhëtim abra! 🚣♀️ DUBAI, sytë e mi, ti je një ëndërr, unik, i bukur, i mahnitshëm dhe frymëzues.

Si të filloni kërkimin e punës në Emiratet e Bashkuara Arabe?

Të fillosh me gjuetinë e punës mund të jetë pak e bezdisshme, për shkak të konkurrencës në njerëzit e sotëm të udhëhequr nga tregu të zgjedhin pozicionin me mençuri, ka njerëz nga vende të ndryshme me shumë talent, aftësi dhe njerëzve me përvojë të mirë do t'u jepet më shumë preferencë që është një fakt.

Kështu që, ndërsa më e freskëta nuk do të argëtohet, kështu që nëse jeni më i freskët përgatiteni mirë, bëhuni të paktën të punojë gati në mënyrë që disa kompani të ofrojnë një shumë të madhe sesa të vendosin një sasi të madhe në punësimin e profesionistëve të mesëm, dhe disa rekrutues gjithashtu zbulojnë punëkërkuesit në Kuvajt.

Kërkuesit konkretisht, përveç asaj kur gjuan për një punë në Dubai të jetë i sigurt për faqet e internetit të vërtetë, disa faqe të rreme mund t'ju bllokojnë nën krahët e tyre dhe të kërkojnë para, ndërsa asnjë kompani nuk do të kërkojë para për çdo lloj rekrutimi nëse e gjeni veten në një prej kësaj situate tregohuni vigjilent.

Për të shmangur aktivitete të tilla ju duhet të siguroheni që ju Google zyrat e tyre dhe lexoni rishikime në internet në mënyrë që të jeni të sigurt dhe gjithashtu do të gjeni disa agjentë pune ndërsa ata organizojnë një intervistë për kandidatët e kualifikuar për sa i përket punëve tuaja të lidhura me sfondin dhe kërkoni një përqindje të pagës tuaj të parë vetëm kur nënshkruani një letër oferte, kjo është diçka e mirë për të qenë e sinqertë, pasi ato gjithashtu kanë lidhje me kompaninë ata e bëjnë punën tuaj shumë më të lehtë, kështu që ata janë njerëz të mirëfilltë nuk shqetësohen për mashtrimet këtu siç janë këtu për të ndihmuar Freshers.

Përdorni vetëm vende të lira pune në Dubai!

Do të gjeni gjithashtu Shërbime të Shpërndarjes CV në Emiratet e Bashkuara Arabe , Unë personalisht rekomandoj që të mos zgjidhni atë sepse ata thjesht shpërndajnë CV-në tuaj te ids email-i të përgjithshëm të kompanisë së rastit që do të gjenden në to faqet e internetit ose llogaritë e LinkedIn, ndërsa ju gjithashtu mund të bëni gjëra të tilla duke gjetur njoftime me email në faqet e internetit të tyre vijuese.

Tani në Emiratet e Bashkuara Arabe Krijimi i portaleve të rreme janë bërë një gjë, duke gjeneruar të ardhura përmes njerëzve të pafajshëm, ata njerëz që vijnë nga qytete të ndryshme ata bien në grackën e tyre lehtësisht, pa menduar as një herë që paguajnë shuma të mëdha mashtrimesh duke pritur një punë në këmbim, ata nuk dinë shumë për këtë mashtrues Dubai gjithmonë i ndjek ata njerëz dhe dërgojnë një mesazh alarmi në të gjithë Emiratet e Bashkuara Arabe për të shpëtuar njerëzit nga aktivitetet mashtruese në Dubai.

Mbi të gjitha do të thosha nuk është e thjeshtë të tokosh me punën e dëshiruar, përkundrazi, merrni një pozicion të hyrjes në cilindo industri që preferoni, pasi të keni përfunduar kontratën tuaj të parë me ta përpiquni të aplikoni për një pozicion tjetër dhe të filloni hulumtimin tuaj ju patjetër do të merrni pozicionin tuaj të dëshiruar, përvoja ju mëson shumë gjëra, do të rrisë besimin tuaj, do të zhvilloni aftësitë tuaja të punës dhe shumë më tepër. Po kështu, ndihmoni të tjerët, bëni një rrjet, takoni njerëz të rinj çdo ditë të kërkoni ndihmë prej tyre dhe ju patjetër do të tokës një punë në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe.

përfundim

Sidoqoftë, nëse ka ndonjë punë që përputhet me profilin tuaj, ju lutemi provoni të godisni ASAP menaxherin e HR. Ju duhet të jeni gati për të dhënë shërbimet tuaja në shitje dhe marketing / shërbim të kujdesit ndaj klientit / Shitje me pakicë punë ose çfarëdo gjëje e përshtatshme puna e siguruar për ju.

Pjesa më e madhe dreamndrra e mërgimtarit është të punojë në vendet e GCC për të rritur e tyre karierë mundësitë. Dhe ju duhet të keni rrezatim të gatshëm të punoni kudo në vendet e Gjirit si lokacione si Dubai / Katar / Oman / Abu Dhabi / Bahrein / Kuvajt etj.

Për sa kohë që ata ju ofrojnë një vend pune në rajonin e Gjirit. Pra, nëse keni aplikuar për punë në portalet në internet për vitet e fundit 4 / 5 pa ndonjë rezultat. Mundohuni të godisni pak më shumë. Ngarko një CV për ekipin tonë dhe të fillojmë të presim për të marrë një përgjigje pozitive nga "Dubaicitycompany".

Për periudhën që kam jetuar në Dubai, ajo konsiderohej si shtëpia
Gjatë viteve ajo u derdh në kockat e mia.

Dubai kurrë nuk u konsiderua si i metë.
Minutedo minutë e kaluar ishte e vogël.

Ishte sikur të shihte një grua të re që lulëzonte në një grua të shkëlqyer
E zeza dhe të bardhët, të rinjtë dhe të moshuarit, të gjithë ishin ngjitur duke parë këtë gjobë grua rritet.

Ashtu si oqeani i dembel përqafon bregun.
Dubai solli në pah të gjithë dashurinë.

Dubai City Company - Story of Living në Emiratet e Bashkuara Arabe nga Antony Raj Jayamani ndjekësin tonë nga Linkedin

Ejani në Dubai ..

Një mundësi e madhe ju pret!.

- Një i diplomuar i ri? Ju do të jeni një yll në rritje.

- Mid-karrierës? Familja juaj do të jetë e sigurt në kulturën tonë edukative.
- E moshuar? Koha për të korrur përfitimet e një jete të ekspertizës.

Pavarësisht se ku je sot, ne besojmë se ju mund të bëni një ndryshim sot duke na bashkuar në Dubai. Qyteti ynë i bukur - ku shkretëtira takohet me qiellin dhe Inovacioni udhëheq shërbime - është shtëpia juaj tjetër, lëvizja juaj e madhe.

Ejani dhe bëhu pjesë e një Qyteti autentik të ndërtuara ndër vite ngrohtësi familjare, gëzime, vështirësi, rezistencë dhe përvojë qytetare-guvernator për të përbërë bazën e fortë të një jete të mirëfilltë për të gjithë burrat dhe gratë e zellshëm.

Bashkohu me ne sot!

Shpresoj se do të vendosni si Antony Raj Jayamani ndjekësi ynë nga Linkedin për të ardhur në Emiratet e Bashkuara Arabe. Dhe Kompania Dubai City plotëson pritjen tuaj për sa i përket ofrimi i udhëzuesit për punë dhe jetesë në Lindjen e Mesme.

Ndiqni kompaninë Dubai City në Linkedin si:
Antony Raj Jayamani ndjekësi ynë nga Linkedin!

Gjithashtu Kontrollo On: Guides Multilanguage për Expats

Kompania DCC tani sigurimi i informacionit për emigrantët. Ekipi ynë vendosi të shtojë informacion për çdo gjuhë për tonë Punë në Dubai Guide. Pra, duke pasur parasysh këtë, tani mund të merrni Udhëzon, këshilla dhe punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe me gjuhën tuaj.

Ju lutemi zgjidhni një formë të vlefshme
reklamat
Kompania Dubai City
Kompania Dubai City
Mirësevini, faleminderit që vizituat faqen tonë të internetit dhe u beni përdorues të ri të shërbimeve tona të mahnitshme.

Lini një Përgjigju

Ju lutem Hyrja për të komentuar
Regjistrimi
Njoftoni
Ngarko CV
50% Discount
Asnjë çmim
Heren tjeter
Pothuajse!
Fluturojnë biletat
Punë në Dubai!
Pa çmim
Nuk ka fat sot
Pothuajse!
Pushime
Asnjë çmim
strehim
Merrni mundësinë tuaj për të fitoni një punë në Dubai!
Pothuajse të gjithë mund të aplikojnë për Lotarinë e Punës në Dubai! Ekzistojnë vetëm dy kërkesa për t'u kualifikuar për një Punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe ose Katar: Përdorni Lotarinë Visa në Dubai për të zbuluar vetëm me disa klikime nëse kualifikoheni për Vizën e Punësimit. Do emigrant i huaj, i cili nuk është kombëtar i Emirateve të Bashkuara Arabe, kërkon vizë qëndrimi për të jetuar dhe punuar në Dubai. Me lotarinë tonë, ju do të fitoni Vizita e qëndrimit / punësimit që ju lejon të punoni në Dubai!
Nëse fitoni punën në Dubai, duhet të regjistroni detajet tuaja.