Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Oto silnik, w którym cylinder nie zużywa ANI KROPLI PALIWA. Jak działa 5-suwowy cykl pracy?Rejestracja w Letyshops ► https://letyshops.onelink.me/HKO3/zebbplzf

Słyszałeś kiedyś o 5-suwowym cyklu pracy silnika? Cztery suwy to standard, dwa również są znane, choć obecnie w większości wymarłe, natomiast pięć suwów to dla wielu tajemnica…

Oficjalne gadżety i koszulki ► https://povagowani.pl
Film się spodobał? ► Łapka w górę i subskrypcja!
Współpraca / Cooperation ► povagowani@gmail.com
Wesprzyj moją pracę ► http://patronite.pl/povagowani

––––––––––––––––––––––––––––––
FB ▸ http://facebook.com/povagowani/

Instagram ▸ http://instagram.com/povagowani/
––––––––––––––––––––––––––––––

This video is fair use under copyright law because it is transformative in nature, uses no more of the original than necessary and has no negative effect on the market for the original work.

––––––––––––––––––––––––––––––

All music under Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0

––––––––––––––––––––––––––––––

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

28 komentarzy do „Oto silnik, w którym cylinder nie zużywa ANI KROPLI PALIWA. Jak działa 5-suwowy cykl pracy?

 1. Ktos ostatnio ocenil silnik samochodowy parowy pana Doble'a wzgledem emisji spalin. Lata '30. Byl lepszy niz aktualna norma Euro 6D ISC-FCM. Glownie z powodu niesamowicie wysokiej temperatury spalania. Osiagi trudno porownac z ice, bardziej z elektrykiem. Niestety spalanie 25-30l/100km dyskwalifikuja. Niezrozumialy jest fakt, w EU do sprzedazy bylby dopuszczalny, z powodu niskiej emisji. Spalanie osobowki sie nie liczy? Tylko emisja? Ktos to rozumie?

 2. Ten silnik wykańcza temperatura .Tłok cylindra tzw. niskoprężnego po jednej stronie denka ma "piec hutniczy" a po drugiej mgłę olejową, która się wypala. To samo dzieje się z olejem na styku tłok – pierścienie – gładż cylindra. Pozostałe cylindry są schładzane mieszanką paliwowo-powietrzną, dlatego problemu nie ma.

 3. Bardzo fajny film ale…. to rozwiązanie rozprężania miedzydzy-stopniowego to nic nowego, bo zapożyczone z maszyny parowej dwu lub trójstopniowej a napęd lub przekazanie dodatkowej mocy z turbiny na wal korbowy silnika to nic innego jak parowy system Bauer-Vaha stosowany w sprzężeniu maszyny z turbina na parę odlotowa.

 4. Jak tak na to popatrzyłem, to pierwsze, co mi się nasunęło, to zbyt mała liczba cylindrów.
  Widziałbym to jako sześciocylindrowego boksera, wtedy łatwiej byłoby wyważyć i pewnie brzmiałoby lepiej.
  Podsumowując: fajny filmik o połowie silnika. 😊

 5. Skoro cylinder nie spala paliwa jego tłok i łożyskowanie sanowi tylko dodatkowe obciążenie dla pozostalych cylindrów. 💩Nie ma bata perpetum mbile jeszcze nie wynaleziono.

 6. Nie stopień sprężania dodatkowego cylindra ale proporcja średnicy tłoków przy jednoczesnym połączeniu tych tłoków w jeden układ z rozprężającym się gazem. Gaz ucieka do większego tłoka z tym samym suwem: 400/150 x2.
  Szkoda, że gaz po przepuszczeniu przez zawór chociażby traci temperaturę więc i ciśnienie…
  Najnowszym wynalazkiem (z DiscoveryChannel) amerykańskiej armii jest plastikowa łuska pocisku zamiast metalowej zabierającej ciepło wybuchu wyrzucającego pocisk. Plastikowe łuski zwiększają przebijalność pocisków bo zwiększają ich prędkość bo gaz jest cieplejszy. A miało być, że mosiężna łuska zabiera część energii wybuchu żeby się zamek nie przegrzał- nie przegrzewa się bo plastikowa łuska ciepła nie przewodzi.
  hmm..
  FUTURE:
  Plastikowy cylinder???

  🙂

Dodaj komentarz

www.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.comwww.bugunmersin.com Zadzwoń!