Dubai-City-Company
Gjërat që duhet të dini për të punuar në Dubai
Qershor 7, 2019
Samriddhi Bajpai Shukla
Një ikje romantike në Tilal Liwa Resort
Qershor 8, 2019
Trego të gjitha

Pse Dubai është aq popullor me vizitorët e Azisë Juglindore?

Pse Dubai është aq popullor me vizitorët e Azisë Juglindore?

Pse Dubai është aq popullor me vizitorët e Azisë Juglindore?

Aplikoni Këtu!

Pse është Dubai Kaq Popullore Me Vizitorët e Azisë Juglindore?

Besohet se pothuajse 16 milion njerëz vijnë për të vizituar Dubai çdo vit - dhe me një numër në rritje prej tyre që vijnë nga vendet e Azisë Juglindore, si Singapori dhe Tajlanda, ia vlen të eksplorosh pikërisht pse ky është rasti. Nga qendrat e saj tregtare deri në distancën e tij të përsosur nga terminalet kryesore ajrore të Azisë Juglindore, ka shumë arsye përse Dubai është një destinacion i madh.

Pse Dubai është aq popullor me vizitorët e Azisë Juglindore?
Pse është Dubai kaq popullor Me vizitorë të Azisë Juglindore?

Një shans për të shpenzuar

Azia Juglindore është shtëpia e disa prej ekonomive më të gjalla në zhvillim në botë, si Vietnami dhe Tajlanda. Dhe si rezultat i kësaj, ka gjithnjë e më shumë individë me vlerë të lartë neto dhe njerëz të tjerë me fuqi shpenzuese, dhe ata janë të gjithë në kërkim të diku për të hedhur paratë. Dubai, me qendrat e shumta të saj tregtare, ofron një mundësi fantastike për të kënaqur disa mallra luksoze. Me degë të dyqaneve të niveleve të larta perëndimore si dyqan lodrash Hamley dhe departamenti i Bloomingdale në dispozicion në të famshmet Dubai Mall, ka shumë apel për ata që duan të shpenzojnë.

Distanca perfekte

Të shkosh me pushime është gjithmonë kënaqësi, por ka disa avantazhe dhe disavantazhe që lidhen me secilin mënyrë të bërjes së pushimeve. Të fluturosh diku afër, mund të ulet në lagjet e avionëve dhe koha e humbur të udhëtimit, por gjithashtu mund të zvogëlojë nivelin e zgjedhjes në dispozicion. Pjesë e arsyes pse Dubai është e njohur për udhëtarët e Azisë Jug-Lindore është se është një vend i përsosur i ëmbël midis rrugëve të gjata dhe shtigjeve të shkurtra. Një fluturim i drejtpërdrejtë nga Bangkok për në Dubai zgjat pak më shumë se gjashtë orë, ndërsa qyteti Ho Chi Minh për në Dubai është pak më shumë se shtatë.

Ka shumë linja ajrore të ndryshme që ofrojnë shërbime në rrugët midis metropoleve kryesore të Azisë Juglindore dhe Dubai. Emirates, e cila është linja ajrore kombëtare e Dubai dhe zonat e tjera të Emiratet e Bashkuara Arabe, drejton shumë prej tyre - por Cathay Pacific, Kina Southern dhe të tjerët janë gjithashtu në dispozicion për të zgjedhur nga. Ndërsa shumica e fluturimeve zhvillohen me kohë dhe sipas planit, vlen të sigurohet sigurimi i udhëtimit mbroni veten nga ngjarjet e paparashikuara gjatë udhëtimit, si heqja ose problemet e transportit.

Mbivendosje kulturore

Dhe është gjithashtu rasti që ka edhe ngjashmëri kulturore midis Azisë Juglindore dhe Dubait. Forma të caktuara të argëtimit, siç është pirja e alkoolit, nuk janë shumë të popullarizuara në Azinë Juglindore. Për shembull, Indonezia ka një industri shumë të kontrolluar të alkoolit për shkak të popullsisë së saj kryesisht muslimane. Ky lloj tendence zbret shumë mirë në Dubai, pasi është kundër ligjit për të pirë alkool në pjesën më të madhe të vendit.

Dubai ka shumë premtime për këdo që dëshiron ta vizitojë atë dhe çdo gjë nga pazaret në kulturë është në dispozicion këtu. Kjo shpjegon pse ka njerëz që po bëjnë radhë për të vizituar centralin e Lindjes së Mesme çdo vit, dhe pse ka të ngjarë të mbetet shumë popullor në vitet që vijnë.

Gjithashtu Kontrollo On: Guides Multilanguage për Expats

Kompania Dubai City tani duke siguruar mirë Udhëzon për Punë në Dubai. Ekipi ynë vendosi të shtojë informacione për secilën gjuhë për tonë Punë në Dubai Guide. Pra, me këtë në mendje, tani mund të merrni udhëzime, këshilla dhe punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe me gjuhën tuaj.

Ju lutemi zgjidhni një formë të vlefshme
reklamat
Kompania Dubai City
Kompania Dubai City
Mirësevini, faleminderit që vizituat faqen tonë të internetit dhe u beni përdorues të ri të shërbimeve tona të mahnitshme.

1
Lini një Përgjigju

Ju lutem Hyrja për të komentuar
1 Temat e komenteve
0 Përgjigje Thread
0 Followers
Komenti më i reaguar
Fusha më e hidhura e komenteve
0 Autorët e komenteve
Autorët e komenteve të fundit
Regjistrimi
Njoftoni
Ngarko CV
50% Discount
Asnjë çmim
Heren tjeter
Pothuajse!
Fluturojnë biletat
Punë në Dubai!
Pa çmim
Nuk ka fat sot
Pothuajse!
Pushime
Asnjë çmim
strehim
Merrni mundësinë tuaj për të fitoni një punë në Dubai!
Pothuajse të gjithë mund të aplikojnë për Lotarinë e Punës në Dubai! Ekzistojnë vetëm dy kërkesa për t'u kualifikuar për një Punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe ose Katar: Përdorni Lotarinë Visa në Dubai për të zbuluar vetëm me disa klikime nëse kualifikoheni për Vizën e Punësimit. Do emigrant i huaj, i cili nuk është kombëtar i Emirateve të Bashkuara Arabe, kërkon vizë qëndrimi për të jetuar dhe punuar në Dubai. Me lotarinë tonë, ju do të fitoni Vizita e qëndrimit / punësimit që ju lejon të punoni në Dubai!
Nëse fitoni punën në Dubai, duhet të regjistroni detajet tuaja.