DUBAI BLOG - Të gjitha rreth Punës dhe Jetës në Emiratet e Bashkuara Arabe

Ju lutemi zgjidhni një formë të vlefshme
Nëntor 4, 2019
Gratisography.com

SUMMER 2020 ALSHT AL GJITHA SHITET

REZULTATI TOP I RIVIERA TURQE Belek është një qytet i vogël, i banuar nga pothuajse 7,000 njerëz. Qyteti është vendosur në një rrafshinë të gjerë në brigjet jugore të Detit Mesdhe rreth 30 km në lindje të kryeqytetit të Rivierës Turke - Antalia. Klima e favorshme do të thotë që hotelet në Belek janë të hapura gjatë gjithë vitit. Turistët nga e gjithë bota vijnë këtu në turmë në muajt e nxehtë dhe me diell të verës. Ata vlerësojnë standardin e lartë të hoteleve lokale dhe plazheve të mrekullueshme me rërë. Në muajt e dimrit, Belek tërheq entuziastë të golfit për shkak të fushave të përgatitura në mënyrë të jashtëzakonshme për ushtrimin e këtij sporti, klubet e futbollit vijnë edhe këtu për kampe stërvitore dimri, pasi shumë hotele kanë fusha futbolli me madhësi të plotë dhe të pajisura profesionalisht. Hotelet janë të vendosura në mes të pyjeve me pisha, Klima e favorshme për të [...]
Nëntor 4, 2019
Ishulli është një parajsë e gjelbër subtropikale Madeira

Ishulli është një parajsë e gjelbër subtropikale Madeira

Ishulli është një parajsë e gjelbër subtropikale Madeira. Falë temperaturës së vazhdueshme të ditës - rreth 24 ° C, quhet vendi i pranverës së përjetshme dhe është tërheqës për turistët gjatë gjithë vitit. Lulet shumëngjyrësh shumëngjyrësh, kthesat jeshile, peizazhet e larmishme me shkëmbin befasues dhe ujëvarat piktoreske kënaqen këtu. Ishulli magjik shtrihet 500 km nga bregdeti i Afrikës dhe km 1000 nga Evropa. Zakon ju thotë të flisni për ishullin Madeira, por në të vërtetë është një arkipelag - ka më shumë ishuj. Jashtë Madeira-s, më i madhi i ishujve është Porto Santo (rreth 40 km nga Madeira) me një plazh të bukur. Arkipelagu gjithashtu përfshin dy grupe ishujsh të vegjël: Ilhas Desertas dhe Ilhas Selvagens. Turizmi, së bashku me prodhimin e verës Madeira dhe të lashtat e lashta, është kryesor [...]
Nëntor 4, 2019
Greqia e lashte

Bukuria simpatike e Greqisë antike

Bukuria simpatike e Greqisë antike e magjepsur në këtë ishull të vogël e bën atë një vend ideal për një pushim relaksues larg nga gjiri i turizmit masiv. Ndodhet në afërsi të Kefalonisë. Mund të shkoni atje me traget nga qyteti Kefalonian i Fiskárdo, që ndodhet në veri të ishullit. Ky ishull i vogël, duke zënë vetëm 96 km², merr frymë paqe dhe qetësi. Peizazhi është malor, i kryqëzuar nga gryka piktoreske. Ishujt e ishullit merren me bujqësi, ulliri dhe hardhi, dhe pastoralizëm. Ishulli legjendar i Odysseus, i cili ka qenë një simbol i rëndësishëm letrar me shekuj, është në mënyrë paradoksale një qoshe e pazbuluar e Greqisë. Itaka është plazhe të izoluara, limane piktoreske të rrethuara nga male të ngjyrosura nga bimësia e harlisur dhe ujërat bruz të kristaltë të Detit Jon. Krijohet edhe klima jo-tregtare e ishullit [...]
Nëntor 3, 2019
Këshilla për Udhëtim

Këshilla për Udhëtim, Austri, Spanjë

Këshilla për udhëtime Faktet interesante dhe tërheqjet turistike Vende unike për një propozim martese jashtë vendit Propozimi është një moment shumë i rëndësishëm në jetën e të dashuruarve. Në mënyrë që ky moment të tingëllojë edhe më shumë, ia vlen ta provoni atë në një vend të pazakontë dhe unik. Një zgjidhje perfekte është një udhëtim romantik jashtë vendit. Sidoqoftë, së pari, duhet të arrini atje, gjë që mund të ndihmojë agjencinë e udhëtimit Gryf. Do gjë tjetër varet vetëm nga ne, sepse në Evropë ka një numër të madh vendndodhjesh të mrekullueshme ku angazhimi do të duket pothuajse i ngjashëm me filmin. Paris - një qytet i dashuruar Nuk ka asnjë kryeqytet më romantik botëror sesa Parisi. Prandaj, propozimi në këtë qytet të mrekullueshëm do të jetë diçka e jashtëzakonshme. Louvre, Eiffel Tower, Arc de Triomphe, Katedralja Notre-Dame - kudo, propozimi do të ketë hijeshinë e tij specifike. Përveç kësaj, [...]
Nëntor 2, 2019
Sport mbi të gjitha!

Blog Një ditë Udhëtimi Stop

Një ditë ndalimi - Blog Udhëtimi Si të siguroni bagazhet në lëvizje? Asgjë nuk ka më shumë të ngjarë të prishë gjendjen tuaj gjatë udhëtimit sesa bagazhet e dëmtuara ose të vjedhura. Pajisjet e shtrenjta elektronike, rrobat në modë ose kozmetika e markave të njohura mund të blihen përsëri, megjithëse kjo shoqërohet me shpenzime të mëtejshme, por gjërat duken më keq me gjëra që kanë vlerë sentimentale për ne. Fotografitë e humbura në mënyrë të pakthyeshme, suveniret e udhëtimeve për pushime ose objekte të tjera në dukje të pavlefshme, zakonisht shoqërohen me zemërim dhe trishtim të madh. Po sikur të privohemi nga ilaçet dhe dokumentet që na duhen? Kjo është një katastrofë e vërtetë. Një proverb i vjetër dhe i mençur thotë se parandalimi është më i mirë sesa kurimi. Prandaj, ne këshillojmë se si të siguroni në mënyrë efektive bagazhin tuaj në lëvizje. Mbrojtja e valixheve nga dëmtimi Mund të vendosni nëse bagazhi juaj do të arrijë [...]
Nëntor 2, 2019
Shën Valentinit

Udhëtoni për dy - ku të kaloni ditën e Shën Valentinit?

Festivali i të dashuruarve po afron shpejt, kështu që është koha të mendojmë se si të organizojmë një kohë të veçantë për të forcuar më tej ndjenjën e lidhjes së dy personave të goditur nga shigjeta e Cupid. Theështja se ku të shkoni në ditën e Shën Valentinit për të patur diçka për të kujtuar gjatë viteve të ardhshme, megjithatë, pa gjumë për shumë çifte. Një udhëtim romantik vetëm me një të dashur në qytetet më të bukura evropiane duket se është një opsion ideal. Ju nuk dini se çfarë saktësisht të vendosni? Zbuloni idetë tona për udhëtime emocionuese të fundjavës për të dashuruarit! Dy njerëz - një pasion Nëse ndani një pasion të përbashkët, i cili është kultura dhe arti, atëherë mënyra më e mirë për të thelluar marrëdhëniet midis jush do të jetë një udhëtim në Vjenë. Kryeqyteti madhështor i Austrisë po mblidhet me jetën gjatë gjithë vitit [...]
Nëntor 2, 2019
Si të paketoni për një udhëtim

Si të paketoni për një udhëtim

Si të paketoni për një udhëtim, të mos hiqni dorë nga asgjë - domethënë truket për të paketuar valixhen tuaj Paketimi i duhur i valixheve për udhëtime ndikon si në komoditetin e udhëtimit tonë, ashtu edhe në gjendjen e punëve që ne mbajmë me vete. Një udhëtar i përgatitur mirë ka me vete një bagazh të lehtë, të dobishëm dhe të vogël që është në gjendje të strehojë të gjitha sendet e nevojshme. Më poshtë janë disa hile për të paketuar valixhen tuaj në atë mënyrë që të mos hiqni dorë nga asgjë. Si e paketoni një valixhe për të vendosur gjithçka në të? Para paketimit, duhet të zgjedhim valixhen e duhur që i përshtatet rrugëtimit tonë. Sidoqoftë, bagazhet e krijuar për t'u çlodhur në qytet duken ndryshe se sa koha e kaluar në mënyrë aktive. Për të paketuar në mënyrë optimale valixhen tuaj, duhet të bëjmë një listë të gjërave të nevojshme. ajo [...]
Nëntor 2, 2019
sezoni i skive

Rekomandojmë sezonin e skive ku të shkoni në ski

Ne ju rekomandojmë sezonin e skive ku të shkoni në ski. Udhëtimet e para të dëborës dhe skive fillojnë ndonjëherë nga mesi i nëntorit, natyrisht jo në Poloni. Sidoqoftë, infrastruktura dhe mundësitë e Polonisë përsa i përket sporteve dimërore po përmirësohen vazhdimisht, a ndihmon natyra apo jo? me borë. Shumica dërrmuese zgjedhin udhëtime skijimi jashtë vendit sepse kemi kushte të shkëlqyera moti, një përzgjedhje të gjerë të pistave të skive dhe një gamë të madhe akomodimesh. Këtu janë disa nga sugjerimet tona për të gjithë kërkuesit e një parajse skish - ne ju sugjerojmë ku të shkoni në ski për të patur një pushim të shkëlqyeshëm dimëror! Austri për skiatorë Akoma është drejtimi më i zgjedhur i ekspeditave të skive. Zgjerime të mëdha të zonave malore, shumë rajone turistike të mbushura me vendpushime skish, mbi ashensorë 4,000 me një kilometër të përgjithshëm të vlerësuar 20,000! Këto të dhëna janë mbresëlënëse, veçanërisht nëse [...]
Ngarko CV
50% Discount
Asnjë çmim
Heren tjeter
Pothuajse!
Fluturojnë biletat
Punë në Dubai!
Pa çmim
Nuk ka fat sot
Pothuajse!
Pushime
Asnjë çmim
strehim
Merrni mundësinë tuaj për të fitoni një punë në Dubai!
Pothuajse të gjithë mund të aplikojnë për Lotarinë e Punës në Dubai! Ekzistojnë vetëm dy kërkesa për t'u kualifikuar për një Punësim në Emiratet e Bashkuara Arabe ose Katar: Përdorni Lotarinë Visa në Dubai për të zbuluar vetëm me disa klikime nëse kualifikoheni për Vizën e Punësimit. Do emigrant i huaj, i cili nuk është kombëtar i Emirateve të Bashkuara Arabe, kërkon vizë qëndrimi për të jetuar dhe punuar në Dubai. Me lotarinë tonë, ju do të fitoni Vizita e qëndrimit / punësimit që ju lejon të punoni në Dubai!
Nëse fitoni punën në Dubai, duhet të regjistroni detajet tuaja.