Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Jak jeździć po rondzie turbinowym? – PoradyDla wielu kierowców ronda turbinowe są nowością i często nie bardzo wiedzą, jak się na nich zachować.

Na prostych przykładach, pokazujemy, jak wykonać wszystkie podstawowe manewry na takim rondzie.

Jak skręcić w prawo na rondzie turbinowym? Jak przejechać prosto rondo turbinowe? Jak skręcić w lewo na rondzie turbinowym? Jak zawrócić na rondzie turbinowym?

Na te pytania, znajdziecie odpowiedź na naszym filmie!

Link do tego filmu: https://youtu.be/POKwWdJ-Fd4

WYBÓR KIEROWCÓW
Testy, recenzje, porównania, opinie po polsku.
Motoryzacja, samochody
=================
YOU TUBE: https://www.youtube.com/c/WybrKierowców
FACEBOOK: https://www.facebook.com/WyborKierowcow/
WWW: http://www.wyborkierowcow.pl/
SUBSKRYPCJA kanału YOUTUBE: https://goo.gl/qZcLwt

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

31 komentarzy do „Jak jeździć po rondzie turbinowym? – Porady

 1. Ah! Jak dobrze być w tych czasach rowerzystą! Nie trzeba nawet szyi wykręcać tylko jechać gdzie do głowy przyjdzie. Przez każde najruchliwsze miejsca w miastach również. Każdy kierowca jest przerażony wysokością mandatu, gdyby zaburzył ruch rowerzystów jadących mu w poprzek drogi.
  kurna

 2. Wszystko pięknie i fajnie kiedy słoneczko świeci. Ale co w przypadku kiedy przyjdzie pani Zima i zasłoni linie śniegiem. Zasady zaraz się zmieniają i już nie ma turbinki a kierowcy jeżdżą na pamięć. Czy aby takie rozwiązanie jest w pełni bezpieczne?? Zapraszam do Słupska tu tylko takie turbinki i to każde inne

 3. Co z tego, że na rondzie turbinowym strzałkami wydzielone są kierunki jazdy, jeśli i tak zapłaci się mandat, jeśli gość któremu strzałka nakazuje jazdę na wprost lub w prawo, skręci w lewo i zajedzie drogę zjeżdżającemu z ronda? Ten, który wjechał tam gdzie nie powinien zapłaci nawet mniejszy mandat, bo policmajstry uznają, że popełnił tylko wykroczenie formalne. Ten zaś który zjeżdżał z ronda lewym pasem dostanie dwa razy większy mandat, bo nie ustąpił pierwszeństwa gościowi na prawym pasie, pomimo że go tam nie powinno w ogóle być!!!

 4. Przed wjazdem na rondo turbinowe należy zająć odpowiedni pas i to jest najważniejsze. U mnie w Elblągu są dwa ronda turbinowe z torowiskiem tramwajowym przejeżdżającym przez środek ronda.

 5. Rondo kierunkowe i nie wiem jaka tu może być filozofia.
  Pytanie mam takie. Co tam na wjazdach robi znak C-12 RUCH OKRĘŻNY? Przy ruchu okrężnym poruszamy się po skrzyżowaniu wyłącznie dookoła wyspy czy placu i zawsze opuszczamy je z prawym kierunkowskazem. Tutaj mamy pasy kierunkowe, część prowadzącą od wjazdu do zjazdu bez konieczności użycia kierunkowskazu.

 6. 4:39 pojazd niebieski wjeżdża na skrzyżowanie okrężne i nie jedzie na wprost tylko na tej krótkiej przerywanej zmienia pas na lewy po przepuszczeniu pojazdu czarnego z lewej strony. Czy w takim przypadku może tak zmienić pas ponieważ jest tam przerywana czy tylko to jest przejazd dla tych co wjeżdżają z drogi po prawej? Lub jeżeli ktoś przejedzie pierwszy zjazd i musi objechać "rondo" by ponownie zjechać w ten pierwszy zjazd? Moim skromnym zdaniem można ale mogę się mylić.

 7. Na większości rond turinowych nie wolno zawracać. Nie byłoby możliwe kontynuować jazdy prawy pasem, bo się kończy i wymagałoby to gwałtownego manewru "wskoczenia" na wewnętrzny.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!