Ładowanie…

Mobilny Mechanik

Kontakt z Mechanikiem - Warsztat z Dojazdem do Klienta w Warszawie.
Mechanika Samochodowa

Mitsubishi L 200 – 2 lata 3x przegrzany silnik !!!

Mobilny Mechanik i Elektryk Warszawa i okolice – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689


Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689Mitsubishi L-200,w którym w niecałe dwa lata doszło do trzech przypadków przegrzania silnika. Pierwsza awaria nastąpiła po 38563 km w niecały rok po zakupie auta. Stwierdzono uszkodzenie uszczelki pod głowicą. W ramach naprawy wymieniono: uszczelkę głowicy, głowicę silnika,szpilki głowicy, zestaw uszczelek, podkładkę,uszczelkę wtryskiwacza,chłodnicę silnika. Po sześciu miesiącach,przy przebiegu 69855 km auto ponownie stanęło z identycznymi objawami przegrzania. Tym razem serwis Mitsubishi w Olsztynie orzekł, że „przyczyną usterki jest odkształcenie płaszczyzny głowicy silnika,co skutkuje przedostawaniem się gazów spalinowych do układu chłodzenia silnika. Wymieniono uszczelkę głowicy silnika!!! Kolejny przypadek miał miejsce 11.05.09  przy przebiegu 85288 km. Nagle wzrosła temperatura silnika,zaczęło wyrzucać płyn chłodniczy z naczynia wyrównawczego. Laweta zawiozła auto do serwisu AUTO-CLUB w Szczecińskim Ustowie. Ustalono,że:”głowica została zdemontowana i oddana do sprawdzenia .Firma specjalizująca się w naprawach głowic stwierdziła,że,głowica była planowana,czego w samochodach L-200 robić nie można. Na cylindrze IV widoczne są ślady przegrzania.”.
Po niecałym miesiącu serwis w Szczecinie poinformował, że zakres naprawy obejmie jedynie wymianę uszczelki pod głowicę. Uznałem,że w tej sytuacji należy zasięgnąć opinii niezależnego rzeczoznawcy. Poprosiłem o pomoc rzeczoznawcę z Polskiego Związku Motorowego,z  Biura Certyfikowanych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej,Ruchu Drogowego,Maszyn i Urządzeń. Rzeczoznawca Samochodowy po przyjeździe do serwisu,dokonał oceny stanu technicznego silnika. Stwierdził następujące uszkodzenia silnika :
1.Tuleja cylindrowa czwartego cylindra-liczne pionowe rysy wzdłuż tulei cylindrowej o różnej długości
-ślady przegrzania tulei cylindrowej w części górnej
-ślady zacierania na gładzi cylindrowej.
2.Liczne drobne miejscowe skaleczenia na powierzchni dolnej płyty głowicy”
W przeprowadzonej analizie zaistniałych awarii badanego silnika rzeczoznawca określił,że: „występowanie kolejno tych samych awarii silnika świadczy o nieskuteczności dotychczas wykonywanych napraw. Wskazuje,że wykonując naprawę,nie usuwano przyczyny jej zaistnienia.”
We wnioskach rzeczoznawca pisze,że:”
1.Występowanie kolejno tych samych awarii silnika w samochodzie i stosowanych przez serwisy nieskutecznych metod ich usuwania drogą wymiany głowic i uszczelek wskazuje,że w przedmiotowym silniku nastąpiła utrata płaskości górnej płyty kadłuba.
2.Zdaniem rzeczoznawcy w zaistniałej sytuacji celowym i uzasadnionym jest wymiana w przedmiotowym samochodzie silnika bez osprzętu i sprzęgła.”
Mając taką opinię eksperta wzmocnioną serią dobrych zdjęć załączonych do ekspertyzy,napisałem reklamację do MMC Car Poland. Odpowiedź jest następująca, oto jej fragment :”W zgłoszonym przez Pana przypadku Autoryzowany Dealer ,w naszej ocenie poprawnie zweryfikował usterkę oraz po naprawie przywrócił pełną funkcjonalność pojazdu. Samochód został dokładnie sprawdzony po wykonaniu usługi i w trakcie badania nie wykazał żadnych nieprawidłowości.”
Sprawa znajdzie finał w sądzie, a powyższe informacje przytaczam ku przestrodze dla innych potencjalnych nabywców MITSUBISHI L-200.

Import z Youtube Twój samochód zepsuł się na drodze? Dobrze trafiłeś! Nasz mobilny warsztat dojedzie pod podany adres. Naprawimy Twoje auto na drodze.

Mobilny Warsztat Samochodowy Warszawa godz.7:00-20:00 – MOBILNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WARSZAWA: potrzebujesz pilnej pomocy? Teraz mechanik lub elektryk samochodowy może przyjechać do Ciebie, zdiagnozować przyczynę i naprawić Auto na Miejscu w Warszawie. Mobilny mechanik samochodowy i mobilny warsztat 24h w Warszawie z dojazdem do Klienta. Masz awarię samochodu? Nie zwlekaj – skorzystaj z moich usług mobilnego Warsztatu Samochodowego.

Mobilny Warsztat Samochodowy 24h. Serwis oferujący kompleksową obsługę samochodów osobowych wszystkich marek. Dojazd: Warszawa i okolice. Mobilny Mechanik & Mechanik z Dojazdem Warszawa, serwis elektryki samochodowej, mechanika dla aut Toyota,Mercedes,Audi,BMW,KIA,Lexus,Opel.

Mobilny Mechanik i Elektryk Warszawa i okolice – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689


Mobilny Mechanik Warszawa
+48 570 933 114

Mobilny Elektryk
+48 512 149 689

15 komentarzy do „Mitsubishi L 200 – 2 lata 3x przegrzany silnik !!!

  1. Ja mam l 200 już 5 lat sam wymieniam oleje i filtry ale kupuję oryginalne teraz na 100 tys wymieniłem oleje w mostach i zamówiłem olej do reduktora tez castrola nie jeżdżę do aso bo to cwaniaki a nie jestem mechanikiem no ale rozrząd to już mi w warsztacie ogarną

  2. Tez sie wozilem z mitsu (ASO + MMC)  1,5 roku – 3 naprawy gwarancyjne, po ktorych umyli rece i stwierdzili ze nie zrobia kolejnych napraw – ta firma to jakaś parodia

  3. ja miałem L200, 2008 rok, kupiony w salonie nowy, zrobiłem 100kkm, i pomiędzy wymianami co 20kkm nie musiałem dolać ani razu oleju, raz wymienione klocki i zawsze przed zimą filtr paliwa, auto nie miało lekko, upalane non stop po budowie, z przyczepą 2,5t, teraz u drugiego właściciela nadal bezawaryjnie ma już pod 300kkm,

  4. czasem zdarza sie ze na 1000 aut jedno jest skladane w "poniedzialek z rana" i cos sie nie uda wiekszosc aut zrobi 300 tys bez problemu a jeden na 80 tys ma 3 wymiane uszczelki pod glowica to jednostkowy przypadek i przyklad jak serwisy "dbaja" o klientów :/ co tam jeden klient jak mamy ich miliony

  5. A ja myślę, że brakuje nam jaj, żeby bronić polskie państwo. Rządzą nim chyba obcy ludzie, którzy na pewno nie dbają o obywateli tylko o włąsne portfele… tyle. Nie winić Polski za ludzi ku…wy! 🙂 Mam racje?

Dodaj komentarz

https://www.mersinportal.net - www.bugunmersin.comhttps://www.mersinportal.net - www.bugunmersin.comhttps://www.mersinportal.net - www.bugunmersin.com Zadzwoń!