Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Silnik Wankla Fakty i MityCzy silnik Wankla silnik z obrotowym tłokiem to naprawdę jednostka której należy się bać ? Czy naprawdę jest tak awaryjny?
Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedz w dzisiejszym odcinku.

——————————————————————————————-
WARSZTATY M4K GARAGE sprawdźcie co u nich:
https://www.m4kgarage.pl/
——————————————————————————————-
CHCESZ OTWORZYĆ Z NAMI WARSZTAT M4K GARAGE?
NAPISZ tutaj: franczyza@m4k.pl
—————————————————–
🛠M4K GARAGE – profil główny całej sieci
https://www.facebook.com/m4kwarsztat
https://www.instagram.com/m4kgarage/
🛠M4K GARAGE SZCZECIN – w przygotowaniu
https://www.facebook.com/m4kszczecin
https://www.instagram.com/m4kgarageszczecin/
🛠M4K GARAGE KIELCE
https://www.facebook.com/m4kkielce
https://www.instagram.com/m4kgaragekielce/
🛠 M4K GARAGE WROCŁAW
https://www.facebook.com/M4KGarageWroclaw
https://www.instagram.com/m4kgaragewroclaw/
🛠 M4K GARAGE KOŚCIERZYNA
https://www.facebook.com/m4kkoscierzyna
https://www.instagram.com/m4kgaragekoscierzyna/
🛠 M4K GARAGE SZEMUD
https://www.facebook.com/m4kszemud
https://www.instagram.com/m4kgarageszemud/

WSPÓŁPRACA
wspolpraca@m4k.pl
KONTAKT dla widzów
info@m4k.pl

INSTAGRAM WBIJAJCIE
———————————————————————————–
https://www.instagram.com/milosnicy4kolek/
————————————————————————————
Wbijajcie na naszego FB
———————————————————————————–
https://www.facebook.com/milosnicy4kolek/
———————————————————————————–

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

29 komentarzy do „Silnik Wankla Fakty i Mity

 1. No nie Panie Michu. To jest rodzina silników obrotowych. Wyrażeń : rotacyjny, wirowy, obrotowy ; nie można wymieniać w rozmowie technicznej.
  Ta rodzina ma 3 silniki:
  – gwiazdowy
  – rotacyjny
  – wirowy – zwany od twórcy Wankla
  Już widzisz , dlaczego tych określeń nie można zamieniać?
  Gwiazdowy raczej wszyscy znają. Wankla też. Ale co to za cudo ten rotacyjny? A cóż, takie cuś co wygląda jak gwiazdowy. Jednak obracają się cylindry, a nie wał ( jak w gwiazdowym). I dlaczego ten układ nazywamy rotacyjnym, a nie Wankla? BO BYŁ szybciej.

 2. Tal, mazda zaroiła silnik Wankla z 3ma rotorami mając y 7 komór. Zdaje się jakaś limitowana edycja sportowego wozu i nawet to na jakichś zawodach śmigało i zajmowało podium.
  Nie jestem pewny, czy nie była to przypadkiem ta Mazda, która jako jedyny w historii samochód wygrała Le<ams na silniku Wankla, po czym zmieniono przepisy i wykluczono możliwość udziału samochodów z takim silnikiem… trzeba by Kickstera zapytać…

  EDIT jednak nie. Mazda 787B jednak miała 2 wirniki/4 ctlindry… ale jakaś wersja z 3ma wirnikami na pewno była, choć nie umiem znaleźć tego modelu tak na szybko.

 3. Jako zabawka dla zblazowanych młodzieńców jest ok.
  Jak dla Kowalskiego przydatny niczym Lambo.
  Spalanie i trwałość kładzie temat plackiem i nie ma co dyskutować.
  Ale można wskazać kilka innych takich konstrukcji dla maniaków.
  I tak ma być.
  Jak na dzisiaj dla mnie silnik r6 jest wystarczający
  Ale gdybym miał kase to kto wie?
  Ale nie mam i muszę poprzestać na W220 jako gwiazdor w leciwej damie.

 4. Uspokoiłeś mnie kolego :)))
  Nie będę mówił, że powiedziałeś to co chciałem usłyszeć. Usłyszałem więcej, niż się mogłem spodziewać. Wszyscy straszą, dzisiaj jeszcze czytałem że 13k za remont i to jest mało. Mówię sobie, to już równie dobrze mogę Porsche Cayenne wziąć, bo tam też 15-20 k remont i w ogóle.

  Dzięki Tobie wezmę dla siebie te RX 8, bo naprawdę dziś się dowiedziałem o jego istnieniu i mam podjarę jak mało kiedy. Mam nadzieję, że będzie można je oddać to warsztatu w MCK 🙂

 5. Silniki rotacyjne mają dość krótką żywotność – niecałe 200000 km i musisz zrobić remont generalny silnika. Ale ponad 200 koni z 1,3 litra bez doładowania to jest naprawdę nieźle. Ale z szybkich i wściekłych chyba pamiętacie jak Dominic Toretto był niedościgniony w swojej maździe z Wanklem

 6. czy jeżeli kupił bym ten samochód to wy jako warsztat byli byście w stanie go serwisować ?
  bo mam pewien plan na projekt na takie auto i szukam informacji a widzę że masz sporą wiedzę na ten temat

 7. Pokazywałeś w którymś odcinku że ceramizer działa, więc myślę że problemy z żywotnością tego silnika powinny już przestać istnieć

 8. Lubię oglądać i słuchać normalnych ludzi, a Michu to właśnie taki typ. Dzięki za info o Wanklu i prosty sposób obalenia tych tzw. mitów budowanych przez Heńków mechaników.
  P.S. Jak ktoś twierdzi, że samochód dużo pali przy takiej mocy, to sorry… nie zna podstawowych zasad fizyki. Nie chodzi o pojemność w takim przypadku. Jak chcę oszczędzać, kupuję inne auto i tyle.

 9. W tym modelu nie opłaca się przekładka z Anglika praktycznie wszystkie angliki idą na części. Nie wiem tez skąd wziąłeś takie ceny za naprawę silnika bo ze względu na to ze mało kto zna ten silnik i mało kto go naprawia ceny remontu u fachowca zaczynaja się od 5 tys nawet do 15 jeżeli w grę wchodzi eliminacja słabych punktów tego silnika. A spalanie to 20l/100km i 150ml oleju/100km.

 10. Też se taką kupiłem z 2005 roku i powiem szczerze to magnes na cipki a wyposażenie w środku jest kosmos lepsze niż w nie jednym z tych czasów. A co do narzekania innych ludzi i złego zdania na temat silników Wankla to tylko pretekst i tłumienie zazdrości.

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!