Cristina - Perlat e Zvicrës
Perlat e Zvicrës
Mund 13, 2019
Gurë Kristali dhe bizhuteri Industries of Dubai - Udhëzues me Dubai City Company
Gurë Kristali dhe bizhuteri Industries of Dubai
Mund 15, 2019
Trego të gjitha

Udhërrëfyesi i një turisti për Budget Friendly Dubai

Udhërrëfyesi i një turisti për Budget Friendly Dubai

Udhërrëfyesi i një turisti për Budget Friendly Dubai

Aplikoni Këtu!

Udhërrëfyesi i një turisti për Budget Friendly Dubai

Udhëzues i një turisti për Buxhet Friendly Dubai, Kur nuk keni qenë në këtë Qyteti me diell të Dubai në 2020. Por dëshironi të provoni vibes e qytetit pa gërmuar një vrimë në xhepat tuaj, atëherë nuk duhet të kaloni këto buxhet-miqësorë dhe një herë në një përvojë jetësore.

Dubai ka shumë dhe shumë për të ofruar qofshi i lartë në aventura, ose një njohës i ushqimit, verërave, ose janë një dashnor i muzikës dhe natyrës, ose thjesht dëshironi për të marrë fëmijët tuaj për disa përvojë në jetë me siguri dhe higjenë maksimale. Thjesht dëshironi për diçka dhe qyteti e ka atë për ju!

Dhjetë kryesoret e mia duhet të vizitojnë / përvojat e sugjerimeve janë këtu:

1. Desert Safari & Dune Bashing

Këtu ju përjetoni mënyrën tradicionale arabe të festimit të rërave të arta ... ka udhëtim deve, udhëtime aventureske në Land Cruiser në dunat e rërës, ngrënie përvojë në stilin arab Majlis me vallëzim barku live, tatuazhe këna arabe, seanca fotografike në veshjet arabe me stoli, vallëzim zjarri dhe shfaqje vallëzimi tanoura. Disa oferta gjithashtu përfshijnë konvikt me rërë (ose mund të sjellësh vetë), çiklizëm quad etj.

Pikat për të kujtuar:

 1. Të vishni rroba të rehatshme, të mbani një grup të lehtë woollens të dobishëm
 2. Vishni këpucë të hapura
 3. Merrni lidhjet tuaja të flokëve së bashku
 4. Mbaj me SPF të lartë dhe një palë të mirë hije
 5. Mbaj shishe të mjaftueshme të ujit dhe ushqime si shuplakë fillon nga mbrëmja.
COST: Çmimet e biletave ndryshojnë nga AED 70 për person në AED 250 për person në varësi të kompanisë turne që ju e rezervoni paketën tuaj.
Desert Safari
Gjej më shumë rreth Vizë për në Dubai.

2. Vizitoni Majestic Burj Khalifa, shatërvan Dubai dhe Dubai Mall

Mendoni për Dubai dhe nuk mund të humbisni të mendoni për këto. Me i gjati, me e bukura dhe më i madhi në botë.

Nëse jeni të frikësuar nga lartësitë dhe thjesht doni të vazhdoni të admironi bukurinë e kësaj mrekullie inxhinierike, mund të vizitoni Dubai Mall & shikoni burimet dhe ekranin e dritës lazer në Burj Khalifa, ndërsa shfaqja muzikore e shatërvanit është çdo gjysmë ore, ekrani i dritës lazer në kullën më të lartë ka një planifikim, kontrolloni paraprakisht faqen e tyre në median sociale dhe provojuni.

Pikat për të kujtuar:

 1. Rezervoni biletat tuaja përpara nëse dëshironi turneun në Burj Khalifa.
 2. Vizitoni gjatë orëve të vona të pasdites, në mënyrë që të mos humbni dritën.
 3. Vishni këpucë të rehatshme, ka një mundësi të ndihmës për karriget me rrota.
COST: Kryesisht falas

Nëse vërtet doni të dini si ndihet sikur po ndizet në krye të botës, fjalë për fjalë, atëherë mos humbasë për të vizituar në krye të Burj Khalifa.

Paketat fillojnë nga AED 150 për person dhe më tutje, vetë faqja e tyre ka shumë paketa kombi.

Majestic Burj Khalifa, burimi i Dubait

3. Fshati Global

Imagjinoni një vend ku trashëgimia e botës mblidhet, një vend ku mund të vizitoni ndërtesat dhe monumentet më të kërkuara të disa vendeve, mund të dëshmoni shfaqjet e tyre tradicionale të artit, ushqimin dhe artizanatin që mund të mburreni familjes dhe miqve tuaj. Duke vizituar pavionet e këtyre kombeve ju njiheni aq shumë, saqë edhe nëse mburreni për vizitë personalisht në këto vende, njerëzit mund të bien për të.

Atje, ata kanë suvenire, erëza, veshje tradicionale, ushqim, pajisje dhe çfarë jo. Shkoni në këtë të paharrueshme kulturore një herë në Dubai.

Pikat për të kujtuar:
 1. Vendi është i madh dhe kërkon një minimum prej 4 orë.
 2. Hapet në 4 PM deri në mesnatë 12 çdo ditë (tetor-prill) dhe merr të mbushur me njerëz me çdo orë kalimi dhe rrugët merrni të ngjeshura, prandaj planifikoni në përputhje me rrethanat.
 3. Ju mund të merrni ndihmë për karriget me rrota për të moshuarit, si dhe hyrje falas për të moshuarit.
 4. Mbani mjaft ujë dhe snack (nëse keni të vogla fëmijët), megjithëse është i disponueshëm edhe brenda
 5. Vishni këpucë të rehatshëm dhe mbani sweatshirts
COST: 15 AED për person, fëmijët nën 3 & të moshuarit shkojnë falas
Dubai Global

4. Get bedazzled në Souks Gold & Spice, Al Seef Fshati, Dubai vjetër dhe DHOW lundrim

vizitë Bur Dubai dhe Deira, ju do të merrni ndjenjën e kohërave më të vjetra & një ndjenjë e vogël e tregjeve Indian Open sidomos në zonën e Meenabazar. Këtu do të merrni një shumëllojshmëri të gjerë të erëzave, të cilat nuk i merrni shpesh si "Zatar". Ari i shitur në Emiratet e Bashkuara Arabe është një nga më të mirët, nëse je indiane, ju duhet të dini se sa vlerë ka ky metal i çmuar në jetën tonë ... megjithatë, këtu do të gjeni për të parë harton që kurrë nuk keni parë më parë.

Vizitoni në portet Abara, është kënaqësi për të udhëtuar brenda qytetit duke parë botën e vjetër dhe të re të Dubait që jeton në kontakt.

Në fshatin Al Seef, restorantet janë të dizajnuara si cottages në stilin e vjetër të fshatit arab dhe ky vend është aq i bukur sa të humbasë, do të kujtoj një nga Khau Gully të Delhi ...

COST: Lundrimi Dhow fillon nga AED 70 e tutje, në varësi të asaj që zgjidhni. Ju mund të bredhni në Abara Boats (AED 1 vetëm) ose të marrë një taksi të ujit (AED 20) ose udhëtime me traget të ujit nga Marina (AED 50). Pamja është spektakolare.
Ushqimi i Dubai është i mahnitshëm! Udhërrëfyesi i një turisti për Budget Friendly Dubai

5. Atlantis Palm, Palm Jumeirah Island

është përsëri një çudi inxhinierike dhe ishujt më të mëdhenj të krijuar nga njeriu. Këto shtëpi fole të disa prej famshëmve me famë botërore gjithashtu. Hoteli Atlantis është një hotel i bukur për tu vizituar, për parkun e tij ujor, dhomat e humbura etj.

Për të marrë një pamje të mrekullueshme të formës së palmës (AED 20 për biletën e kthimit për person), hipni në monorajet, përndryshe ju mund të hipni në një taksi, veçanërisht nëse jeni një grup i madh njerëzish dhe nuk doni të shpenzoni shumë.

Kosto: Varet nga koha e prenotimit
Atlantis Palm, Palm Jumeirah Island

Kopshti 6.Dubai mrekulli

Kjo është kopshti me i madh dhe me i bukur ne bote, nuk mund të imagjinohet kaq shumë bimë kaq të mirëmbajtura në zemrën e të ashtuquajturit vendi i thatë, çdo vit ata kanë një dekorim të veçantë dhe temë skulpture si dashuria, aviacioni, viti i Mickey etj.

COST: Person AED 50per, fëmijët mbi 12 vjet 40 AED.

7. Jumeirah Beach Corniche

Udhëtimi juaj nuk është i plotë pa një pamje të Burj Al Arab në sfond. Ata kanë një shumë rërë, rërë të pastër, kasolle, restorante, ecje dhe biçikletë, objekte të mira tualeti dhe çfarë jo.

Pa kosto!
Plazh Jumeirah

8. IMAGINE tregojnë në Festival City Mall

Lazeri i saj më i madh në botë, Guniess Book Record, fitues në projeksionin e ujit. Me burime 30 dhe tinguj rrethues për t'u lidhur me audiencën, Imagjinoni është një shfaqje si asnjëherë më parë. Shtë SHUM!.

Pa kosto. Shfaqja fillon në 6.30 PM në intervale orë deri në 10.30 PM

9. Korniza e Dubait

Megjithatë, korniza më e madhe në botë, një vend i krijuar bukur. Një kullë e që tregon të kaluarën e Dubai dhe tjetri ka një realitet virtual ju, ky vend është i bukur brenda jashtë. Duhet të vizitojë një herë.

COST: AED 50 për të rriturit, ka disa kalime për familjen, ndërsa fëmijët nën 5 shkojnë falas.

10. Dubai Glow Garden

Ky është një vend për tu vizituar pas perëndimit të diellit, një vend për të vizituar së bashku me fëmijët e bën atë edhe më të këndshme. Kjo përfshin një park dinosauri, park të qëndrueshmërisë dhe parkut të akullit (ka një biletë më vete), por një përvojë të mbushur me argëtim për të gjithë.

Hapet në tetor dhe mbetet e hapur deri në fund të majit, kushton AED 65 (fëmijët nën 3 shkojnë falas).

Gjithashtu Kontrollo On: Guides Multilanguage për Expats

Kompania Dubai City tani duke siguruar mirë Udhëzon për Punë në Dubai. Ekipi ynë vendosi të shtojë informacione për secilën gjuhë për tonë Dubai emigron. Pra, duke pasur parasysh këtë, tani mund të merrni udhëzues, këshilla dhe punësim në Arabinë e Bashkuar Emirates me gjuhën tënde.

Ju lutemi zgjidhni një formë të vlefshme
reklamat
Kompania Dubai City
Kompania Dubai City
Mirësevini, faleminderit që vizituat faqen tonë të internetit dhe u beni përdorues të ri të shërbimeve tona të mahnitshme.

Lini një Përgjigju

Ju lutem Hyrja për të komentuar
Regjistrimi
Njoftoni
Ngarko CV
50% Discount
Asnjë çmim
Heren tjeter
Pothuajse!
Fluturojnë biletat
Punë në Dubai!
Pa çmim
Nuk ka fat sot
Pothuajse!
Pushime
Asnjë çmim
strehim
Merrni mundësinë tuaj për të fitoni një punë në Dubai!
Pothuajse të gjithë mund të aplikojnë për Lotarinë e Punës në Dubai! Ekzistojnë vetëm dy kërkesa për t'u kualifikuar për një Punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe ose Katar: Përdorni Lotarinë Visa në Dubai për të zbuluar vetëm me disa klikime nëse kualifikoheni për Vizën e Punësimit. Do emigrant i huaj, i cili nuk është kombëtar i Emirateve të Bashkuara Arabe, kërkon vizë qëndrimi për të jetuar dhe punuar në Dubai. Me lotarinë tonë, ju do të fitoni Vizita e qëndrimit / punësimit që ju lejon të punoni në Dubai!
Nëse fitoni punën në Dubai, duhet të regjistroni detajet tuaja.