Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

BMW E46 MODUŁ KOMFORTU GM5 | PRZEKAŹNIKI CENTRALNEGO I ELEKTRYCZNYCH SZYB | E46GARAGE.PLW tym materiale pokazuję jak odpiąć i wyjąć moduł komfortu GM5 (ZKE5) i jak go otworzyć oraz wyjąc płytkę. Pokazuję gdzie są ulokowane przekaźniki do centralnego i elektrycznych szyb. Jest to szczególnie ważne, gdy nie działa otwieranie lub zamykanie drzwi z pilota, a wszystkie inne metody zawodzą. Z dużym prawdopodobieństwem uszkodził się nam przekaźnik w tym module.

Schemat pinów w GM5: https://e46garage.pl/bmw-e46-modul-komfortu-gm5-spis-pinow/

#bmw #e46 #bmwe46
==========
➡️ Więcej na stronie: https://e46garage.pl
➡️ Facebook: https://facebook.com/e46garagepl
➡️ Instagram: https://instagram.com/e46garage.pl

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

25 komentarzy do „BMW E46 MODUŁ KOMFORTU GM5 | PRZEKAŹNIKI CENTRALNEGO I ELEKTRYCZNYCH SZYB | E46GARAGE.PL

 1. Witam. Mam pytanie do mojego BMW E46 320d 2000r. Od paru dni nie działa mi auto pilot w kluczyku i również czasami nie da się otworzyć samym kluczykiem, tylko drzwi kierowcy. Co to może być??

 2. Witam mam problem z centralnym zamkiem prawdopodobnie bedzie to właśnie moduł komfortu i mam pytanie bo mam te same nr co własnie są na tym filmie i czy moge włożyć z innymi nr czy będzie jakis problem z tym. Bmw e46 compact z góry dzieki .

 3. Siema , wiesz moze gdzie sie znajduje bezpiecznik świateł postojowych ?
  bo mam taki problem że przeciwmgielne palą sie cały czas nie ważne czy
  jest bezpiecznik od przeciwmgielnych czy nie cały czas świecą mówie o
  tylnich . aa i przekażniki też sprawdzałem 🙁

 4. A jak np w ogóle nie działa centralny z pliota a z kluczyka działa pilot też jest sprawny i także go próbowałem przypisać do auta ale dalej to samo to może być wina tych dwóch przekaznikow?

 5. Kojarzysz jak zakodować tylne szyby i kontrolkę tylnej klapy bo moduł chyba ma znajomy z touring i przekodowanie pustym plikiem nic nie daje.

 6. Ja mam taki problem ze jak otwieram auto nie otwiera mi drzwi od kierowcy. Muszę otwierać z zamka.
  Ale zamykać zamyka już z pilota.
  A i wciskając przycisk przy konsoli nie otwiera mi bagażnika, tylko z pilota.
  Wina modułu? Czy szukać gdzie indziej?

 7. Pokażesz jak zaprogramować/zaadaptować nowy/inny moduł komfortu? Bo po wymianie działają mi szyby, światła itp ale mam problem z bagaznikiem oraz poziomem paliwa

 8. Ja wiem, że checi, ja wiem że praca w edycji filmów ale merytoryki tu zabrakło.

  Przekaźniki nie puchną.
  Prąd przy zamykaniu i otwieraniu płynie relatywnie mały. Nie widać uszkodzeń na PCB i jej ścieżkach. Styki w wyniku iskrzenia pokrywają się "sądzą" przez co przestają przewodzić. A dalej skoro nie przewodzą to nie ma co otworzyć czy też zamknąć zamkow.

  Ze względu na grubość laminatu i ilość warstw w nim wymiana przekaźników to trochę więcej niż zwykle odlutowanie i przylutowanie nowych dla przeciętnego Kowalskiego z transformatorowa lutownica w domu. O wyrwanie padów bardzo łatwo. Dużo pewniejsza wersja to otworzenie przekaźników i papierem ściernym oczyszczenie styków i przywrócenie im kontaktu.

  Uczenie się rozbierania gm5 podczas kręcenia to też jakby… nie najlepsza droga. Nie w filmie mającym ambicje być instruktażowym.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!