Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Toyota Prius II (2003 – 2009) regeneracja baterii hybrydowej

Mobilny Mechanik i Elektryk Warszawa i okolice – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689


Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689Hybrid Battery Repair Ultimate Guide (Toyota Prius 2nd Gen 2004-2009) DIY
Tabelka: https://bit.ly/3a8qM15

REKOMENDACJE ZAKUPOWE: https://testhub.pl/rekomendacje

Strona: http://testhub.pl

Facebook: http://www.facebook.com/TestHubPL
Twitter: https://twitter.com/TestHubPL

Mój drugi kanał: https://www.youtube.com/user/MocnyVlog

Zapraszam do komentowania i subskrybowania.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

Mobilny Mechanik i Elektryk Warszawa i okolice – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689


Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689

30 komentarzy do „Toyota Prius II (2003 – 2009) regeneracja baterii hybrydowej

 1. 2:452:50 klapa nie jest otwierana tylko w sposób elektryczny. Wczoraj mi siadł, nie po raz pierwszy zresztą, akumulator w Priusie z 2004r.i zeby go wyciągnąć musiałem klapę otworzyć mechanicznie od środka.. Po wyjęciu tej plastikowej półki robi się dostęp do dźwigni w dole klapy od środka, którą trzeba ręcznie podnieść,aby otworzyć klapę.

 2. * 此( こ )の行為は、昔の日本では、よくやっていたんじゃ。
  ☝️

  * 日本では 約 30年前に、『 物を大切にする文化が 』、有ったんじゃよ!!
  !!(゜ロ゜ノ)ノ

  以上じゃ。

 3. Jak się sprawuje bateria po roku czasu regeneracji? Czy do do bilansowania napięcia nie lepiej by było pociągnąć przewody ze wtyczką na każdą celę tak by tej obudowy za każdym razem nie zdejmować?

 4. Tak się zastanawiam na ile taka regeneracja baterii polegajaca na kilku cyklach rozladowywania i naładowywania daje efekt. Czy nie będzie czasem tak, że taka cella straci szybko "pamięć" i wróci do wartości sprzed regeneracji?

 5. uwaga do filmiku : ładowarki modelarskie jak najbardziej trafny wybór ale tylko do ładowania ( zapewnią dU=1mV/cell i prąd 3,25A ) ale do rozładowania nie mają możliwości przyjąć prądu kilkudziesięciu amperów

 6. gry rozkręci się dziesiątki baterii , to widać , że w tych oryginalnie zmontowanych tlenki miedzi są faktycznie na miedzianych mostkach ale na powierzchniach stykowych tj pod nakrętkami mamy "czystą" miedź. Widziałem już baterie z wymienionymi nakrętkami – wynik : zespawany gwint na pakiecie . Moja rada: czystość , czystość ale nie przez zdzieranie pilnikiem , szlifierką czy papierem gruboziarnistym , tylko polerowanie .

 7. Powie mi ktos jak to jest. Mam takie ogniwa i ladowarke skyrc quattro B6 Ac. Regeneruje ustawieniami jak w tym filmie, ale… Tu wg tabelki po jednym cyklu pojemnosc ogniwa rosla o nawet 500 mA, u mnie pokazdym cyklu co prawda poprawia sie lecz zaledwie o max 100mA.
  Help me.

 8. Cześć Profesor Chris . Na początek dzięki za super kanał. Mam dwie hybrydy
  Jedna w wersji plugin . Cmax ford 2013. On ma baterię około 7kW i zasięg około 20 mil ale to też teoretycznie w zasadzie
  Można liczyć że taka bateria daje tobie zasięg powiedzmy 15 mil . W Priusie bądź Lexusie masz chyba około 1-1-4 kW
  Tak więc zasięg nie będzie absolutnie większy niż 1-2 km .Wszystko w temacie . Mniejsza bateria pada szybciej .Hybryda nie plugin polega na tym aby zebrać energię z hamowania i aby oddać energię podczas ruszania. Pomyśl nowa 18.8 kW toyota RAV4 plugin zasięg 42 mile . Tak więc GS450h ma baterię około 1,8 kW z tego komputer pozwoli tobie wykorzystać z 70% pojemności tak więc masz realnie 1,4 KW no to może zrobisz ta 2km . Z 7 km to jakieś bajki albo z górki . Bateria nie ładuje się do 100% ze względu na dwie rzeczy . Pierwsze trwałość ogniw jest znacznie większa jak bateria pracuję w zakresie 20-90 % pojemności i drugie w mieście jak hamujesz musisz mieć miejsce na odzysk energii hamowania .
  Trochę zamieszkałem ale uważam że naprawiłeś pakiet i szukasz dziury w całym .Tak ma być 🙂 Pozdrówka 🙂 i powodzenia .

 9. 7.2v to napiecie nominalne 6 celi wiec robiac test i rozladowujac je chwile do tych 7.2v to nic nie dalo….bateria uszkodzona moze wolno rozladowywac sie do 7.2v a potem bardzo szybko od 7 do 6v… Szczesliwie ladowarki to pokazaly sumaryczną pojemnoscia cyklu rozladowania choc maja marną dokladnosc pomiaru pojemnosci bo przeklamuja napiecie ogniwa zwlaszcza gdy na cienkim przewodzie jest 2.5A i są już duże spadki napięć. Na końcu najlepiej wszystkie bloki połączyc plusami i minusami i zostawic na dobe aby sie zbalansowaly.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!