Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Czy dodatkowy przewód plusowy zwiększy napięcie ładowania na akumulatorze? TEST I POMIARJeżeli wiemy, że mamy stratę napięcia na przewodzie plusowym od alternatora do akumulatora powyżej 0.2V (np 0.5V – jak pokazałem na początku filmu) i nie mamy zwiększonej straty napięcia na przewodzie masowym, to zamiast wymieniać lub naprawiać alternator (np. regulator napięcia), powinniśmy się zająć naprawą instalacji elektrycznej na odcinku przewodu plusowego.

⚠️ Należy uznać, że na przewodzie plusowym przy maksymalnym obciążeniu elektrycznym nie powinno być większego spadku niż 0.2V, czyli mieścić się pomiędzy 0,0 – 0,2V. Wszystko co powyżej, powinno zwrócić naszą uwagę na problem z klemą, przewodem, jego izolacją lub końcówkami przewodu, czyli coś jest nie tak z przewodem plusowym.

Można wymienić całą oryginalną wiązkę elektryczną lub ją próbować naprawiać, co wymaga czasu, często podnośnika i dużej ilości czasu, ale znacznie prostszym rozwiązaniem jest po prostu dodanie drugiego, równoległego przewodu plusowego, przez co zmniejszymy rezystancję i zauważalnie zwiększymy napięcie na klemach akumulatora, dzięki czemu akumulator będzie lepiej i szybciej ładowany podczas pracy silnika, a inne odbiorniki elektryczne, jak na przykład światła mijania w samochodzie, będą świecić mocniej.

Mam nadzieję, że mój film Wam się przyda, by rozwiązać swoje problemy z ładowaniem akumulatora.

Zobacz Poradnik, jak zmierzyć spadek napięcia na przewodzie masowym: https://youtu.be/3Xo68F5_bFg

Zobacz Poradnik, jak zmierzyć spadek napięcia na przewodzie plusowym: https://youtu.be/OUYrdydmlc4

Zobacz, jak poprawić masę w samochodzie, by jeszcze polepszyć pracę instalacji elektrycznej oraz być może rozwiązać problem, gdy przewód plusowy jest w pełni sprawny, a na przykład mamy do czynienia ze słabym ładowaniem, słabym uruchamianiem silnika itp.
https://youtu.be/_6Lf3XrYDUQ
Masa jest bardzo ważna!

Jeżeli macie jakieś problemy z Waszymi instalacjami elektrycznymi w samochodach, opiszcie je w komentarzu pod filmem, a być może uzyskacie cenne rady lub rozwiązania.

⚠️ Film zrealizowany na samochodzie Opel Astra G II 1.6 16V x16xel 1998.

Dziękuję Wam za uwagę i serdecznie Was pozdrawiam 😉

#Auto #Alternator #Akumulator #Kabel #Przewód #Instalacja #Mechanika #Elektryka #Elektromechanika #Klema #ForumWiedzy #Opel #Astra

👊 SUBSKRYBUJ na YOUTUBE kanał FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN
👉 WWW ► https://www.forumwiedzy.pl

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał “ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

If we know that we have a voltage loss on the positive wire from the alternator to the battery above 0.2V (e.g. 0.5V – as I showed at the beginning of the video) and we do not have an increased voltage loss on the ground wire, then instead of replacing or repairing the alternator (e.g. voltage regulator) , we should repair the electrical system in the section of the positive wire.

⚠️ It should be considered that there should be no greater drop than 0.2V on the positive wire at maximum electric load, i.e. between 0.0 – 0.2V. Everything above should draw our attention to the problem with the clamp, the wire, its insulation or the wire ends, i.e. there is something wrong with the positive wire.

You can replace the entire original wiring harness or try to repair it, which takes time, often a jack and a lot of time, but a much simpler solution is to simply add a second parallel positive wire, thereby reducing the resistance and noticeably increasing the voltage on the battery terminals, thanks to which the battery will be charged better and faster while the engine is running, and other electrical consumers, such as the low beam in a car, will shine stronger.

I hope you find my video useful to solve your battery charging problems.

If you have any problems with your electrical installations in cars, describe them in the comment below the video, and perhaps you will get valuable advice or solutions.

⚠️ Film made on Opel Astra G II 1.6 16V x16xel 1998.

Thank you for your attention and I cordially greet you 😉

#Auto #Alternator #Battery #Cable #Cable #Installation #Mechanics #Electrics #Electromechanics #Klema #Knowledge Forum #Opel #Astra

👊 SUBSCRIBE to YOUTUBE channel FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 and click 🔔
👀 WATCH INSTAGRAM OF THE KNOWLEDGE FORUM ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN
👉 WWW ► https://www.forumwiedzy.pl

💡 Write questions, comments, doubts, suggestions in the commentary below the film. 😀
❗️ Subscribe to the “ForumWiedzy” channel to not miss new videos 👀
🎥 Share this video with your friends on social media 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Regards

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

33 komentarze do „Czy dodatkowy przewód plusowy zwiększy napięcie ładowania na akumulatorze? TEST I POMIAR

 1. Zobacz, jak poprawić masę w samochodzie, by jeszcze polepszyć pracę instalacji elektrycznej oraz być może rozwiązać problem, gdy przewód plusowy jest w pełni sprawny, a na przykład mamy do czynienia ze słabym ładowaniem, słabym uruchamianiem silnika itp.
  https://youtu.be/_6Lf3XrYDUQ
  Masa jest bardzo ważna!

 2. Zrobiłem dokładnie to samo w Octavii 1 rok 2008. Spadek napięcia przy prądzie z alternatora rzędu 60 Amperów wynosił prawie 1 Wolt czyli straty cieplne na polaczeniu plusa latka i Aku to prawie 60 Watów! Skrzynka rozdzielcza na Aku była momentami tak gorąca że masakra, bo przecież miedź jaka by nie była, to przewodzi ciepło dalej w stronę połączeń metalowych.

 3. Temat bardzo dobrze znany przez maniaków Car Audio, poprawienie ładowania przez tzw. Big 3, przewód plusowy z alternatora do baterii, masa z altelnatora do baterii, oraz masa z baterii do karoserii.

 4. Ładna materiał i dużo pracy ale moim zdaniem zamiast dokładać kable wystarczy raz w roku wyczyścić klemy a raz na kilka lat wyczyścić i zakonserwować styki kabli z klemami i na alternatorze ponieważ taki styki naturalnie korodują u Pana też widać że kabel przy klemie jest zasniedziały stan tego połączenia sprawdzamy mieżąc różnice napięć na alternatorze i akumulatorze . Druga ważna sprawa to sprawdzenie przewodu masoweg łączącego silnik z karoseria i akumulatorem czyszczenie tych styków. Nie wiem jak przewód plusowy bo jeszcze się z tym nie spotkałem ale znam dwa przypadki gdzie przewód masowy skorodował i się upalił co spowodowało spalenie się sterownika silnika (komputera)

 5. Totalna bzdura jako wnioski końcowe! Akumulator będzie tak samo ładowany a instalacja nie będzie się przegrzewać nawet bez tego dodatkowego przewodu! Brniesz w debilną teorię! Odstępstwo od świadectwa legalizacji to podstawa odmowy wypłaty odszkodowania w przypadku pożaru pojazdu! Dalej namawiasz widzów na potencjalne straty na mieniu lub życiu?

 6. Jest też drugi wariant! Masa (Minus) jest w tym przypadku też bardzo ważna…Minus z akumulatora wędruje najczęściej do skrzyni biegów i minus alternatora jest też przez jego obudowę. Więc jakie kolwiek zaśniedziałe połączenie przy niskonapięciowej instalacji typu 12 V, czyli akumulator-przewód-skrzynia-silnik- alternator też może dać podobny efekt. Wtedy wyczyszczenie drogi czy dołożenie na minusie wiązki jak w filmie też może dużo pomóc. Zawsze warto obydwa warianty prześledzić.

 7. Sam miałem kiedyś problem z odpalaniem samochodu. Wymienili mi akumulator, zregenerowali alternator i dalej to samo. Pojechałem do tego warsztatu gdzie regenerowali alternator i panowie wzięli taki JEBITNY przewód spawalniczy i połączyli masę aku z masą na skrzyni biegów. Auto odpaliło od razu jakby miało nie być jutra.
  Okazało się, że przy wymianie sprzęgła ktoś kto demontował układ napędowy odkręcił przewód masowy od skrzyni i przykręcił go w złej kolejności.
  Mam na myśli to, że w punkcie masowym na skrzyni najpierw dali podkładkę a później przewód i nakrętkę. Podkładka powinna być pod nakrętką.
  Po wyczyszczeniu powierzchni styku podkładki, nakrętki itd. wszystko wróciło do normy. Szkoda tylko, że wydałem 1000zł, zamiast 10zł na papier ścierny i środek do czyszczenia ze śniedzi.

 8. Bardzo ciekawy materiał. Jednak z doświadczenia wiem, że spadek napięcia na sprawnej instalacji elektrycznej powinien być znikomy (poniżej 0,1V) bo większy to strata energii na którą producenci samochodów zwyczajnie sobie nie pozwolą (lepiej dla nich zastosować słabszy alternator niż oszczędzać na kablach) dlatego uważam, że lepiej by było gdybyś pokazał różnicę po wyczyszczeniu i sprawdzeniu fabrycznego przewodu bo jak sądzę zysk byłby spory. Pozdrawiam

 9. Daj znać jak instalacja elektryczna będzie zachowywała się za rok. Ja może podam swój przykład sprzed kilku lat, gdy jeździłem tanimi samochodami. Mialem daewoo tico, w którym był słaby akumulator, ale przeznaczony do tego samochodu 12V 35Ah. Z czasem pojawiły się problemy z rozruchem, dlatego wymieniłem na inny, a że ogólnie dostępne są te o wyższych pojemnościach, to założyłem 12V 54Ah. Samochód jeździł bez zarzutu przez rok, później akumulator się zestarzał i trafiło go samorozładowanie. Przynosiłem więc do domu i podładowywałem przed rozruchem, ale nie zawsze był na to czas, dlatego odpalałem na popych (przy masie samochodu około 700kg) potrafiłem zrobić to samemu. I oczywiście świeżo po uruchomieniu 800ccm z radością jechałem w trase…. zimą(!)… i tu zaczynał się problem. Akumulator oprócz napięcia i pojemności ma również szereg innych parametrów takich jak: prąd rozruchowy czy opór wewnętrzny. Alternator świeżo po rozruchu dostawał mocno w dupę ponieważ musiał zapewniać iskrę na świecach, zasilać żarówki, nawiewy, rozmrażanie tylnej szyby, a ja głupi jeszcze dociążałem silnik długimi światłami aby szybciej się rozgrzał. Duży akumulator, o kiepskiej już kondycji pobierał ogromny prąd gdy się doładowywał, uszkodzeniu uległy diody w alternatorze. Miej to proszę na uwadzę, że opór owego oryginalnego przewodu może być przewidziany przez konstruktorów i to wcale nie musi to być zaniedbanie.
  Wiele osób twiedzi, że do samochodu nie można zakładać akumulatora o pojemności innej niż zalecana przez producenta. To taki troche mit i skrót myślowy zarazem. Akumulatory o wyższej o pojemności mają zazwyczaj więkkszy prąd rozruchowy, a to od prądu rozruchowego zależy czy uda nam się zapalić. Jeśli akumulator ma więszy prąd rozruchowy, to również więcej prądu pobiera aby się doładować, gdy jest padnięty.
  Akumulatory w samochodach są projektowane tak aby miały jak największy prąd rozruchowy, a ich pojemność jest mała. Są też tzw. akumulatory trakcyjne, potrafią zmagazynować o wiele energii, ale nie potrafią jej szybko dostarczać, dlatego ich montaż w samochodzie może mijać się z celem, ponieważ nie będą potrafiły odpalić.
  Czy można w związku z tym montować akumulatory o wiele większej pojemności do samochodu np: 80Ah zaprojektowanego do uruchamiania 1.9TDI w tico? Myślę, że tak, ale pamiętaj, aby nie używać go gdy jest słabo naładowany.
  Czy Twoja modernizacja poprawi pracę samochodu? Ciężko mi na to odpowiedzieć, nie znam dokładnych pozostałych parametrów instalacji elektrycznej, ja jedynie gdybam co może się wydarzyć.

  Pozdrowionka, ja sam też lubie grzebać przy samochodzie!

 10. Na tę sprawę trzeba spojrzeć nieco szerzej – sam uzysk 0.3V czy coś to pomaga jak zmarłemu kadzidło – czy ładowanie będzie 13.8 czy 14.0 nie ma znaczenia dla odbiorników i jakości samej jazdy. Niemniej ma to wpływ pośrednio na bezpieczeństwo. Spadek 0.5V na takim kablu, przy pobieraniu powiedzmy 80A (samo grzanie szyby to czasem 25-30A) przez niego to jest strata w cieple ok 40W które taki przewód musi wypromieniować do otoczenia. Jeśli samochód stoi w korku w lato, nie jedzie i nie opływa go powietrze to przewód robi się naprawdę gorący. Sam swojego czasu szukałem usterki słabego ładowania w swoim poprzednim Volvo, gdzie na akumulatorze schodziło do 12.3V w trasie, a na alternatorze śmiało 14.4. Było to ponad 2V(!) spadku napięcia. Przyczyną najpewniej była słabo zaprasowana ołowiana klema, pewnie już wyrobiona. Tam przewód był wsadzony do podłużnego otworu zaprasowanego z kilku stron. W tym miejscu kabel grzał się najmocniej. Dołożyłem przewód chyba 16mm2 silikonowany z instalacji elektrycznej stosowanej w saunach i viola' – ładowanie wróciło a tamten kabel przestał się grzać. Warto sobie posprawdzać też spadki napięć po masie, między aku a budą, aku a silnikiem czy obudową alternatora.

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!