Vende të lira të punës
Vende të lira pune për punë në Dubai
Janar 28, 2018
Nxjerrëse në Dubai
Expatwoman Dubai - Gjeni një punë në Lindjen e Mesme
Janar 31, 2018
Trego të gjitha

Udhëzues për t'u bërë një shofer Uber në Dubai dhe Taxi Driver

Duke u bërë një Shofer Uber në Dubai
Na kontaktoni!

Duke u bërë një Shofer Uber në Dubai

Duke u bërë një Shofer Uber në Dubai. Në mënyrë që të bëhet një shofer Uber në Dubai. Pune kerkues duhet të ketë një procesverbal të pastër drejtimi. Nga ana tjetër, të punësohen nga një kompani limuzine ose shërbimi i makinave në Dubai. Dhe plotësoni kërkesën minimale të moshës së 21. Drejtuesit e mundshëm gjithashtu duhet të shikojnë një video të shkurtër trainimi. Dokumentacioni i nevojshëm është një licencë e vlefshme drejtimi Dubai për Arabin e Bashkuar Emirates dhe një ID të Emirateve ose dëshmi e qëndrimit. Kjo lejon shoferin të fitojë para në një mënyrë që u përshtatet atyre.

Si të filloni me Uber në Dubai?

Udhëzues i shpejtë për të filluar me Uber?

Hapi Nr. 1 - Regjistrohuni në internet me Uber

Vetëm për të filluar ju duhet vetëm një adresë e-mail dhe një telefon celular!. Mirë, tani tregoni kompanisë Uber pak më shumë për veten dhe përvojën tuaj të makinës, dhe kompania do t'ju fillojë.

Hapi Nr. 2 - Pastaj Ngarko ID dhe disa informacione

Ndërsa dyshoni se ka disa dokumente që duhet të ndiqni për të vazhduar. Ka disa dokumente që ndërmarrja uber duhet të shohë para se kërkesa juaj të shqyrtohet.

Nëse jeni shofer në Dubai ose Abu Dhabi në Emiratet e Bashkuara Arabe:

    • Duhet të keni një ID të vlefshëm të Emirateve
    • RTA e vlefshme e regjistruar me mjetin Mulkiya
  • Duhet të keni një foto të profilit të shoferit dhe ta dërgoni në kompaninë Uber.
      • Duhet të jetë një fotografi e drejtpërdrejtë e drejtpërdrejtë, duke përfshirë fytyrën e plotë të shoferit dhe pjesën e sipërme të shpatullave, pa syze dielli
    • Duhet të jetë vetëm një foto e shoferit pa ndonjë subjekt tjetër në kornizë, i ndriçuar mirë dhe në fokus. Nuk mund të jetë një fotografi e licencës së shoferit ose ndonjë fotografi tjetër të shtypur.

Hapi Nr. 3 - Merrni një motor të ulët / benzinë ​​dhe të gatshëm për të shkuar automjetin!

Cila është makina më e mirë për ju? Padyshim që një automjet i lirë me motor të vogël. Për më tepër, Sigurohuni që i plotëson kërkesat e Uber dhe standarde që zbatohen në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Jetë super i zgjuar dhe mbaj mend gjithmonë !. Kjo do të bëjë më shumë dirham nëse vazhdoni të shpenzoni makina mirëmbajtja me një kosto të ulët.

Megjithatë, po, mund të regjistroheni edhe nëse nuk keni një veturë të përshtatshme tani. Shikoni tonë Zgjidhjet e makinave Uber.

Hapi Nr. 4 - Aktivizoni llogarinë tuaj dhe bëni para Uber!

Tani, nëse keni arritur të ndjekim udhëzuesin tonë në Dubai dhe përfundoi të gjitha hapat e mësipërm. Ju duhet të jeni në gjendje për të marrë një punë në Uber në Dubai. Shumë shpejt Uber aktivizoni llogarinë tuaj Një do të jeni gati të aktivizoni llogarinë tuaj shumicën e rasteve duke marrë 24h deri në 48h dhe ju patjetër do të filloni të bëni dirham.


Si të bëheni Shofer Uber në Dubai

Ka shume emigron vende pune në Dubai. Për fleksibilitet dhe autonomi, Uber është ndoshta zgjidhja më e mirë. Për të marrë punë Uber në Dubai, vizitoni faqen e internetit Uber. Regjistrimi është po aq i lehtë sa të plotësoni regjistrimin në internet. Duke u bërë një shofer Uber në Dubai disa raste duke marrë kohë. Nga ana tjetër, ka disa orë ku do të bëni më pak se paga minimale.

Por nuk keni nevojë të keni patentë shofer taksie dhe gjithmonë mund të vozitni për një kompani tjetër siç është taksi Kareem në rajonin e Gjirit. Pra, për sa kohë që filloni të keni një përvojë do të shihni si të fitoni para të mira.


Si funksionon Uber në Dubai?

Ju mund të dëshironi të dini se si të përdorni Uber në Dubai. Ngjashëm me pjesën tjetër të botës, për të përdorur Uber, thjesht shkarkoni aplikacionin, kërkoni tarifën tuaj dhe zgjidhni llojin e Uber-it në Dubai që ju dëshironi. Pagesa bëhet përmes aplikacionit dhe transferohet menjëherë. Ekzistojnë tre nivele të ndryshme të Uber në Dubai - Zgjedhja e përdoruesit është a shërbim premium dhe ofron makina luksoze për një normë më të lartë; E zezë Uber e cila është shërbimi origjinal Uber; UberXL e cila është për grupe të mëdha ose thjesht nevoja për një automjet të madh. Kjo do të thotë që Uber Dubai ofron një gamë nga udhëtim standard në premium.

Uber është në dispozicion 24 orë në ditë, 7 ditë në javë. Duke përdorur aplikacionin, riders janë në gjendje të kërkojnë një Uber në çdo kohë të ditës ose natës. Aplikacioni do të tregojë kalimtarin një pamje të shoferit të tyre dhe detajet e automjetit, duke siguruar sigurinë e të dyja palëve në çdo kohë. Ekziston edhe aftësia për të gjetur shoferin në kohë reale për të parë kur do të mbërrijnë.

Kostoja mesatare e një taksi në Dubai është rreth 44 AED (Dirham Emiratet Arabe) për milje 10. Me Uber, kjo është më afër 28 AED për të njëjtën distancë. Paga mesatare Uber në Dubai është rreth 30-50 AED në orë.


Si të marr Uber, shofer?

Aplikacioni i telefonit Uber u dërgon kërkesën tuaj për transport shoferëve në zonën lokale. Njëri prej këtyre shoferëve më pas pranon punë dhe ju mbledh nga destinacioni juaj. Për shkak të këtij sistemi, Uber nuk është në gjendje të përputhet me ju drejtuesit specifikë. Pas udhëtimit tuaj, ekziston mundësia që të vlerësoni shoferin tuaj duke siguruar një reagim anonim. Uber mund të përdorë këto informacione për t'u siguruar që shërbimi i tyre mbetet në nivelin e pritur. Duke u bërë një shofer Uber në Dubai ia vlen.

Çfarë është një UberXL?

Uber ka disa shërbime. Një nga shembujt është Uber XL. Kjo është shërbim mjaft i ndarë në kompaninë Uber. Uber XL është një shërbim i lirë i makinave që ju lejon të drejtoni një SUV dhe makina shumë më të mëdha sesa ato standarde.

Çfarë është një UberXL? Është një kompani e thjeshtë e madhe e vëllait të madh për uber. Pra, duke punuar me atë kompani ju jeni do të jeni me një bandë e njerëzve në një makinë që është e sigurt. UberXL është thjesht një lloj udhëtimi më i gjerë shërbimesh që mund t'u ofroni klientëve të internetit.

Ju mund të ndihmoni patjetër njerëzit pa djegur para në xhep të vrimave, UberXL është shërbimi i makinave që mund të ofroni gjithashtu. Ndërsa punoni në Uber XL Do të merrni klientë në një SUV ose minivan. Shumica e atyre makinave mund të përshtaten së paku 6-8 njerëz kështu mirë për një festë apo takim familjar.

Uber Xl


Si është një shofer Uber?

Që nga fillimi i saj në Gusht 2013, Uber në Emiratet e Bashkuara Arabe kanë kaluar nga forca në forcë. Ndërsa informacioni i disponueshëm lirshëm në internet sugjeron që Uber është e detyruar të ngarkojë 30% më shumë sesa taksitë standarde, të dhëna të tjera gjithashtu të disponueshme në internet sugjerojnë se tarifat aktuale të ngarkuara nga Uber janë në përputhje me gjetkë në botë, dhe janë më të lirë se taksitë "normale" që është diçka Uber baza e tyre biznes model mbi dhe janë krenarë.

Për shkak të rregullores që përcakton se drejtuesit e Uber duhet të punojnë për një kompani limuzine, drejtuesit duhet të ndajnë tarifën e tyre me punëdhënësin e tyre si dhe Uber, që do të thotë se ata mund të mos bëjnë aq sa munden nëse kjo nuk do të ishte në vend. Kjo gjithashtu do të thotë që drejtuesit Uber janë zakonisht kontraktuar për të punuar si një estradë indiane, dhe kaloni në Uber gjatë periudhave të ngadalta. Natyrisht, kjo do të thotë që Uber nuk është e vetmja të ardhura që mund të presin, duke e bërë atë më fitimprurëse për shoferët në përgjithësi.

Ndryshe nga shërbimet tradicionale taksi, shoferët Uber nuk duhet të paguajnë një çmim të qirasë në Uber në mënyrë që të punojnë, as nuk pritet që të punojnë orë të caktuara. Me Uber, shoferët përcaktojnë oraret e tyre dhe mund, pra, të punojnë sa më shumë ose sa pak sa të pëlqejnë.


Duke u bërë një Shofer Uber në Dubai


Filloni të shkoni me Uber

Aplikoni këtu: https://www.uber.com/drive/requirements/

Si për të përzënë me Uber në Emiratet e Bashkuara Arabe ?. Kompania Uber ka të vërtetë një mënyrë shumë të lehtë për të filluar me shërbimet e tyre të mahnitshme. Vetëm të këndoni në faqen e tyre të internetit dhe ju mund të keni një të shkuar !.

Uber në Dubai është një mënyrë e shkëlqyeshme të jesh shefi juaj dhe të fitoni para në një treg shumë të vështirë siç është Emiratet e Bashkuara Arabe. Jo vetëm që do të jeni të lumtur, por shumica e njerëzve kanë të drejtë të drejtojnë Uber. Dhe ata tashmë janë duke fituar para me uber në Dubai. Për shembull, Indianët dhe Pakistani tashmë fitojnë para duke punuar për uber në Dubai.

Në realitet, duhet të dini shumë nëse po vozitni në Dubai ose Abu Dhabi me Uber. Dhe këto qytete janë vende mahnitëse sepse ka pothuajse 24h mundësia për të fituar para.

Uber

Kompani të tjera si Uber ju duhet të përpiqeni të merrni një punë

Kapiteni i kujdesit (Dubai)

Aplikoni këtu: https://drive.careem.com/

Careem Captain është një kompani tjetër që vlen të shikoni, ju mund të punoni saktësisht si një shofer Uber me kapitenin e Careem.

1. Regjistrohu veten në faqen e internetit: Pastaj plotësoni formularin në krye të faqes së internetit është shumë e lehtë dhe aplikoni për t'u bërë një kapiten karriere.

2. Kur merrni një telefonatë nga ekipi i tyre, atëherë duhet të keni një trajnim shumë të thjeshtë. Pas shqyrtimit të karrierës së aplikacionit, kapiteni i kompanisë ju fton për një sesion trajnimi.

3. Udhëtoni dhe fitoni para në Dubai. Kur trajnimi është i plotë, mund të filloni të fitoni para!.
Filloni me Careem Kapiten sot!

Kapiten i Careem


Talixo Company (Dubai)

Aplikoni këtu: https://talixo.com/careers/

Kompania Talixo libër tani taksinë tuaj në Dubai. Kjo është ajo që thuhet në faqen e tyre të internetit dhe është padyshim një deklaratë e vërtetë. Me Talixo ju mund të zgjidhni një taksi, klasë ekonomie dhe mundësi pune për klasë biznesi.

Pika e mirë e kësaj kompanie është se organizata Talixo është në dispozicion në qytete 949 në të gjithë botën. Dhe kjo po ju jep një fillim shumë i kursyer në karrierën tuaj si shofer taksie. Do'kuptojmë me atë ?. Ekziston një siguri e madhe që do të merrni paratë tuaja në një kohë dhe brenda çështjeve efektive.

Kompania Talixo në Dubai


Taxi RTA (Dubai)

Aplikoni këtu: https://www.rta.ae/links/special_needs/en/taxi.html

Epo, për të marrë një punë me RTA Taxi do t'ju duhet të punoni pak më shumë. Taksi RTA është kompani e lidhur me qeverinë. Kështu që, të punosh atje është mjaft e bukur dhe gjithçka duhet të jetë në rregull me pagat dhe do të sigurohet punë e kursyer.

Por nga ana tjetër, marrja e një pune me taksi RTA definitivisht do të jetë një detyrë mjaft e vështirë për t’u arritur. Por si udhëzues të mërgimit - Kompania Dubai City skuadra gjithmone inkurajoni emigrantët të bëjnë një thirrje për kompanitë dhe duke u kërkuar atyre shumë më tepër informacion.

Taxi RTA në Dubai


Taxi Corporation (Dubai)

Aplikoni këtu: https://www.dubaitaxi.ae/en/Careers

Punë të klasit të lartë ofrojnë dhe shërbime më të mira taksi në Emiratet e Bashkuara Arabe. Në përgjithësi, të bërit shofer Uber në Dubai nuk është e njëjta gjë me Dubai Taxi. Me këtë firmë, do të keni punë me kohë të plotë dhe në shumicën e rasteve veturë e mahnitshme për të drejtuar. Korporata Taxi Taxi që ofron makina të tilla si Tesla dhe Mercedes në flotën e tyre. Pra, një nga pikat që duhet të dini: kjo kompani është qenja kryesore në një lojë të shërbimeve private të udhëtimit.

Nëse keni përvojë në shofer dhe shofer taksie. Ju patjetër që duhet t'u bëni atyre një telefonatë ose të hidhni një vështrim në informacionin e azhurnuar në faqet e tyre të internetit. Deri tani ne e dimë atë kompania paguan para shumë të mira për punëtorët e mërgimtarëve.

Dubai Taxi Corporation


Një Road Taxi LLC

Aplikoni këtu: http://www.oneroadtaxi.com/career.htm

Një Taxi është Punë në Emiratet e Bashkuara Arabe. Pra, nëse doni të jeni pjesë e organizatës sonë në rritje. Ju patjetër që duhet të flisni me këtë firmë. Menaxhimi i një taksi rrugor është në kërkim të punësojë drejtues të rinj të stafit.

La Kompania është gjithmonë në kërkim të mërgimtarëve të rinj ndërkombëtarë. Pra, anëtarët e biznesit të të gjitha vendeve mund të punojnë si shofer taksie në biznesin e tyre. Sidoqoftë, nëse jeni një person me pasion dhe besnikëri për t'i ndihmuar njerëzit të arrijnë destinacionin e tyre në kohë. Ju lutemi shikoni një taksi rrugor vendet e lira të punës aktuale në Dubai City.

Një rrugë Taxi


Safe Trans Me (Dubai)

Aplikoni këtu: http://www.safetransme.com/index.html

Pozicionuar mirë dhe orientuar super google kompani. Shumë njerëz po përdorin këtë organizatë. Kjo kompani mezi pret të drejtojë një biznes. Sidoqoftë, nuk ka asnjë mënyrë për të gjetur ndonjë seksion të karrierës në faqen e tyre të internetit. Por, në përgjithësi, vlen t’iu bëjmë një telefonatë thjesht duke pyetur nëse kanë disa vende të lira të punës si shofer taksie.

Safe Trans Me


Qyteti Taxi AE (Dubai)

Aplikoni këtu: http://www.citytaxi.ae

Taxi Taxi është një kompani mjaft e vjetër. E thjeshtë sepse Qyteti Taxi AE u krijua në vitin 1983. Për vite të funksionimit, kompania e specializuar në disa shërbime të tilla si duke transportuar njerëz nga çdo vend në Dubai dhe Abu Dhabi dhe gjithashtu jashtë vendit. Kompania po përdor një automjet të vogël për transport.

Pikë shumë e mirë për këtë kompani është se ata po punësojnë. Ju mund të vizitoni uebfaqen e tyre dhe aplikoni direkt me CV-në tuaj në internet. Thjesht vizitoni kompaninë e tyre ose bëni një telefonatë personalisht. Menaxherët e Taxi Taxi do të jenë të lumtur për t'ju ndihmuar të merrni punë si shofer taksie në Dubai.


Arabia Taxi (Dubai)

Aplikoni këtu: http://www.arabiataxi.ae/Dubai/en/career.html

Arabia Taxi nuk ka asnjë lidhje me bërjen e një shofer Uber në Dubai ose Abu Dhabi, por ne kemi vendosur këtë kompani edhe në listën tonë. Sepse ne thjesht besojmë se t do t'ju ndihmojë arrini qëllimet tuaja për të gjetur punë në një treg pune mjaft të ashpër në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Kjo kompani është një organizatë në rritje në Emiratet e Bashkuara Arabe. Për momentin ata janë e vetmja kompani që arrin të marrë pajtueshmëri të plotë për autoritetin e transportit rrugor në Emiratet e Bashkuara Arabe. Arabia Taxi është një kompani e denjë për të patur një pamje si një punëkërkuesit potencial.

Arabia Taxi


Makina Taxi (Dubai)

Aplikoni këtu: http://www.carstaxi.ae/en/public/page/contact

Kjo kompani jo vetëm që operon në Dubai. Kompania atë shumë kulturë arabe dhe gjithmonë duke u përpjekur të ecim përpara me të gjitha rregullat që zbatohen në Emiratet e Bashkuara Arabe. Bashkimi me një organizatë të tillë si ajo do t'ju japë një mundësi për të arritur një mundësi më shumë për jetën tuaj dhe ëndrrat arabe.

Makina Taxi


Sharjah Taxi (Dubai)

Aplikoni këtu: https://www.shjtaxi.ae/careers

Një kompani taksi me orientim 100% Sharjah. Sidoqoftë, kjo firmë po funksionon edhe brenda Dubai dhe Abu Dhabi. Sharjah ndërmarrja taksi kërkon shoferë taksie në Dubai dhe Abu Dhabi. Por, patentë shoferi UAE Light është një domosdoshmëri. Nga ana tjetër, mbajtësi i licencës së vlefshme GCC Light mund të aplikojë. Pra, sigurohuni që do ta keni atë në duart tuaja.

Kjo kompani paguan mjaft mirë, ju mund të fitoni AED. 3,000 / - në AED.10,000 / - në muaj në ju po punoni më shumë se 8h në ditë. Dhe në përgjithësi, me kompani të tilla si ju mund t'i keni ato. Ju lutemi shikoni në versionin e tyre në internet në anglisht dhe aplikoni vetëm nëse jeni të interesuar të punoni si Shofer taksie.

Sharjah Taxi (Dubai)


Shofer (Dubai)

Aplikoni këtu: http://thedriver.ae/contact-us.html

Kompania Shofer ka vjet përvojë në të gjithë Emiratet e Bashkuara Arabe transportimin. Kjo kompani po ofron një shërbim shofer shumë inovativ dhe unik për publikun e Emiratet e Bashkuara Arabe. Pra, bazuar në përshkrimin duhet të aplikoni për një punë me ta.

Një kompani është shumë e ngjashme me kompaninë uber në Dubai. për shembull, mund të telefononi kompaninë e shoferit. Dhe në përgjithësi, ata do t'ju dërgojnë një pikë destinacioni. Ata janë të regjistruar në Autoritetet e Rrugëve dhe Transportit të Dubait (RTA). Pra, 100% lehtë dhe kurseni kompani ku mund të gjeni ofertë pune të paguar mirë.

Kompania Shoferi


Tawasul Taxi (Dubai)

Aplikoni këtu: http://www.tawasul.ae/

Tawasul Taxi është një kompani kryesisht për punëtorët që flasin arabisht. Megjithatë, mund të gjeni disa oferta interesante për punë. Kjo kompani po ofron opsione standarde dhe ju duhet të keni një licencë. Ju mund të bisedoni me ta për t'ju siguruar një makinë të re. Por me atë rast, do të fitoni shumë më pak para që madje mund të prisni. Sidoqoftë, me veturën tuaj, është një kompani e mirë për të punuar.

Tawasul


Lejla me qira një makinë (Dubai)

Aplikoni këtu: http://indigorentacar.com/contact

Kompania e mirë për të filluar një shofer profesional punë në Dubai. Indigo Rent A Car lulëzon në shërbimin e jashtëzakonshëm të klientëve. Ky është një fakt. Indigo marrë me qira vlerat e kompanisë Car janë të thjeshta, bëni klientët tuaj të lumtur dhe mbani të lumtur punonjësit tanë. Pra, patjetër duket sikur një kompani shumë e mirë në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Do gjë që bën ndërmarrja Indigo është bërë për të sillur rreth makinës me klientët. Dhe me siguri këto janë objektivat mënyra e saktë për të bërë biznes. Për më tepër se ajo Indigo marrë me qira një kompani makinash në fokus Emiratet e Bashkuara Arabe në përmirësimin e vazhdueshëm të tregut të drejtimit të taksive në Dubai.

Lejla me qira një makinë


Qyteti 555 Luxury Transport LLC (Dubai)

Aplikoni këtu: http://city555luxury.com/about-us/

Transporti Luksoz i Qytetit 555 LLC ka një nga faqet e internetit më të mira. Kjo organizatë operon në 2007. Dhe në përgjithësi, aktivitetet kryesore janë udhëtimi i luksit të makinave shërbime në Dubai dhe Abu Dhabi. Njerëzit që porosisin shërbimet e tyre kryesisht nga udhëtimet në hotel. Për më tepër, qendrat tregtare dhe restorantet kapin në të gjithë Emiratet e Bashkuara Arabe.

Kompania gjithashtu bashkëpunon me disa korporata të mëdha në Emiratet e Bashkuara Arabe. Pra, gjetja e punës do të jetë një kënaqësi dhe shumë fitimprurëse për çdo mërgimtar nga jashtë ose për qytetarë vendas nga Emiratet.

Qyteti 555 Transporti luksoz


Lidhja e shoferit (Dubai)

Aplikoni këtu: https://www.limo-uae.com/contactus.htm

Limousine, Makina Sportive dhe makina të mahnitshme të shtrenjta. E gjithë kjo i përket shoferit kompani në Dubai. Drejtuesit e kompanisë duhet të jenë profesionistë të trajnuar mirë të shoferit. Kompania krenohet të ofrojë një shërbim vërtet të jashtëzakonshëm për klientët e saj. Pra, me të vërtetë ia vlen t'iu jepni atyre një telefonatë ose thjesht dërgoni atyre një email me kërkesën për punë.

Kjo kompani që ofron shumë shërbime. Nëse klientët e tyre kanë nevojë për transport për në Dubai aeroport. Ose edhe një takim biznesi në një nga hotelet e Abu Dhabi. Për më tepër, një seminar biznesi ose një restorant i markës së mirë, kjo firmë ju ndihmon të relaksoheni brenda limuzinës së tyre dhe do të përzënë me ju në një mënyrë të sigurt.

Lidhja e shoferit


Limousine Private (Dubai)

Aplikoni këtu: http://www.prvtlimousine.com/contact.html

Një kompani tjetër në listën tonë është ndërmarrja private Limousine në Dubai. Limousine Private Emiratet e Bashkuara Arabe organizata operon me një vizion të Dubai. Shërbimet kryesore janë dhënë në vitet e fundit. Pra, në përgjithësi, të punosh me kompani VIP janë punë të nivelit të lartë.

Ndërsa punon me kompanitë private të limuzinës. Shumica e shoferëve do të ofrojnë shërbime ekskluzive të transportit në Dubai dhe Abu Dhabi. Kompania ofron VIP për klientët e saj për më shumë se një dekadë tani.

Limousine Private Emiratet e Bashkuara Arabe


Royal Smart limuzinë (Dubai)

Aplikoni këtu: http://royalsmartlimousine.com/contact.php

Kompania me BMW Series 7 dhe Lexus Es350. Një kompani me të vërtetë dërrmuese në tregun e udhëtimeve luksoze. Kompania Royal Smart Limousine është një zgjedhje e mirë për të punuar në mjedisin luksoz të udhëtimit.

Kjo kompani e mahnitshme është anëtare e Grupit Rashid Al Jabri të Kompanive në një rajon të Gjirit. Kompania u themelua në 2002 nga Rashid Al Jabri. Dhe që atëherë ata punësojnë një numër të mirë punonjësish.

Kompania e mirë për të rritur karrierën tuaj dhe përvojën personale në një treg luksoz udhëtimesh. Kjo organizatë është shumë e besueshme, përveç punës. Dhe, si dhe me lehtësi në dispozicion për të punësuar më shumë punëtorë transporti. Sigurisht, kompanitë ende po rriten super shpejt. Dhe punëson komunitete lokale dhe ndërkombëtare të mërgimtarëve.

Royal Smart limuzinë


Wadi Swat Transport (Dubai)

Aplikoni këtu: https://www.swattransport.ae/

Kompania e mirë ku mund të keni një punë. Kompania Wadi Swat Transport nuk është vetëm biznesi me qira të makinave. Ata po menaxhojnë të marrin pasagjerë dhe të udhëtojnë me ta në mini autobusë.

Transporti Wadi është një nga bizneset kryesore me qira të autobusëve në Dubai dhe Abu Dhabi. Ti mundesh punoni me këtë organizatë dhe drejtoni autobusin ose minivans. Por kjo kompani merr me qira mërgime në Emiratet e Bashkuara Arabe. Pra, nëse po kërkoni kompani me qira të autobusëve në Sharjah, Dubai dhe Abu Dhabi, ju mund të aplikoni për punë me këtë kompani.

Wadi Swat


Limo Car Rental (Dubai)

Aplikoni këtu: https://www.limoinuae.com/contact

Kompania me qira e makinave Limo me shërbime të klasit të lartë. Kompania punëson mërgimtarët në Dubai. Do të keni Lexus-Toyota dhe shumë më tepër !. Kjo kompani është një firmë shumë e interesuar që ju do t'u drejtoni atyre një telefonatë. Mënyra më e mirë është e drejtë thjesht duke i pyetur ata për vendet e lira dhe merrni ato sa më shpejt që të keni mundësi.

Limo EAE


Orange Auto (Dubai)

Aplikoni këtu: https://orangeauto.ae/contact-us/

Google hartat e duan kompaninë auto portokalli. Ju mund të kontrolloni veten komente për auto portokalli në profilin e tyre të biznesit Google. Një kompani që flet përgjithësisht po lëviz shumë mirë në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kompanitë e transportit si kjo janë konkurrentë të mirë për Uber në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ata nuk janë një biznes tipik i marrjes me qira të makinave por akoma ia vlen të aplikosh për një vend pune.

Orange Auto


Mos harroni për Uber ha (Dubai)

Aplikoni këtu: https://uber.com/drive/delivery/

Uber Eats atë një pjesë të veçantë të punëve Uber Driver në Dubai. Për shembull, mund të punoni për zinxhirë të restoranteve Mc.Donald-së ose Pizza Hut dhe për të ofruar ushqim për njerëzit e uritur, ndërsa ju do të bëni para të mira.

Për të marrë këtë lloj pune ju nuk keni nevojë të keni patentë shoferi !. Sepse ju mund ta bëni këtë në një motoçikletë të vogël apo edhe në një biçikletë dhe ju do të merrni patjetër të arsyeshme pas disa muajve të punës atje !. Pra, është një tjetër mënyrë e mençur për t'u bërë Uber Driver në Dubai.

Uber ha Dubai


Ola Car Rental (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://www.olacabs.com/careers

Ola është një aplikim për qira të makinave dhe tani një biznes i madh. Kompania beson se inovacioni i tregut të udhëtimit është mjaft i rëndësishëm. Punonjësi me qira i makinave Ola mishëron qëllimet dhe vlerat më të mëdha të Ola-s. Sidomos kompania është menaxhimin e biznesit të mirë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Indi. Marrja me qira e makinave Ola inkurajon të gjithë punonjësit e saj të praktikojnë biznesin më të madh krijues të udhëtimit.

Si një nga kompanitë më të mëdha në botë për ndarjen e udhëtimeve në industrinë private të udhëtimit. Marrja me qira e makinave Ola krenohet me të qenit një sipërmarrës, eksperimentues dhe biznes novator në të gjithë globin!.

Ola Cab


GoCatch (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://www.gocatch.com/

Ndërmarrja GoCatch është shërbimi më i lartë për ngarje taksi në Australi. Me këtë kompani, janë disa opsione që ju mund të drejtoni makinën tuaj. Për shembull shofer ekonomie si dhe shofer rrjeti taksie apo edhe shofer premium. Sidoqoftë, kjo kompani gjithashtu duke ofruar një partneritet të mirë. Nëse keni flotën tuaj ju mund t'i merrni me qira punonjësit dhe makinat tuaja.

Uebfaqja e kompanisë GoCatch përmban flotën më të madhe të shoferëve të regjistruar me taksi të matur në Australi. ndërmarrja ia vlen vërtet që të punësohet. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një lloj pune në Uber Ndërkombëtar. Ju patjetër që duhet të aplikoni në faqen e internetit Go Catch në Australi.

GoCatch


Kapten Drivers (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://www.kapten.com/

Kompania Kapten operon deri më tani në disa vende. Për shembull, mund t'i gjeni në Francë Paris, Lyon dhe Kanë. Për më tepër, Portugalia Sunshine në Lisbonë dhe Zvicra në Gjenevë. kjo kompania është duke operuar në një treg shumë konkurrues.

Drejtuesit e tyre aftësohen dhe udhëzohen profesionalisht. Për të ofruar shërbimet më të mira të klientëve për drejtuesit profesionistë. Ndërsa punoni me këtë kompani shërbimi ndaj klientit bëhet pika kryesore për karrierën tuaj.
Një shërbim klientësh lokal, reaktiv dhe shumëkanalësh.

Kapten Drivers

Gett Taxi (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://gett.com

Gett Taxi është një kompani në rritje dhe tregu kryesor për ta është Izraeli, Rusia, Mbretëria e Bashkuar dhe New York. Sidoqoftë, kjo kompani nuk është e kufizuar në këto vende, sepse ata po kërkojnë të rriten në të ardhmen. Pra, patjetër që duhet arrijnë të aplikojnë në seksionin e tyre të internetit për karrierën dhe hidhni një sy ata azhurnuan ndonjë lokalizim të ri, për shembull, Dubai ose Abu Dhabi.

Gett Taxi


Cabify (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://cabify.com/en/drivers

Drive me Cabify. Kompania Super popullore në të gjithë botën !.
Kjo kompani është zgjedhja e parë për tarifat, numri një për sigurinë. Dhe shumë kompani e njohur që po punëson mërgimtarët. Ju mund të ndihmoni të udhëtoni me njerëz në aeroport ose në një takim pune dhe të fitoni para nga njëra anë.

Të fitosh para në këtë biznes zakonisht flet duke ndihmuar njerëzit të shkojnë në punë ose të kthehen në shtëpi. Biznesi i Cabify është për punonjësit, klientët ose kandidatët. Dokush është në gjendje të aplikojë dhe të fitojë para.

Puna në punonjësit e Cabify është mirë e dinë që bizneset udhëtojnë për shumë arsye të ndryshme dhe duke bërë kompani në atë nivel it do të përfitohet vetëm për veten tuaj.

Drive me Cabify


Ingogo (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://www.ingogo.com.au/driver

Ingogo është në gjendje të menaxhojë për ju terminalet e përpunimit të kartave inteligjente që ju ndihmojnë të grumbulloni dhe rezervime ekskluzive deri në orët 48 përpara, në mënyrë që të planifikoni ditën tuaj në vend. Ju mund të keni përsëritje të porosive nga menaxherët e biznesit dhe gjithashtu nga klientët e korporatave të cilët paguajnë më shumë para.

Kompania është nga Australia dhe shumica e qendrës së thirrjeve me njerëz të vërtetë për të ndihmuar janë aty për ju. Pra, duhet të konsideroni kompaninë Ingogo dhe të filloni
duke mbështetur vende në Sydney, Melbourne, Adelaide, Brisbane dhe Perth. Ne po shpresojmë që ju të dëshironi shërbimet e tyre.

Ingogo


iTaxi (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://www.itaxi.pl

Kjo kompani është një kompani polake më e njohur për shoferët. Ju mund të gjeni patjetër një kompani të mirë në Poloni pasi tani ekonomia po lulëzon. iTaxi është falas dhe i lehtë për t’u përdorur një aplikacion mobil në Poloni. Dhe kjo kompani ju lejon të punoni për ta në Poloni. Sidoqoftë, duhet të flisni gjuhën angleze.

Kompania iTaxi është markë më popullore në Poloni dhe që vepron në të gjitha qytetet polake kryesore jep Krakov dhe Varshavë ku shumica e njerëzve janë të njohur me të huajt dhe gjuhën angleze.

Kjo kompani është e vetmja kompani që do t'ju japë kujdesin për të përdorur dhe ju do të fitoni para me këtë mënyrë. ITaxi lidh përdoruesit vetëm me drejtues të besueshëm dhe të verifikuar në një treg transporti polonisht. Kështu që ju mund të qëndroni të qetë dhe të bëni gjërat tuaja ndërsa arrini pikën e destinacionit. Marrja e parave në Poloni dhe dërgoni atë në tuaj familja jashtë vendit.

iTaxi


Shkoni me Lyft (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://www.lyft.com/driver

Lyft është një kompani amerikane dhe shumë e njohur në Shtetet e Bashkuara dhe Kanadë. Sidoqoftë, nuk është e kufizuar që kjo kompani të mos lëvizë në Lindjen e Mesme.

Lyft ajo është duke pasur një sistem shumë të mirë për drejtuesit e tyre dhe padyshim, është një e mirë organizata për të punuar kur ata lëvizin në Dubai City. Deri më tani e dimë se kompania lyft po kërkon të transferohet në Emiratet e Bashkuara Arabe, por kompania nuk e ka konfirmuar datën e saktë.

Lirimi i lirisë në gjithçka në çdo gjë që bëni, duke lejuar që puna juaj të jetë e këndshme dhe e rehatshme. Bërja e ideve themelore dhe fillimi i inovacionit dhe të ardhurave të qëndrueshme të përparimit në SH.B.A. dhe Kanada ju bën një person të mirë që me siguri.

Lyft Dubai


LeCab Taxi (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://en.lecab.fr/our-services/order-cab-in-paris.html

Taxi Lecab është një kompani e Francës si Uber në Dubai. Një kompani LeCab është shërbimi kryesor drejtues parizian i shoferëve vetëm për njerëzit që mund të jetojnë në të vërtetë vetëm në Paris. Prandaj, LeCab krijoi një shërbim që çdo person i Parisit dëshiron ta përdorë: të rehatshme, të besueshme dhe të përballueshme.

Kjo kompani u themelua në 2012 dhe që atëherë kompania u krijua në disa ide të thjeshta që ndihmojnë njerëzit të përdorin shërbime të tilla si taksi dhe uber. LeCab i jep Parisit një alternative për taksitë dhe makinat personale. dhe duke u rritur në mënyrë të vazhdueshme edhe në gjuhën angleze.

Le Cab


BiTaksi (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: http://www.bitaksi.com/en/

Shumë e lehtë për të hipur, Bi Taksi është një kompani e zhvillimi i ardhshem. Kjo kompani është shërbimi më i mirë taksi në Stamboll dhe Ankara në Turqi. Pavarësisht se ku jeni ju mund të aplikoni apo edhe të vini në Turqi dhe të fitoni para me BiTaksi.

Me një kompani të tillë si kjo, në përgjithësi, ju mund të kërkoni shumë më tepër informacion dhe ta shikoni atë të arrijë me email të vërtetë me ofertë pune. Dhe klientët tuaj janë në gjendje të paguajnë me kartë krediti ose para. Kompania gjithashtu merr klientë me aftësi të kufizuara kështu, do të keni mundësi të fitoni shumë më tepër para.

BiTaksi

Didi Taxi (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: http://talent.didiglobal.com/

Didi operon në disa vende, Australi, Brazil, Kinë, si dhe Japoni dhe Meksikë. Pra, ja vlen një organizatë që të ketë një vështrim. Ata janë në kërkim të menaxherëve me përvojë, të diplomuar në universitet dhe praktikantë.

Taksi Didi është një kompani e mirë transporti për emigrantët. Ju duhet të keni një vështrim në vendet e lira të tyre sepse ka shumë oferta për punë të interesuara.

Didi Taxi


Merrni Transfer.com (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://gettransfer.com/en/carrier/new

Kjo kompani aktualisht po lëviz zyrën e tyre për të filluar operimin në Dubai dhe Abu Dhabi. Pra, patjetër, ju duhet të keni një vështrim në faqen e tyre të internetit. Ne kemi shpresë se kjo kompani do të jetë në dispozicion në Dubai shumë shpejt, prandaj mbajeni të hapur aplikacionin tuaj me gettransfer.com.

Kompania do të jetë shumë e ngjashme, si të bëhet një Uber Driver në Dubai ju do të merrni mesazhin dhe do të dorëzoni mallra ose person fizik në një destinacion të zgjedhur.

Merrni punonjësit e transferimit për të kuptuar vlerën e të qenit i përqendruar në prodhim, punëtor dhe i apasionuar pas biznesit të udhëtimit privat. Pra, Merr Transferimin.com ju ndihmon patjetër të punoni drejt arritjes së vizionit bazë dhe ndërtoni lëvizshmëri për një miliardë njerëz.

GetTransfer.com


Taxi lehtë (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: http://www.easytaxi.com/

Taxi Taxi është shumë më tepër aplikacion i lidhur me kompaninë Columbia, Argjentinë dhe Meksikë. Sidoqoftë, ia vlen të shikoni në faqet e tyre. Thjesht kjo kompani mund të hapë një zyrë në Dubai ose Abu Dhabi në vitet në vijim dhe kalojnë në tregun e Lindjes së Mesme.

Shikoni opsionet e tyre, kush i di ata mund të kenë disa punë për punëtorë me përvojë në të gjithë globin. Dhe madje mund të jeni të interesuar të filloni të punoni jashtë vendit për Easy Taxi.

Taxi lehtë


Grab Taxi (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://grab.careers/

Një kompani e mirë! Organizimi i marrjes me qira të makinave është më shumë sesa thjesht aplikacioni kryesor për porositjen e udhëtimit në Azia Juglindore. Kompania është një biznes shumëkombësh me investime të mëdha. Kompania që përdor sistemin e fundit të të dhënave dhe teknologjinë më të përparuar për të përmirësuar gjithçka, nga transporti deri tek pagesa dhe logjistika në të gjithë Azinë Juglindore.

Kompania Grab po punon ngushtë me projektet dhe sistemet qeveritare. Si dhe shoferët e tyre, udhëtarët dhe bamirësitë janë të lumtur. Të gjitha duket se janë në gjendje të mirë për të punuar në këtë kompani.

Taksi taksi ka për qëllim të zhbllokojë potencialin e vërtetë të rajonit të Azisë duke ndihmuar njerëzit Të bëheni një shofer Uber në Dubai (llojin) të llojit të një pune.

Ata janë duke zgjidhur problemet që menaxhojnë përparimin e mbipopullimit. Nëse ndani vizionin e kompanisë për Driving Azinë Juglindore Përpara, aplikoni për t'u bashkuar me ekipin e tyre sot.

Grab Taxi

Taksimi i kompanisë (Ndërkombëtare)

Aplikoni këtu: https://careers.taxify.eu/

Taxify është një kompani e dytë menjëherë pas një uberi. Taxify kompani është një konkurrencë shumë e mirë për Uber. Në përgjithësi, shumë njerëz në të vërtetë përdorin këtë kompani në të gjithë globin. Nëse e marrim këtë organizator dhe do ta krahasojmë atë me kompaninë Uber. Padyshim që do të merrni një organizatë shumë të mirë në rritje ku mund të merrni një punë edhe në Emiratet e Bashkuara Arabe. Për momentin, kjo kompani ka më shumë se lokalizim me dy duar.

Një tjetër ide e zgjuar e kësaj kompanie që veprimi për të mos përdorur asnjë Kartë krediti Nëse nuk keni me vete ndonjë mundësi pagese për të cilën mund të flisni përgjithësisht, prapë vazhdoni të vozitni dhe t'i paguani ato para më vonë. Pra, nëse e krahasojmë këtë kompani me kompanitë e tjera të taksive do ta themi këtë është padyshim një vend i mirë për të filluar punën me të.
Kjo kompani është e bazuar në vendet e Bashkimit Evropian në Estoni që ata kanë zyrën e tyre qendrore atje. Por nëse i marrim ata ata janë duke punuar ndërkombëtarisht në Indi Shtetet e Bashkuara të Amerikës Kanada dhe shumë vende në Bashkimin Evropian. Pra, nëse jeni duke kërkuar punë jashtë vendit kjo kompani është padyshim një mënyrë e zgjuar për të marrë punë.

Taksizo Dubai


Para se të shkosh? - Pika Demerit në Dubai!

Në Dubai, pikat e dëmtimit janë shenjat në patentën tuaj për vozitje në Dubai nga veprat e kryera gjatë vozitjes. Nëse jeni duke menduar për t'u bërë një shofer Uber, ju do të duhet të marrin në konsideratë se si të kontrolloni sa pika dëmtimi keni. Kjo mund të bëhet duke kontrolluar dokumentacionin tuaj ose duke kontaktuar Autoritetin e Rrugëve dhe Transportit që lëshon patentë shoferi. Të bëhesh një shofer Uber në Dubai me kompaninë tonë është shumë më e lehtë.

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një vend i mirë pune. Sepse edhe për të gjetur një mundësi shoferi. Ti duhet kontrolloni një bord lokal për punë. Dhe nga atje gjej një punë të përsosur për shoferët. Paç fat.

Shpresoj se do të gjeni punë të Shoferit në Dubai

Megjithatë, ne tani jemi duke rekrutuar për punë shofer në Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjej një Punë në Dubai me kompaninë tonë çuditërisht ju mund të gjeni atë punë ëndërr në një mënyrë të shpejtë duke ngarkuar një rezyme në kompaninë tonë.

Thjesht ngarkoni CV-në këtu dhe fillo një punë e re në Dubai.

Ngarko Resume në qytetin më të shpejtë në rritje në Tokë! - Dubai Qyteti Company.

Gjithashtu Kontrollo On: Guides Multilanguage për Expats

Kompania Dubai City tani siguron të mira Udhëzon për Punë në Dubai. Ekipi ynë vendosi të shtojë informacione për secilën gjuhë për tonë Dubai emigron. Pra, me këtë në mendje, tani mund të merrni udhëzime, këshilla dhe punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe me gjuhën tuaj.

Ju lutemi zgjidhni një formë të vlefshme
reklamat
Kompania Dubai City
Kompania Dubai City
Mirësevini, faleminderit që vizituat faqen tonë të internetit dhe u beni përdorues të ri të shërbimeve tona të mahnitshme.

Komentet janë të mbyllura.

Ngarko CV
50% Discount
Asnjë çmim
Heren tjeter
Pothuajse!
Fluturojnë biletat
Punë në Dubai!
Pa çmim
Nuk ka fat sot
Pothuajse!
Pushime
Asnjë çmim
strehim
Merrni mundësinë tuaj për të fitoni një punë në Dubai!
Pothuajse të gjithë mund të aplikojnë për Lotarinë e Punës në Dubai! Ekzistojnë vetëm dy kërkesa për t'u kualifikuar për një Punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe ose Katar: Përdorni Lotarinë Visa në Dubai për të zbuluar vetëm me disa klikime nëse kualifikoheni për Vizën e Punësimit. Do emigrant i huaj, i cili nuk është kombëtar i Emirateve të Bashkuara Arabe, kërkon vizë qëndrimi për të jetuar dhe punuar në Dubai. Me lotarinë tonë, ju do të fitoni Vizita e qëndrimit / punësimit që ju lejon të punoni në Dubai!
Nëse fitoni punën në Dubai, duhet të regjistroni detajet tuaja.